Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2011., 15:46   #1081
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Nakon izmjene unutarnjih instalacija kvaliteta linije se drastično popravila a,i brzine su veče tako se kreču od 4,7mbs do 7,0mbs a,plača se 4mbs.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY

Zadnje izmijenjeno od: spajder. 01.05.2011. u 19:49.
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 15:54   #1082
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Glavno da ti upload ostaje uvijek mali.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 19:34   #1083
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
100% točno upload je katastrofa a,valjda će jednog lijepog dana bit bolji.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 11:44   #1084
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 11:48   #1085
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
64kbit/s...osim za sinkronizacije maila i slicno, totalno neiskoristivo (a za tu svrhu ti ni ne treba flat)
rendula je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 14:09   #1086
nixass
Premium
Moj komp
 
nixass's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 177
također i kod mene je veća brzina.. ide do 5mbps, upload je standard, oko 200kbps, ping prema sloveniji oko 40ms (taj server mi nudi po defoltu), prema bosni nešto lošiji rezlutati..
uglavnom, na torrentima sam uspio držat konstantnu brzinu od 610kbps DL

@rendula

ta brzina se može iskoristit jedino ako se surfa po mobilnim verzijama portala.. inače je katastrofa. pogotovo na smartfonovima..

Zadnje izmijenjeno od: nixass. 09.05.2011. u 14:10. Razlog: ..
nixass je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 19:08   #1087
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Opasno su popravili ovaj ping!

Do Amsterdama sad imam 39ms naspram 64ms.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 22:47   #1088
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo kako zadnjih dana uvode ovaj Voip ja imam problem već oko 7 dana.

Prvo su mi smanjili brzinu na 4.9Mbps i tako sam se ja nateza s njima tjedan dana dok nisu skužili da su mi promjenili profil u samo ADSL+Voip, a imam MaxTV još, znači brzina bi trebala biti skoro duplo.

Dobro, danas me zove tehničar i ja mu objasnim da imam i maxtv i adsl te mi on promjeni profil na centrali i sad to na papiru izgleda super:

down - 8958 kbps
up - 1083 kbps

Međutim, problem je što mi se čini da linija to nemože podnjeti i prilikom testa upload je tek oko 17Kbps..



ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 13252 kbps (downstream) / 1172 kbps (upstream)
Noise margin: 12.4 dB (downstream) / 10.5 dB (upstream)
Line attenuation: 29.4 dB (downstream) / 17 dB (upstream)
Output power: 17.8 dBm (downstream) / 12.7 dBm (upstream)

Sad, zanima me da li bi se ovo dalo srediti bez da se brzina smanjuje, tj kad bi se telefonske žice u kući promjenile da li bi bilo kakvog značajnog pomaka nabolje?

BTW, ko je ovim điberima u T-comu da dopuštenje da uvedu šugavi VOIP preko dobre stare analogije?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 13.05.2011. u 23:29.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 08:51   #1089
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Evo kako zadnjih dana uvode ovaj Voip ja imam problem već oko 7 dana.

Prvo su mi smanjili brzinu na 4.9Mbps i tako sam se ja nateza s njima tjedan dana dok nisu skužili da su mi promjenili profil u samo ADSL+Voip, a imam MaxTV još, znači brzina bi trebala biti skoro duplo.

Dobro, danas me zove tehničar i ja mu objasnim da imam i maxtv i adsl te mi on promjeni profil na centrali i sad to na papiru izgleda super:

down - 8958 kbps
up - 1083 kbps

Međutim, problem je što mi se čini da linija to nemože podnjeti i prilikom testa upload je tek oko 17Kbps..



ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 13252 kbps (downstream) / 1172 kbps (upstream)
Noise margin: 12.4 dB (downstream) / 10.5 dB (upstream)
Line attenuation: 29.4 dB (downstream) / 17 dB (upstream)
Output power: 17.8 dBm (downstream) / 12.7 dBm (upstream)

Sad, zanima me da li bi se ovo dalo srediti bez da se brzina smanjuje, tj kad bi se telefonske žice u kući promjenile da li bi bilo kakvog značajnog pomaka nabolje?

