Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2008., 23:38   #61
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Meni prije zvuči kao da nam čovjek otkriva toplu vodu...po čitavom forumu, ne samo ovdje.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 00:51   #62
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Meni prije zvuči kao da nam čovjek otkriva toplu vodu...po čitavom forumu, ne samo ovdje.

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 10:23   #63
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Davno se odgovaralo na ovaj topik, no slucajno sam ga uocio pa da nadodam nesto:
Ja pastu skidam univerzalnim sredstvom za ciscenje (onim prozirnim) stapicima za uho. Puno bolje skidaju pastu od alkohola, koji je inace i namijenjen prvenstveno za organske necistoce sto pasta nije
Uglavnom skida super, i onda kad ostane ono malo, onda upotrijebim alkohol. Eto, works for me.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 20:10   #64
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
pozdrav svima,, isprike što temu dižem iz prašine,, ali zanimaju me neka novija iskustva,, točnije kakve su razlike između ovih nekoliko vrsta paste koje se mogu naći u trgovinama.. i kakva bi bila preporučljiva danas?? mislim jel se šta "novo" pojavilo na tom području a da je dostupno/lako primjenjivo??

LP,, azzaman77..
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 20:22   #65
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor azzaman77 Pregled postova
pozdrav svima,, isprike što temu dižem iz prašine,, ali zanimaju me neka novija iskustva,, točnije kakve su razlike između ovih nekoliko vrsta paste koje se mogu naći u trgovinama.. i kakva bi bila preporučljiva danas?? mislim jel se šta "novo" pojavilo na tom području a da je dostupno/lako primjenjivo??

LP,, azzaman77..
Svaka pasta osim Spireovog smeća zadovoljava potrebe 99% korisnika.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 20:45   #66
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
vidim da je dosta popularna ova Arctic Silver 5 (AS5),, mislim da ću nju i kupiti..
tnx !!
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 14:51   #67
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Svaka pasta osim Spireovog smeća zadovoljava potrebe 99% korisnika.
Definitivno ne Spire paste koristiti. Lose do bola.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 15:39   #68
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajal' ga kakite, kad se moram barem pristojno izraziti...........

koristio sam do sada ove tvornicke paste sto dolaze, AC pastu, CM, zvakace, zalman, i cak tri vrste spire jer omiljena trgovina pretezno drzi samo njih. i sta jest - bluefrost spire, koja kosta cak 10 kuna - je vise nego ok. ima neka bijela koja jest dosta srot, ali srebrna (koja provodi struju ) je odlicna. ova bluefrost ne provodi struju i zasada mogu samo nju koristiti (ovi u trgovini odustali od srebrne kad su "maheri" spalili svoje omiljenje graficke "nanosenjem" paste), ali reci da je lose do bola je meni neshvatljivo.

i da, uobicajno je, kada izjavis nesto da valja/ne valja, reci i objasniti zasto ne valja. usporediti sa drugom pastom (po svemu, cijeni i perfomansama cak ), ali nikako po imenu i marketingu. ako zelite, neka mi netko posalje tubicu ove Arctic Silver 5, dat cu si truda i istestirati ako zelite sve svoje komponente u idleu i loadu; spire bluefrost protiv Arctic Silver 5.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 18:09   #69
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Teško je to ljudima dokazat, ipak je ovo Spire ( fujbljakfuj), a ono veličanstveni AC
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 18:19   #70
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
ja imam AC MX-3 hmm neznam dal sam primjetio ikakvu razliku
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 19:23   #71
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Teško je to ljudima dokazat, ipak je ovo Spire ( fujbljakfuj), a ono veličanstveni AC
tako je
da li xilence paste šta valjaju?

ako je razlika između spire i ac 4-5 stupnjeva...to je puno
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 19:25   #72
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
ja imam AC MX-3 hmm neznam dal sam primjetio ikakvu razliku
koju si prije imao? koje su razlike u temperaturama?
i zašto ne klokneš više tog i5 750?


