Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2002., 20:13   #31
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
LOL Svaka čast. Al sve kaj si rekao je istina, pogotovo ono da ne radimo za Visicom Mediu, (istina, ne bi nam ništa falilo i da radimo ). Ali dosta o Aceu, potjerat ćemo sve ljude s ove teme. Baš me razveselilo što ima još ljudi koji znaju cijenit dobar i jednostavan program, i to onaj koji zahtijeva i malo znanja, a ne onaj usrani frontpage (koji je danas zaboravljen, ali kada je izašao bio je glavni među newbieima), ja sam započeo sa notepadom, (dapače, mislim da kad sam ja počeo da je jedino Homesite bio kakav takav WYSIWYG, ne znam jel i bilo drugih).
Pozdrav ljudi, nemojte nas mrzit što reklamiramo nama dragi programčić
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2002., 00:28   #32
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Sad kad ste spomenuli WYSIWYG HTML editore...

Ja bas ne kuzim kak se nekaj moze napravit sa WYSIWYG editorima. Tolko smeca unutar koda da ak neko to preuzme tko ne koristi isti editor se moze je*at + da ne govorim o developerima koji preuzimaju kod, pa se nemogu snac u bezbroj <P></P> praznih tagova (izmedju ostalog smetja). A ak neko ide nekaj radi sa WYSIWYG editorom (u tom modu) po vec gotovim templejtima (koji su radjeni u drugom editoru), 90% je sansa da ce mu WYSIWYG sjebat kod, i nekaj bu mu se raspalo, i onda bu moro ic kopat po kodu da vidi kaj je editor dodo da se sve raspalo (recimo nekakav <TR>)

Ja strikam vec 3 godine 'rucno' (nikakav wysiwyg) u Homesite-u.
Zapravo jedini kriterij mi je kak koji editor 'farba' kod (oznacava tagove). A meni se developeri cude kad sve heklam u Homesite-u (HTML, ASP, sad nekaj pomalo PHP, JScript, Javascript, VBScript, Perl) - nemreju shvatit kak recimo mogu strikat ASP van Interdev-a.

Uglavnom, smatram da se, za bilo kakvo ozbiljnije bavljenjem 'web frontendom' HTML se mora strikat rucno, a ne pomocu wysiwyg editora.

Long live HOMESITE (nevjerojatno je da za sve skriptne jezike ima razlicito oznacavanje koda, fenomenalno ) - death to dreamweaver
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2002., 07:02   #33
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by sbp
Sad kad ste spomenuli WYSIWYG HTML editore...

Ja bas ne kuzim kak se nekaj moze napravit sa WYSIWYG editorima. Tolko smeca unutar koda da ak neko to preuzme tko ne koristi isti editor se moze je*at + da ne govorim o developerima koji preuzimaju kod, pa se nemogu snac u bezbroj <P></P> praznih tagova (izmedju ostalog smetja). A ak neko ide nekaj radi sa WYSIWYG editorom (u tom modu) po vec gotovim templejtima (koji su radjeni u drugom editoru), 90% je sansa da ce mu WYSIWYG sjebat kod, i nekaj bu mu se raspalo, i onda bu moro ic kopat po kodu da vidi kaj je editor dodo da se sve raspalo (recimo nekakav <TR>)

Ja strikam vec 3 godine 'rucno' (nikakav wysiwyg) u Homesite-u.
Zapravo jedini kriterij mi je kak koji editor 'farba' kod (oznacava tagove). A meni se developeri cude kad sve heklam u Homesite-u (HTML, ASP, sad nekaj pomalo PHP, JScript, Javascript, VBScript, Perl) - nemreju shvatit kak recimo mogu strikat ASP van Interdev-a.

Uglavnom, smatram da se, za bilo kakvo ozbiljnije bavljenjem 'web frontendom' HTML se mora strikat rucno, a ne pomocu wysiwyg editora.

