Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2006., 23:42   #1
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Ubuntu Linux - Tutorial

Da se ne ponavljam...

http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=7679

Uživajte dečki i cure ;-)
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 13:46   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
bravo
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2006., 15:49   #3
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Malo kasnim....

Čista petica !!!
Thanks na ovome baš mi treba : cheers2
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2006., 14:23   #4
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
Bravo, svaka čast :clap: :clap:
hjerkic je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2006., 17:55   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Opa, odlično.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 18:26   #6
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
odlično...baš sam to sad tražil po netu..kad ono na forumu...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 17:58   #7
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
ne zeli nikoga vrijedat, ali ako neko nezna posloziti ubuntu koji je stvarno sprdacina od distre onda nema bas kaj puno raditi na linuxu. ubuntu je stavrno DALEKO najjednostavvnije distra, divna za prelazak s windowsa jer se instalira sa 3 klika. sve se samo prepozna. nema veze. ali ako vec idete na linux drzite se distribucija postenih a en ubuntua, mandrive i susea. ajde suse je jos donekle ok... donekle. neznam nisam ja dugo na linuxu ali sam ubuntu zaobisel u sirokom luku jer tak sigurno necu nist nauciti. ako bas hocete apt get i deb uzmite debian koji je mrcina. ako hocete rpm uzmite fedoru ili rhel. a tu su i slackware i gentoo. to su postene linux distre. a ne gaybuntu.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 20:24   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Daj kad ti je to već u rukavu, složi i ti jedan tutorijal o nekoj hard distri pa nauči nas neuke kliktaše...mislim, ulet ti je stvarno svjetski.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 21:47   #9
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
jednom rijecju nisam reko da mi je neka hard distra u rukavu, samo kazem da je ubuntu, kolko god glupo zvucalo, pre jednsotavan. evo, krecem sad sa slaganjem tuorijala za fedoru core 6. kroz 2 dana izlazi i fedora 7 pa cu onda i za nju. kroz koji tjedan i za debian etch.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 22:43   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ma sve ok, ali ne možeš samo tako uletit i popljuvat nečiji trud. Netko je sjeo i nešto napisao pametno i pomogao nekome. Vidim da si i ti započeo s tutorijalom i to je odlično, samo nastavi...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2007., 23:15   #11
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
prejednsotavan
Nekim ljudima se naprosto ne da trošiti vrijeme na konfiguraciju i instalaciju, pa i na korištenje nekog operativnog sustava. Iz tog razloga žele jednostavnu Linux distribucuju, iako, iskreno, ne vidim neku veliku prednost u odnosu na windowse u Ubuntu distri. Ne bi vjerovao, zato ih je i većina na Windowsima.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 00:33   #12
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
ne zeli nikoga vrijedat, ali ako neko nezna posloziti ubuntu koji je stvarno sprdacina od distre onda nema bas kaj puno raditi na linuxu. ubuntu je stavrno DALEKO najjednostavvnije distra, divna za prelazak s windowsa jer se instalira sa 3 klika. sve se samo prepozna. nema veze. ali ako vec idete na linux drzite se distribucija postenih a en ubuntua, mandrive i susea. ajde suse je jos donekle ok... donekle. neznam nisam ja dugo na linuxu ali sam ubuntu zaobisel u sirokom luku jer tak sigurno necu nist nauciti. ako bas hocete apt get i deb uzmite debian koji je mrcina. ako hocete rpm uzmite fedoru ili rhel. a tu su i slackware i gentoo. to su postene linux distre. a ne gaybuntu.
O čem ti pričaš? Ubuntu je derivat Debiana, samim time je dovoljan zakon :P

