Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2018., 19:31   #3121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bitno da si ti išao plakat šefu odmah... Gle, nisi imao račun, nema reklamacije. Sve čisto ko suza.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 19:35   #3122
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Bitno da si ti išao plakat šefu odmah... Gle, nisi imao račun, nema reklamacije. Sve čisto ko suza.
Je ako si stiffassed prick. Da ima malo razumjevanja i fleksibilnosti, unutar 27 sekundi bi se našao račun u sustavu jer je kreiran vrlo nedavno, a ne 2016.

Da da, mala plaća, potlačenosti i sva ostala opravdanja koja radnici tamo trpe... no svejedno, mogo se trgovac podmetnut malo da mu je stalo. A pošto ga zbog ovih gore razloga nije briga, fino se spušio kupac koji ostavlja pol milje kuna. Ma ko ih jebe, budu išle podloge za miševe i svetleće taststure

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2018., 19:54   #3123
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Pupo.. ko radi pol godine tamo vjeruj mi u 10 sec izvuče račun

Partneri : ( naziv partnera ) - F5 - maloprodaja / veleprodaja i evo mu račun

End of story
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 20:20   #3124
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Pravilo Linksa je da potpisujes racun kojim si pregledao robu prije preuzimanja i slazes se s jamstvenim uvjetima (koje po P.S.-u dobijes zaklamane za racun).

Sve lijepo pise i treba procitati. Na samome dnu velikim podebljanim slovima da jamstvo vrijedi iskljucivo uz predočen račun.

Ne targetiram tebe osobno niti tvoju firmu,ali dozivio sam puno situacija gdje firme dodju s stvarima bez racuna na reklamaciju.
Hoce vratit nesto koristeno bez ambalaze ili osteceno,reklamirati stvari koje nemaju vise jamstvo,traze pare nazad ili drugu artikl na licu mjesta za nesto kupljeno prije godinu i pol ili slicno jer eto trose velike pare u ducanu...i UVIJEK je hitno.

Pravila su ista potrosio ti 50kn ili 500 000kn.

Druga je stvar sto prodavac nije htio/znao pronaci racun kroz sustav,za sto postoji vise nacina i nijedan ne traje duze od par sekundi.

Moja osobna praska je bila da sam firmama uvijek ucinio uslugu potrazeci racun bez obzira bila reklamacija ili im trebala za knjigovodju, dok su fizicke osobe uvijek dobivale kratak i brz odjeb.

"jooj gospon,ma mi smo kupili laptop mislimo proslo ljeto,maaa bio je lenovoooo,ma nece se upaliti visee,maa kostao je oko 3-4 tisuce kunaaa,crni je biooo,ajde nam nadjite racun,mi bi to reklamirali"
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 20:30   #3125
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Bokygs Pregled postova
Sve lijepo pise i treba procitati. Na samome dnu velikim podebljanim slovima da jamstvo vrijedi iskljucivo uz predočen račun.
Pa ako ćemo se držati striktno propisa, ta odredba da jamstvo vrijedi samo uz račun je interno pravilo trgovca koje nema uporište u zakonu.
Prilikom reklamacije, dovoljan je samo jamstveni list koji treba biti ovjeren od strane trgovca, zakon uopće ne poznaje pojam "račun" niti ti netko može osporiti reklamaciju ako ga nemaš.
To je jedini dokument koji je bitan, pa ako će već trgovci krojiti svoje propise, onda nek i podilaze ljudima.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 20:54   #3126
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Pupo.. ko radi pol godine tamo vjeruj mi u 10 sec izvuče račun

Partneri : ( naziv partnera ) - F5 - maloprodaja / veleprodaja i evo mu račun

End of story
Ima i brži način



@Brko

Gle, ja sam bio u toj situaciji 100 puta i 95 puta sam izvukao račun. 5 puta nisam, iz 5 razlicitih razloga.
Došao mi je tak jednom lik, odma s vrata mi je prakticki bacio disk na stol s rječima: mali daj mi izvuci račun. Nemoram ti ni pisat kak ga nije dobio Sve ovisi odakle se gleda.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 20:58   #3127
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako ti dođe lokalni birtaški teletekst gledač koji je kupio neki HDD od 300 kuna i nikad više niš, onda buš mu tak jasno rekal da ima da donese račun ili da dođe sutra po novi.

Ali jebemu ako se radi o firmi koja kod tebe ostavi 500kkn, nije baš da u toj situaciji možeš reći "kupac je kupac i svi su isti i isto nam važni". Jer nisu

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:03   #3128
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mozda je bila guzva, mozda neko nekog nije prepoznao, mozda je kupac bio kurčevit, možda su obojica imali loš dan. Mislim da nećemo saznat nikad.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:13   #3129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, samo je ishod da nema više prodaje laptopa od 10+ kkn

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 23:16   #3130
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
@Pupo je a što ako nema SN-a ?
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2018., 23:49   #3131
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dobra volja trgovca.... Zato i kupujem kod takvih trgovca i njima "izađem u susret" kad nemaju hebeni identični primjerak do boje naljepnice na reklamiranom proizvodu pa ,supski, ne tražim povrat svih sredstava nazad zbog toga. Kod njih prihvatim nesto bolji proizvod iako po ps-u mogu tražiti povrat sredstava i kupiti obično znatno bolji proizvod negdje gdje je i jeftiniji u tom trenu.
Dobra volja trgovca - zato im ne odbijem paket iako sam nakon narudžbe vidio drugdje nešto jeftiniji pa ih ne idem zajebati za pojesti ćevape i pivu djabe...

Postoji i dobra volja kupca ako ćemo striktno po ps-u.

No ocito problem linksa su ustrašeni i potplaceni djelatnici pa ponekad idu sve po ps-u da ne najebu.

Tu naravno ne branim bahate kupce koji bacaju reklamacije po pultu, nego one koje pristojno zamole djelatnika da im izađe u susret....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 21:17 &n