Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2023., 20:00   #9361
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne možeš slati nikakve prijave dok nisi prvo poslao službeni prigovor trgovcu kod kojeg si kupio mobitel.
Trgovac onda ima rok od 15 dana da odgovori na taj prigovor.
Ako je njihov odgovor negativan za tebe i moraš još čekati, onda se javljaš inspekciji i prilažeš taj prigovor koji si dobio.

Anyway, inspekciju (mingo) ti uopće ne vrijedi kontaktirati sad u ovo blagdansko vrijeme jer ta trojica koji su zaduženi za cijelu HR su trenutno po raznim domijencima i skijanju.
Javi im se tamo u veljači kad se vrate na posao
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 20:04   #9362
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Zahvaljujem!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 00:17   #9363
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Laptop Lenovo Yoga kupljen 29.3.2023 sa standardnim jamstvom od 24 mjeseca.
U rujnu odjednom vise USB-C port ne daje signal na externi monitor. Puni bateriju ali ne daje sliku na externi display.
Laptop reklamiran i u roku od 14 dana dosao nazad sa porukom servisa kvar otklonjen zamjenom nispravnog djela.

Laptop radio ok do 1.12. kada opet is cistog mira laptop ne daje sliku na eksterni monitor na USB-c portovima. Ovaj put se niti ne puni baterija preko portova. Laptop od 1.12. na servisu te cekam rasplet.

Pitanje, ako je netko imao slicna iskustva, koja su moja prava ako ovo nastavi ovim tempom da svakih par mjeseci oni popravljaju istu stvar?
Bojim se da bi to moglo tako do isteka garancije...

u 8 mjeseci, evo vec preko mjesec je na servisu...nije mi bas to fora
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 00:42   #9364
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Jamstvo to se produžuje za vrijeme trajanja servisa, a svaki zamijenjeni dio ima novo jamstvo ispočetka.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 19:40   #9365
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Hvala kolega, uvjek si tu bio i ostao pomagati nama lijenima istrazivati sve te zakone

Znaci ako opet sad zamjene te USB-C portove, ja na te djelove imam novih 24 mjeseca jamstva te ako opet riknu 1.12.2025 duzni su ih popraviti?
A na cjelokupan laptop jamstvo je sad produljeno za mjesec dana (do 29.4.2025) koliko je u servisu do sad bilo, ako sam dobro te shvatio.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 23:03   #9366
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Hvala kolega, uvjek si tu bio i ostao pomagati nama lijenima istrazivati sve te zakone

Znaci ako opet sad zamjene te USB-C portove, ja na te djelove imam novih 24 mjeseca jamstva te ako opet riknu 1.12.2025 duzni su ih popraviti?
A na cjelokupan laptop jamstvo je sad produljeno za mjesec dana (do 29.4.2025) koliko je u servisu do sad bilo, ako sam dobro te shvatio.
Točno. To ako ti krepa u tom "produljenom jamstvu" se pozoveš na zakone kod predaje.
Saznaj šta je točno zamijenjeno da nije matična jer onda ide na cijeli dio, ne samo na portove....

Koliko se sjećam ima i fora ako je zamijenjen bitniji dio da ide na sve ispočetka, no to je onako malo nategnuto...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 23:05   #9367
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
jep, meni je na lenovo laptopu zamijenjena matična, nisam trebao ni govorit, sami su dali novo jamstvo na sve iznova
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:40   #9368
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
OK hvala vam na savjetima i iskustvu....sad kad znam kako to ide provjerit cu tocno sta ce zamjenit ovaj put a i provjerit cu online onda do kad vrijedi jamstvo preko serijskog broja.

Javit cu ovdje pa eto mozda moje iskustvo nekom pomogne.

LP
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:43   #9369
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod zamjene obavezno ide nova gara na cijeli uređaj baš zato jer se promijenio njegov esencijalni dio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:51   #9370
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jep, meni je na lenovo laptopu zamijenjena matična, nisam trebao ni govorit, sami su dali novo jamstvo na sve iznova
Meni su nedavno na monitoru, mjenjali prvi put maticnu, pa drugi put ekran,, i receno mi je da nemam novog jamstva, vec se samo produzuje staro za vrijeme provedeno u servisu. Ne znam da li se sta mjenjalo u zadnje vrijeme, no ovi iz servisa (ovlašteni, AOC), je bio poprilicno uporan uvjeravajuci me da sam u krivu kad govorim da trebam dobiti novo jamstvo.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:53   #9371
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Zakon o obveznim odnosima, čl.425

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.




ako je bitniji popravak, a matična bi to trebala bit (valjda), onda se pozoveš na točku 2
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 11:29   #9372
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako matična i ekran nisu bitni dijelovi monitora, onda ne znam šta jesu. Nova gara mora ići u oba slučaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:11   #9373
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Evo samo da javim posto sam ostao duzan javit rasplet mojeg slucaja oko Lenovo Yoge.
Znaci danas je laptop vracen sa servisa uz servisni protokol gdje jasno pise da je zamjenjena maticna ploca cak i lijepo su stavili i part number ploce koja je instalirana.
Ukupno vrijeme popravka, odnosno vrijeme provedeno u servisu LENOVO je 9 dana. ostalih tjedan dana je otislo na shipping do servisa i nazad.

