Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2023., 21:48   #68371
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
nije ih bilo.. za prednje imam DS Uno.. motul ili ATE type 200?
Ate ti ima 280st vreliste motul na 325st. Sve xavisi o tom za sto ti treba.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 21:55   #68372
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
bio bi onda dovoljani ATE, ali uzet ću Motul.. i ovo sam uzeo da vidim kako funkcionira, možda jednom odem do grobnika
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:00   #68373
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
bio bi onda dovoljani ATE, ali uzet ću Motul.. i ovo sam uzeo da vidim kako funkcionira, možda jednom odem do grobnika

Bio sam sad u 6 mjesecu prvi put, i sam cu reci fenomenalno iskustvo. Organizacijski sve bilo fenomenalno.
Ja ti koristim prednje diskove orginal sa ds1.11 i odostraga trw diskovi i plocice. Naravno motul 660. Gle nisam profi al sam vozio na svom limitu i bez brige 5 brzih krugova odvozis bez da kocnice popuste.

Ako ces biti u prilici definitivno odi neces pozalit
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:01   #68374
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
gdje si radio bedding in proces i koliko si puta kočio?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:06   #68375
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gdje si radio bedding in proces i koliko si puta kočio?
Nisam ti ih sam mjenjao. Odveo sam auto na servis pa su mi usput zamijenili.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:15   #68376
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
da, ali nakon stavljanja Feroda, po njihovoj preporuci trebalo bi se kočiti cca 20ak puta (ili čak i više) sa 100kmh na 30kmh s 50% kočnice da bi se mikro neravnine "namjestile" kako spada
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:16   #68377
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
da, ali nakon stavljanja Feroda, po njihovoj preporuci trebalo bi se kočiti cca 20ak puta (ili čak i više) sa 100kmh na 30kmh s 50% kočnice da bi se mikro neravnine "namjestile" kako spada
To ti mogu pitat kolegu u pon, pa ti javim. Ja iskreno neznam
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:37   #68378
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nazalost su i klasicni automobili postali kopliciraniji i kvarljivi. Eto gledam benzince 2013 na dalje ...VW grupacija odma otpada radi TSI motora, vecina proizvodaca imala slicne probleme (prosirivanje lanca + potrosnja ulja)...kupiti dobar rabljeni je teze nego nekad (osim ak naletis na odrzavan primjerak na kojem je SVE napravljeno kad se trebalo napravit). Od Opela svi kazu bjezi (Insignia mi se dopala recimo). Hebiga zivimo u cudnim vremenima. Probleme sa benzincima i direktnim ubrizgavanjem nakon mnogo km mislim da ne trebam spominjat. Ko da se autoindistrija zeli pogurat kupnju novih automobila bi neki rekli. Ili je posljedica zaposljavanja podobnih radi ispunjenja nekih blesavih kvota....
Ovo kao da sam ja pisao a radio sam u autoindustriji do jučer Dodao bi samo i čađenje usisnih ventila kod benzinskih direktaša kad naprave puno kilometara.
Od modernih auta sa starim provjerenim tehnologijama tu su Dacia Sandero/Jogger i Duster sa 1.0 turbakom od 90KS i 100KS u LPG verziji koji još uvijek nisu direktaši. Novi 1.0 sa 110KS je direktaš (1.3 sa otpiljenim cilindrom). Međutim Dacije bojim se više nisu pouzdane kao nekada. Počelo je u koroni. Hrđanje dijelova podvozja, multimedija, podizači prozora, pucanje bloka motora... a i fali originalnih dijelova, zastoji u isporuci dijelova...

Ne znam kakva je situacija s kosookima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 23:22   #68379
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nazalost su i klasicni automobili postali kopliciraniji i kvarljivi. Eto gledam benzince 2013 na dalje ...VW grupacija odma otpada radi TSI motora, vecina proizvodaca imala slicne probleme (prosirivanje lanca + potrosnja ulja)...kupiti dobar rabljeni je teze nego nekad (osim ak naletis na odrzavan primjerak na kojem je SVE napravljeno kad se trebalo napravit). Od Opela svi kazu bjezi (Insignia mi se dopala recimo)...
Mogu ti reći iskustvo sa novom Insignijom iz prve ruke.
Kupio ju prije 5 godina i doslovno sam godinu dana visio po servisu, izgorio sam na živce sa tim autom.
Došlo je do toga da sam im rekao da si ju uzmu i popravljaju koliko god hoće a da ja hoću novi auto jer nemam namjeru trošiti život, živce i vrijeme na to da visim po njihovim servisima, nakon duže natezanja su prihvatili.
(*uzeo identičan auto glede opreme/boje, samo sam promjenio motor sa diesela 170ks na benzinca 200ks)

Sa ovom novom ni najmanja sitnica nije bila, najzadovoljniji s njom uspoređujući sve aute koje sam vozio zadnjih 20 godina, pa ga ti znaj
Sjedi, toči i vozi. Nenormalno tih i udoban auto, sa puuuno mjesta.

Ova prva je vrlo vjerojatno bila neki kukolj koji se može dogoditi svima, ali moguće da im se događa češće nego drugima, no tu informaciju neznam
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 00:14   #68380
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Na ostalo cu drugi put, samo da ne zaboravim.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne samo da je plan da nemaju svi aute, nego je plan da se ljudi što manje kreću, pa shodno tome već su i pokrenuti pilot projekti "15-minute city", tko ne zna o čemu se radi neka gugla, najpoznatiji je u Oxfordu.
Ta ideja nije nova, te nije nastala u ovome stoljecu. Ona ima puno starije temelje. Tko ne gleda izvan medija, vjerojatno mu je promaklo, da su kao socijalni eksperiment, (do limita strpljenja ljudi u Kini) i kod nas postojali.

Dovoljno je pogledati dvije godine unazad.

U Kini, jos ove godine 3 i 0 minutni gradovi. Ljudi koji su se bacali kroz prozore, jer nisu imali sto jesti, koji po mjesec dana nisu smjeli izaci iz zgrada ili cak i vise od toga, te vise nisu mogli izdrzati pritisak. A ogranicenje poslusnih, mozes nastaviti gledati. Tu je i onaj najgori, mentalni grad zatvor, preuzimanja svih obrazaca ponasanja, kad covjek sam sebe zakljuca, bez da je uopce pogledao oko sebe.

I onda u najekstremnijem obliku pritiska nad populacijom, sve vise ljudi se vise nije bojalo posljedica, jer su osjecali da im nista drugo osim duha nije ostalo. Po prvi put poceli su odbijati poslusnost bez ikakvog dogovora, bez ogranizacije, spontano, kvart po kvart, dok nije kuliminiralo u masu. Vecina svijeta je mislila, da ce ih vlasti zgaziti, No, vlast se ipak prepala, te povukla mjere u roku dva tjedna, kad je vidjela, da se i najposlusnije kineske radilice, mogu pobuniti, te postati nevidjeno agresivne, te da se nece smiriti, zastrasivanjem.

Staljinova kovanica o korisnim budalama, malo gdje je primjenjljiva kao u "zelenoj tranziciji" i zavedenicima.


....