Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2023., 21:43   #3811
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
E to je to.
https://youtu.be/2lbjoQs46rE?si=yu_xFbtsH01AGpfE
Boschov patent, prava stvar, sds+obicni futer, stemanje, busenje, sarafljenje, cigla, beton, drvo, zeljezo.
Cekam da cijena padne i u soping.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 22:06   #3812
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Potpuno promaseno za profi alat,i nije dobro izvedeno uopce, inace takav koncept je viđen već od drugih brandova prije 15tak godina i tada nije proslo.

Dejanu svaka čast za review, inace sam veliki fan Kljuca 13,ali ovdje je i sam na kraju naveo nedostatke poput zaključavanja glave i zaista cudnog materijala i teksture glave.
Router je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 13:51   #3813
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Da ne otvaram zasebnu i nepotrebnu temu.

Imate li preporuku za unistavac papira? Gledam oglasnik ponudu trebam minijaturicu, cisto za eliminiranje racuna za placanje, tu i tamo neki dokument za po doma. Imam u kuci uredski, ali pricamo o kapacitetu stotine stranice, a meni treba epizodno, za mjesecne racune i sitnice.

Zato gledam male, ala Lidl, Metro, nisam ikad te male koristio, vidjam ih po ducanima, ali kakva su iskustva, jesu li nejaki, ili dorasli zadatku?


Hvala
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 16:44   #3814
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da ne otvaram zasebnu i nepotrebnu temu.

Imate li preporuku za unistavac papira? Gledam oglasnik ponudu trebam minijaturicu, cisto za eliminiranje racuna za placanje, tu i tamo neki dokument za po doma. Imam u kuci uredski, ali pricamo o kapacitetu stotine stranice, a meni treba epizodno, za mjesecne racune i sitnice.

Zato gledam male, ala Lidl, Metro, nisam ikad te male koristio, vidjam ih po ducanima, ali kakva su iskustva, jesu li nejaki, ili dorasli zadatku?


Hvala
Za istu potrebu - uništavanje papira sa osobnim podacima koristim ovaj:
https://www.fellowes.com/row/en/prod...rod=FT-4700301

Cross-cut je, to nek ti bude minimum. Služi već više od dvije godine, tu i tamo kapnem ulja u noževe jer ih papir jako isuši pa zna "žvakat" papir. I naravno praznit redovno da se ne nabije papira u kutiji jer isto krene "žvakat" i brljat papir.

Nije velik, a taman zapremnine da ga praznim svakih mjesec-dva.
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 19:51   #3815
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Za istu potrebu - uništavanje papira sa osobnim podacima koristim ovaj:
https://www.fellowes.com/row/en/prod...rod=FT-4700301

Cross-cut je, to nek ti bude minimum. Služi već više od dvije godine, tu i tamo kapnem ulja u noževe jer ih papir jako isuši pa zna "žvakat" papir. I naravno praznit redovno da se ne nabije papira u kutiji jer isto krene "žvakat" i brljat papir.

Nije velik, a taman zapremnine da ga praznim svakih mjesec-dva.
Imam isti takav i nisam baš zadovoljan obzirom na cijenu od 600 kn.

Vrhovi na bijelom plastičnom češlju koji bi trebao spriječiti vraćanje konfeta su popucali već prvi tjedan. Nisam gurao nikad preko 5 listova, najčešće 1-2 lista idu. Vjerojatno je i kod tebe tako pa zato žvače jer se ne može riješiti svih konfeta iz noževa. Zbog toga se i pregrijava jako brzo pa nije za neko intenzivno uništavanje nego po 20-30 listova u seriji. Svako pražnjenje prođem sa finomehaničkim ili strojnim uljem po cijeloj dužini noža tako da nije do nedostatka ulja. I nije baš tih, glasniji je od usisavača npr.

Dobro je to što je cross-cut i što može uništavati i kreditne kartice, ali jednu po jednu vertikalno. Noževi su izdržljivi i nakon uništenih preko 10k listova nisam uočio da su se nešto potupili. Za silu dok ne gori kamin i za ove neke plastificirane papire može poslužiti, ali daleko od toga da vrijedi te novce, pola platiš ime.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 21:33   #3816
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Za istu potrebu - uništavanje papira sa osobnim podacima koristim ovaj: https://www.fellowes.com/row/en/prod...rod=FT-4700301 Cross-cut je, to nek ti bude minimum.
Hvala po spomenu modela.

Uredski Leitz koji stoji u kutiji, gledam danas, veli da ima stupanj 5 sigurnosti, ali mislio sam da su i najmanji iz Lidla danas svi kriznog rezanja?

Mada iskreno, ako je mali i pouzdano radi, da i na trakice reze, nije mi problem. Samo hocu da racune izdere kad ih bacam u papiru. Jer po "zelenim" otocima, u zadnje vrijeme se desava da neki razbucavaju papire i plastiku, valjda traze blago, pa nisam jednom ubacivajuci u zvono papira, nasao racun necijih komunalijia, s jasnim imenom i prezimenom, kako je izasao iz papirnatog smeca i lezi na podu.

Nije lijepo za vidjeti, a bome nije ni potrebno da itko cita. To mi je 99% razlog upisa.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dobro je to što je cross-cut i što može uništavati i kreditne kartice, ali jednu po jednu vertikalno. Noževi su izdržljivi i nakon uništenih preko 10k listova nisam uočio da su se nešto potupili. Za silu dok ne gori kamin i za ove neke plastificirane papire može poslužiti, ali daleko od toga da vrijedi te novce, pola platiš ime.
Nasao sam Sigmu i Boedera po 10-tak i 15 Jureka u neaktivnim oglasima (vanjsko pretrazivanje domene), stupanj 3 i 4. Veli mestar da rade i da ih mogu kod njega provjeriti.

