Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2015., 01:36   #211
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Pitaj korisnike 10.6 koji su odlučili zadržati OS koji radi i ne upgradeati na 10.7 pa zbog kupovine novog iphonea morali kasnije preći na 10.8 ili 10.9. Tad je uveden free upgrade preko app storea, a 6 ga nije imala.
Free for all, malo morgen

Nego kad već testirate... Ako netko ima SSD i HDD, nek napravi Fusion drive, pa instalira windowse preko boot camp i vidi jel Windowsi mogu vidjeti podatke na HFS dijelu diska
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 01:45   #212
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitaj korisnike 10.7 koji su odlučili zadržati OS koji radi i ne upgradeati na 10.8 pa zbog kupovine novog iphonea morali kasnije preći na 10.9. Tad je uveden upgrade preko app storea, a 7 ga nije imala.
Zbog kupovine iPhonea morali preci na 10.9? OS X 10.7 je imao upgrade na 10.8 iz App Storea, tako da moram priznati da i dalje nemam pojma o cemu pricas, a kamo li kako je to tek povezano sa iPhoneom?

Uostalom, od kad sam na OS X-u, samo jednu verziju sam odbijao koristiti. A to je 10.7. Nestabilna, puna bugova i opcenito smece od OS-a. 10.8 je isti 10.7, samo popravljeni silni nedostaci. Sve se to lako moze i izguglati, jer su korisnici OS X-a bili poprilicno gnjevni na Apple radi 10.7 verzije, tako da bi stvarno volio vidjeti tu ekipu koja nije htjela napraviti upgrade jer im je 10.7 'radio'.

Kad je izasao 10.7 ja sam nakon tjedan dana napravio upgrade, tj. downgrade na 10.6.8. Toliko je dobar bio.

No i dalje mi nisi odgovorio na drugi dio pitanja, od kud ti uopce info da apple onemogucava upgrade? Pricamo o hebenom PC-u, a ne nekoj konzoli ili smarphoneu, iako je i tamo ovo prakticki nemoguce
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2015., 23:48   #213
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Neznam dali je prava tema ali malo da budem "gotovan" ,probao bih sloziti hackintosh na komp pod moj pc a na onoj tomymac stranici i ostalima ima toliko toga da neznam odakle krenuti?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 00:52   #214
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Asus ima dosta mali postotak uspješnih instalacija, a i ako uspiješ više ćeš se zezati dok dobiješ da stvari prorade. Gigabyte skoro svaka radi 100%.

Pretraži Tonymac dok ne nađeš konfiguraciju sličnu svojoj.

Matična je #1, grafika #2, a ako imaš i wireless karticu za spajanje na net, šanse da ti je podržana na OSX su ti jako male.

Ja još od doba Intel Northwooda ganjam OSX na PC-u. Ako se ne snalaziš u unix naredbama, moja preporuka je da zaobiđeš cijelu priču jer ćeš izgubiti vremena i živaca.

Najbolje je od početka slagati konfiguraciju s dijelovima koji su kompatibilni, pa je sve u pogonu za 20-ak minuta. Tak radim zadnjih x godina, ali mi je već dosadilo svako malo skidati OS sa Maca
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 06:45   #215
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Neznam dali je prava tema ali malo da budem "gotovan" ,probao bih sloziti hackintosh na komp pod moj pc a na onoj tomymac stranici i ostalima ima toliko toga da neznam odakle krenuti?
Mozes ic jednostavnijim pristupom, javis se devsima iAtkosa i ubacis donaciju od 10tak $ pa ti sloze OS X hackintosh distribuciju koja se instalira bez problema. ( Ponavljam, ukoliko zelis OS X na svom racunalu a nemas volje / vremena / znanja igrat se s Vanilla instalacijom. )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 10:14   #216
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Neznam dali je prava tema ali malo da budem "gotovan" ,probao bih sloziti hackintosh na komp pod moj pc a na onoj tomymac stranici i ostalima ima toliko toga da neznam odakle krenuti?


Jos El Capitan stoji nikako da isproban
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 11:10   #217
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Mozes ic jednostavnijim pristupom, javis se devsima iAtkosa i ubacis donaciju od 10tak $ pa ti sloze OS X hackintosh distribuciju koja se instalira bez problema. ( Ponavljam, ukoliko zelis OS X na svom racunalu a nemas volje / vremena / znanja igrat se s Vanilla instalacijom. )
Jesam jos za 10.10 verziju za svoj asus x550v i nikad nisam uspio to instalirati na njega, cak ni nakon visednevnog pokusavanja i dopisivanja s iatkosom. Nedam mu vise ni lipe... Nekako mi se cini da cu si ubost imac mini kad budem pri novcima a ovo sve odjebat jer nije izgleda vrijedno truda. Hvala svima svakako na pomoci
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 11:57   #218
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Samo me zanima jedna sitnica. Od kud ti info da Apple bilo koga tjera na upgrade? A posebice me zanima od kud ti info da upgrade onemogucavaju nakon nekog vremena?

