Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2014., 11:59   #2191
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
da pitam za onih 1,95$ na početku. unio sam onaj kod i pojavili su se na balanceu. kad to ide na račun? početkom idućeg mjeseca? hoće li bit problema što je hypo mastercard prepaid? piše u opisu transakcije refund pa valjda neće.
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 13:46   #2192
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Pocetkom svakog mjeseca PayPal automatski prebacuje lovu, a isto tako ti mozes zatrazit prebacivanje kad god zelis ali placas 5$ za transakciju, max 500$ dnevno.

Pitanje je da li ti PayPal prihvaca tu karticu za prebacivanje love, koliko znam PayPal prebacuje lovu samo na Visa kartice ili na bankovni racun u USA. Mislim da za Master nece ici, imam i ja takvu prepaid bas iz Hypo pa ne prihvaca, vec mi prebacuje na Visa kreditnu.
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 15:02   #2193
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor prodo Pregled postova
da pitam za onih 1,95$ na početku. unio sam onaj kod i pojavili su se na balanceu. kad to ide na račun? početkom idućeg mjeseca? hoće li bit problema što je hypo mastercard prepaid? piše u opisu transakcije refund pa valjda neće.
Tih 1,95$ nećeš dobiti sve dok ne dodaš Visa karticu, do tada će ti stajati na bilanci..

Kad ti seller napravi refund onda novci ne idu na balance nego direktno na karticu..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 14:49   #2194
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Znacio dobio sam refund sa ebaya i to na karticu koja uskoro istice i sad ja ne mogu nista sa time,jel mogu kako prebaciti taj refund sa jedne na drugu karticu inace novci propadose.

Druga kartica je očeva i njemu ne treba vise,nece produzivati i ne moze sad,sta raditi ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 14:55   #2195
fedaykin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: BJ
Postovi: 57
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Znacio dobio sam refund sa ebaya i to na karticu koja uskoro istice i sad ja ne mogu nista sa time,jel mogu kako prebaciti taj refund sa jedne na drugu karticu inace novci propadose.

Druga kartica je očeva i njemu ne treba vise,nece produzivati i ne moze sad,sta raditi ?
Dodati novu karticu,po mogućnosti neku koja prima uplate da ne bi bilo problema kasnije ponovno verificirati i prebaciti primary na tu novu karticu te napisati ticket da ti prebace automatski transfer isto tako na tu novu karticu i eventualno napomenuti da ti je i denominiraju u drugoj/željenoj valuti. Stigne se još do kraja mjeseca, samo moraš imati već izvađenu karticu jer ne znam koja je inače procedura tj. koliko traje ako sad odeš u banku i tražiš Visa electron devizni račun ili neki drugi naravno.
fedaykin je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 23:34   #2196
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Jel automatsko povlacenje para ide svakog 1. ?
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 08:20   #2197
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ide ako ti je ukljuceno u opcijama.Racunaj da se automatski povuce oko 12 sati po nasem vremenu zbog vremenske razlike.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 08:22   #2198
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor fedaykin Pregled postova
Dodati novu karticu,po mogućnosti neku koja prima uplate da ne bi bilo problema kasnije ponovno verificirati i prebaciti primary na tu novu karticu te napisati ticket da ti prebace automatski transfer isto tako na tu novu karticu i eventualno napomenuti da ti je i denominiraju u drugoj/željenoj valuti. Stigne se još do kraja mjeseca, samo moraš imati već izvađenu karticu jer ne znam koja je inače procedura tj. koliko traje ako sad odeš u banku i tražiš Visa electron devizni račun ili neki drugi naravno.
Imam Visu svoju spojenu na tekuci racun i sad cu prebaciti na nju kao primary i onda napisem ticket samo taj ?

Kako se to pise,sto da trazim,ne znam ni gdje to treba ici u Paypalu ako moze mala pomoc ?

Sam PayPal mi je ovako ponudio,odabrao sam svoju Visu i sto znaci ovo 5.00 hoce li sam uzeti,odabrao sam auto opciju pa pretpostavljam samo kod mog vlastorucnog povlacenja onda uzima proviziju ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	slika.jpg‎
Views:	201
Size:	91.5 kB
ID:	13437  
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 11:01   #2199
fedaykin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: BJ
Postovi: 57
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Imam Visu svoju spojenu na tekuci racun i sad cu prebaciti na nju kao primary i onda napisem ticket samo taj ?
Kako se to pise,sto da trazim,ne znam ni gdje to treba ici u Paypalu ako moze mala pomoc ?
Sam PayPal mi je ovako ponudio,odabrao sam svoju Visu i sto znaci ovo 5.00 hoce li sam uzeti,odabrao sam auto opciju pa pretpostavljam samo kod mog vlastorucnog povlacenja onda uzima proviziju ?
Kad se logiraš na Paypal imaš pri dnu stranice Contact Us, i ima opcija Call Us ili Email us, klikneš na - Email us i iz padajućeg menija odabereš - Bank Account/Credit Card za topic a za subtopic - Credit Card/Debit Card/ Add/Remove/Edit - to bi nekako najviše odgovaralo tome što tebi treba. Pretpostavljam po slici da ti je stara kartica ona kod koje piše auto transfer method. A ako si uspješno dodao/verificirao ovu novu karticu i ako ona može primiti uplate onda napiši nešto ovako, u stilu:
"I have set up new Visa Card as my primary but it appears Automatic transfers is still linked to the old Visa card.
Could you switch automatic transfer option from the old card to my new Visa Card ending in xxxxx ?"