I jos nesto @Mar,

otkako si se bacio u knaufe i kucna gradilista, te imas vise prava od Arnolda reklamirati Parkside,
htjede te pitati, zasto zapostavi fotografiju? Imao si lijepi osjecaj za docaravanje motiva.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 22:51   #3817
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Visage, nije lako naći vremena za sve.
Sad me zanima drvo i rad s istim, studiram 3. faks po stare dane, radim 2 posla (jedan je u biti fotografski ) i privodim kraju renovaciju kuće i opet nađem vremena za PCe.

Malo sam se zasitio fotografije jer nekako u sveprisutnosti iste mi se čini da je i donekle izgubila na značaju.

Da ne budemo skroz OT, danas u Kauflanda uzeo Parkside PFSA 20-Li C3 pištolj za boju za neke sitne novce pa se nadam da će mi dobro poslužiti za bojenje drva i ograde.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 08:00   #3818
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Da ne budemo skroz OT, danas u Kauflanda uzeo Parkside PFSA 20-Li C3 pištolj za boju za neke sitne novce pa se nadam da će mi dobro poslužiti za bojenje drva i ograde.
gledao sam i ja da to uzmem al su mi rekli da boja mora bit jako rijetka da prođe kroz mlaznice bez stvaranja kapljica. + temeljito ispiranje poslije da se ne zasuši. a to sam htio najviše zbog manjih površina farbanja što na kraju samo komplicira pripremu i održavanje pištolja.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 20:14   #3819
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
gledao sam i ja da to uzmem al su mi rekli da boja mora bit jako rijetka da prođe kroz mlaznice bez stvaranja kapljica. + temeljito ispiranje poslije da se ne zasuši. a to sam htio najviše zbog manjih površina farbanja što na kraju samo komplicira pripremu i održavanje pištolja.
Točno, samo kod mene trgovac to nije znao, a na kanti u mom slučaju ništa ne piše, samo da preporučuju nanošenje kompresorom i u nuždi kistom ili valjkom gdje kompresor ne doseže.

Ulio prvo gotovu boju iz kante, nema šanse da krene van. Stavio 10% razrjeđivača, krenulo to mic po mic, ali izgledalo doslovno kao loše pljuvanje. Pojačao razrjeđivač na nekih 20%, krenulo nešto bolje, ali kako je mlaznica dok sam miješao bila neko vrijeme van funkcije, počela se čepiti, a boja kapati i špricati na sve strane.

Onda sam definitivno odustao, sve isprao u hrpi razrjeđivača i vratio se kistu. Pošto sam nanosio bijelu na sivu temeljnu, kistom sam morao proći u dva sloja. Negdje bi mooožda trebalo i tri, ali nebitno, vidi se ako se zagledaš. Kompresorom bi to trebalo ići 4-5 puta pošto boja mora biti skroz rijetka. Ako duže držiš na jednom mjestu, onda krene curiti i ostaju kapljice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 22:34   #3820
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja uzeo ovo, al još nisam isprobao, stoji u kutiji neotvoreno. Trebalo bi bit jače od parksajda.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 07:49   #3821
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja uzeo ovo, al još nisam isprobao, stoji u kutiji neotvoreno. Trebalo bi bit jače od parksajda.
hm, aj probaj pa javi
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 14:50   #3822
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ovo i mene zanima, morati ću farbati druge godine a mrzim farbati...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 16:26   #3823
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Kada sam krenuo farbati kuću i gledao koliko će mi to vremena oduzeti kupio sam https://www.bauhaus.hr/sustavi-za-ra...xio/p/23861675

Nakon sta sam sve ofarbao prodao za 400 kn manje
Farbao je ujak i ogradu neku s ovim drugim nastavkom rekao je da je super stvar
Vrijedi svake kune 😊 možda je mrvicu skuplji ali odlična stvar


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 19:25   #3824
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pogledao video o tom wagneru na yt i izgleda mi super.
Mi uzeli onaj bosch jer smo na viksi pored Varaždina farbali cigleni zid na međi s nađe strane. Cca 15 m dužine, 1,5 m visine. Farbali ga kistovima. Nakon prve ruke, rekli nema šanse drugu ruku ić s kistom, da vidimo šta ima u bauhausu. Kupili taj bosch, no zid je ispao u principu jako dobro, tak da smo odgodili drugu ruku. A još koristili najjeftiniju fasadnu boju iz bauhausa. Osobno, mislio sam da će trebat tri ruke, al on se bijeli ko snijeg nakon samo jedne ruke.
Nego, daj mi reci, s tim wagnerom, jel treba za farbanje zidova boju jako razjrjeđivat ko na onim jeftinim sprejalicama ili standardno razrijeđema boja?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 17:16   #3825
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Ma stvarno svaka preporuka za taj uređaj meni je bio odličan i super je pofarbano, nije da onak pljuca nego ravnomjerno baca 😀
Ne treba se jako razrjeđivati, standard.. i još je super jer vuče direktno iz kante


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 17:38   #3826
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
A ovo? https://www.bauhaus.hr/sustavi-za-ra...xio/p/23866953

Kak ste s čišćenjem ovog velikog wagnera? Kako počistiti cijevi i generalno sistem od boje?

Recimo jedna prostorija je boja marelice, druga nebesko plava, treća bijela, a četvrta mentol zelena.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 18:44   #3827
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
https://youtu.be/5dkYIngqn9I?si=s0CF1u7yvAb1K-eF

Odi do dijela di frajer uključi funkciju samočiščenja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk