Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2018., 19:35   #1
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Altcoin mining - koji vam je najdraži?

Pozdrav svima
Nažalost projekt naših domaćih pool servera izgleda nije urodio plodom jer ispada da imamo premalo snage za atraktivne coine tipa eth i slično.
Ovim putem pokušavam dobiti feedback od vas u vezi altcoina, koji su vam najdraži, koje biste ili već kopate, prednosti i mane istih itd.
Ovo radim u cilju jer ne želim tako lako odustati od ideje nečega našeg, pa ma koliko to bilo malo i sitno.
Svi postovi su dobrodošli i hvala svima unaprijed.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 18.05.2018. u 08:20.
kratos je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 19:53   #2
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
1. Expanse(EXP)- oduvijek mi je bio ok, i skoro uvijek je pri vrhu sa profitom
2. Musicoin(MUSIC) - velik Reward, i za male majnere idealan pa čuvati i prodati kada skoći
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2018., 20:05   #3
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
1. Expanse(EXP)- oduvijek mi je bio ok, i skoro uvijek je pri vrhu sa profitom
2. Musicoin(MUSIC) - velik Reward, i za male majnere idealan pa čuvati i prodati kada skoći
Dodano na listu istraživanja..
kratos je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:18   #4
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Monero, ravencoin, musicoin, expanse i ubiq. I ne nužno tim redom. Ali to je realno to, više od toga zaista nije potrebno razmatrati i gubiti vrijeme na mozganja jer ovi coini su tu već neko vrijeme i imaju najbolji ROI od svega što se nudi...
Naravno isto ovisi koje tko ima grafičke. Ali u ovom teškim vremenima, radije biram light coine koji ne troše previše struje... uskoro će ljeto i treba to sve ohladiti, a ne želim biti uz njih i mahat lepezom hoću gledat tekme u miru božjem
lit je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:25   #5
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Monero, ravencoin, musicoin, expanse i ubiq. I ne nužno tim redom. Ali to je realno to, više od toga zaista nije potrebno razmatrati i gubiti vrijeme na mozganja jer ovi coini su tu već neko vrijeme i imaju najbolji ROI od svega što se nudi...
Naravno isto ovisi koje tko ima grafičke. Ali u ovom teškim vremenima, radije biram light coine koji ne troše previše struje... uskoro će ljeto i treba to sve ohladiti, a ne želim biti uz njih i mahat lepezom hoću gledat tekme u miru božjem
Hvala na postu..sa monerom smo već pokušali, no ovi drugi idu na spisak..
Treba nam nešto što nema velik difficulty, da je zastupljen na burzama, i da ga je lako unovčiti..Prvenstveno smo razmišljali takođe i o Aeon, no rekli smo ajde da vidimo što će ljudi reći..
kratos je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:38   #6
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Uh kakva tema!


ICX to the moon , koreja, platforma, stejkanje, interoperability, rumor samsung , icos are coming....



Korean BBQ
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:39   #7
doublew
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Location independent
Postovi: 10
Musicoin - proizvod, veliki block reward i hodl
Graft - Imaju proizvod od kojega bi moglo biti nesto, danas je imao skok za oko ~47%.

Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Uh kakva tema!


ICX to the moon , koreja, platforma, stejkanje, interoperability, rumor samsung , icos are coming....



Korean BBQ
Kad smo kod tokena.
RLC (iExec) je poceo suradnju sa Intel-om. When moon?

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 18.05.2018. u 08:20.
doublew je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:44   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
ICX. Još malo pa će napuniti 18 i onda više nije token.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:52   #9
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Ako mislite ići na (teški) Ethash algo, onda mene tu nekako jedino bi zanimao musicoin. Osim ako imate neki dobar argument za nešto drugo u tom algoritmu.

Iako ističem radije bi neki cryptonight. AEON prema https://www.cryptunit.com/ daje vrlo slabi ROI, možda krivo računaju tamo...?

Od crpytonighta, nije loš ni sumokoin koji se dobro drži već duže vrijeme.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 21:07   #10
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Za sada 3 coina imaju najviše glasova, expanse, musicoin, graft...
kratos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2018., 21:13   #11
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119
Ja sam orijentiran većinom na Cryptonote.

Na ETH sam prebacio ovih par dana da poguramo pool, ali mi ETH nije baš isplativ u odnosu na ove:

Haven Protocol (XHV) je odličan, za sada ga se ne može kopati sa nicehashom pa ne divlja diff.
Algoritam je Cryptonote-Heavy. Otprilike pomnožite svoj hash od ETHa sa 25 i ubacite u kalkulator.


Stellite sam kopao od početaka, sad je malo pao i prilika ga je nakopat, pa prodat kroz neko vrijeme kad se digne.

Kopao sam i Graft i imam ga dosta, ali je pao poprilično od cijene ICO-a. Ima tu potencijala za rast.


Ovdje ima dobra statistika:
https://www.cryptunit.com/facts
grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 21:35   #12
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Citiraj:
Autor grudobran Pregled postova
Ja sam orijentiran većinom na Cryptonote.

Na ETH sam prebacio ovih par dana da poguramo pool, ali mi ETH nije baš isplativ u odnosu na ove:

Haven Protocol (XHV) je odličan, za sada ga se ne može kopati sa nicehashom pa ne divlja diff.
Algoritam je Cryptonote-Heavy. Otprilike pomnožite svoj hash od ETHa sa 25 i ubacite u kalkulator.


Stellite sam kopao od početaka, sad je malo pao i prilika ga je nakopat, pa prodat kroz neko vrijeme kad se digne.

Kopao sam i Graft i imam ga dosta, ali je pao poprilično od cijene ICO-a. Ima tu potencijala za rast.


Ovdje ima dobra statistika:
https://www.cryptunit.com/facts
Hvala na postu...Fakat me bacate u razmišljanje...

Možeš baciti nekakv info u vezi walleta, softwera za kopanje i slično?
Trenutno sam rastrgan na više strana pa bi mi to jako pomoglo..

Ljudovi, preliminarno istraživanje pokazuje sljedeće: Graft ima trenutno istu zaradu (trenutno je viša, no gledamo 24 sata prosjek) kao sa ethom, (odnos snage i zarade) no ima jednu veliku prednost i jednu manju slabost..Velika prednost je da troši 30% manje struje (ak imaš 5ghs i više računaj koliko je to), a mana mu je jer ga podržava jedna burza...
No 30% manje na moju crkavicu iznosi cca 400kn a ja nemam ni jedan ghs čak...
Volio bih čuti mišljenje velikih igrača o tome (u tu kategoriju ulaze svi jači od mene)..
Hvala unaprijed..

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 18.05.2018. u 08:21.
kratos je offline   Reply With Quote