Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2023., 09:05   #4921
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
https://www.servis-perkovic.hr/
Nazovi i pitaj.
Imaju cca 10 ekipa koje servisiraju ZG i okolicu.
Prezadovoljan. Dolaze u vrijeme kad se dogovoriš. Nisu skupi. Račun, garancija.
Mogućnost sklapanja ugovora da te svake godine nazovu, dogovore servis kad ti odgovara.
Može
nazva, ne rade s Buderus bojlerima
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 09:22   #4922
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Matijac, ako je lokacija gradnje Čakovec, to tvoje spominjanje ednevnika te dobivanje dozvola i rješavanje projekta za par mjeseci me navodi na nedvojben zaključak da je tvoj lokalitet svemirski brod na warp 9 pogon u usporedbi s ovom našom politički pogonjenom kantom koja se kotrlja nizbrdo.

Ako se spomenuto čekanje od 6 mjeseci prekalpa s tih par mjeseci čekanja za projekt i dozvole, pa to je zicer.
Dozvolu smo dobili unutar tjedan dana, mislim da je prijava bila tipa utorak/srijeda i u petak je već bila nepravomoćna dozvola, s tim da sam ja pitao susjede da se idu odreči žalbe i imali smo pravomoćnu dozvolu ni tjedan dana od prijave.

Sjever hrvatske je dosta dobar što se tiče administracije. Znam da u Zagrebu i okolici mjesecima čekaju samo na građevinsku.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 14:43   #4923
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Te jugokomunističke spike oko "skupih dozvola", i onih koje se čekaju su samo priče iz birtije.
Kakve ti gluposti pričaš, stari moj

Dakle, ili si toliko arogantan da ne priznaješ znanje i iskustvo drugih ljudi ili si toliko glup pa misliš da su ljudi dovoljno glupi da će pokleknuti pred tvojom ekspertizom i u tom smislu ignorirati svoje znanje i iskustvo. Ne znam što je gore.

OK, kužim ja da svatko brani svoju branšu, ali ovo što ti radiš... ja toliko debel obraz dugo nisam vidio. Sad se sjetim one teme o nedostatku featura za blokiranje ljudi na forumu

Matijac, kako se regulira to sa susjedima, pretpostavljam da igraju ulogu samo oni s kojima dijeliš među?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 16:59   #4924
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne znam za čekanje oko dozvola, al ja sam 8 mjeseci čekao HEP da dodje uključiti privremeno isključeno brojilo (zbog ne korištenja), i morao skupiti hrpu papirologije, pečata, i platiti 800 eur. Da ne brojim emailove i klečanja pred šalterom.
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 09:22   #4925
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Kakve ti gluposti pričaš, stari moj

Dakle, ili si toliko arogantan da ne priznaješ znanje i iskustvo drugih ljudi ili si toliko glup pa misliš da su ljudi dovoljno glupi da će pokleknuti pred tvojom ekspertizom i u tom smislu ignorirati svoje znanje i iskustvo. Ne znam što je gore.

OK, kužim ja da svatko brani svoju branšu, ali ovo što ti radiš... ja toliko debel obraz dugo nisam vidio. Sad se sjetim one teme o nedostatku featura za blokiranje ljudi na forumu

Matijac, kako se regulira to sa susjedima, pretpostavljam da igraju ulogu samo oni s kojima dijeliš među?
Tako je, samo oni s kojima dijeliš među. Od nepravomoćne imaju rok 15 da predaju žalbu, dobe poštom tvoju dozvolu, ako se ne odazovu automatski postaje pravomoćna, a mogu se i odreči žalbe putem egrađani ili osobno potpisivanjem obrasca na gradu/općini. Tada je pravomoćna odmah.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 07:34   #4926
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ista stvar i tu na moru (Medulin), obiteljska kuca, papiri cisti, radila se renovacija i dogradnja. Papiri su mjesecima stajali na jednoj hrpi i kod svake posjete ta hrpa je bila otprilike slicne visine. Seks samo s gradjevinskom je trajao oko 6mj.


