Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2015., 20:24   #1
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
(riješeno) Problem sa SSD diskom ili?

Poz ekipa, imam pitanje. Desava mi se problem sa Samsung SSD 840 Series (S19HNEAD557165X) da mi svako malo kad radim na kompu nebitno dali sam u windowsima ili igram neku igru komp jednostavno zamrzne i pocne se cut zujanje na zvucnicima, pa ga nakon toga moram restartat, ali komp nakon restarta nekad dodje samo do ucitavanja win, a nekad se normalno upali... Nisam neki znalac oko kompa ali mi je nekako logicno da je problem u ssd-u jer sam sve ostalo pregledao i nista ne daje znakove da je problem u necemu drugom... A i citao sam dosta na forumima da ljudi imaju slicne probleme, pa me zanima dal se moze sta ucinit u vezi toga ili?
Konfa je sljedece:
CPU: i5 750 2.6GHz
MBO: Asus Maximus Forumula III
GPU: ATI Radeon 5800
Mem: G. Skill F3-10666CL67-2GBRH, 2x2GB DDR3 1333Mhz

CPU nije trenutno clockan, tako da nije do toga!

Zadnje izmijenjeno od: vale_88. 30.01.2015. u 17:56.
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 20:47   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
meni je to radio kad su mi driveri od zvucne srali.

iskljuci automatski restart u win pa pogledaj na plavom ekranu tocno koju gresku baci
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2015., 20:58   #3
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Sry ali ja ti se bas ne razumijem u komp, pa sve sta objasnjavas moras u detalje napisat
I evo da napisem jos sta mi se desavalo, a sta sam zaboravio napisat. Nakon sta mi se desi da moram 3,4,5 puta restartat komp jer mi se zamrzne svaki put nakon paljenja, dogodi se da me trazi da uđem u bios jer mi u postavkama na boot nije pod 1 SSD nego ga stavi na 3. mjesto pa ga onda ja moram ponovo vracat na 1.
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 21:22   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor vale_88 Pregled postova
Nisam neki znalac oko kompa ali mi je nekako logicno da je problem u ssd-u jer sam sve ostalo pregledao i nista ne daje znakove da je problem u necemu drugom...
Sve ostalo si pregledao, podrazumijeva da si pogledao event viewer gdje je sigurno ostao zapis o erroru...ili nisi?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 21:28   #5
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
http://prntscr.com/5x0hk4

ima errora i upozorenja
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 22:18   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Mislio sam na vrijeme nastanka errora kad se sistem smrzne. I rasiri to, vidi detalje upozorenja (critical pogotovo) i vidi o cemu se radi. Moguce da je i napajanje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 22:48   #7
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 23:02   #8
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 23:10   #9
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Neznam sta bi moglo bit ako nije do ssd-a...
A sto se tice napajanja ono je corsair tx650, od kad sam kupio ovaj komp u njemu je i nije stvara nikad probleme, tako da nevirujem da je u njemu problem...
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 23:16   #10
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
kernal power error 41,ili pregrijavanje grafičke ili napajanje,najčešće to dvoje.
Obično ti je to popračeno zujanjem u zvučnicima.
Ako ti se to događa kada je grafička opterečena,dakle da ju testiraš ili opteretiš nekom zahtjevnom igrom,onda je pregrijavanje grafičke u pitanju,ako se to događa i u svakodnevnoj upotrtebi ,vjerojatno napajanje!
Provjeri i rame mem testom može biti i neispravna pločica u pitanju,ali prvo ovo dvoje!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2015., 23:26   #11
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
ok, napravit cu par testova, a sutra cu dobit za testirat 4890 graficku pa cu vidit jel do moje problem...
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 17:21   #12
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Napravio test cpu-a i memorije sa prime-om i nakon sta prodje 2-3 testa komp se zamrzne bez zujanja u zvucnicima i moram restartat komp... Radio test graficke sa ati toolom i nema nikakvih errora... E sad dali ima kakav program da se testira napajanje da vidim dali mozda gubi snagu?
I neki program za testiranje ssd-a
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 17:30   #13
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
memorija se testira memtestom, prije svega prvo nju istestiraj.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:07   #14
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Napravio memtest sat vremena i sve ok, stavio drugo napajanje da vidim kad vec pokazuje na kernel power i nakon toga napravio prime test cpu-a i nakon mozda 2 min zamrnuta slika, krce zvucnici. Postoji li mogucnost da je problem u procesoru? Neznam vise sta bi moglo bit, probat cu jos stavit drugu graficku iako mislim da nije do toga ali eto... A ako nebude ni to onda cu probat instalirat windowse na drugi disk, jer mi je nekako cudno da kad idem upalit komp zablokira na starting windows i onda ga moram restartat po ko zna koliko puta dok ne uspije startat windowse kako treba...