Što točno vidiš kao prednosti slack-a i gentoo-a? Kompajliranje svega i svačega za točno tvoj stroj ili nešto drugo?
gog je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 00:56   #13
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
ne vidim gdi je probelma ako nekaj sredujes tocno za svoj stroj? ono, dud, mene nije briga za tvoj stroj. pa si zato i polako radim svoju distru. samo i jedino za moj stroj.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 00:58   #14
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Nekim ljudima se naprosto ne da trošiti vrijeme na konfiguraciju i instalaciju, pa i na korištenje nekog operativnog sustava. Iz tog razloga žele jednostavnu Linux distribucuju, iako, iskreno, ne vidim neku veliku prednost u odnosu na windowse u Ubuntu distri. Ne bi vjerovao, zato ih je i većina na Windowsima.
zato sam i ja bil na windowsima nekad zato sad i snaim. jer kolko god glupo/cudno zvucalo linux na anki nacin razvija malo drugaciju logiku. i ja se recimo jako dobro osjecam dok sam enkaj napisem, sredim ili kaj vec. nekaj kaj meni treba.

i volim imat konterrlu nasd svojim sustavom. a en da sve bude onak kak je bekki seljo iz redmonda zamislil. to mi se ne svida.
nije linux bez mana. daleko od toga ali mana je manje nego u windowsima
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 01:08   #15
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
volio bi vidjeti kakav si to kod kuco
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 01:09   #16
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
volio bi vidjeti kakav si to kod kuco

vrlo los

i pun gresaka( nikak da naucim pisat kak se spada) ali trudim se
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 12:19   #17
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ajd dosta s neargumentiranim kenjanjem i spikama tipa "moj tata je jači od tvojeg". ovo je thread o fakat dobrom tutorialu za ubuntu, a ne "ubuntu je smeće ko windowsi" ili "gentoo je super jer mi se diže kad napišem little.sh". okej? na ovom svijetu postoje stotine tisuća ljudi koji to rade bolje od bilo kojeg "wannabe linux križara" koji su se ovdje našli pozvani pljuvati po ljudima koji se ne pale na njihovu distru... niste (nismo) ništa posebno jer u našoj maloj mrduši donjoj kao jedini znate instalirat fedoru/ubuntu. nadam se da sam bio dovoljno jasan.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 12:03   #18
J051P
-------------
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: VG
Postovi: 55
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
neznam nisam ja dugo na linuxu
kaj vam ovaj dio nije dovoljno rekel o njemu
J051P je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 22:18   #19
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
ne zeli nikoga vrijedat, ali ako neko nezna posloziti ubuntu koji je stvarno sprdacina od distre onda nema bas kaj puno raditi na linuxu. ubuntu je stavrno DALEKO najjednostavvnije distra, divna za prelazak s windowsa jer se instalira sa 3 klika. sve se samo prepozna. nema veze. ali ako vec idete na linux drzite se distribucija postenih a en ubuntua, mandrive i susea. ajde suse je jos donekle ok... donekle. neznam nisam ja dugo na linuxu ali sam ubuntu zaobisel u sirokom luku jer tak sigurno necu nist nauciti. ako bas hocete apt get i deb uzmite debian koji je mrcina. ako hocete rpm uzmite fedoru ili rhel. a tu su i slackware i gentoo. to su postene linux distre. a ne gaybuntu.

Bit ću kratak a moj odgovor jednostavan-znam ljude i kako razmišljaju-Zato sam napravio ovaj tutorial.Oni koji se žele naučit radit na Linux distri tipa Debian/Gentoo/Slackware sami će proučit dokumentaciju.A Debian težak?Ajde molim te...isti k*** ko i Ubuntu,samo su neke sitnice po defaultu malo drugačije...Nitko nije više l33t ako koristi Gentoo u odnosu na onoga koji koristi Ubuntu.A još manje ako misli da to je.Na Linuxu sam već 4 godine i isprobao sam dosta distri,od dobrog starog slacka (godinu dana bio na njemu-jedina prava distra ako želiš naučit pravi linux od nule...alternativa je Gentoo...ako ti se da kompajlirat sve od nule prilikom instalacije)...preko Fedore,Red Hat,PcLinuxOS...pa dok se sada nisam smjestio malo na Debianu (samo zato jer Ubuntu ne mogu instalirat jer je po defaultu uključen powernow daemon a isti ne mogu isključit pošto ne mogu ući u single mod).Nikada ne podcjenju druge jer su na "lakšoj" distri.Neki se jednostavno nemaju vremena zezat za nekim stvarima.

