Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2015., 07:03   #691
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Trebao bi negdje na netu kupit windowse 8.1, sad da li na ebayu ili negdje drugdje ne znam. Znam da sam čitao na forumu da su ljudi uzimali na ebayu do nekih 300 kn čini mi se, al tamo ima svašta i ne znam što uzet pa bi trebao pomoć oko toga. Pretpostavljam da se radi o oem verziji i da se nakon uplate na email dobije samo key.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 09:11   #692
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Uzimali su ljudi jeftino te licence pa su im svima nakon nekog vremena koliko znam postale nevazece. Ispravite me ako grijesim.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2015., 13:09   #693
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Meni i dalje 2 kljuca uredno rade... cijena je bila 10US$, ak' se ne varam.
A ima nekih godinu dana.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 13:23   #694
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Gdje si uzeo key za 10$.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 13:28   #695
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ja sam uzeo na g2A.com 2 ključa i instalacija je prošla ok. kad sam nakon 2 mjeseca htio reinstall više nisu bili važeći. Sva sreća pa sam uplatio i njihov Shield, pa su mi par odmah vratili na račun.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 13:37   #696
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja sam kupio na ebayu retail verziju W8 Pro DE (cca. 65€). Kod prve instalacije mi je javio da ne mogu napraviti clean install nego samo upgrade, a nedavno sam opet išao instalirati i sad je prošlo bez problema skupa sa upgradeom na 8.1.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 14:17   #697
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
https://www.g2a.com/microsoft-window...ey-global.html

Šta znači oem. Jel to kad se windows aktivira vezan je za to računalo, gledano s hardverske strane. Bilo kakva promjena matične ili ne znam koje već komponente licenca prestaje biti važeća. Ima na g2a za 25-35$.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 14:17   #698
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
https://www.g2a.com/microsoft-window...ey-global.html

Šta znači oem. Jel to kad se windows aktivira vezan je za to računalo, gledano s hardverske strane. Bilo kakva promjena matične ili ne znam koje već komponente licenca prestaje biti važeća. Ima na g2a za 25-35$.
da, OEM se veže na matičnu ploču.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 14:20   #699
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Da a kad se kupi key jel šta je sa iso datotekom windowsa, jel ponude neki link za skinuti ili? Eventualno s neta ako se skine negdje retail verzija jel bi se to dalo aktivirati s tim oem ključem.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 14:36   #700
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ovdje možeš napraviti ISO koji ti odgovara.

http://windows.microsoft.com/en-us/w...-refresh-media
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2015., 14:49   #701
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Uhm, s tim znači upiše se ključ i onda kreira iso, pa onda clean istall ako prođe prođe.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 15:09   #702
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Prvo si napraviš iso, za verziju ključa koju si kupio. Pri instalaciji ili nadogradnji upisuješ key koji aktiviraš kada se završi clean install ili na početku nadogradnje.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 21:53   #703
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Prvo si napraviš iso, za verziju ključa koju si kupio. Pri instalaciji ili nadogradnji upisuješ key koji aktiviraš kada se završi clean install ili na početku nadogradnje.
Nisam znao da se tako jednostavno može skinuti iso datoteka od windows 8.1 i da ti samo key treba.. To nešto novo još ima i tool.. Ide ko preview verzija win10
Gledam odoše ove licence danas po 25$ ko alva.

Baš sad gledam gdje na kraju uzet tu licencu za manje para i ne vidim baš nekog izbora nit sa ebay i ostalih stranica, većina ljudi imaju negativna iskustva s tim.. Ono što valja nije ispod 500kn.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 21.05.2015. u 07:23.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 17:35   #704
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Preko reddit-a.
Barem je tad bilo, key za Win8 (ne 8.1 .. ali ista stvar ).
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 18:51   #705
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Uzeo sam key sa reddita za 8.1, pa ćemo vidjeti, samo nisam još instaliro. 25$.
Edit: aktivacija prošla uredno.

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 24.05.2015. u 17:26.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 12:47   #706
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Imam jednu HTPC konfu s SSD-om i W8.1 na njoj, ploča nema AHCI niti Enhanced IDE pa se disk prepoznaje kao HDD i slučajno kasnije naletio u Optimize Drives da je disk ipak prepoznat kao SSD makar nije odmah tako bilo. Onda se nešto igrao s W10 na toj konfi pa vraćao clean install W8.1 i opet piše da se radi o HDD-u i sad nakon tjedan dana i instaliranih svi updejtova još uvijek stoji da se radi o HDD-u. E sad, ne znam ima li to neke razlike, tipa da se Windowsi drugačije ponašaju prema disku ako je SSD i slično pa ako je neko upučeniji u to i zna kako ručno to promjeniti?

EDIT: WinSAT formal -v ilitiga Windows Experience Index je riješio problem.

Zadnje izmijenjeno od: doky. 27.05.2015. u 18:44.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 16:24   #707
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 22:53   #708
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Pitanjce: imam W8.1 (po prvi put) i na laptopu su (najjeftiniji laptop) i sad nakon nekoliko mjeseci korištenja surfanje je postalno nemoguće (puno sporije nego prije) te kad gledam film stalno šteka i zvuk 'preskače' kako je moguće da je sve tak' sporo sa 4GB DDR3 memorije i procesorom sa dvije jezge na 2.58 GHz (istina da je Celeron, al opet...) - i još nešto, stalno mi baca tipkovnicu na ENG, ja prebacim na HR i kod sljedećeg uključenja Windowsa opet bude na ENG, zašto neće ostat na HR ako sam tako ručno stavio?
Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 10:14   #709
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
1. sto se tice sporosti treba vidjeti da li imas kakvog smeca instaliranog pa eventualno pobrisati. s druge strane provjeriti disk jel smart uredan, ima li bad sectora, itd.

2. sto se tice tipkovnice, u control panelu pod language podesiti HR da je defaultni jezik
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 11:14   #710
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Jučer mi se na Win 8.1 u system notificationsima pojavila Get Windows 10 ikona. Ne planiram upgrade na Win 10 dok ne bude konačne odluke što će biti s cijenom nakon besplatne prve godine, pa mi je ta ikona samo smetala. Ako ima još nekoga kome to isto smeta, ovdje može vidjeti postupak koji opisuje kako se toga riješiti.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 12:50   #711
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Pitanjce: imam W8.1 (po prvi put) i na laptopu su (najjeftiniji laptop) i sad nakon nekoliko mjeseci korištenja surfanje je postalno nemoguće (puno sporije nego prije) te kad gledam film stalno šteka i zvuk 'preskače' kako je moguće da je sve tak' sporo sa 4GB DDR3 memorije i procesorom sa dvije jezge na 2.58 GHz (istina da je Celeron, al opet...) - i još nešto, stalno mi baca tipkovnicu na ENG, ja prebacim na HR i kod sljedećeg uključenja Windowsa opet bude na ENG, zašto neće ostat na HR ako sam tako ručno stavio?
Hvala.
Ne bi smjelo biti sporo zbog Winsa, pogledaj u Task Manangeru (ili, još bolje, u Process Exploreru) zauzeće RAM-a, CPU-a i I/O (hard). Ugasi nepotrebne startup programe preko Task managera. Nemoj pratiti komentare vidovnjaka oko prčkanja po page file-u, gašenju Superfetcha, Searcha i Windows Update-a - oni ne smetaju ni približno koliko ljudi tvrde da smetaju.

Za jezik - kratica ti je Win + Space za promjenu jezika pa postoji mogućnost da slučajno stisneš tu kombinaciju pa ti promijeni. U slučaju da je nešto drugo onda u Control Panel-u odeš na "Clock, Language, and Region" (uuuu, Oxford comma, nice) -> Language -> makni jezik koji ti ne treba.

Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Jučer mi se na Win 8.1 u system notificationsima pojavila Get Windows 10 ikona. Ne planiram upgrade na Win 10 dok ne bude konačne odluke što će biti s cijenom nakon besplatne prve godine, pa mi je ta ikona samo smetala. Ako ima još nekoga kome to isto smeta, ovdje može vidjeti postupak koji opisuje kako se toga riješiti.
Konačna je odluka da su Windowsi 10 trajno besplatni. Imaš vremena do 29. srpnja 2016. godine updejtati na Windows 10 besplatno i nakon toga Win10 ti ostaje i ne trebaš plaćati nikakvu pretplatu niti upgrade.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 14:38   #712
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Da li je to službeno potvrđeno od MS-a? Ako jest, zamolio bih te da mi daš link. Baš jučer sam čitao u nekom članku na LinkedInu da ni u MS-u za sada još uvijek ne znaju što će biti nakon prve godine.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 14:43   #713
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771



Citiraj:
*Windows Offer Details

Yes, free! This upgrade offer is for a full version of Windows 10, not a trial. 3GB download required; standard data rates apply. To take advantage of this free offer, you must upgrade to Windows 10 within one year of availability. Once you upgrade, you have Windows 10 for free on that device.

Our lawyers made us say this:

Windows 10 Upgrade Offer is valid for qualified Windows 7 and Windows 8.1 devices, including devices you already own. Some hardware/software requirements apply and feature availability may vary by device and market. The availability of Windows 10 upgrade for Windows Phone 8.1 devices may vary by OEM, mobile operator or carrier. Devices must be connected to the internet and have Windows Update enabled. Windows 7 SP1 and Windows 8.1 Update required. Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 enterprise offerings outside of this offer. To check for compatibility and other important installation information, visit your device manufacturer’s website and the Windows 10 Specifications page. Additional requirements may apply over time for updates. Security and features are kept automatically up-to-date which is always enabled.




2. link (Q&A)
Is the upgrade really free?



Citiraj:
Yes, it’s free. This is a full version of Windows, not a trial or introductory version. It is available for a limited time: you have one year from the time Windows 10 is available to take advantage of this offer.




Ja ću uvijek vjerovati informaciji koja se nalazi na službenoj stranici. Problem je u ovim nadri-novinarčićima i clickbait člancima koji zbog broja pogleda napišu bombastičan naslov koji se onda širi dalje Internetom i zbunjuje ljude.
-->
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Da li je to službeno potvrđeno od MS-a? Ako jest, zamolio bih te da mi daš link. Baš jučer sam čitao u nekom članku na LinkedInu da ni u MS-u za sada još uvijek ne znaju što će biti nakon prve godine.
1. link

Buy now. Upgrade to Windows 10 for free.*



Citiraj:
*Windows Offer Details

Yes, free! This upgrade offer is for a full version of Windows 10, not a trial. 3GB download required; standard data rates apply. To take advantage of this free offer, you must upgrade to Windows 10 within one year of availability. Once you upgrade, you have Windows 10 for free on that device.

Our lawyers made us say this:

Windows 10 Upgrade Offer is valid for qualified Windows 7 and Windows 8.1 devices, including devices you already own. Some hardware/software requirements apply and feature availability may vary by device and market. The availability of Windows 10 upgrade for Windows Phone 8.1 devices may vary by OEM, mobile operator or carrier. Devices must be connected to the internet and have Windows Update enabled. Windows 7 SP1 and Windows 8.1 Update required. Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 enterprise offerings outside of this offer. To check for compatibility and other important installation information, visit your device manufacturer’s website and the Windows 10 Specifications page. Additional requirements may apply over time for updates. Security and features are kept automatically up-to-date which is always enabled.




2. link (Q&A)
Is the upgrade really free?



Citiraj:
Yes, it’s free. This is a full version of Windows, not a trial or introductory version. It is available for a limited time: you have one year from the time Windows 10 is available to take advantage of this offer.




Ja ću uvijek vjerovati informaciji koja se nalazi na službenoj stranici. Problem je u ovim nadri-novinarčićima i clickbait člancima koji zbog broja pogleda napišu bombastičan naslov koji se onda širi dalje Internetom i zbunjuje ljude.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 15:03   #714
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Puno hvala!
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 22:14   #715
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
1. sto se tice sporosti treba vidjeti da li imas kakvog smeca instaliranog pa eventualno pobrisati. s druge strane provjeriti disk jel smart uredan, ima li bad sectora, itd.

2. sto se tice tipkovnice, u control panelu pod language podesiti HR da je defaultni jezik
Nema ''smeća'', laptop je nov i nisam ni stigao inst. ''gluposti'' . . .
HDD je OK

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ne bi smjelo biti sporo zbog Winsa, pogledaj u Task Manangeru (ili, još bolje, u Process Exploreru) zauzeće RAM-a, CPU-a i I/O (hard). Ugasi nepotrebne startup programe preko Task managera. Nemoj pratiti komentare vidovnjaka oko prčkanja po page file-u, gašenju Superfetcha, Searcha i Windows Update-a - oni ne smetaju ni približno koliko ljudi tvrde da smetaju.

Za jezik - kratica ti je Win + Space za promjenu jezika pa postoji mogućnost da slučajno stisneš tu kombinaciju pa ti promijeni. U slučaju da je nešto drugo onda u Control Panel-u odeš na "Clock, Language, and Region" (uuuu, Oxford comma, nice) -> Language -> makni jezik koji ti ne treba.
Gledam sad i firefox ''jede'' najviše resursa (140MB memorije) dok sve drugo nešt sitno... ispod 50MB... Procesor je na cca 20% a memorija 40% i takvo je stanje sada, pola sata nakon uključenja, čini mi se da s vremenom kak laptop radi tak se povećava korištenje procesora i svega iako ne radim ništa zahtjevnije...
Nekak sumnjam na AVAST antivirus, za polazne programe piše da on najviše uzima resursa... Ne znam sad... Ako njega maknem, onda nemam na vidiku ni jedan drugi AV...

Ovo za HR / ENG tipkovnicu mislim da sam uspio riješit

Hvala na odgovorima dečki!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 09:11   #716
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Zamijeni browser, pokusaj sa chromeom.

Meni ffox zdere pun k memorije i ne oslobadja je tako da u nekoj tocki ga moram ubit jer u suprotnom se komp sledi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 19:04   #717
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Pitanjce: imam W8.1 (po prvi put) i na laptopu su (najjeftiniji laptop) i sad nakon nekoliko mjeseci korištenja surfanje je postalno nemoguće (puno sporije nego prije) te kad gledam film stalno šteka i zvuk 'preskače' kako je moguće da je sve tak' sporo sa 4GB DDR3 memorije i procesorom sa dvije jezge na 2.58 GHz (istina da je Celeron, al opet...)Hvala.
Pokušaj generalno čišćenje stvari zaostalih od surfanja ali one ne bi smjele usporavati video. Prije je u pitanju "najeftiniji laptop".
Meni FF papa 4% memorije i 0% procesora ako ništa ne radim, a imam kao i ti 4 GB RAM jer za više trenutno ne vidim potrebu.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 19:22   #718
camil1950
N00B
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 56
Da li studenti imaju pravo na besplatne Windowse?
__________________
When I wrote this, only God and I understood what I was doing. Now, God only knows
camil1950 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 19:24   #719
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor camil1950 Pregled postova
Da li studenti imaju pravo na besplatne Windowse?
Ovisi od faksa do faksa. Ako si tehnički fakultet, onda je moguće da imaš pravo, ako nisi... Obično nemaš pravo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 20:26   #720
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Pitaj centar za informatičku podršku na svojem faksu, ako ste u microsoftovom dreamspark programu trebao bi imati pravo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na