Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2017., 13:00   #1
Markoolio
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Östhammar
Postovi: 1
Problem sa kvalitetom slike

Pozdrav ekipa,

imam filing da mi novi komp ne radi kako bi trebao, konkretno graficka. Naime, kupio sam nedavno nove komponente (ryzen 5, Strix 1080ti, vengeance lpx 16gb, B350 PLUS) i monitor AOC Agon AG271UG.

Problem sam primjetio jucer, kad sam na monitor prikopcao stari komp u kojem je vec relativno stara HD5670 koja je jos onda kad sam ju kupio vrijedila 700kn. Slika na monitoru sa tog starog kompa je ostrija i to vidljivo ostrija i puno kvalitetnija. Konkretno onaj WIn10 logo na desktopu mi na starom kompu izgleda puno lijepse i vrlo su jasno vidljivi rubovi tog prozora, dok na 1080ti je sve to nekako lagano zamuceno. Stari komp je bio spojen HDMI-jem, a novi sa DP-om. Pokusao sam istim HDMI-jem spojiti 1080ti na monitor i nisam nista dobio. Pokusao sam sa vise razlicitih kablova i razlicite utore na grafickoj, no bez promjene. Cak je i vidljiva razlika u filmovima. Jednostavno stara kanta mi prikazuje bolju sliku nego graficka od 800€ i to me malo brine. Ocekivao sam kvalitetu slike kao na demo ekranima, s obzirom na cijenu, no to ocito nisam dobio.
Driveri na 1080 su zadnji, friski, postavke su sve na defaultu.
Ima li nesto sto bi se na njoj mozda trebalo napraviti ili ona mora gurati outofbox bez petljanja po opcijama? Ili da problem trazim mozda negdje dalje?
Dodatak: Probao sam ubaciti staru HD5670 u novi komp i slika opet ne valja. Cak je i BIOS zamucen i slova su mutna. Jucer probao pustiti BR film i to je uzas. Izgleda kao 480p.
Svi driveri su zadnji, win sam ponovo instalirao, no bez pomaka.

Hvala svima unaprijed
Markoolio je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na