P.S.-mali dodatak za Debian (uz ovaj gore za Ubuntu)

http://www.pcexodus.com/phorum/index...pic,705.0.html

Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Nekim ljudima se naprosto ne da trošiti vrijeme na konfiguraciju i instalaciju, pa i na korištenje nekog operativnog sustava. Iz tog razloga žele jednostavnu Linux distribucuju, iako, iskreno, ne vidim neku veliku prednost u odnosu na windowse u Ubuntu distri. Ne bi vjerovao, zato ih je i većina na Windowsima.
Nećeš vjerovat-ali griješiš.Na windozama je cijeli svijet jer je Microsoft shebo IBM (OS/2) a alternative dugo nije bilo.Ubuntu (ili neka druga distra) je dosta jednostavniji od bilo kojeg Windows OS-,a ako utrošiš malo korištenja onoga među ušima-može se izvući jako mnogo...od brzine preko stabilnosti do...recimo kontrole brzine vrtnje nekog venta direktno
Jedini minus kod Linux distri je slaba podrška za najnoviji hardwer (riješava se brzo),podrška za malo "egzotičniji" hardwer te nedostatak profesionalnih aplikacija kao što je Photoshop (što običnom korisniku ne treba).Te naravno - igre...jest da imamo wine i cedegu,al dosta igara još ne radi ili radi loše (doduše dosta ih zna radit bolje nego nativno pod windozama...GTR2 na primjer).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 23:00   #20
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
A koju to običnom korisniku značajnu prednost ima Linux (Ubuntu)? Ako izuzmemo to da je besplatan, jer većina korisnika windowsa koristi piratske. Ja, primjerice, nemam razloga za prelazak na Linux, odnosno imam ih za ostanak - na Linuxu nemam Photoshopa i Dreamweavera, a to je nešto što mi treba.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 23:41   #21
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
A koju to običnom korisniku značajnu prednost ima Linux (Ubuntu)? Ako izuzmemo to da je besplatan, jer većina korisnika windowsa koristi piratske. Ja, primjerice, nemam razloga za prelazak na Linux, odnosno imam ih za ostanak - na Linuxu nemam Photoshopa i Dreamweavera, a to je nešto što mi treba.

Photoshop 7 radi preko wine-a provjereno,a Gimp ako ga nakrcaš pluginovima je ok zamjena (osim ako ti je CMYK važan,u tom slučaju Gimp ispada).Ako imaš malo znanja o HTML-u - Quanta ili NVu su više nego solidni u kobinaciji sa nekom drugom aplikacijom ukoliko je potrebno.Uostalom-nema 2.6.20 zabadava KVM modul integriran u kernel (virtualizacija za one koji neznaju o čem se radi...recimo da virtualni OS šljaka jako brzo).
Prednosti?Brzina,stabilnost,sigurnost,pravi plug-n-play ukoliko je uređaj podržan:
primjer 1: Uštekao K750i u kantu-linux sve šljaka.Windows-instaliraj driver
primjer 2osudio od cure neki žmlj skener (bez drivera).Linux-prištekao i aktivirala se automatski aplikacija za skeniranje.XP-tražio 20 mnuta pravi driver (driverguide.com),instalirao,restartao,instalirao software-radi.
A da ne spominjem prednost apt-get/yum sustava pretraživanja paketa...upišeš što ti treba (npr. comic reader) i vidi čuda-izlistaju se sve aplikacije tog tipa-na tebi je samo da odabereš koju hoćeš,on sam sve ostalo (skidanje s neta,instalcija) obavi umjesto tebe.A da ne spominjem koliko je ovakav pristup dobar sa sigurnosnog stajališta.

Kužiš?Mislim,mogu ti u nedogled objašnjavat što se mene tiče.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 09:18   #22
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
probal sam fedoru 7 i tolko se razocaral da sam probal ubuntu pa kud puklo. sad se vise ne skidam s ubuntu bio sam glup u gornjim postovima

iako fedora je nevjeorjatno dobra distra. ali fc6 ne i 7.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 11:56   #23
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
probal sam fedoru 7 i tolko se razocaral da sam probal ubuntu pa kud puklo. sad se vise ne skidam s ubuntu bio sam glup u gornjim postovima

iako fedora je nevjeorjatno dobra distra. ali fc6 ne i 7.

