Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2012., 08:32   #1261
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Ajmo to gledati i na drugi način osim oni kinezi sam gledaju da nas prevare:

Slažem se s Vedranom.
Korak 2 ti između ostalog navodi da pokušaš kontaktirati prodavača i to uredno napravim ne prije 40 tog dana premda me mnogi od njih i ranije kontaktiraju s pitanjem je li stiglo i već unaprijed nude mogućnost refunda ili ponovnog slanja ako ne stigne.
Svi mi gledamo da prođemo što je jeftinije i zato nam je Kina tako divna sa svojim free shippingom, ali taj free shipping je ujedno i najčešće obična pošta pa jednom kad seller pošalje on u biti niti ima ikakvog utjecaja niti je kriv ali snosi "kaznu".
Daleko od toga da ih ima gamadi ali ne treba ih sve trpati u isti koš već se ponašati korektno.
Uopće ne smatram da me netko želi prevariti. Jednostavno idem putem koji me štiti bez obzira radilo se o prevari ili o gubitku pošiljke. Ama baš nikad mi se nije dogodilo da me seller pita je li pošiljka stigla. Meni nije uvijek potrebno najeftinije već gledam i druge stvari, a većinu kupujem od ekipe koja ima stotine tisuća transakcija pa vjerovatno zbog toga i malo kašnjenja. Što se tiče obične pošte pokušaj nešto vratiti kinezu pa ćeš vidjeti da poštarina prema tamo često bude veća od cijene proizvoda i da i Kina ne subvencionira slanje sve bi bilo dodatno skuplje. Istina je da seller snosi krivicu i kada nije kriv ali to su pravila igre koja je prihvatio kad je stavio svoju ponudu na ebay.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 08:53   #1262
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Jednostavno pošalji seleru: Naznači ono da ti item još nije stigao, i napiši mu: refund or resend, thank you..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 09:13   #1263
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Jednostavno pošalji seleru: Naznači ono da ti item još nije stigao, i napiši mu: refund or resend, thank you..
Da. Moja iskustva s nedolaskom pošiljki su mršava pa sam koristio službeno sugerirano rješenje. Obzirom na vaše savjete, a i to da je nakon zadnja dva otvorena disputea trenutno napravljen refund postupit ću tako s tim da ću nakon 40. dana napisati da item nije stigao i da tražim refund, a u slučaju da ne može refund da ću otvoriti dispute jer mi se ne da tražiti resend koji je ipak rizičniji.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 10:22   #1264
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Nije problem ni resend ali u drugom obliku, reorder: nakon refunda opet naručiš.
Taj put te štiti ali jednako tako ostavlja i prostora za zlouporabu pa onda i ebay prati da li netko otvara za hrpu stvari dispute jer nije vjerojatno da baš svaka stvar ne stiže.
Može svatko od nas tražiti i preporučeno slanje ali to ne činimo jer nam je ipak draže najeftinije.
Što da od nekoga s tržnice naručiš i kažeš pošalji mi običnom poštom. On pošalje i predmet ne stigne.
Većina bi ti rekla da si si sam kriv. Na ebayu pak nije tako.
Zato treba imati malo i obzira prema prodavačima jer otvoreni dispute i prisilna naplata od paypala uz negativne ocjene im otežava/poskupljuje poslovanje.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 11:58   #1265
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Nije problem ni resend ali u drugom obliku, reorder: nakon refunda opet naručiš.
Taj put te štiti ali jednako tako ostavlja i prostora za zlouporabu pa onda i ebay prati da li netko otvara za hrpu stvari dispute jer nije vjerojatno da baš svaka stvar ne stiže.
Može svatko od nas tražiti i preporučeno slanje ali to ne činimo jer nam je ipak draže najeftinije.
Što da od nekoga s tržnice naručiš i kažeš pošalji mi običnom poštom. On pošalje i predmet ne stigne.
Većina bi ti rekla da si si sam kriv. Na ebayu pak nije tako.
Zato treba imati malo i obzira prema prodavačima jer otvoreni dispute i prisilna naplata od paypala uz negativne ocjene im otežava/poskupljuje poslovanje.
Od ovih stotinjak itema u godinu dana nisam imao porebe dati negativan feedback, a kao što si vidio, ne računajuči ova dva od neki dan, imao sam samo jednu pošiljku koja nije došla na vrijeme tako da jednostavno nisam imao iskustva i radio sam kako piše. Od sada ide prvo mail nakon 40 dana s molbom za refund i naglaskom da ako ne bude izvršen tijekom 44. otvaram dispute. Mislim da je to dovoljno fair, a što se tiče reorder možda i to počnem prakticirati iako preferiram refund pa onda opet klasična kupovina kod njega ili nekog drugog.