jel bi mi htio prodat par zrna MX-3?
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 20:14   #73
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Imam Artic silver ceramique - i namjenjao sam se proceva, coolera - svega zivoga, i to malo cudo od 30 kn iz AMD-a nikako da ode (2.5g). Zadovoljan sam totalno, ako ne i više
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 20:35   #74
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ajal' ga kakite, kad se moram barem pristojno izraziti...........

koristio sam do sada ove tvornicke paste sto dolaze, AC pastu, CM, zvakace, zalman, i cak tri vrste spire jer omiljena trgovina pretezno drzi samo njih. i sta jest - bluefrost spire, koja kosta cak 10 kuna - je vise nego ok. ima neka bijela koja jest dosta srot, ali srebrna (koja provodi struju ) je odlicna. ova bluefrost ne provodi struju i zasada mogu samo nju koristiti (ovi u trgovini odustali od srebrne kad su "maheri" spalili svoje omiljenje graficke "nanosenjem" paste), ali reci da je lose do bola je meni neshvatljivo.

i da, uobicajno je, kada izjavis nesto da valja/ne valja, reci i objasniti zasto ne valja. usporediti sa drugom pastom (po svemu, cijeni i perfomansama cak ), ali nikako po imenu i marketingu. ako zelite, neka mi netko posalje tubicu ove Arctic Silver 5, dat cu si truda i istestirati ako zelite sve svoje komponente u idleu i loadu; spire bluefrost protiv Arctic Silver 5.
Srebrna Spire na 8800GT u "Moj Komp" + Zalman vf900- 64 u loadu
Bijela Spire na istom pacijentu - 66-67 u loadu
Konig srebrna na istom pacijentu - 56 u loadu.

To je samo jedan primjer. Ogromne temperature sam imao i sa jednim 5200+, ali njemu sam temperaturu sputio tek lappanjem pa neznam koliko je pasta tu smrdila jer sam nakon postupka odmah stavio Koniga.
Uglavnom tog Spire-a ja vise ne pustam u svoj komp. Cak sam i njihov Strom izbacio i vratio stock cooler na mog e5200
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 21:12   #75
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hladnjake ne mijesaj u istu pricu, hladnjaci su obicni komadi aluminija ili neceg tako sa ventilatorom. ja ovakvih iskustava nisam imao, plus mogu sada pokrenuti neko testiranje, a doslovce na svemu (i na NBu) je bluefrost.

samo sto su kod mene smrdani senzori koliko mi ljudi pricaju, jer procesor ne moze biti na sobnoj temperaturi, ali jezgre da (i taman jesu). i temperatura plese po opterecenju, ja nisam 100% siguran da senzori seru, al ajd...........

ovo za 5200+, jos uvijek je 57°C pod frizerom puno. ne kazem da ova konig nije bolja pasta od spirea, samo da nije spire toliko govno koliko ste obojica ustvrdili. jel jos koja pasta bila ti u kompu osim spirea i koniga?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 22:28   #76
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
ma pasta šmasta, nemože ni jedna bit puno lošija od druge, to su razlike do MAKSIMALNO 3°C između najboljih i najgorih, po svim rivjuima koje sam vidio, i par pasta koje sam iskusio, najveću razliku, 2 stepena sam vidio između stock thermal pada na northwudu i AS5
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 22:49   #77
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo ja ti iznio cinjenice, a ti jos uvijek tvrdis svoje. Sta sad da ti ja kazem? Ako zelis da te uvjeravam, ne pada mi na pamet. Nisam nikakav entuzijast i ne idem obarati rekorde tekucim dusikom pa da idem testirati to sada do iznemoglosti. Kazem ti sta se meni u praksi desilo. Ja nisam koristio taj blue frost pa nemogu tvrditi da ne valja, ali ove dvije su mi se pokazale jako lose.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 23:10   #78
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Neznam wragg, ali ovih 10°C razlike mi zvuči previše.
Znaš da nekim