Zadnje izmijenjeno od: vale_88. 27.01.2015. u 21:13.
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:14   #15
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor vale_88 Pregled postova
Napravio memtest sat vremena i sve ok, stavio drugo napajanje da vidim kad vec pokazuje na kernal power i nakon toga napravio prime test cpu-a i nakon mozda 2 min zamrnuta slika, krce zvucnici... Neznam vise sta bi moglo bit, probat cu jos stavit drugu graficku iako mislim da nije do toga ali eto... A ako nebude ni to onda cu probat instalirat windowse na drugi disk, jer mi je nekako cudno da kad idem upalit komp zablokira na starting windows i onda ga moram restartat po ko zna koliko puta dok ne uspije startat windowse kako treba...
Da,napajanje nije.jesi probao sa 4890?provjeri pinove na procu,ako si ga nedavno vadio,jer ako baca na primeu moguce da je on?
promjeni sata kabel na disku,moze bit i on neispravan,morat ces kombinirat,nema druge!
Provjeri u device menageru pod sound device da nemas mozda dva instalirana drivera za hd audio! Obicno atijeve kartice instaliraju svog uz int.zvucnu!
sorry ,sad vidim da si na intelu,mozda pinovi na ploci?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:23   #16
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Nisam probao jos sa 4890, jer sam radio test svoje graficke i sve je bilo uredu, a sto se tice procesora nisam ga vadio od kad je prvi i zadnji put stavljen u komp, a to je bilo prije nekih 4 god... ( temperatura cpu-a je u normali, tako da nije do toga sigurno )
evo i sound device:
http://prntscr.com/5xu9cu
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:28   #17
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ili napajanje ili CPU ako se mrzne kod prime-a.Instaliraj si ovo http://www.hwinfo.com/download.php, Podesi si TjMax(desni lik na Core#0,1,2,3,) (mislim da je za tvoj proc 99), uključi da pravi log svega i napravi Prime.Poslije odeš na log i pregledaš temperature i voltaže svega u trenutku rušenja.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:30   #18
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor vale_88 Pregled postova
Nisam probao jos sa 4890, jer sam radio test svoje graficke i sve je bilo uredu, a sto se tice procesora nisam ga vadio od kad je prvi i zadnji put stavljen u komp, a to je bilo prije nekih 4 god... ( temperatura cpu-a je u normali, tako da nije do toga sigurno )
evo i sound device:
http://prntscr.com/5xu9cu
Da,probaj taj kabel promjeniti na ssdu,a onda mi ostaje samo da je problem u ploci,da gubi struju na pojedinim djelovima,pa ti onda i baca kernale!vjerojatno je otisla ploca! Rekao je da je probao s drugim napajanjem ,prki,ne bi zezalo s oba,a veli da proc nije dirao,a sad da bi otisao sam od sebe,tesko! Lako da je u ploci problem!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:41   #19
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Prki reci mi samo kako da napravim da mi snima sve? A pod cpu# imam samo #0
Prominio sam i kabel od ssd-a

A sad ako je problem u cpu ili mbo e to nikako nemogu provjerit jer zamjenske dijelove nemam... Imam neku asrock maticnu al ona nekad radi, nekad ne, tako da...

I neznam zasto mi se desava ponekad kad restartam komp nakon sta je zamrza u biosu pod boot device priority pod br. 1. nebude ssd nego stavi nesto drugo, pa onda moram to promjenit da mi cita ssd a nesto tamo 10-o

Zadnje izmijenjeno od: vale_88. 27.01.2015. u 22:06.
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 15:48   #20
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači pokreneš prog. sensor only i dole u desnom kutu imaš setings pa na general i onda kvačica na log all values for report.
A što se tiče CPU-a trebao bi imati za svaku jezgru posebno očitavanje(znači jedan cpu#0 ali četiri CORE#1 #2 #3 #4)
evo slike


Znači ovo pri dnu slike.E sad za svaki CORE podesi TjMax(desni klik na određeni CORE).
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 16:53   #21
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
stavi drugi disk i vrti !

ovaj ako je ono što i mislim može da te izludi testirajući

Moj ssd dok nije napokon prijavil BAD sektor radil je upravo lude varošarije ... las memorija, pa cpu, pa kernel pa grafa neznam više što od errora nije bilo
isto tako nekad radi cjeli dan, a onda pada svakih par minuta, nekad se digne, nekad nanovo instalacija, pa nekad neče da instalira i sl !

SSD po mojem iskustvu
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 21:38   #22
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Prki u mene kad idem desni klik na core ima samo
show graph
add to tray
remove from tray
disable monitoring
enable monitoring
rename
hide

A log sam namjestio...

E sad sto se tice ssd-a izgleda da nije ni do njega, jer sam ga izvadio i proba instalirat windowse na obicni hdd i desi mi se da zablokira komp dok traje instalacija... Sad ostaje znaci maticna ili procesor? Jos me zanima dali je moguce da maticna daje lose struju procesoru pa on zbog toga kad je pod opterecenjem zablokira ili je jednostavno otisa proc?

Zadnje izmijenjeno od: vale_88. 28.01.2015. u 21:43.
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2015., 16:56   #23
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
E pa ne znam što bih rekao. meni je ovako
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2015., 19:28   #24
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Nema toga kod mene, ali nema veze... Dojadilo mi vise trazit kvar pa sam odnio komp u servis, pa cemo vidit sta je na kraju problem...
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 17:41   #25
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Evo napokon rijesen problem.
Izgleda da je u pitanju bila graficka, sto sa ati toolom nikako nisam moga skontat nego sa FurMark-om, stvar je bila u tome da se previse grijala iako ja to nisam skonta ( neznam kako ), uglavnom trebalo je rastavit ventilator i ocistit sve, stavit pastu i evo sad radi kako treba...
vale_88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na