Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.05.2011., 12:01   #1
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
Treba mi preporuka za nečujan(ako postoji) hard disk za windowse

trenutno imam western digital 640gb caviar blue i on se onako dosta cuje pa mi treba preporuka za novi ali neki necujan hard samo za windowse i programe. Hvala unaprijed!
krlja je offline  
Staro 04.05.2011., 12:54   #2
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ja imam WD 1TB Green i dosta je tih, skoro pa nečujan...probaj si nabavit Green-a pa testiraj...što se WD-a tiče
gbijelic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2011., 13:01   #3
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
ja imam WD 1TB Green i dosta je tih, skoro pa nečujan...probaj si nabavit Green-a pa testiraj...što se WD-a tiče
je li to dobro za windowse? za windowse bi neki od 320 640 imam ovako za filmove i to i jos 2 eksterna po 320 imam..sve wd.ali ne razumijem bio sam kod 2 frenda jedan ima 500 gb hard mu se nikako ne cuje a ovaj drugi ima prakticki isto kao i moj i njegov se ne cuje a moj se cuje ne sad pretjerano ali se cuje kroz zatvoreno kuciste..
krlja je offline  
Staro 04.05.2011., 13:11   #4
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
A neki SSD?
__________________
d4rk_ch1ld je offline  
Staro 04.05.2011., 13:45   #5
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Green nisu za winse. AKo zelis necujan hard samo za winse i programe onda SSD.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 04.05.2011., 14:33   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nečujan, sistemac? pravac SSD
ako hoces tih disk, onda neki wd green ili slican
domis je offline  
Staro 04.05.2011., 14:38   #7
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
znaci obicni hard da je necujan ne postoji? kakvi su samsungovi f3 neki kazu da su tih neki bucni. evo tko ga ima za usporedbu sa wd 640aaks koji je tisi od ta dva?
krlja je offline  
Staro 04.05.2011., 14:47   #8
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Što je problem s tvojim? Da li krči "iznutra" ili prenosi vibracije na kućište? Ako je ovo drugo, to se da riješiti..
 
Staro 04.05.2011., 14:56   #9
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
ako ti nije strasno bitna brzina a nemas para za SSD, ja bi preporucio WD Scorpio Blue... mislim da je sigurno tisi od svih 3,5" diskova, bez obzira jesu li green ili nisu...

Ja imam jedan od 500 GB na stolu i, da ne svjetli lampica, ne bi ni znao da radi... a stoji mi pol metra od glave...

Zadnje izmijenjeno od: perich. 04.05.2011. u 15:02.
perich je offline  
Staro 04.05.2011., 15:07   #10
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Što je problem s tvojim? Da li krči "iznutra" ili prenosi vibracije na kućište? Ako je ovo drugo, to se da riješiti..
nisu vibracije nego zvuk ocitavanja. a aam je ukljucen komp mi je odmah do mene sa desne strane i kad instaliravam nesto se cuje, iritantno a kod frenda sam bio on ima 500gb ne cuje se nista a ovaj drugi ima 640 isto da lampica ne radi nebi znao da radi. Ja definitivno nemam srece sa tim diskovima imao sam seagate, wdc i samsung stari on se cuo ali manje od ovog ali bio je 160 gb pa sam ga prodao. Probat cu uzet neki samsung pa cemo vidjet. ali moram priznat nikad nisam imao do sad hard koji je vise vibrirao od ovog.
krlja je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2011., 15:12   #11
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Koji god 7200 disk imao, cut ce se prilikom intenzivnog rada. Ista jest da ces jako morati naculiti usi za neke, no ako si picajzla - nema ti pomoci osim SSD-a.

Neka jeftin(ij)a kucista mogu JAKO pogorsati buku tijekom rada diska. Postoje rjesenja i za ta jeftina kucista (kupovna ili samogradnja), prosvrljaj malo tu po forumu.

@perich
Imao sam Scorpio blue 500GB kao sistemski disk (to je 2,5" disk, 5400 o/min, 8MB cache). Iako jest necujan, dosta hladan, vrlo lagan, u nekim situacijama se osjeti da nije dorastao zadatku sistemskog diska. Ne govorim o brojkama koje postize u benchmarkovima, vec o subjektivnom dojmu.
Amepshi je offline  
Staro 04.05.2011., 15:20   #12
krlja
Premium
 
krlja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Ne znam
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Koji god 7200 disk imao, cut ce se prilikom intenzivnog rada. Ista jest da ces jako morati naculiti usi za neke, no ako si picajzla - nema ti pomoci osim SSD-a.

Neka jeftin(ij)a kucista mogu JAKO pogorsati buku tijekom rada diska. Postoje rjesenja i za ta jeftina kucista (kupovna ili samogradnja), prosvrljaj malo tu po forumu.

@perich
Imao sam Scorpio blue 500GB kao sistemski disk (to je 2,5" disk, 5400 o/min, 8MB cache). Iako jest necujan, dosta hladan, vrlo lagan, u nekim situacijama se osjeti da nije dorastao zadatku sistemskog diska. Ne govorim o brojkama koje postize u benchmarkovima, vec o subjektivnom dojmu.
kuciste je coolermaster elite 430 black..zadovoljan sam sa kucistem za sada. imao sam seagate 500gb 7200.12 ali sam ga morao dat ca sve sam kopirao sa njega jer mi je bad sectore dobivao ali on je bio ok sto se tice buke ali su katastrofa, crkavaju samo tako. Samo mi recite da li je samsung f3 500gb tih da probam s njim, samsung mi je bio najbolji dosad.
krlja je offline  
Staro 04.05.2011., 15:35   #13
StormTTC
Registered User
Moj komp
 
StormTTC's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
ja imam WD15EARS (Green serija) i stvarno je necujan. sto se tice performansi, ima puno brzih diskova, al ovaj je stvarno neprimjetan u radu..
__________________
StormTTC je offline  
Staro 04.05.2011., 16:25   #14
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor krlja Pregled postova
nisu vibracije nego zvuk ocitavanja. a aam je ukljucen komp mi je odmah do mene sa desne strane i kad instaliravam nesto se cuje, iritantno a kod frenda sam bio on ima 500gb ne cuje se nista a ovaj drugi ima 640 isto da lampica ne radi nebi znao da radi. Ja definitivno nemam srece sa tim diskovima imao sam seagate, wdc i samsung stari on se cuo ali manje od ovog ali bio je 160 gb pa sam ga prodao. Probat cu uzet neki samsung pa cemo vidjet. ali moram priznat nikad nisam imao do sad hard koji je vise vibrirao od ovog.
Jesi probao mijenjati AAM (od najglasnijeg prema tišem) ... tj. ima li kakve promjene. Definitivno bi se morala osjetiti značajna razlika (kao npr. kod Blekija).

Od manjih AAKS-a osobno mi je smetala buka u idlanju ... koja je imala intonaciju kao zubarska brusilica ... a kad ih se nađe 5 u kompu istovremeno, nastaje prava simfonija
dh41400 je offline  
Staro 04.05.2011., 16:37   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor krlja Pregled postova
kuciste je coolermaster elite 430 black..zadovoljan sam sa kucistem za sada. imao sam seagate 500gb 7200.12 ali sam ga morao dat ca sve sam kopirao sa njega jer mi je bad sectore dobivao ali on je bio ok sto se tice buke ali su katastrofa, crkavaju samo tako. Samo mi recite da li je samsung f3 500gb tih da probam s njim, samsung mi je bio najbolji dosad.
Meni su Samsunzi uvijek bili hladniji i tiši od ostalih tako da svakako preporuka za njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.05.2011., 18:02   #16
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Mislim da ti više vrijedi AAKS u nešto tipa Scythe Silent Box i sve to na materijal koji upija vibracije tipa spužva i disk će ti biti daleko manji proizvođač neugodne buke nego u slučaju kupovine nečega novog sem SSD-a. Sad čitam da ima korisnika kojima nije Himuro pomogao, slabo pratim više te FKT vode, trebao bi netko od kolega više znati koje je najbolje rješenje za "ušutiti" disk.

Makar pokušaj staviti disk na spužvu privremeno u kućištu i smanji AAM na 128, osobno sam se preporodio u periodu kada su diskovi bili na "mekoj" suspenziji, ni trunke prizvuka vibracijama, za ne povjerovati koju buku proizvodi HDD u kontaktu sa kućištem pri radu.
tOta je offline  
Staro 04.05.2011., 19:57   #17
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ja sam se nedavno prebacio s 160 maxtora na 640 AAKS, subjektivan dojam naravno preteže na stranu wd-a kad gledam brzinu u radu i sl, no šta se tiče buke, maxtor dok je bio nov bio je tiši puno od wd-a, nije pomoglo ni što sam stavio spužvice u kavez, disk je jednostavno sam od sebe bučan...i ne samo meni, nedavno sam kod frenda bio koji je isto kupio 640 blue, isto se jako čuje...izgleda da im tišina generalno i nije neka odlika...
flyer1 je offline  
Staro 04.05.2011., 22:44   #18
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Sve je već rečeno, a imamo još dosta tema o takvim diskovima tako da ovu zatvaram. Nečujan hard disk ne postoji.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na