Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2009., 21:08   #31
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
E apsolutno nevjerojatno kolko si ti tvrdoglav i ne zelis zapravo PROCITAT kako radi pozicioniranje containera, sto je to float, absolute i relative, i kako rade margin / padding.

Naravno da ti se taj tvoj layout ne vidi jednako u Firefoxu i IE-u. Zato jer si ga skenjo s marginama, za koje sam ti reko da ih se okanis jer ti netrebaju. Sad ces vjerojatno rec da se vidi dobro u oba, a meni se stvarno ne screenshota opet da bi ti pokazao da to nije tako.

Zatim, da nemas blage veze o HTML-u vidi se iz komentara o moja 2 headera. To nisu 2 headera, vec dva najobicnija tekst napisa HEADER iza kojih ide breakrow i opet isto to. Da si pomako sliku ljevo, vidio bi da u IE i FF u header containeru pise header DVAPUT. to je bilo stvarno tesko za zakljucit iz mog superkompliciranog koda. Pad kad se vec doticemo koda, ja sebi nisam podesavo CSS, vec sam unutar HTML koda linkao eksterni style.css koji se koristi prilikom renderiranja tog dokumenta. Iliti ista stvar kao embedanje CSS-a, samo puno bolje rjeseno jer nemoras mijenjat CSS u 10 html fileova, nego u samo jednom .css fileu.

Hrpa CSS-a koji "fali" kako ti tvrdis nije vezana uz gornji layout vec uz ostatak dokumenta. Zar je tako tesko napravit isto sto sam ja napravio na screenshotu?

E da, i za test sam dovukao sestricnu (jer me tvoj tekst nasmijao ko nikad)... i rekao joj da napravi 2 filea, preimenuje ih u html i css, i napise rucno u njih moj kod. I sve joj je proradilo iz prve. A ona nema BLAGE VEZE o html-u ni CSS-u, nit ima pojma sto je to uopce.

Do jaja thread, povlacim onaj EOD
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 08:53   #32
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Zašto se samo preseravaš tu, umjesto da mi napišeš onaj dio koji sam pogriješio pa da znam ubuduće?

Ako se ne pomiće marginama, reci kako da desni box odmaknem onda i s koje strane ! da li možda paddingom?

Zadnje izmijenjeno od: malixx. 04.04.2009. u 09:17.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 19:46   #33
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
maca ti popala jezik ????
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 08:45   #34
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Kaj, cekas da ti slozim site? Nemam vremena ovaj tjedan, budem iduci
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 15:34   #35
Fajdo9
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 40
Da li bi mi netko mogao uploadat neki najobičniji primjer napravljen u css sa kombinacijom u notepadu? Nije mi bitan tekst koji je......Bio bih vam zahvalan!!!!!
Fajdo9 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na