Obzirom na bogato iskustvo koje pretpostavljam po tvom sigu koliko ti se čini moj budući postupak.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:40   #1266
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Kakva su iskustva s dolaskom iz amerike?
Meni do sad dvije pismovne posiljke stigle za 2,3 tjedna, sad paket nije ni nakon 4
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:54   #1267
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Svima nam sve kasni, sutra su mi isticala 2 itema, kontaktirao sam sellere prije 6 dana, odgovorili su nakon 2, iduci sam im dan nakon toga poslao jos jednu poruku da item jos nije dosao i da zelim refund jer mi se neda cekat jos, jedan je iduci dan dao refund i sve 5, a drugi do danas nista, pa sam bio otvorio case i u roku 1h mi se javi zast nisam jos cekao..

Jednom sam bio budala i povjerovao da ce mi resendat item, i nisam otvorio case te nakon 60 dana nema itema, nit odgovora na poruke od sellera, nit mu mogu dati los feedback.. Vise im nevjerujem, razlog imam..

Dok su neke druge stvari dosle u roku 3-4 tjedna..
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:57   #1268
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Hombre
1. ne trebas kvotati ako odgovaras onome iznad
2. ne napadam te ja nego samo pišem preporuku i objašnjavam
3. pod reorderom i mislim upravo to sto si napisao
4. navedeno napisano je ok
5. vezano uz sig takvih narudžbi obavim tek par godišnje, onih za obitelj ukućane, susjede prijatelje sebe itd e takvih je podosta pa onda imam i iskustava od sjajnih do očajnih

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 28.10.2012. u 13:06.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 13:15   #1269
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Ahhh! Kvotanje. Ostalo mi od news grupa, a i kod nekih foruma je dozvoljeno, kod nekih nije pa ako ih pratiš više, a većina je onih na kojima se kvota...
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 13:39   #1270
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Kakva su iskustva s dolaskom iz amerike?
Meni do sad dvije pismovne posiljke stigle za 2,3 tjedna, sad paket nije ni nakon 4
Riba si je narucila neku haljinu, doslo je tocno za 11 dana iz US
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 17:28   #1271
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Pozdraf, bi li mi mogao tko preporuciti dobre, a jeftine baterije s ebay-a.
Trebaju mi dimenzije AA i AAA. Cisto da nisu skupe kao Enerloop.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 17:50   #1272
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Svima nam sve kasni, sutra su mi isticala 2 itema, kontaktirao sam sellere prije 6 dana, odgovorili su nakon 2, iduci sam im dan nakon toga poslao jos jednu poruku da item jos nije dosao i da zelim refund jer mi se neda cekat jos, jedan je iduci dan dao refund i sve 5, a drugi do danas nista, pa sam bio otvorio case i u roku 1h mi se javi zast nisam jos cekao..

Jednom sam bio budala i povjerovao da ce mi resendat item, i nisam otvorio case te nakon 60 dana nema itema, nit odgovora na poruke od sellera, nit mu mogu dati los feedback.. Vise im nevjerujem, razlog imam..

Dok su neke druge stvari dosle u roku 3-4 tjedna..

Tako i ja radim, ja jos nakon sto mi posalju refund narucim istu takvu stvar opet da oni vide da mi jos uvijek zapravo treba i da mi stvarno nije dosla.
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 22:25   #1273
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Pozdraf, bi li mi mogao tko preporuciti dobre, a jeftine baterije s ebay-a.
Trebaju mi dimenzije AA i AAA. Cisto da nisu skupe kao Enerloop.
Nema takvih stvari

U jednom dućanu u Zadru sam vidija 4x Eneloop XXX AA za 99kn što stvarno nije puno.
Također, Glitter 8x pakovanje je 199 mislim.
Eneloopice su fantastične baterije, sve ostalo što sam koristija je dosta lošije, da ne govorim o kineskom smeću sa ebaya.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 23:10   #1274
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Kakva su iskustva s dolaskom iz amerike?
Meni do sad dvije pismovne posiljke stigle za 2,3 tjedna, sad paket nije ni nakon 4
Najčešće dva do tri tjedna za omanje stvari.
Sada će vjerojatno kasniti i još malčice više zbog uragana Sandy, ne toliko možda koliko zrakoplovi neće letiti, nego će se nagomilati toga u centrima.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 10:29   #1275
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Meni je upravo stigao paket poslan 20.10. iz Chicaga
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 12:19   #1276
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174