Eto vidiš. Stvari se mijenjaju....
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 21:48   #24
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
windozi me usporavaju a linux me zbunjuje...no rađe bih bio zbunjen nego spor i pun krpelja =)
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 14:15   #25
Black Devil 031
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 12
definitivno linux...

btw.. thx za tutorial.. o tome bi i trebala biti ova tema...
__________________
Black Devil 031 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:05   #26
TheLions
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZGB
Postovi: 72
jel zna netko kako instalirat ubuntu na usb stick?
TheLions je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 14:09   #27
gremlin33
just like Registered User
Moj komp
 
gremlin33's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 166
eto ja instalirao ubuntu i trenutno imam dva problemčića
Screen refresh rate daje mi opciju na 50Hertza i ne nudi mi ništa više monitor je syncMaster 957df i podržava 80 hertza a grafička je Nvidia FX 5200 i nju je ubuntu lijepo prepoznao
kak da si ja namjestim na 80Hertza refresh rate
a drugi problemček je
pristup kompjuteru
naime na Ubuntu sam sherao folder (on instalirao Sambu) i sa Ubuntu-a ja uredno pronađem ostale kompjutere WinXp spojim se i vidim sve što je sherano..
međutim kad se oću iz windowsa spojit na ubuntu traži me username i password
od korisničkih računa koje ja znam(i password) na ubuntu je onaj root i još jedan npr. pero

e..ali meni nakon ukucavanja passworda i usera windowsi uvijek iznova otvaraju isti prozor za ponovnim unosom usera i passworda...
uopće ne znam što bi kucao više

ako mi ima ko pomoć oko ova dva problema bio bih mu zahvalan :
__________________
što me snađe da se ovdje nađe!
gremlin33 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:23   #28
immortal
Kernel panic
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 522
Citiraj:
Autor gremlin33 Pregled postova
eto ja instalirao ubuntu i trenutno imam dva problemčića
Screen refresh rate daje mi opciju na 50Hertza i ne nudi mi ništa više monitor je syncMaster 957df i podržava 80 hertza a grafička je Nvidia FX 5200 i nju je ubuntu lijepo prepoznao
kak da si ja namjestim na 80Hertza refresh rate
a drugi problemček je
pristup kompjuteru
naime na Ubuntu sam sherao folder (on instalirao Sambu) i sa Ubuntu-a ja uredno pronađem ostale kompjutere WinXp spojim se i vidim sve što je sherano..
međutim kad se oću iz windowsa spojit na ubuntu traži me username i password
od korisničkih računa koje ja znam(i password) na ubuntu je onaj root i još jedan npr. pero

e..ali meni nakon ukucavanja passworda i usera windowsi uvijek iznova otvaraju isti prozor za ponovnim unosom usera i passworda...
uopće ne znam što bi kucao više

ako mi ima ko pomoć oko ova dva problema bio bih mu zahvalan :
Probaj instalirati drajvere za grafičku (ako već nisi), instaliraj preko System->Administration->Restricted drivers manager. Ako niti onda ne dobiješ sve rezolucije, pošalji /etc/X11/xorg.conf file ovdje pa će valjda netko znati što napraviti.
Što se tiče sambe, pogledaj neke konfiguracijske fajlove za sambu, možda ima neka opcija koja određuje username i password za pristup....
__________________
Keyboard error or no keyboard present
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP
immortal je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 20:27   #29
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
............... prebačeno pitanje u ubuntu 7.10 thread

Zadnje izmijenjeno od: Pantera-N. 28.10.2007. u 20:44.
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 11:27   #30
KeLLe
Stoka
 
KeLLe's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Matulji
Postovi: 268
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
probal sam fedoru 7 i tolko se razocaral da sam probal ubuntu pa kud puklo. sad se vise ne skidam s ubuntu bio sam glup u gornjim postovima

iako fedora je nevjeorjatno dobra distra. ali fc6 ne i 7.
Ko prizna pol mu se oprašta i pola dodaje. Tiho budi

Ne volim baš postat previše ali kad vidim ovo kosa mi se dize...
__________________
Acer Aspire 5741g
i5 430M, ATI HD 5470 512mb,
4gb DDR3, 500 gb hdd
KeLLe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na