Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2014., 00:24   #1
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Firefox postao gori od IE

Pozdrav svima,

Vec nekoliko dana imam problem s IE pop-upovima koji mi iskacu nakon otvaranja FF-a.
Primjerice cinema plus reklame (nemam taj addon u firefoxu!), pa onda ilivid i sl.

Probao sam spybot, adaware te jos nekoliko opce poznatih freeware programa cija specijalnost su uklanjanje ovog gore. Probao sam takodjer i resetirati FF i reinstall, no nista!

Antivirus? Probao sam sa nekoliko AV programa no nista nisu pronasli. Jedino ako koristim Chrome nemam bas nikakvih problema, i sto vam to govori? Da nije Firefox kupljen od strane Microsofta(sarkastican sam)? Obicno tad pocinju problemi, tako je proslo sa skype-om i svime sto je MS kupio.

Slusam vase preporuke sto mogu jos probati?

Korisitm Win 7 ultimate 64bit.

Hvala unaprijed!
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 01:00   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Glupo ali imas u FF instaliran adblock?
Znam da je "zadnje vrijeme" bas na svakom sajtu toliko tog smeca da ono, ali sa adblockom (meni) je to dosta bolje.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2014., 02:18   #3
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
ja imam adblock plus i stvarno blokira sve, cak i sto ne treba.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 07:57   #4
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Iako mi se zna desiti kod startanja FF-a da par adova prodje. Prvi reload stranice, ili otvaranje novih - sve OK.

No, jos veci problem je sto mi se dosta cesto skrlji Flash plugin...
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 12:00   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pitanje je dana kada bude i java odbačena kao što je na mobilnim sustavima ios i android
Stvarno java se sako malo sruši, ako i ne onda je žderač resursa golemi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 12:03   #6
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
pitanje je dana kada bude i java odbačena kao što je na mobilnim sustavima ios i android
Stvarno java se sako malo sruši, ako i ne onda je žderač resursa golemi
haha to se neće tako brzo dogoditi
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 12:41   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Pogledaj koje add-onse imaš instalirane (Tools - Add-ons) pa izbriši nepotrebne, a možeš slobodno pobrisati i cookije (sve ili dobar dio njih).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 14:38   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
No, jos veci problem je sto mi se dosta cesto skrlji Flash plugin...
na ovo potpis. sve ostalo se tako lako prilagodi na mozilli da je i dan danas broj 1 od browsera na mom/mojim kompovima.

iako isto tako moram priznati da mi se unazad mjesec dana (recimo mjesec) puno manje krlja flash plugin. mozda su nesto i opravili.........

jedini nedostatak sto bi volio da se popravi (sto recimo na chromeu radi automatika) je update flasha. da, to je do adobea, ali svaki put moram skinuti instalaciju flasha (fajlic od <1MB) i zivcira sto uvijek guraju mcafee. meni cak nije toliki problem, ali masi ljudi kojima tutnem mozillu na komp to zaborave maknuti ili ne citaju uopce itd. koja svrha uopce tog mcafee-ja, mene iskreno niti ne zanima, ali ono - ja hocu samo flash .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 15:23   #9
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja sam blokirao update flasha, nemam pojma na kojoj sam inačici. Ne sjećam se kada mi se zadnji puta srušio FF na poslu ili doma zbog flasha.

Općenito su najveći izvor problema na FF, dodaci...
Nekada popizdim zašto mi nešto ne radi na stranici, ali u 99% slučajeva je AdBlock ili Ghostery. Vjerovatno se netko glupira pa blokira normalni dio stranice, i onda završi u adblock bazi pa podjele i svima ostalima koji koriste dodatak.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:10   #10
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Glupo ali imas u FF instaliran adblock?
Znam da je "zadnje vrijeme" bas na svakom sajtu toliko tog smeca da ono, ali sa adblockom (meni) je to dosta bolje.
Vjerovao ili ne imam adblock i nista. Ista situacija i dalje.
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2014., 16:28   #11
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ma da? A koje filtere / liste koristiš na adbloku?

Primjerice meni je iz nekog razloga odlučio adblok odbrisat sve pretplate . Ali sa par klikova je easy list vraćen natrag i youtube je opet sretno prazan od čudnih stvari .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:53   #12
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Samo da dodam kako je meni portable firefox 10x bolji nego klasični install sa kojim u zadnje vrijeme stalno neki cirkusi...

Ovako me ne siluje sa updejtanjem u pozadini, lakše diše... Ako što ne valjda jednostavno mu obrišem mapu, skinem & otpakiram drugi bez da ostane smeće po sistemu. Puno bolje.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 19:16   #13
Chuxonja
Pajcek
Moj komp