Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2011., 14:39   #421
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ima tu ljudi koji se dosta kuže pa da vidim prijedlog za klima uređaj.

Prostor od 30m2 u potkrovlju sa vrhunskom izolacijom (krovište 26 cm Knauf Insulation vuna, fasada 10cm stiropor-dakle hladovina je odlična ali nemreš spriječiti da uđe u prostor zrak kad je sparina vani.

Htio bih inverter al nije uvjet-koliko realno inverter manje troši u odnosu na klimu bez toga i razliku u cijeni, bitnije mi je da ima ionizator zraka+srebrni filter, ukratko uređaj koja bi više služio za odvlaživanje i osvježavanje zraka kod velike sparine vani
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 15:15   #422
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa mislim da bi ti inverter puno više donio u komforu nego srebrni filter i ine gluposti, ajmo reći da je i ionizator "na rubu znanosti" klasa, ali ajde-de isto kao i potrošnja struje pošto inverteru konstatno kompresor radi ako se na varam, dok se na klasičnom sistemu u potpunosti gasi.

12ica neka inverter, fujitsu, toshiba, panasonic i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2011., 15:39   #423
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Tvoje potrebe će zadovoljiti LG klima uređaj. Radi sigurnosti nabavi 12-ku, a vjerovatno bi mogla proći i devetka. Ona ti ima najbolju iskoristivost tj. odnos uložene energije i dobiveni učinak. Ako ti se čini jeftina nabavi Dainkin, ako ti se čini skupa nabavi Samsunga.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 16:22   #424
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sorry ali lg i samsung nasprem prijespomenutih ne ulaze u istu rečenicu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 19:02   #425
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa mislim da bi ti inverter puno više donio u komforu nego srebrni filter i ine gluposti, ajmo reći da je i ionizator "na rubu znanosti" klasa, ali ajde-de isto kao i potrošnja struje pošto inverteru konstatno kompresor radi ako se na varam, dok se na klasičnom sistemu u potpunosti gasi.

12ica neka inverter, fujitsu, toshiba, panasonic i bok.
A gle, mislim da nisu "rubovi znanosti" jer srebro "ubija" bakterije, gljivice, točnije sprječava njihov razvoj, dok ionizator je dobra stvar, znaš i sam kak je poslije grmljavine zrak nekak svježiji, sad zaboravih dal je u pitanju nastanak ozona ili nešto slično.

Fala na prijedlozima
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 08:46   #426
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
begi je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 09:36   #427
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobio sam ja sa svojim samsungom ona dva mala dreka veličine 3 x 10 cm, jedan crni, jedan zeleni... bio-bio i mirisni filter koje sam momentalno proslijedio u smeće jer su izgledali jednostavno lol na isparivaču

ali oke velim, netko to jasnije marketinški naglasi, nekima je to normala... misliš da samsung od 2k kn bolje sprečava gljivice nego toshiba od 5k, ak me shvaćaš

ono što sam ti htio reći, a tiče se komfora (po meni prije svih ovih filtera i sl.) - inverter može kontrolirat brzinu rada kompresora i ta klima konstantno hladi (jače/slabije, zavisno o nutarnjoj temp), dok klasična vrti nutranji vent dok ne dosegne namještenu temp i onda tek pali kompresor i dobiješ instant hladan zrak, pa se onda ugasi i soba se opet zagrijava i tak u krug.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 18:06   #428
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ok znam što hoćeš reći (ugrađivao sam klime godinu dana u Izoli), invertori ti rade sa jednosmjernom strujom te po potrebi mjenjaju broj okretaja kompresora
tako da nema onih udara kod uključivanja niti stepenaste promjene temperature. Prednost je bolja iskoristivost i mogućnost grijanja ispod -5 C.
Inače tamo su navikli na japance, ali se i tu desi serija kad smo mijenjali kompresore. Moje mišljenje je (osim na moru) da ako klimu ja konkretno upalim 15-tak puta ljeti da ne dajem velike novce za istu. Kod mene konkretno Frozini radi 6 god bez ikakvog održavanja, a ima još mnogo jeftinih proizvođača koji će odraditi (Vivax, Qvadro) zadatak
begi je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 18:15   #429
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
imam ionizator na Haier klimi i mogu reći da nije ništa posebno, zrak mi nekako ne odgovara kada klima prestane hladiti, pogotovo ako je ionizator uključen
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 01:38   #430
ninja666xx
Premium
Moj komp
 
ninja666xx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zdenčina
Postovi: 314
Osobno imam mitsubishi - heavy industries inverter 3,5kwh hlađenje 2,5kwh grijanje i stvarno tiše klime nisam čuo(tiše i od haier-a i od samsunga, vivaxa i lg koje sam imao prilike čuti u radu) niti bilo kakvih problema da smo imali, a u stanu se po zimi grijemo samo na klimu u 50m2, na -15stupnjeva kad je znalo biti po zimi ona grije full makar je sva u ledu nema više di curiti kondenzat ona i dalje grije, sama se odmrzne i šiba dalje. Struje imamo max 450kn zimi, a ljeti 250kn. Tak da smo super zadovoljni.
ninja666xx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 10:14   #431
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Što mislite o Samsung klimama?
Konkretno AQ12TSBN ?
http://www.europatrade.hr/content/hr...ID=118&PID=864
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:40   #432
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Danas skoro da nema loših klima osim nekih no name. Samsung je daleko od vrha, ali za te novce ćeš vjerovatno biti sretan. Osim kvaliteta jako je važno
da se ista kvalitetno montira (stručno i na pravo mjesto). Ja sam nedavno imao slučaj da unutarnja jedinica curi na sve strane poslije nove montaže. Vlasnik se uhvatio za glavu dao 12000 kn za 18 LG. Kad smo izrezali otvor ispod nje stručnjak ostavio sifon 10cm, tj, nije spustio pravilno odvodnu cijev za kondenzat.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 14:22   #433
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
može neka preporuka klime i kod koga je uzeti? (mislim firme koja će je ugradit) kolika bi snaga trebala na 30m2? garsonjera mi je u podkrovlju i znam da su jedne godine bili likovi i vele da se nemože stavit?!?! i da,postoji klima koja ima samo hlađenje?

Zadnje izmijenjeno od: SetH. 28.06.2011. u 14:30.
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 14:58   #434
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
može neka preporuka klime i kod koga je uzeti? (mislim firme koja će je ugradit) kolika bi snaga trebala na 30m2? garsonjera mi je u podkrovlju i znam da su jedne godine bili likovi i vele da se nemože stavit?!?! i da,postoji klima koja ima samo hlađenje?
Samo odg na zadnje pitanje - da, postoji, u mom bivšem uredu još uvijek radi jedna mala hitachi klima od mislim 2.7kW koja nema mogućnost grijanja, samo hlađenje. Vrlo kvalitetan uređaj, btw. Prostor je cca 25m2.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 15:04   #435
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
jedne godine bili likovi i vele da se nemože stavit?!?!
I kaj su rekli zakaj ne mogu stavit?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 15:32   #436
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
I kaj su rekli zakaj ne mogu stavit?
nesjećam se točnog razloga ali pretpostavljam zašto što je u podkrovlju :S ali koliko sam vidio/čuo za vanjsku jedinicu je bitno da je niže od unutarnje i treba pola m2 vanjskog zida(a to je sve moguće kod mene napravit). očito je bio problem penjat se na krov zgrade od 3 kata...neznam
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 15:39   #437
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
nesjećam se točnog razloga
E jebiga onda
Napravi se grbav pa traži ponudu od par firmi ili pingaj nekog sa foruma tko to dela nek ti pogleda...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 15:39   #438
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Nije istina da mora vanjska jedinica biti nize od unutranje,nadji nekog drugog tko to radi.
Kod mene u server sobi su tri klime a vanjske jedinice su kat iznad.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 15:46   #439
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
E jebiga onda
Napravi se grbav pa traži ponudu od par firmi ili pingaj nekog sa foruma tko to dela nek ti pogleda...
da,to sam i mislio...samo ne želim da me oderu bzvz...čekam da netko nekoga preporuči
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 16:18   #440
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
Nije istina da mora vanjska jedinica biti nize od unutranje,nadji nekog drugog tko to radi.
Kod mene u server sobi su tri klime a vanjske jedinice su kat iznad.
ma samo crijevo za kondenzat nemoze ic prema gore, a vanjska jedinica moze gore dole lijevo desno, potpuno nebitno. bitna je udaljenost od unutarnje, al i to samo zbog novaca (citaj kolicine plina). a kondenzat uopce nemora ic do vanjske jedinice, mos ga skupljat i u sobi di je klima ako neide drugacije...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 17:20   #441
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
udaljenost je doslovno pola metra...znači nebi trebao bit nikakav problem ugradit :/
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 19:02   #442
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
U pravilu bi klima uređaj trebalo upaliti jednom mjesečno. Bilo da hladi ili grije. Isto tako i na autu, ako nije klimatronic. To je inače preporuka većine majstora.
Hm, da nisam od pocetka stranice zavrtio postove, uopce ne bi ni vidio da si postao.

A gle, koristi se plafon 2 mjeseca godisnje. Prosle godine ni 3 tjedna nije radila sve skupa. Prije i nakon sezone se provjeri. Vanjsku uvijek pokrijem da se ne prlja, ali odozdole moze "disati" i nije zarobljena. Ali barem nije javni WC za letace namjernike i ne pjeva na kisi

Kutija mi je na 4m visine, i stvarno nemam namjeru Jabbar lojtre tegliti po hodniku, da bi se dizao, i svaki mjesec palio/gasio. Dobro sam proucio servisni manual od svoje Daiseikajuše i dapace, preporuka je da se umirove ako nisu u funkciji. Ovo sto sugeriras za paljenje... to vec postujem kod etaznog grijanja i ono je citavu godinu aktivno. Ali zadnji pametnjaci bojleri, ionako mjerkaju i odrzavaju postavke bez da i gledam ista, pa zato za njih nema gasenja nikad.

U praksi se svasta razvodni zbog brzine ili prakticnosti servisera. Recimo plasma filteri kod Toshibe i Mitsubajšija bi se trebali iskljucivo potapati i neko vrijeme odlezati na 50C u kadici.To je servisni naputak proizvodjaca. Samo nisam ni cuo ni vidio da je ikome tako cisceno. Kad odrzavaju, samo najvecim likvidom u arsenalu ga spricaju i 24h ga ne koristis.

Recimo u situaciji gdje se klima koristi citavu godinu, cisto sumnjam ako 5% vlasnika radi svaka 3 mjeseca higijenu i ciscenje, a to bi bio neki ideal za zdravlje. Netko h ima vise po stanu ili kuci, cak i ako mu bez racuna (u pola cijene) odrzavaju, nije mu bas milo toliko puta se rastezati. Tako da... ima nas svakakvih

Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
da,postoji klima koja ima samo hlađenje?
Bome su te dobro istrasili kad je doslo do toga da bojazljivo pitas, za jednu u od primarnih razloga postojanja AC-a?

Preporuka ti je na relaciji predstavnika koji ima svoje udarne marke, ili manji mestrovi koji uz jasno svoje favorite, stave ti sto god zelis. No pravo pitanje je na koje bi ime isao i koliko municije mislis dati maksimalno?
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 28.06.2011. u 19:11. Razlog: kondenzat provukao u postansko sanduche
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 20:33   #443
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
samo malo...klime hlade i griju? jel tako? meni bi trebala samo ona koja hladi...pošto nemam potrebe za grijanjem jer ima centralno....3500/400...da radi ok..nisam zahtjevan
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 22:21   #444
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
@Visage
Meni je klima uključena u struju cijele godine. Preko ljeta radi skoro svaki dan. Jesen i proljeće se grijem na nju. Mislim na ono razdoblje kad je "ni vrit ni mimo", nije za palit peć, a hladno je.
Zimi jednom mjesečno upalim klimu na grijanje tek toliko da kompresor malo okrene plin.
Klima je Akai kupljena u Pevecu kao najjeftiniji model i radi već 8 godina. Jedini problem sam imao sa curenjem plina jer je na spoju ostala "špena" tj nisu dobro počistili dosjed kod montaže, ali frend mi je to sredio i stavio bolji plin jer kaže da kompresor može to izdržati. Na prvoj probi smo uspjeli na unutarnjoj jedinici dobiti od 2,8 do 3,5 stupnjeva što je jako dobro.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 22:29   #445
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kod mene identična priča... samsung 12ica, jedino su prošlo ljeto prdnuli kondovi od venta i kompresora, 100ak kn troška i vozi dalje, starost tu negdje možda god mlađa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2011., 10:22   #446
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kakva je klima ova :

http://www.technomarket.hr/products/...s-hr12led-r410

i kaj im to znači :

Uz kupljenu klimu dobije se instalacijski set za ugradnju

kaj bih to onda mogao sam sve spojiti i postaviti ili ne ?

tnx !
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 11:27   #447
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Uz kupljenu klimu dobije se instalacijski set za ugradnju

kaj bih to onda mogao sam sve spojiti i postaviti ili ne ?

tnx !
znaci da dobijes sarafe i nosace i sl...
moja preporuka je da ides na jeftiniju varijantu i odmah platis majstora.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 11:51   #448
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
U tom kompletu dobiješ i cijevi oko 2-3 m. Ako ti odgovara ta dužina ili kraća
montiraj to sam (važno da ti kondenz crijevo pada 2-3 %). Onda zovni majstora da ti to ispertla-vakumira-pusti plin. Njemu daš 200 kn i to je to.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 12:15   #449
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
@seth

Ovu sam klimu ja sebi stavio u hodnik, a vanjska jedinica je kat iznad mene i nikakvih problema nisam imao,tako da ovo sta tebi baljezgaju je glupost.. sve se moze napraviti samo ako ih je volja
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 13:34   #450
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pitanje za V.I.P a
Da li si imao alat za ugradnju kad si to sam uradio, ili si ga posudio?
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na