Što se tiče onih 5$, to je naknada koju ti uzimaju samo u slučaju prijevremenog vlastoručnog povlačenja sredstava s balansa na tvoju karticu.
Ako čekaš redovni automatski transfer koji se odvija svakog prvog u mjesecu tada nema nikakvih naknada i u roku 2-3 radna dana su ti novci na kartici.
fedaykin je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 15:39   #2200
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da napišem ovdje, ako će još tko imati problema s plaćanjem on-line putem ZaBa kartica, kao ja danas.
Prije malo više od mjesec dana ZaBa je uvela ograničenja na broj dnevnih transakcija putem interneta:

Citiraj:
S ciljem dodatne sigurnosti klijenata Zagrebačka banka od 11. 4. 2014. uvodi se maksimalan dnevni iznos i broj transakcija za kupnje karticama građana putem interneta. Prema potrebi, možete zatražiti promjenu dnevnog iznosa ili broja transakcija po pojedinoj kartici kod svog bankara ili pozivom na telefonski broj 01/3789 620. Sve informacije o limitima po pojedinoj kartici dostupne su Vam u dokumentu Pregled dnevnih limita po karticama za fizičke osobe koji možete preuzeti na internetskoj stranici www.zaba.hr te u svim poslovnicama Banke.
Nažalost ograničenje za moju Visu Electron deviznog računa je samo 5 internetskih transakcija dnevno (i 5k kuna).
Zato sam ih nazvao na gore navedeni telefon i dobio povećanje na (maksimalnih) 15 transakcija dnevno, u trajanju od 30 dana.
Za trajno povećanje ograničenja treba neka posebna dozvola.
Uglavnom bezvezna zahebacija ako odjednom kupujete hrpu stvari od par dolara na eBayu.
Eventualno se može zaobići tako da se strpa u eBay košaricu, pa onda plati na kraju odjednom.
Nisam baš ljubitelj toga, volim platiti pojedinačno, ali kod veće kupovine ću to morati raditi.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 21:29   #2201
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Imam Mastercard od Hypo banke prepaid karticu, za kupovinu preko Ebaya.
I sad sam krenuo kupit nešto na ebay, kartice nema registrirane na paypalu, samo je nestala sa paypala...
Probam je dodat,kaže poruka da moram kontaktirati banku?

Zašto bi je maknuli, kartica je korištena samo za kupovinu, važeća je do 2015 godine?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 00:04   #2202
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Jesi ju probao dodati ponovo u PayPal?
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 09:44   #2203
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Napisao je da ju je probao dodati al da mu pise da treba kontaktirati banku... a svakako nazovi i banku...
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 18:08   #2204
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Bio u banci,kazu da je zbog toga sto nisam imao novaca na.njoj. jer prije sam mogao nesto kupiti na ebayu, onda staviti novce na karticu i tek poslije platiti. Sada to vise ne, stavio sam pare dodao opet karticu i proradilo.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2014., 10:53   #2205
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor fedaykin Pregled postova
Kad se logiraš na Paypal imaš pri dnu stranice Contact Us, i ima opcija Call Us ili Email us, klikneš na - Email us i iz padajućeg menija odabereš - Bank Account/Credit Card za topic a za subtopic - Credit Card/Debit Card/ Add/Remove/Edit - to bi nekako najviše odgovaralo tome što tebi treba. Pretpostavljam po slici da ti je stara kartica ona kod koje piše auto transfer method. A ako si uspješno dodao/verificirao ovu novu karticu i ako ona može primiti uplate onda napiši nešto ovako, u stilu:
"I have set up new Visa Card as my primary but it appears Automatic transfers is still linked to the old Visa card.
Could you switch automatic transfer option from the old card to my new Visa Card ending in xxxxx ?"

Što se tiče onih 5$, to je naknada koju ti uzimaju samo u slučaju prijevremenog vlastoručnog povlačenja sredstava s balansa na tvoju karticu.
Ako čekaš redovni automatski transfer koji se odvija svakog prvog u mjesecu tada nema nikakvih naknada i u roku 2-3 radna dana su ti novci na kartici.
Poslao sam im email prije 2 dana,sad sam potvrdio sa kodom iz banke karticu,vratili su mi onih 2 dolara i još nešto dodatno,ali 13 dolara onih ne vracaju.

Na email nisu odgovorili sta raditi sad ?

Hvala na opširnom objašnjenju

EDIT : evo prije par trenutaka stigao e-mail,kao sto sam rekao tek danas sam potvrdio Visa karticu,i ne vidim nista u glavnom transkacijskom prozoru,jel to znaci da ce se 1.6 povuci novce sa ove kartice koja je istekla na ovu koju sam potvrdio ?

Dear / ,

Thank you for contacting PayPal regarding the card for withdrawal.

I have reviewed your account and it shows that the card x- //// is set up for automatic withdrawals.



Please let me know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Agata

PayPal

Zadnje izmijenjeno od: blava. 26.05.2014. u 16:42.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2014., 12:58   #2206