Nisam skolovala, ali to smo dobili otkad su opcine pocele izdavati dozvole, a ne vise grad.
Ni grad ni općina (JLS) ne izdaju dozvole, već županijski ured. Općina ili grad ti daje potvrdu ili uvjete, kao jedno od javnopravnih tijela. Kad tvoj projektant stavi na ekonferenciju predmet, ako u roku 30 dana nije dobio traženo pismeno, smatra se da je javnopravno tijelo suglasno sa projektom. Što znači da 31. dan službenik može izdati dozvolu, koja od dana izdavanja nakon 8 dana postaje pravomoćna, i onda opleti po radovima.
Evo tko to radi https://www.zagrebacka-zupanija.hr/u...lisa/kontakti/

EDIT:
mkey, ako te nitko nije poslao nekamo danas, ili poravnao javi mi se. Uživaš u širenju pustih priča i negativne spike tamo gdje joj nije jasno.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 08:02   #4927
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne znam za čekanje oko dozvola, al ja sam 8 mjeseci čekao HEP da dodje uključiti privremeno isključeno brojilo (zbog ne korištenja), i morao skupiti hrpu papirologije, pečata, i platiti 800 eur. Da ne brojim emailove i klečanja pred šalterom.
ovo je za sud časti u Štrasbuuru...
onda kad se kaže da je HEP uz još neke državne firme leglo uhljeba i neradnika oni se nađu uvrijeđeni!!!

imamo očiti primjer njihovog "rada" iz medija ovih dana
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 08:13   #4928
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ni grad ni općina (JLS) ne izdaju dozvole, već županijski ured. Općina ili grad ti daje potvrdu ili uvjete, kao jedno od javnopravnih tijela. Kad tvoj projektant stavi na ekonferenciju predmet, ako u roku 30 dana nije dobio traženo pismeno, smatra se da je javnopravno tijelo suglasno sa projektom. Što znači da 31. dan službenik može izdati dozvolu, koja od dana izdavanja nakon 8 dana postaje pravomoćna, i onda opleti po radovima.
Evo tko to radi https://www.zagrebacka-zupanija.hr/u...lisa/kontakti/

EDIT:
mkey, ako te nitko nije poslao nekamo danas, ili poravnao javi mi se. Uživaš u širenju pustih priča i negativne spike tamo gdje joj nije jasno.
Tnx za info. Nisam u tome, kazem, laik sam i ne mogu ti sad proturijeciti s gardom Vjerojatno sam "pozurio" s izjavom da opcine (mnozina!) rade taj posao, sad vrtim taj svoj post i ne znam zasto sam to tako napisao. Ono sto je u mom interesu je opcina Medulin. Nisam cuo u praksi u nasem kraju da je itko bio zadovoljan brzinom kojom to ide. Svi, bas svi se zale na to dobivanje gradjevinske. Kakogod, mi smo si nasli vezu za taj dio, jbga, pusemo i na hladan jogurt.

Edit:
https://www.glasistre.hr/istra/medul...gradnji-597567
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 12.12.2023. u 08:33.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 13:14   #4929
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ma razumijem u potpunosti.

Kao što sam i prije rekao. Možeš uzeti i tipski projekt već gotov, imati zemljište gdje je dozvoljena gradnja i sve divno i krasno, ali dovoljno je da jedno od javnopravnih tijela digne malo ručnu, tj. da posebne uvjete gradnje radi npr. svojih podzemnih instalacija, koje moraš primijeniti u dokumentaciji, tj. projektant mora prilagoditi projekt uvjetima. Recimo sva tijela prođu, ali ti INA d.d. kaže da ti garaža zadire u njihov zaštitni pojas, i moraš micati kuću u neki drugi ćošak parcele, što ponekad može napraviti problem s nekim trećim javnopravnim tijelom.
Tako da može se dogoditi luda situacija, ali to su iznimke.

Zato je jako važno znati gdje si kupio parcelu, tj. ne kupovati prije prethodne provjere u nadležnom uredu za graditeljstvo, gdje možeš tražiti lokacijsku informaciju, tako da unaprijed i prije kupnje ili ikakve investicije znaš što ti prolazi ispod buduće kuće.