BTW, ko je ovim điberima u T-comu da dopuštenje da uvedu šugavi VOIP preko dobre stare analogije?
Maximum line rate: 13252 kbps (downstream) / 1172 kbps (upstream)

Znaci problem nije do linije, jer linija ti je u mogucnosti pružiti tu brzinu koja ti piše. Ipak se igraj sa SZK i prijavljivanjem kvara (strpljen spašen)
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:07   #1090
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zovem danas i lik me uvjerava da je to OK da je upload do 256kbps

Ja mu lipo kažem kako sam do ovog Voipa ima 55-60KBps (kilobajta) i da mi to srede jer i maxtv ždere neki svoj dio kolača za upload tako da mi je realni UL vrlo loš iako mi router prijavljuje 1083kbps.

On kaže kako je s ovog broja prijavljivan kvar već dosta puta - kad su nesposobni idioti (nisam to reka al sam mislija )

Evo, ponovno prijavija kvar pa ću vidit šta će biti.

Pitam ja njega, kako to da se Voip ovako gura i forsira ljudima na silu, on da je to nova tehnologija bla bla bla i da je to bolje kao digitalni signal (TV).

Dobro, kažem ja - što ako mi nestane struje ili router crkne - kako ću onda prijavit kvar? Vjerojatno s T-mobile mobitela

Koje su to lopuže smrdljive, nemogu vjerovati da nitko ne komentira tu prisilu na voip - tko je ikad od njih zatražija to? Što ako ja to ne želim!?

Baš ću danas otići do T-com centra, ako mi žele stavit voip nek mi maknu pretplatu na telefon jer nema nikakvog smisla da im plaćam 2 pretplate za jednu te istu stvar - ovo je bezočna pljačka.



Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Maximum line rate: 13252 kbps (downstream) / 1172 kbps (upstream)

Znaci problem nije do linije, jer linija ti je u mogucnosti pružiti tu brzinu koja ti piše. Ipak se igraj sa SZK i prijavljivanjem kvara (strpljen spašen)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:35   #1091
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Što činiti kad te t-com ne želi, ponavljam ne želi priključiti na max adsl. Vele, tj aplikacija veli nema tehničkih mogućnosti. Tako ponavlja deset godina. Otpuštaju ljude, živog čovjeka ne možeš kontaktirati samo stroj i aplikaciju: klikni: prvi korak, drugi, treći, na žalost nema teh. mog.; želite li se prijaviti: ups; li ste već prijavljeni li ne udovoljavate uvjete. Koje? (Inače sam telefonski pretplatnik, uredno plaćam račune). Već sam čitao o tome da s velikim kompnijama ne možeš komunicirati. Kucaš na vrata gdje nikog nema doma. Serveri rade, a ljudi pod otkazom. No, na temu: kako do žice i max adsl-a. Zasada koristim bežični.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 03:16   #1092
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
preseli se.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 10:17   #1093
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Pokušaj kod drugih ISP-ova
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 12:02   #1094
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Budi uporan, idi svaki tjedan u lokalni T-centar, piši mailove, zovi, pošalji molbu sa objašnjenjem na sve mailove koje vidiš na t-com.hr stranici. Mi smo imali problem da nam ni telefon a sukladno tome ni internet nisu raidli ~mjesec dana što je meni katastrofa jer gro stvari odrađujem preko Interneta i zarađujem putem Interneta. Uglavnom, zvali smo, pisali i onda smo pogododili u sridu, došao je mail/pismo do "nekog" i dobili smo pismo isprike od Mudrinića te su sutra ujutro u 7:00 došli se ispričati iz obližnjeg T-com centra i dva montera i riješili su u roku pola sata problem. Naravno, sve smo na finjaka te smo napisali da invalidna osoba ne može pozvati hitnu (nasrali da nema mobitel) te da ćemo u slučaju da se ne riješi pokušati sa novinama.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2011., 02:27   #1095
gumeni
Premium
Moj komp
 
gumeni's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Kad idem preko mozille download mi je zakucan na 4.03 mb/s većinom, a upload na 0.27 mb/s. A kad idem preko Chromea varira od servera do servera

http://www.speedtest.net/result/1297681399.png
http://www.speedtest.net/result/1297682558.png
http://www.speedtest.net/result/1297683167.png
http://www.pingtest.net/result/40478440.png
__________________
gumeni je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2011., 12:44   #1096
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
ovo šta t-com počinje radit da internet i telefon moraju tj. mogu funkcionirat samo preko struje,da li se ta tehnologija zove VOIP?
http://hr.wikipedia.org/wiki/VoIP

da li to utječe na poboljšanje i veću brzinu interneta,odnosno da li je bolje ili nije?
prt scr je offline   Reply With Quote