Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2019., 17:46   #6241
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Recite da vam routere izmijene i riješit će Vam probleme. Zadnjih dva mjeseca 6-7 stranaka sam imao sa Telsyem i svima je net radio probleme, očito router dao svoje, genexis je još lošiji bio od telsye-a, susjedu sam nedavno reklamirao njega jer mu je počeo tolko štekat da je bio neupotrebljiv i uglavnom čim su im Elteke metnuli sve radi super i brzina kao i moja.
Ne razumijem. Zašto više ni jedan ruter ne radi normalno osim Elteka?
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Moj GENEXIS je jos dobar nikad problema s njim, dok ide ide.
Ako budu ikad i nama starim Amisovcima dizali brzine na 500 Mbps onda neka mijenjaju i router.
Haha, dobar vic. Mogu te jedino prebaciti na A1 optiku i onda ti dati 500 Mb/s.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:50   #6242
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ne razumijem. Zašto više ni jedan ruter ne radi normalno osim Elteka?

Haha, dobar vic. Mogu te jedino prebaciti na A1 optiku i onda ti dati 500 Mb/s.
Na krivom mjestu postavljaš to pitanje, treba njih to pitat.

Eltek su isto sklepali pred kraj dok se amis raspao i ok radi, ali prije ovog zadnjeg firmware-a je bio totalni kaos s njim. Moglo se puno više izvuć iz novijeg firmware-a i nadogradnje svega toga da su htjeli, no jbg preuzeo VIP tadašnji i stalo je. Sve ti govori kad u elteku još uvijek ima logo od amis-a, znači ne diraj dok radi
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2019., 17:52   #6243
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Na krivom mjestu postavljaš to pitanje, treba njih to pitat. Eltek su isto sklepali još pred kraj dok se amis raspao i ok radi, ali moglo se puno više izvuć iz novijeg firmware-a itd. no sve ti govori kad u elteku još uvijek imaš logo od amis-a znači ne diraj dok radi
Eltek nema 5 GHz Wi-Fi?

Ja baš biram pri kupovini novih uređaja da podržavaju Wi-Fi na 5 GHz jer planiram prebaciti mrežu. Telsey podržava Wi-Fi na 5 GHz.
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne budu

5Mbps manji upload ti je od mojeg, mislim ok ako to tebi ne smeta s tim da su meni još oba risivera upaljena.
Joj šuti, ti bar imaš upload. Ja to nemam!

Koliko često ti zoveš službu za korisnike? Zašto imam osjećaj da te već svi agenti poznaju i na "ti" ste si?

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 01.10.2019. u 09:45.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:55   #6244
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Eltek nema 5 GHz Wi-Fi?

Ja baš biram pri kupovini novih uređaja da podržavaju Wi-Fi na 5 GHz jer planiram prebaciti mrežu. Telsey podržava Wi-Fi na 5 GHz.
Nema.

Iskreno ja nikad ne koristim te njihove routere jer to sve nekakav šroteks bar meni se tako do sad pokazalo. Ja imam iza njega svoj router, možeš ga u bridge možeš u Wirless mode i vozi miško boli te đon više za elteka u njemu pogasiš sve šta možeš i šta ti ne treba da mu što manje njegove te jadne memorijice koje ima ždere i da mu ne opterećuje taj bijedan procesor.


Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Koliko često ti zoveš službu za korisnike? Zašto imam osjećaj da te već svi agenti poznaju i na "ti" ste si?
Pa u zadnje vrijeme jako rijetko, u ovoj godini mislim možda dva puta sam zvao. Ali imao sam nekih problemčića pa sam mailom to riješio i naravno umanjili mi račun jer to odmah napomenem da ne dobivam uslugu kakvu plaćam da tražim umanjenje i svaki put su to napravili naravno s tim da si u pravu, ne bezveze.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.08.2019. u 18:01.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:57   #6245
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nema.

Iskreno ja nikad ne koristim te njihove routere jer to sve nekakav šroteks bar meni se tako do sad pokazalo. Ja imam iza njega svoj router, možeš ga u bridge možeš u Wirless mode i vozi miško boli te đon više za elteka u njemu pogasiš sve šta možeš i šta ti ne treba da mu što manje njegove te jadne memorijice koje ima ždere i da mu ne opterećuje taj bijedan procesor.
Jesi doma? Daj molim te testiraj koju ti brzinu Eltek daje preko njegovog Wi-Fija... Telsey jedva daje 45 Mb/s.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:59   #6246
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Jesi doma? Daj molim te testiraj koju ti brzinu Eltek daje preko njegovog Wi-Fija... Telsey jedva daje 45 Mb/s.
Ne koristim eltekov wifi, ugašen je. I ne pali mi ga se.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:05   #6247
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ne razumijem. Zašto više ni jedan ruter ne radi normalno osim Elteka?

Haha, dobar vic. Mogu te jedino prebaciti na A1 optiku i onda ti dati 500 Mb/s.
Ja sad jesam ugovorom na A1 optici, ali na postojecoj Amis optici (sad A1) nedaju vecu brzinu od 100/100 Mbps.

Dali je problem u politici (odluci) firme A1 ili eventualno u tehnickoj nemogucnosti postojecih Amis svjetlovodnih centrala po naseljima gdje je provedena ta Amis optika neznam.
500 Mbps dobivaju oni kod kojih je VIP (A1) postavljao optiku u zadnjih par godina.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:13   #6248
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ja sad jesam ugovorom na A1 optici, ali na postojecoj Amis optici (sad A1) nedaju vecu brzinu od 100/100 Mbps.

Dali je problem u politici (odluci) firme A1 ili eventualno u tehnickoj nemogucnosti postojecih Amis svjetlovodnih centrala po naseljima gdje je provedena ta Amis optika neznam.
500 Mbps dobivaju oni kod kojih je VIP (A1) postavljao optiku u zadnjih par godina.
Problem je u drukčijoj infrastrukturi. I preko ove AON optike od ex. amis-a ne možeš više imat od 100/100 tj. oni su tako odredili da ne žele više da imaju od te brzine, pošto ne žele više ni ulagat u nju.

A čuo sam ako bilo šta izmijeniš u tom paketu kojem imaš da te bacaju na njihov neki A1 paket koji više nema veze sa tom optikom tako da te prisile ustvari da ju odkantaš ako želiš to šta su ti ponudili i prešaltaju te na njihovu hibridnu mrežu ili na njihovu PON optiku ako je dostupna na lokaciji.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:23   #6249
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Problem je u drukčijoj infrastrukturi. I preko ove AON optike od ex. amis-a ne možeš više imat od 100/100 tj. oni su tako odredili da ne žele više da imaju od te brzine, pošto ne žele više ni ulagat u nju.

A čuo sam ako bilo šta izmijeniš u tom paketu kojem imaš da te bacaju na njihov neki A1 paket koji više nema veze sa tom optikom tako da te prisile ustvari da ju odkantaš ako želiš to šta su ti ponudili i prešaltaju te na njihovu hibridnu mrežu ili na njihovu PON optiku ako je dostupna na lokaciji.

Kod nas u naselju prebacuju na kabel jer je dostupan koaksijalni kabel B.net-a u cijelom naselju a optika Amisa (A1) u gornjem djelu naselja do visine trgovine Spar
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:30   #6250
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kod nas u naselju prebacuju na kabel jer je dostupan koaksijalni kabel B.net-a u cijelom naselju a optika Amisa (A1) u gornjem djelu naselja do visine trgovine Spar
Žalosno da jedan cijeli kvart nisu mogli fucking modernom optikom opremit, bilo im je očito preskupo, motherfuckerz!
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2019., 18:37   #6251
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Recite da vam routere izmijene i riješit će Vam probleme. Zadnjih dva mjeseca 6-7 stranaka sam imao sa Telsyem i svima je net radio probleme, očito router dao svoje, genexis je još lošiji bio od telsye-a, susjedu sam nedavno reklamirao njega jer mu je počeo tolko štekat da je bio neupotrebljiv i uglavnom čim su im Elteke metnuli sve radi super i brzina kao i moja.
Ja sam orvo imao genexis..radio ko svicaras..nikad nikakav problem snjim

Sad imam telsey..2puta ga mjenjali..nimad dobio vis eod 20mbit prek wifija...uzas..al istekao ki ugovor..sutra zeni po mob u a1idem,oa cu uaput raskinut suradnju ili vidjet sta mogu drugog ponuditi
  Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:41   #6252
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Žalosno da jedan cijeli kvart nisu mogli fucking modernom optikom opremit, bilo im je očito preskupo, motherfuckerz!
Susjed kako meni tako i tebi, nazalost, dijeli nas par sto metara.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 29.08.2019. u 19:30.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 19:11   #6253
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Ja sam orvo imao genexis..radio ko svicaras..nikad nikakav problem snjim

Sad imam telsey..2puta ga mjenjali..nimad dobio vis eod 20mbit prek wifija...uzas..al istekao ki ugovor..sutra zeni po mob u a1idem,oa cu uaput raskinut suradnju ili vidjet sta mogu drugog ponuditi
Meni na Telseyu Wi-Fi ide maksimalno 45 Mb/s. Više se ne može dobiti bez obzira što ruter podržava 802.11n Wi-Fi koji ide do 300 Mb/s.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 10:42   #6254
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Jos uvijek mi nisu odgovorili na moj zahtjev (koji sam poslao na mail za raskidanje za privatne korisnike) a proslo je nekih 10ak dana
Da budem iskren, necu forsirati jer tak ionak nemam uzeti nista bolje za tu lovu...tako da ako se ne jave to cu zanemariti...iako ono, taman mi je prije par mjeseci istekla akcija od pola godine zađabe
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 18:10   #6255
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154