Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2015., 18:31   #1
negrofil
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 15
neispravna 8800gt

Pozdrav, imam jednu graficku karticu 8800gt kojoj su ostecene komponente s druge strane, nisam siguran mislim da se zovu tranzistori. Ta graficka mi ne daje sliku na oba dvi ulaza. Pitanje je da li joj ima spasa, jer imam jos jednu graficku koja je isto tako ostecena ali ona savrseno radi cak i pod opterecenjem.
negrofil je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:43   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Magli kugla, velika je zima...

Daj makar fotografiju, da imamo neki link sa duhom.
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2015., 21:02   #3
negrofil
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 15
nisam trenutno u mogucnosti da slikam ali cu to uciniti. Hocu samo da znam da li zbog tih ostecenja graficka ne reaguje. Zanima me jos da li bi dobio na performansama ako bi spojio tu graficku sa drugom ispravnom pomocu SLI?
negrofil je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 21:07   #4
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Spajanjem jos jedne u SLI nece dobiti nista osim sto ces baciti novce za tu drugu.
Sto se tice ovih komponenti sto su ti "otpale" sa kartice nista ti se ne moze sa sigurnoscu reci dok ne vidimo fotografiju. Mada, ako vec na njoj fale te komponente, a kartica ne reaguje, imas glavnom osumnjicenog.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 21:28   #5
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Ima za 200kn jačih i tiših kartica od te, ja ne bih puno plakao. Ako je radila dosad, već je debelo prešla svoj radni vijek.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 21:45   #6
negrofil
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ima za 200kn jačih i tiših kartica od te, ja ne bih puno plakao. Ako je radila dosad, već je debelo prešla svoj radni vijek.
To znam i sam. Najmanji je problem otici i kupiti novu. Pitao sam za rjesenje ovog problema.
negrofil je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 01:26   #7
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
A pitanje ti nije baš neko. "Imam grafičku s kojom je netko igrao nogomet i sad ne radi, može li se popraviti?"

Nisi napisao da li se vent zavrti kod startupa, da li komp ulazi u windowse ili matična svira da nema grafičku priključenu. To možeš čuti i bez da imaš sliku na monitoru.

Daj sliku, ako su kapacitatori ili nešto slično, možda se može zalemiti natrag nešto slično. Ako je SMD komponenta, onda teško.

Postoji trik s pećnicom, ali uzalud je ako nedostaje neki ključan dio.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 12:07   #8
negrofil
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
A pitanje ti nije baš neko. "Imam grafičku s kojom je netko igrao nogomet i sad ne radi, može li se popraviti?"

Nisi napisao da li se vent zavrti kod startupa, da li komp ulazi u windowse ili matična svira da nema grafičku priključenu. To možeš čuti i bez da imaš sliku na monitoru.

Daj sliku, ako su kapacitatori ili nešto slično, možda se može zalemiti natrag nešto slično. Ako je SMD komponenta, onda teško.

Postoji trik s pećnicom, ali uzalud je ako nedostaje neki ključan dio.
Pa da znam sam u cemu je problem, ne bi bezveze pitao ovde jel da? Kuler se ne vrti kad upalim komp a maticna ne svira.
ove komponente su ostecene, fotografiju sam nasao negde na netu, samo kao primjer.
negrofil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na