Long live HOMESITE (nevjerojatno je da za sve skriptne jezike ima razlicito oznacavanje koda, fenomenalno ) - death to dreamweaver
Homesite je ok!
(jesi li možda probao AceHTML )
Zeka
Oni su ti zapravo dosta slični. Pa vidiš da čaki Macromedia vidi da se to kreće u tom smjeru, pa je zato i kupila HomeSite (ako se ne varam)
I potpuno se slažem da za iole ozbiljnije bavljene tematikom treba kopat izravno po kodu.
Ko to nemože, neka si radi stranice u Wordu(nebi vjerovali, ali ima i takvih!!!), ili front pageu.
A najbolje bi u tom slučaju bilo da si posade neki cvjetak, pa da ga ljepo zalivaju i sređuju, a da izradu weba, plate nekom ko se u to kuži.
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2002., 13:36   #34
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by igsablja
Homesite je ok!
I potpuno se slažem da za iole ozbiljnije bavljene tematikom treba kopat izravno po kodu.
Ko to nemože, neka si radi stranice u Wordu(nebi vjerovali, ali ima i takvih!!!), ili front pageu.
A najbolje bi u tom slučaju bilo da si posade neki cvjetak, pa da ga ljepo zalivaju i sređuju, a da izradu weba, plate nekom ko se u to kuži.
Jos jedan glas za. Stvarno me ubijaju (tj ubijali su me) u pojam newbiei koji se prave pametni pa rade stranice u Frontpageu i nazivaju se web dizajnerima, da ne govorim o onima koji si dodjeljuju titule web programera. Ja sam isto bio newbie, ali sam uvijek pisao rucno kod, samo ono sto nisam znao napisat sam izvlacio iz AceExpertove baze svega i svacega i preuredjivao. Imao sam srece da sam imao dobrog "mentora" koji me forsao da sto vise pisem rucno. Sto se tice nadobudnih newbiea imam frenda koji obozava Flash, i to vec 4 godine. I forsa taj flash otkad ga je prvi put vidio, radi kompletne stranice u njemu. Pitam se zasto, mozda ne zna HTML? Ako se pitate kaj je tu cudno, sjetite se kakav ste modem imali prije 4 godine, kakav imate danas i da li danas ima kompletnih u Flashu? (znam da ima, ali to su vecinom stranice filmova, automobila i sl, gdje se to i moze opravdat, zamislite recimo PC Ekspert u Flashu )
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2002., 14:53   #35
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by elven
Jos jedan glas za. Stvarno me ubijaju (tj ubijali su me) u pojam newbiei koji se prave pametni pa rade stranice u Frontpageu i nazivaju se web dizajnerima, da ne govorim o onima koji si dodjeljuju titule web programera. Ja sam isto bio newbie, ali sam uvijek pisao rucno kod, samo ono sto nisam znao napisat sam izvlacio iz AceExpertove baze svega i svacega i preuredjivao. Imao sam srece da sam imao dobrog "mentora" koji me forsao da sto vise pisem rucno. Sto se tice nadobudnih newbiea imam frenda koji obozava Flash, i to vec 4 godine. I forsa taj flash otkad ga je prvi put vidio, radi kompletne stranice u njemu. Pitam se zasto, mozda ne zna HTML? Ako se pitate kaj je tu cudno, sjetite se kakav ste modem imali prije 4 godine, kakav imate danas i da li danas ima kompletnih u Flashu? (znam da ima, ali to su vecinom stranice filmova, automobila i sl, gdje se to i moze opravdat, zamislite recimo PC Ekspert u Flashu )
Flash je OK! samo nikad nebi radio cjelu stranicu u njemu, neku komandu, animaciju i sl, Ok, a cjelu stranicu nikako!!!
Stranica PcExperta, graniči sa nemogućim (previše stvari je tu uključeno, preglomazno za flash)
Za izradit stranicu ovakvog tipa, treba biti stručnjak(i beskrajno strpljiv), skidam kapu webmasteru(ima)
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2002., 15:27   #36
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by elven
Jos jedan glas za. Stvarno me ubijaju (tj ubijali su me) u pojam newbiei koji se prave pametni pa rade stranice u Frontpageu i nazivaju se web dizajnerima, da ne govorim o onima koji si dodjeljuju titule web programera. Ja sam isto bio newbie, ali sam uvijek pisao rucno kod, samo ono sto nisam znao napisat sam izvlacio iz AceExpertove baze svega i svacega i preuredjivao. Imao sam srece da sam imao dobrog "mentora" koji me forsao da sto vise pisem rucno. Sto se tice nadobudnih newbiea imam frenda koji obozava Flash, i to vec 4 godine. I forsa taj flash otkad ga je prvi put vidio, radi kompletne stranice u njemu. Pitam se zasto, mozda ne zna HTML? Ako se pitate kaj je tu cudno, sjetite se kakav ste modem imali prije 4 godine, kakav imate danas i da li danas ima kompletnih u Flashu? (znam da ima, ali to su vecinom stranice filmova, automobila i sl, gdje se to i moze opravdat, zamislite recimo PC Ekspert u Flashu )
Ma Flash je uzas. Ja rat vodim vec preko dvije godine gdje radim da se slucajno ne desi da nam stranice budu u Flashu. Nije lako jer ono vishi menadment vidi animacije u Flashu i odmah zakljuci kak je to super i kak u Flashu trebaju biti i korp. stranice. Za sad sam uspjesan a ak u nekom trenutnku netko naredi da bude Flash ja cu dat otkaz...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2002., 18:58   #37
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by sbp
Sad kad ste spomenuli WYSIWYG HTML editore...

Ja bas ne kuzim kak se nekaj moze napravit sa WYSIWYG editorima. Tolko smeca unutar koda da ak neko to preuzme tko ne koristi isti editor se moze je*at + da ne govorim o developerima koji preuzimaju kod, pa se nemogu snac u bezbroj <P></P> praznih tagova (izmedju ostalog smetja). A ak neko ide nekaj radi sa WYSIWYG editorom (u tom modu) po vec gotovim templejtima (koji su radjeni u drugom editoru), 90% je sansa da ce mu WYSIWYG sjebat kod, i nekaj bu mu se raspalo, i onda bu moro ic kopat po kodu da vidi kaj je editor dodo da se sve raspalo (recimo nekakav <TR>)

Ja strikam vec 3 godine 'rucno' (nikakav wysiwyg) u Homesite-u.
Zapravo jedini kriterij mi je kak koji editor 'farba' kod (oznacava tagove). A meni se developeri cude kad sve heklam u Homesite-u (HTML, ASP, sad nekaj pomalo PHP, JScript, Javascript, VBScript, Perl) - nemreju shvatit kak recimo mogu strikat ASP van Interdev-a.

Uglavnom, smatram da se, za bilo kakvo ozbiljnije bavljenjem 'web frontendom' HTML se mora strikat rucno, a ne pomocu wysiwyg editora.

Long live HOMESITE (nevjerojatno je da za sve skriptne jezike ima razlicito oznacavanje koda, fenomenalno ) - death to dreamweaver
cini se glupo ali meni je notepad guba kad radim php/html/mysql ...isitna nema oznacavanje koda i sl...probal mu ovaj homesite...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2002., 19:01   #38
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by elven
Jos jedan glas za. Stvarno me ubijaju (tj ubijali su me) u pojam newbiei koji se prave pametni pa rade stranice u Frontpageu i nazivaju se web dizajnerima, da ne govorim o onima koji si dodjeljuju titule web programera.
sto se tice dizajnera oni imaju pravo na svoju slobodu izbora...ja gutam blesavi dreamweaver kod kad radim u firmi i sta..lakse nego kolegici objasniti kak to ide u notepadu...uostalom to njoj ni netreba..a ak neko hoce programirati onda ovi "gledaj me programi" su los izbor..mene izluduje kad u dw-u ucitam php fajl i on ubije boga u njemu...covjece sam kaj gole tete neizadju na ekranu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2002., 07:14   #39
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
sto se tice dizajnera oni imaju pravo na svoju slobodu izbora...ja gutam blesavi dreamweaver kod kad radim u firmi i sta..lakse nego kolegici objasniti kak to ide u notepadu...uostalom to njoj ni netreba..a ak neko hoce programirati onda ovi "gledaj me programi" su los izbor..mene izluduje kad u dw-u ucitam php fajl i on ubije boga u njemu...covjece sam kaj gole tete neizadju na ekranu...
Ma što imaju pravo izbora JA BI NJIH SVE U APS!!!
Hebeš takvog "webmastera" koji nezna direkt u exploreru sa "view source" locirati grešku direkt na siteu.
Macromediin uradak je OK skidam kapu, ali mora se znati i kod čitati.
Mislim da oko toga nema pogovora
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2002., 11:36   #40
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ma Flash je uzas. Ja rat vodim vec preko dvije godine gdje radim da se slucajno ne desi da nam stranice budu u Flashu. Nije lako jer ono vishi menadment vidi animacije u Flashu i odmah zakljuci kak je to super i kak u Flashu trebaju biti i korp. stranice. Za sad sam uspjesan a ak u nekom trenutnku netko naredi da bude Flash ja cu dat otkaz...
podržavam tvoj radikalni stav :clap: ako slučajno dobijem na lotu i otvorim svoju firmu (sigurno će biti informatički orijentirana), a ti daš otkaz dobit ćeš posao (samo još trebam dobit na lotu, prava sitnica)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 12:52   #41
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ako ozbiljno krenem, za 6 mjeseci ću dijeliti savjete ovdje (optimizam mi je vrlina).
To se u mom kvartu ne zove optimizam...
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 14:20   #42
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Nemoj tako moramo se malo šaliti. Kako bi forum bio turoban bez toga.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2002., 15:20   #43
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by RAK
Nemoj tako moramo se malo šaliti. Kako bi forum bio turoban bez toga.
word
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na