EDIT:
Medulin je iznimka u državi. Ima ih nekolicina, poput Zagreba npr.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 18:09   #4930
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Aha, iznimka u državi. Dobro, bitno da smo razjasnili. The expert hath spoken

Doxy idi formiraj stožeš pa maltretiraj ljude na nacionalnom nivou s svojim poluinformacijama.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 19:12   #4931
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Aha, iznimka u državi. Dobro, bitno da smo razjasnili. The expert hath spoken

Doxy idi formiraj stožeš pa maltretiraj ljude na nacionalnom nivou s svojim poluinformacijama.
Jesi malouman ili?
Jesi barem pročitao o čemu je riječ?
Preuzeli su taj posao od županijskog ureda...jedna općina, od njih nekoliko u toj županiji. I naravno, iznimka su.

Nije ni čudo da nisi u stanju ni pseću kućicu odraditi, kad su osnove čitanja i kulture problem.

Dajem stvarne informacije iz prve ruke, radim na području kontinenalne hrvatske, i nisam baš 1/1 sa događajima u ostalim županijama. Već dugo nisam se vidio sa g. Kiracom, ali ono što znam je da su htjeli sebi pomoći na način da ubrzaju neke postupke, dugo je trajala drama, znam da je bila, nisam se potrudio popratiti jesu li i kako su je završili, jer ne radim na tom dijelu države.

Jedan si od onih koji uživaju u tuđoj nesreći, potenciraš nepostojeće probleme, stvaraš dramu gdje je ne treba i sl.
Vjerujem da si zabavan samo sebi.
Ako nemaš istinitu i korisnu informaciju za ostale, radije šuti i ne sramoti se.
I da, osim offtopica i osobnih napada, te jalovih pokušaja uvreda, ne pridonosiš temi ni 1%.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 22:29   #4932
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Da, ja sam malouman Što se tiče sramoćenja, tko će o čemu nego k*rva o poštenju.

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Jesi malouman ili?
...
Nije ni čudo da nisi u stanju ni pseću kućicu odraditi, kad su osnove čitanja i kulture problem.
...
Jedan si od onih koji uživaju u tuđoj nesreći, potenciraš nepostojeće probleme, stvaraš dramu gdje je ne treba i sl.
...
Vjerujem da si zabavan samo sebi.
...
I da, osim offtopica i osobnih napada, te jalovih pokušaja uvreda, ne pridonosiš temi ni 1%.
Tvoje su uvrede iznimno jalove i nisu bazirane na ničemu tako da priznajem da tu jako dobro znaš o čemu pričaš. Evo jedne kratkog izbora tvojih stručnih bisera.

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat
1.500 eur + PDV po kvadratu.
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Izdavanje dozvole traje do 30 dana.
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ni grad ni općina (JLS) ne izdaju dozvole, već županijski ured.
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ako nemaš istinitu i korisnu informaciju za ostale, radije šuti i ne sramoti se.
Ovo je ipak moj osobni favorit. Vrhunac licemjerja.

Dakle, Medulin je imao dovoljno dobar razlog da tako nešto krene raditi dok u ostatku županije sve klapa? Moguće da ti primjeri koje su pojedinci spomenuli upravo proizlaze iz tih problematičnih regija iz kojih ljudi vuku iskustvo i na temelju istih komentiraju na internetu?

Ovo gore su samo primjeri pitanja koja bi sebi postavio netko tko nije idiot. Sve što sam kazao je da gdje gdje izdavanje dozvola traje i traje i košta. Košta živaca, vremena, novca a ponekad je i pitanje plaćanja mita.

I onda stručljaci s kompleksom boga budu triggerani kao neka ulična Karina i plasiraju djetinjaste uvrede: zovu me jugo komunistom, maloumnim i slično. Internet je jedno tužno mjesto a naročito forumaši često budu žrtve kompleksaša.

Mislim da ti ovo stvarno ne treba, kao stručljaku. Prestani lagat ovaj napačeni narod.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 09:46   #4933
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
I dalje se trudiš vidim, daj se ne sramoti više, drži se radije tema koje ti idu.
Medulin je imao svoje razloge, radi sebe kao JLS, ne radi stanovništva, već radi posla koji sama radi.

Ova tvoja citiranja su što? Koji je kontekst? Moja izjava o cijeni gradnje po m2? Što je tu krivo? Kao i konstatacije ispod, rok izdavanja koji je TOČAN, ili kao info o tijelu koje izdaje koje je isto točno?
Točne informacije, i ajde, barem nešto korisno od tebe, ponovio si ih da ih drugi lakše uoče i zapamte, hvala. Vidiš da zna nešto pametno izviriti iz tebe.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote