Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2013., 22:02   #8671
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ostalo bi trebal sam izracunat, pogotovo kaj se vise isplati kao i raspitat se o nacinima placanja ali ne tu na forumu jer sumnjam da tu netko ima trgovinu auti negdje u EU. Ko si za ozbac hoce kupit vani auto, naci ce si najpovoljnijeg dilera i sa njim razradit detalje a ne po forumima.

Ni ne znam gdje se moze uzet auto na rate. To se sa bankom dogovara a trgovci dobiju svoje a ljudi se dalje kusuraju s banakama. Mozda ak budu akcije pol sad, pol druge godine i sl...

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.12.2013. u 22:07.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2013., 22:22   #8672
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
Citiraj:
IZRAČUN DAVANJA PRILIKOM KUPNJE VOZILA
Novčana davanja ovise o vrsti kupnje
1. kupnja rabljenog vozila u RH - plaća se 5%
2. kupnja novog vozila u RH - plaća se trošarina i PDV (i eventualno carina)
3. kupnja rabljenog vozila u EU (UNOS) - plaća se samo trošarina
4. kupnja novog vozila u EU (UNOS) - isto kao 2.
ovo sam našao, a sad iznosi...
To je laž.

Kupnja rabljenog unutar EU, iliti ono što se smatra unosom vozila sad - od privatne osobe - plaćaš 5% poreza.
Isto to ali od autokuće/hendlera koji ti može iskazati porez(PDV) na računu - ne plaćaš 5% poreza.

No to nije sve, plaća se još i trošarina za co2 i "poseban porez" na procijenjeni iznos auta(do 100k kn je 1%, dalje ide po tablici..)

Tablice(trebaš tablicu 1,2 i 3) su ovdje: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_15_241.html
(ima i novija verzija al tablice su iste)

Dakle kupuješ auto negdje vani. Recimo 1.2 benzinca, ispušta 130co2.
Ako je od fizičke osobe onda na iznos koji ti procijene ide ovako:
Poseban porez: 1%+6%
Porez na prijenos(notorna glupost): 5%
COC/potvrda proizvođača - 412kn
Biljezi - cca 80kn
Homologacija(koja to nije) - 625kn
+izvozne tablice(ovisi koje i gdje) - od cca 50 do 100eura s osiguranjem.

Procjenu rade po eurotaxu tu u ZG, za druge ne znam.
Za pet minuta se izračuna koliko te ta igra može koštat, plaćanje nekom drugom za to je bedastoća jer koliko sam se raspitao provizija nije mala.

E da, i auto na rate generalno ne funkcionira. Šoderaši(autokuće) moraju negdje zaraditi a uvjeti su poprilično shitty pa se ne možeš cjenkat a cijena auta raste za troškove kredita. Isplati se jedino, upitno koliko, ako ti banka da keš van a ti otplaćuješ na rate
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2013., 22:51   #8673
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bilo je pitanje za novi automobil (ako vec netko zeli kupiti iz tvornice, onda je valjda rijec o novom automobilu). A tu ne bi trebalo biti razlike bez obzira jel auto kupljen u HR ili negdje u EU, barem sto se tice troskova registracije.
Ali treba dodati troskove prijevoza do druge zemlje, troskove privremene registracije u toj zemlji, troskove goriva, cestarina, vinjeta... nakupi se dosta toga. Na kraju obicno ispadne skuplje nego da se kupi u HR.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2013., 23:15   #8674
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Nekak sumnjam da će ga kupiti u tvornici...
No, u tom slučaju, kad kupuješ novi auto koji unosiš plaćaš trošarinu i pdv.

Dakle u autosalonu tražiš taj i taj auto s cijenom bez njihovog poreza(DDV/mwst/...). Kupiš. Uzmeš privremene tablice, dopeljaš se doma, platiš trošarinu i PDV koji ti obračunaju po računu koji su ti dali u autosalonu
Dodatni troškovi su put, gorivo, eventualno smještaj i tablice.

Rijetko kad je isplativo jer i kod naših već možeš žicat neki popust. Osim ako je u pitanju neko vozilo koje ima retardiranog zastupnika u HR, poput recimo rutinga koji prodaje honde po cijeni tone i pol zlata.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 09:42   #8675
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Dobro jel se na ovom forumu može dobiti konkretan odgovor, nisam naglasio da ja uzimam auto, uzima mi netko blizak, ja sam tu da saznam odgovore, boli me ona stvar gdje se proizvodi, briga me da je na marsu ili ga neka baba slaže u kini, da me zanimaju auti i sam bi saznao sve što me zanima, a ne tražio savjet od iskusnijih kolega s foruma.
Rekao si da si ti u pitanju, kad se kupuje vozilo treba se dosta toga proučiti / provjeriti / vidjeti na licu mjesta.
Vozila se ne kupuju "u tvornicama", generalno gledano. Ostalo su kolege odgovorile.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 10:27   #8676
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Rekao si da si ti u pitanju, kad se kupuje vozilo treba se dosta toga proučiti / provjeriti / vidjeti na licu mjesta.
Vozila se ne kupuju "u tvornicama", generalno gledano. Ostalo su kolege odgovorile.
čekaj znam nekog tko je kupio bez da je vidio auto,nemoraš ni ovog vidit i probat,mislim bmw X5,mora valjat
pa najbolje otić u autokuću,to je tomić-cijene,hoću to i to,dogovori se,naruči se i auto stigne
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 10:43   #8677
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hmmmmmm, mozda onaj 2015 Muatang i nije toliko loš...

http://www.autoblog.com/2013/12/05/2...s-reveal-info/
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 10:44   #8678
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel moguće da unutrašnjost nije iz škode felicie?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 10:51   #8679
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel moguće da unutrašnjost nije iz škode felicie?
bolje da je iz škode felicije nego iz opel astre
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 10:55   #8680
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobro to je klasa za sebe... najbolje, dobro, loše, opel
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2013., 10:59   #8681
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobro to je klasa za sebe... najbolje, dobro, loše, opel
haha stvarno je klasa za sebe kad razmislim,uživo je stvarno ružna iznutra,kadett iz neznam kojih ima valjda kvalitetniju,ljepšu unutrašnjost od astre 2007.godište valjda?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 11:01   #8682
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dobro što je ružna, ali funkcionalnost brate mili... kuku-lele.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 11:01   #8683
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
čekaj znam nekog tko je kupio bez da je vidio auto,nemoraš ni ovog vidit i probat,mislim bmw X5,mora valjat
pa najbolje otić u autokuću,to je tomić-cijene,hoću to i to,dogovori se,naruči se i auto stigne
Da kupujem X5 morao bi biti customiziran svaki detalj.
Da mi je vidjeti tko kupuje takav automobil "s lagera", a da nije hitno stvaranje troškova firmi kako se ne bi plaćao porez na dobit...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 11:04   #8684
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i to je istina
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 11:05   #8685
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
250k poreza, 388k vrijedi auto.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 12:58   #8686
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
250k poreza, 388k vrijedi auto.


E da sam toliko "jak", vjerujem da bi opet robovao starudiji: http://www.blogcdn.com/slideshows/im...sche-911-1.jpg
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 13:07   #8687
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
A gle, nema tu pravila, opet se generalizira.
Ja eto znam dvojicu koji voze x5-ice, zato što mijenjaju auto svakih 4-5g i zato što hoće luksuzan suv i mogu si to priuštit bez ikakvih problema. Gore spomenute makinacije radi povećavanja rashoda firme i sl. današnje poduzetničke 'majstorije' 100% nisu kod obojice razlog, nego jednostavno mogućnost da voze to što voze, jedan radi 90-100.000km godišnje, u autu je danonoćno radi posla, drugi radi normalnih 30-40.000km, ali je u brdu i hoće kakav takav 4x4 a da je luksuz. 100 ljudi 100 ćudi i ne treba generalizirat i imat glupe predrasude o ljudima/markama automobila
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 13:40   #8688
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Gore spomenute makinacije radi povećavanja rashoda firme i sl. današnje poduzetničke 'majstorije' 100% nisu kod obojice razlog
Gorespomenute "makinacije" su zalosna realnost hrvatskih zakona. Zalosno je sto ti se vise "isplati" kupiti auto nego fasovati porez na dobit + akontacije.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 13:54   #8689
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Gorespomenute "makinacije" su zalosna realnost hrvatskih zakona. Zalosno je sto ti se vise "isplati" kupiti auto nego fasovati porez na dobit + akontacije.
Jasno je to meni, ali neki pretjeruju u tome, ne neki, nego dosta njih.
Od burazovog kuma stari, tj na firmu, je uzeo u komadu 3 poprilično luksuzna automobila, neću pisat što jer ovdje ima ekipe iz novske pa da ne krenu olajavanja po gradu bzvz, ceh skoro 2 milje kuna, jer je samo primarni auto od ta tri bio sitno ispod milju kuna. Čemu, za <5km do posla? Ne zavidim, da se razumijemo, dapače, drago mi je da ljudi imaju novaca, ali je glupo i nepotrebno.
Drugi primjer - jedan poznati ex hr sportaš, koji ima firmu koja posluje zadnjih 2-3 godine u minusu, max prihodi su mu bili 300injak tkn, on je jedini zaposleni djelatnik u firmi, a kupio je lani maseratia za 900.000kn, na tu istu firmu....
I takvih nebuloza ima masu i dan danas, bez obzira što više nema izbijanja pdv-a na osobne automobile za neprijevozničke obrte i firme.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:19   #8690
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja se samo zgrazam nad porezima. 65% vrijednosti auta + ako kupujes od place od nje uzmu preko 50%...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:30   #8691
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ja se samo zgrazam nad porezima. 65% vrijednosti auta + ako kupujes od place od nje uzmu preko 50%...
A gdje je gorivo kojem je proizvodna cijena nešto ispod 3 kune, a nešto više od 7 daješ na poreze, namete, trošarine...a benzinske pumpe zarađuju manje 2-3%. Cijena cisterne od rafinerije do benzinske pumpe je 6-10 lipa po litri ovisno o zoni.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:31   #8692
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova


E da sam toliko "jak", vjerujem da bi opet robovao starudiji: http://www.blogcdn.com/slideshows/im...sche-911-1.jpg
ti ćeš bez obzira na "snagu" uvijek robovat starudiji koliko mi se čini

mislim nhf, ali da imam, ali baš IMAM dodatnih pol milje kuna za bacit na auto, ovako nešto bi bilo eventualno drugi ili treći auto.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:40   #8693
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ti ćeš bez obzira na "snagu" uvijek robovat starudiji koliko mi se čini

mislim nhf, ali da imam, ali baš IMAM dodatnih pol milje kuna za bacit na auto, ovako nešto bi bilo eventualno drugi ili treći auto.

A ne , onda bi tek bio dovoljno bogat da mi može biti glavni auto a ne da sam osuđen na konfekcijski auto svakodnevno kao sad.

Poliranje 2 puta godišnje, voskanje nakon 5-6 pranja: http://www.swissvax.hr/merchant.mvc?...ory_Code=WAXES.

I još si dovoljno bogat da si platiš pjeskarenje i lakiranje svakih 2-3 godine.

To je poso, a ne se skrivat iza auta sa 5-6 zvjezdica, elektropodizačima i nekakvom tamo klimom koja hladi...kad je vruće, voziš se u potkušulji.


Ideeeš: 37 000 dolara jedno pakiranje voska:
http://www.definitivewax.com/
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:50   #8694
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i zapravo imaš brdo para i rob si tone lima... sorry, ali not my cup of tea

nije on mene kupio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 14:59   #8695
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
i zapravo imaš brdo para i rob si tone lima... sorry, ali not my cup of tea

nije on mene kupio.

Svatko je hedonist na svoj način

"... Ugoda je najviše dobro, a svako bi djelovanje trebalo težiti što većem povećanju ugode (ne nužno djelatnikove)...."
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 15:00   #8696
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dobro to stoji, samo što je to više fetižisam nego hedonizam
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 15:04   #8697
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
hedonizm je di onaj naganja enza po blatu,makadamu,polju?
ima na YT al ne znam ime klipa..
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 15:59   #8698
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A gle, nema tu pravila, opet se generalizira.
Ja eto znam dvojicu koji voze x5-ice, zato što mijenjaju auto svakih 4-5g i zato što hoće luksuzan suv i mogu si to priuštit bez ikakvih problema. Gore spomenute makinacije radi povećavanja rashoda firme i sl. današnje poduzetničke 'majstorije' 100% nisu kod obojice razlog, nego jednostavno mogućnost da voze to što voze, jedan radi 90-100.000km godišnje, u autu je danonoćno radi posla, drugi radi normalnih 30-40.000km, ali je u brdu i hoće kakav takav 4x4 a da je luksuz. 100 ljudi 100 ćudi i ne treba generalizirat i imat glupe predrasude o ljudima/markama automobila
Vjeruj, kao netko kome je u firmi BMW službeni auto i gdje X5 nije ni približno vrh, jako dobro znam što pričam.
Za i jednu i drugu svrhu postoje brda boljih vozila. X5 nije ni u jednoj od te dvije svrhe ni po čemu vrh - sposobnostima, udobnosti i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 16:29   #8699
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vjeruj, kao netko kome je u firmi BMW službeni auto i gdje X5 nije ni približno vrh, jako dobro znam što pričam.
Za i jednu i drugu svrhu postoje brda boljih vozila. X5 nije ni u jednoj od te dvije svrhe ni po čemu vrh - sposobnostima, udobnosti i slično.
Nisam ja ni rekao da je x5 ikakav vrh, ja sam se samo nadovezao na tvoju tvrdnju da se takav auto kupuje isključivo radi povećanja rashoda, a ne radi sebe
Imam ja u firmi direktora koji vozi brabusov top model S-a, a isto tako drugog koji je zadovoljan sa 330xd, a jednako je moćan, znači može vozit što god ga volja, no ne dira ga to, o tom sam pričao, 100 ljudi 100 ćudi, svakom nešto paše, ne treba bit isključiv
Nego, kad si se već nadovezao, da te pitam u vezi biserluka - 'Da kupujem X5 morao bi biti customiziran svaki detalj.' - što bi ti customizirao na velikoserijskom automobilu? Pa nije to Aston Martin/Pagani/whatever od maloserijskih automobila, to je mass production car, i to još ni više ni manje nego u amer'ci
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 16:32   #8700
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jedino što je zabrinjavajuće da od svih autiju, bez obzira na pare kak veliš, ti direktor odabere brabusa
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na