Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2008., 21:47   #1
martin_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Zauzeće CPU-a 100%

Za početak, nisam bio siguran u koju temu da postavim ovaj thread. Tiče se i softwarea i hardwarea. Ako sam fulao sorry, molim moderatora da prebaci thread u pravu temu.
Imam problem koji me ubija već dulje vrijeme i nikako da ga riješim. CPU divlja prilikom svakog paljenja kompjutera što i ne bi bio neki veliki problem da zauzeće CPU-a od 100% ne traje i do par minuta nakon što se Vista boota do kraja i nakon što se podižu svi programi. Dakle, kompjuter radi 5 min, još ga nisam ni taknuo ali procesor je na 100%. To se ne događa svaki put, recimo u 50% slučajeva. Prilikom pokretanja Win explorera nemam nikakvih problema, kao što su imali neki ovdje na forumu, ali zato imam prilikom pokretanja Firefoxa ili IE 7. E sad, kad je prozor na maximize-u procesor je konstantno na 100% zauzeća i nemoguć je bilo kakav rad. Čim se prozor minimize-a zauzeće CPU-a pada na normalne postotke. Evo priložio sam i slike.

[img=http://img529.imageshack.us/img529/4479/cpu01ct6.th.jpg]
[img=http://img264.imageshack.us/img264/7049/cpu02wx8.th.jpg]

E sad da izbjegnem nepotrebna pitanja: imam NOD32, Ad-Aware, antispyware i ni jedan od njih mi ne nalazi ništa od smeća ili virusa. Vista je instalirana na novom disku. Ono što je jako čudno da su se identične stvari događale i na starom disku na kojem je također bila instalirana Vista. Da li je možda problem u samom procesoru ili u nekoj drugoj komponenti? Ima li tko kakve savjete što da radim?
martin_zg je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 21:56   #2
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor martin_zg Pregled postova
Za početak, nisam bio siguran u koju temu da postavim ovaj thread. Tiče se i softwarea i hardwarea. Ako sam fulao sorry, molim moderatora da prebaci thread u pravu temu.
Imam problem koji me ubija već dulje vrijeme i nikako da ga riješim. CPU divlja prilikom svakog paljenja kompjutera što i ne bi bio neki veliki problem da zauzeće CPU-a od 100% ne traje i do par minuta nakon što se Vista boota do kraja i nakon što se podižu svi programi. Dakle, kompjuter radi 5 min, još ga nisam ni taknuo ali procesor je na 100%. To se ne događa svaki put, recimo u 50% slučajeva. Prilikom pokretanja Win explorera nemam nikakvih problema, kao što su imali neki ovdje na forumu, ali zato imam prilikom pokretanja Firefoxa ili IE 7. E sad, kad je prozor na maximize-u procesor je konstantno na 100% zauzeća i nemoguć je bilo kakav rad. Čim se prozor minimize-a zauzeće CPU-a pada na normalne postotke. Evo priložio sam i slike. NoD 32 se zna dugo podizati,a možda neki program Tune up 2008 radi pregled ili neš slično;pogasi sve procese koji nisu widdow pa gledaj jel pada zauzeće

[img=http://img529.imageshack.us/img529/4479/cpu01ct6.th.jpg]
[img=http://img264.imageshack.us/img264/7049/cpu02wx8.th.jpg]

E sad da izbjegnem nepotrebna pitanja: imam NOD32, Ad-Aware, antispyware i ni jedan od njih mi ne nalazi ništa od smeća ili virusa. Vista je instalirana na novom disku. Ono što je jako čudno da su se identične stvari događale i na starom disku na kojem je također bila instalirana Vista. Da li je možda problem u samom procesoru ili u nekoj drugoj komponenti? Ima li tko kakve savjete što da radim?
NoD 32 se zna dugo podizati,a možda neki program Tune up 2008 radi pregled ili neš slično;pogasi sve procese koji nisu widdow pa gledaj jel pada zauzeće
Kimi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2008., 22:13   #3
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
pa vidi u task manageru ili resource monitoru kad se popne na 100% koji proces/i zauzimaju najviše procesora i onda napiši ovamo, ili upiši u google pa bi trebo dobit više informacija

Zadnje izmijenjeno od: hjerkic. 25.08.2008. u 22:24.
hjerkic je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 22:41   #4
martin_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Pa velim, kad upalim Mozillu Firefox ili Internet Explorer 7 CPU zauzeće raste na 100% i konstantno stoji na 100%.
martin_zg je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 22:58   #5
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor martin_zg Pregled postova
Pa velim, kad upalim Mozillu Firefox ili Internet Explorer 7 CPU zauzeće raste na 100% i konstantno stoji na 100%.
Ispuni moj komp opciju
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 23:01   #6
martin_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Ispuni moj komp opciju
A što je to? Ne kužim...
martin_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2008., 00:24   #7
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor martin_zg Pregled postova
A što je to? Ne kužim...
Vidiš ovo ispod mog imena;moj komp piše;eh to u opcijama svog acc ispuniš pa mi vidmo koju konfu imaš
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2008., 13:04   #8
martin_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Trenutno sam na poslu, pa kad dođem doma ću postaviti svoju konfu.
martin_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2008., 23:27   #9
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor martin_zg Pregled postova
Trenutno sam na poslu, pa kad dođem doma ću postaviti svoju konfu.
Opciju si uključio,ali moramš ispunit polja
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:58   #10
dogma
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: split
Postovi: 58
Po meni je to do AV(ne do samog programa nego do nekog virusa sta ga NOD nemoze ocitat) ,makni NOD32 i stavi Kaspersky AV. E i imas 45 aktivnih procesa ,sta nije malo ,pa bi bilo dobro da iskljucis one sta ti ne trebaju...
__________________
________________
|^^^^^^^^^^^|____
|..... Siptar .... | '|";\,___.
|_..._...._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
dogma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na