No, kada se ulogiram na LENOVO warranty portal preko svojeg serijskog broja laptopa, tamo stvarno za svu pohvalu gomila korisnih informacija. Obje moje reklamacije sa protokolima,cak i katalog svih djelova koje se mogu naruciti direkt od lenova (upravo tamo sam i provjerio part number iz servisa maticne ploce i to odgovara sve - kosta 1937 USD).
Zanimljivo da Lenovo tamo nije produljio moje jamstvo ni dan. Dapace postoji razlika od 3 mjeseca manje u odnosu na ono sto web shop ALZA mi daje jer sam laptop kupio u Alzi 29.3.2023 a Lenovo jamstvo je pocelo teci 12.12.2022.

Dakle nisam dobio produljenje jamstva od LENOVA ni dana iako je laptop bio kod njih dva puta.
Isto tako kao sto ste govorili ovo je maticna ploca sa integriranim ramom i grafickom i procesorom znaci prakticno cjeli osnova laptopa je zamjenjena i jamstvo nije obnovljeno. Meni i dalje pise na LENOVU 12.12.2024 kraj jamstva iako je laptop kupljen 29.3.2023 te bi minimalno moralo vrijediti do 28.3.2025

Sve u svemu ocajno iskustvo sa Lenovom iako se radilo o top modelu Yoge Slim 7 ProX 14ARH7 sa premium care jamstvom...
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:19   #9374
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako matična i ekran nisu bitni dijelovi monitora, onda ne znam šta jesu. Nova gara mora ići u oba slučaja.
Da. Tako i ja mislim.
Ali me ovaj uvjerava da (vise) nije tako, vec jedino ako se mjenja komplet uredjaj. No ako dodje do problema, a moglo bi, posto je vec dva puta i bio na servisu vec, onda cu rješavati ionako sa Instarom, gdje sam ga i kupio a ne sa ovlastenim servisom.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:25   #9375
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Evo samo da javim posto sam ostao duzan javit rasplet mojeg slucaja oko Lenovo Yoge.
Znaci danas je laptop vracen sa servisa uz servisni protokol gdje jasno pise da je zamjenjena maticna ploca cak i lijepo su stavili i part number ploce koja je instalirana.
Ukupno vrijeme popravka, odnosno vrijeme provedeno u servisu LENOVO je 9 dana. ostalih tjedan dana je otislo na shipping do servisa i nazad.

No, kada se ulogiram na LENOVO warranty portal preko svojeg serijskog broja laptopa, tamo stvarno za svu pohvalu gomila korisnih informacija. Obje moje reklamacije sa protokolima,cak i katalog svih djelova koje se mogu naruciti direkt od lenova (upravo tamo sam i provjerio part number iz servisa maticne ploce i to odgovara sve - kosta 1937 USD).
Zanimljivo da Lenovo tamo nije produljio moje jamstvo ni dan. Dapace postoji razlika od 3 mjeseca manje u odnosu na ono sto web shop ALZA mi daje jer sam laptop kupio u Alzi 29.3.2023 a Lenovo jamstvo je pocelo teci 12.12.2022.

Dakle nisam dobio produljenje jamstva od LENOVA ni dana iako je laptop bio kod njih dva puta.
Isto tako kao sto ste govorili ovo je maticna ploca sa integriranim ramom i grafickom i procesorom znaci prakticno cjeli osnova laptopa je zamjenjena i jamstvo nije obnovljeno. Meni i dalje pise na LENOVU 12.12.2024 kraj jamstva iako je laptop kupljen 29.3.2023 te bi minimalno moralo vrijediti do 28.3.2025

Sve u svemu ocajno iskustvo sa Lenovom iako se radilo o top modelu Yoge Slim 7 ProX 14ARH7 sa premium care jamstvom...


Dramiš lagano bez razloga

Ta diskrepancija između online provjere i onog na računu je normalna, i prisutna i kod drugih vendora. Jednostavno, Lenovo il drugi vendor okinu jamstvo kada komponenta ode od njih. Sigurno im nitko ne javlja kada je nešto prodano, pa oni to tweekaju.
Ono što je za tebe bitno, je što ti piše na računu i jamstvenom listu, i eventualno na servisnim primkama/rješenjima.
I ovo apsolutno nema veze jer si ti kupio Yogu slim pro super duper za xyz eurića, ili nekog jadnog lenovo plastikanera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline