Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2015., 11:55   #1
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
router u repeater mode

Trebao bi pojačati signal routera u kući. Mogu li za to iskoristiti D-LINK G684t? Pretpostavljam da mogu ako podržava repeater mode i da bi ga trebalo postaviti u taj mode.

Koje bi bile osnovne postavke za to napraviti? Što bi sve trebalo namjestiti na kojem od routera? Primarni router je Thomson TH782i, a ovaj dlinkov bi stavio kao repeater ako je moguće, samo mi treba pomoć šta bi sve trebalo namjestiti.

Čini mi se da i tip enkripcije tu igra ulogu i da to može funkcionirati samo sa wep zaštitom?

Svaka pomoć oko ovoga bi mi bila dobrodošla.

Zadnje izmijenjeno od: prodo. 15.03.2015. u 18:03.
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 18:06   #2
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
S obzirom da se nije nitko javio, malo sam sam čačkao i došao do ovoga. Ovaj dlink ima wds opciju jer je na njemu novi firmware, a ovaj thomson nema jer je original t-comov i sad bi tu trebalo uključit wds.

Na dva mjesta sam našao neke info o tome. Spominje se telnet i editiranje cfg, a o jednom i drugom ne znam ništa. Ovo su ti linkovi:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=50776012&postcount=5
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1741263

Može li netko sad pomoći sa aktivacijom wds-a na ovom thomsonu?
prodo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2015., 21:06   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da, WDS link radi samo ako je postavljena wireless mreža bez zaštite (open) ili sa wep zaštitom.
Danas se smatra nedovoljnom zaštitom jer se relativno lako probije.

Ako je "za igru" i imaš vremena možeš se upustiti u željeno,
iz odr. razloga na Thompson - ima WDS je skriven (nema ga u web konfigu),
ako ga ima onda je dostupan kroz CLI, dok u nekim fw verzijama ga uopće nema.

Ako želiš proširiti svoju wireless mrežu i sve složiti relativno brzo i stabilno onda je pametnije da nabaviš neki AP / Router sa Universal Repeter modom rada,
preporuke uređaja imaš u x susjednih tema.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 14:27   #4
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
da sve mi je to jasno kakav je wep i koliko se lako probijao backtrackom još kad sam ja bio student.

stvar je u tome da roditelji razmišljaju da apartmaniziraju jedan prostor na prvom katu koji već koju godinu stoji neiskorišten pa sam mislio sa ovim postojećim routerom proširit signal glavnom routeru koji je u sobi. taj "pomoćni" router bi stavio u dnevni boravak, a taj prostor je točno ispod dnevnog boravka i signal bi bio dovoljno jak.

tako da bi taj wep bio privremen, 2-3 mjeseca bi trajao i da bi se gosti uglavnom spajali smartphonima. isto tako u bližem okruženju ne postoji nikakav susjed za kojeg mislim da bi imao potrebu probijati taj wep signal. naravno uvik su mogući ekstremi sa jačim antenama koje love i dalje od bližeg okruženja ali kažem, to su ekstremi.

sve u svemu na kraju nije problem potrošit 100-200 kn na neki obični ap, ali eto već kad taj jedan router stoji neiskorišten htio bih se bar malo s njim pozabavit i vidit bi li s njim funkcioniralo.

ništa, pokušat ću nešto preko telneta prateći ove upute pa ako zapnem pitat ću ovdje
http://npr.me.uk/wds.html
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 15:06   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ake zelis da ti se gosti nesmetano spajaju na WiFi nemoj nikako upotrebit WEP zastitu, jer ona vise nije podrzana na novim Nokia/Microsoft uredjajima pa se laptopi, tableti i mobiteli koji koriste bilokoju verziju Windows 8+ nece uopce moci spojiti.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na