Imam macbook pro i ja sam donedavno bio na 10.6.8 snow leopardu. Više mi nije trebala PowerPC emulacija pa sam prešao na 10.8.5 mountain lion čisto iz dosade. Ovih novijih se bojim jer su puni bugova i fičura kojima ne vidim svrhu.

Tako da zaključujem da je tip obična trollčina
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 13:12   #219
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Srećom, imao si korisnike kojima održavaš OSX sustave, pa si imao i slučajeve gdje je laptop odbijao update, tj. nakon pokretanja instalacije 10.6.8, ništa se nije događalo.

Isto tako, imao sam slučaj gdje je korisnik imao 10.6.8, a izašla mu je nova verzija internet bankarstva ili nekog čuda koja je tražila novu verzija Jave koja je tražila 10.7.x
U međuvremenu je izašao 10.8 koji ne podržava njegov Mac, a 10.7 više NE POSTOJI na storeu. Čak i ako si kupio 10.7, ali ga nisi instalirao, nestao ti je iz popisa kupovina.

Apple u svojoj support sekciji može staviti .dmg ili .iso, ali tog nema. Jedino što ti preostaje da u tom slučaju nadogradiš sustav je piratstvo. Naći 10.7. (koji se plaćao) i to dalje koristiti.

Dakle, tko nije upgradeao na 10.7. prije dolaska 10.8, ostao je bez mogućnosti upgradea.
Ista stvar ako danas kupiš neki stariji mac koji je ostao na 10.6.8, a ne podržava 10.8
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 21.06.2015. u 13:17.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 13:44   #220
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Jesam jos za 10.10 verziju za svoj asus x550v i nikad nisam uspio to instalirati na njega, cak ni nakon visednevnog pokusavanja i dopisivanja s iatkosom. Nedam mu vise ni lipe... Nekako mi se cini da cu si ubost imac mini kad budem pri novcima a ovo sve odjebat jer nije izgleda vrijedno truda. Hvala svima svakako na pomoci
Rijetko koji laptop je kompatibilan 100%. Što se intel based pc-a tiče, tu će ti skoro svaki raditi, a da li će ti raditi sve komponente ponajviše ovisi o matičnoj i grafici, kao što je kolega gore napisao.

Ako već imaš gotovi pc na osx86project.org imaš liste kompatibilnosti za dobar dio hardvera za svaku moguću verziju osx unatrag skoro deset godina. Liste hardvera nisu potpune jer ovise o korisnicima koji sami uploadaju podatke, ali ima dosta toga po komponentama na matičnoj ploči (chipset, audio chip, lan chip; grafičke i dr., pa možeš steći sliku o tome bi li radilo ili ne.

tonymacosx ima dobar pristup za vanilla instalacije, pogledaj njihov yosemite guide, i doslovce u tri koraka možeš pripremit instalacijski usb. Caka je jedino u tome, kao i sa svim drugim vanilla instalacija - da ti treba postojeća osx instalaciaj da biu pripremio usb.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2015., 15:10   #221
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Caka je jedino u tome, kao i sa svim drugim vanilla instalacija - da ti treba postojeća osx instalaciaj da biu pripremio usb.
VMware radi cuda
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 15:35   #222
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Ti si probao? Ja imam MBP pa nisam probavao tako.

Nisam vmware vec dugo vrtio, prije cca 6-7g radio je s puno problema pri zahtjevnijim stvarima.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 15:38   #223
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Probao i radi odlicno. Slagao sam Vanilla instalaciju za proslu konfu ( Asrock Pro3 Z97 + HD7850 ) i trenutnu preko VMware-a.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 15:39   #224
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemam pristup osxu ali bi mogao cimati kolegu pa uzet o njega retina 13icu da si to slozim. Moram jos.dobro razmisliti isplati li mi se zayebavati cijeli dan s time, posto vmware ne dolazi u obzir, samo clean install.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 16:54   #225
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
VMware radi cuda
Bas to. Za slozit 10 minuta, i imas stick i peglaj. Ja doduse iman Yosemite samo na jednom sticku za igranje.

Tonymac je odlican izovr mat(e)rijala.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 16:58   #226
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Nisi skuzio ili citas preko redaka, VMware iskoristis da dignes OSX na svojem PC-u, te preko tog OSX-a slozis Vanilla instalaciju. Kasnije ako naidjes na probleme, imas OSX "masinu" u rezervi ak ti zatreba, pa ne moras posudjivati ponovo Mac od nekog ( + ostaju ti svi fajlovi koje si koristio kod izrade, pa imas odradjeno pola posla unaprijed. )

A s tim stickom kasnije ti instaliraj OSX kud oces brate mili i vozi clean install ( true install )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:02   #227
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A tako vec da Onda se budem poigrao
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:23   #228
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Ja kod svake nove verzije utrpam SD karticu u prvi mac koji naiđe, izvučem instalaciju van preko Unibeasta i to koristim za igranje.

Nemoj da te obeshrabri ako isprve neće raditi. Najčešće prolazi nakon što u boot dodaš GraphicsEnabler=No ili Yes, ili neki od -x -u -i dodataka.

Uglavnom, nemoj preskakati upute tamo i naučio koji dodatak kod boota radi što. S nekim od njih ćeš dić sustav dok ne instaliraš sve drivere.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:31   #229
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
MAC operativni sistem

Tocno to kak Ivan kaze, obavezno uzmi biljeznicu pa zapisuj koja kombinacija komandi ti je sta izbacila i kako se ponasa ( ako ne proradi iz prve ).
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 19:39   #230
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Evo digao vmware, instalirao yosemite, napravio sam i usb po uputama medutim kad kresen unibeast sve opcije ukljucujuci yosemite su zasivljene i nemogu ih odabrati. Citam da je problem u tome sto cijelu instalaciju.app treba prebaciti u aplication. Odakle ste DL clean app yosemite ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:15   #231
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Evo digao vmware, instalirao yosemite, napravio sam i usb po uputama medutim kad kresen unibeast sve opcije ukljucujuci yosemite su zasivljene i nemogu ih odabrati. Citam da je problem u tome sto cijelu instalaciju.app treba prebaciti u aplication. Odakle ste DL clean app yosemite ?
AppStore.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:21   #232
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
U prijevodu moram kupiti yosemite kako bi napravio hackintosh?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:33   #233
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
U prijevodu moram kupiti yosemite kako bi napravio hackintosh?
Ne jer je free.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:39   #234
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To znam ali kako da ga downloadam iz vmwarea? Dali se smijem ulogirati sa svojim apple id i downloadati ga unutar vritualke ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:44   #235
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Upravo to jedino i možeš.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:45   #236
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To znam ali kako da ga downloadam iz vmwarea? Dali se smijem ulogirati sa svojim apple id i downloadati ga unutar vritualke ?
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Upravo to jedino i možeš.
Bas tako.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:45   #237
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To znam ali kako da ga downloadam iz vmwarea? Dali se smijem ulogirati sa svojim apple id i downloadati ga unutar vritualke ?
Smijes.

Takodjer imas upute na netu kako srediti instalaciju ako ti OS X koji zelis pripremit nije skinut sa app store-a.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:47   #238
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
MAC operativni sistem

Pitanje... Moj tast u ch si kupuje mac 27" all in one. i5 cpu 1tb fire nesto disk (to klasicni??) sa ati grafom, vidio kod nas ta pila u ronis.hr dođe 22000 kn, kod njega 2800 tj jucer na akciji 2000 chf
E sad, jedva se oni naucili na windows, pa sam siguran da bude bedara sa time i da budem ja support a osobno sam se druzio sa macom 5 sati kod frenda.
Jel ima koja opcija da radi u virtualki to kak treba pa da ja tamo istrazim, jer dva nije kupio kako sam sugerirao 1 njemu 1 za support
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:49   #239
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pitanje... Moj tast u ch si kupuje mac 27" all in one. i5 cpu 1tb fire nesto disk (to klasicni??) sa ati grafom, vidio kod nas ta pila u ronis.hr dođe 22000 kn, kod njega 2800 tj jucer na akciji 2000 chf
E sad, jedva se oni naucili na windows, pa sam siguran da bude bedara sa time i da budem ja support a osobno sam se druzio sa macom 5 sati kod frenda.
Jel ima koja opcija da radi u virtualki to kak treba pa da ja tamo istrazim, jer dva nije kupio kako sam sugerirao 1 njemu 1 za support
Mozes, virtualka je zapravo emulacija racunala, os radi bez problema, ne radi punom parom ofc kao dok je dedicirana instalacija, ali za neke sitnije poslove, ucenje, troubleshootanje, isprobavanje appova, itd. je dusu dala
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:51   #240
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Stavljeno da se skida kod frenda pa cu skoknut po to
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Smijes.

Takodjer imas upute na netu kako srediti instalaciju ako ti OS X koji zelis pripremit nije skinut sa app store-a.
Ovo nisam nasao, imas kakav link ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na