Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2014., 22:05   #1081
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
@Neo- a da odeš na Grado SR60i? za 600kn i miran si dugo vremena
Aha, ti bi i za igre. To ne znam.
Vidim da ih hvale, da. Ako su dobre u svemu, onda sigurno nisu toliko loše u igrama, a bilo bi glupo kupiti neke samo za igre, jer su takve loše u svemu ostalome. Problem ovih SR60i je šta su otvorene, to mi ne paše
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 22:08   #1082
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
@1v@n- probat ću svakako kad naletim na njih gdje. Probao sam bio Solo HD i Studio i nisu ostavili neki dojam baš. Al ajd, ovo je kao najviši rang od linije Executive pa su drugačije možda.

@Neo- a koliko misliš izdvojit za sluške? I jel imaš kakvih zahtjeva osim tog da ne budu otvorene
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2014., 22:10   #1083
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
@Neo- a koliko misliš izdvojit za sluške? I jel imaš kakvih zahtjeva osim tog da ne budu otvorene
A nemam pojma, ovisi šta nudiš?
Trošim na gluposti koje ne koristim često, a kad razmislim, nekoliko sati dnevno su mi slušalice na glavi i imam neko smeće koje koristim već godinama, a već se potrošilo pa bih uzeo nešto kvalitetnije, samo nemam blage veze o tome išta.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 22:11   #1084
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Slusalice

Imaš ih na nekoliko mjesta u zg. Tko ima solohd i studio za probati, ima i executive jer je dio standarne postave demo modela koje su svi dobili. Studio je po cijeni isti kao Executive, a nakon njih ide Pro još koji je kao profi. Njih jedino nisam probao pa ne mogu reć.

Naslušao sam se svega i imam trenutno Genius GHP-05. Odličan zvuk, a ono najvažnije, toliko su udobne i mekane da ih cijeli dan mogu imati na ušima. Platio sam ih oko 120 kn.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.01.2014. u 22:17.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 22:19   #1085
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
A nemam pojma, ovisi šta nudiš?
Trošim na gluposti koje ne koristim često, a kad razmislim, nekoliko sati dnevno su mi slušalice na glavi i imam neko smeće koje koristim već godinama, a već se potrošilo pa bih uzeo nešto kvalitetnije, samo nemam blage veze o tome išta.
Ovak nešto možda? Samo je ovo on-ear model, ima i over-ear al je skuplji skoro tisuću kuna kod nas.
Teško je ovak predložit nešto kad nemaš neki zamišljeni limit, jer možemo pucat i po par soma modele.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imaš ih na nekoliko mjesta u zg. Tko ima solohd i studio za probati, ima i executive jer je dio standarne postave demo modela koje su svi dobili

Naslušao sam se svega i imam trenutno Genius GHP-05. Odličan zvuk, a ono najvažnije, toliko su udobne i mekane da ih cijeli dan mogu imati na ušima. Platio sam ih oko 120 kn.
Privat sam bio probao ove, nisam nikad u dućanu
edit- to je istina, cijena ništa ne znači
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 22:28   #1086
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Ipak bih over ear. Mislim da ne bih preko 1500kn.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 22:47   #1087
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Pikni one AKG i miran si.
Također, ove jesu on-ear ali su udobne jako i izgubiš dojam da su on-ear. Svakako se isplati pogledati i razmisliti o njima.

edit- možda BeyerDynamic DT 770 PRO? Samo postoje tri verzije ovih sluški, 250, 80 i 32 Ohma. Ove su 250 valjda kad nije navedeno

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 15.01.2014. u 23:02.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 23:06   #1088
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
@Neo - što ne treba tebi i mikrofon kod game-a?
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 23:16   #1089
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pikni one AKG i miran si.
Također, ove jesu on-ear ali su udobne jako i izgubiš dojam da su on-ear. Svakako se isplati pogledati i razmisliti o njima.

edit- možda BeyerDynamic DT 770 PRO? Samo postoje tri verzije ovih sluški, 250, 80 i 32 Ohma. Ove su 250 valjda kad nije navedeno
A šta su ovi ohmi? Mislim, znam da je to otpor, ali čemu toliko izbora?
P.S.
Ovim AKG-ovim puca plastika, dosta je korisnika to prijavilo.

EDIT: Beyerice na Amazonu za 350kn manje, jel se više isplati tamo ih naručit ili dati ovim našima više para?

Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
@Neo - što ne treba tebi i mikrofon kod game-a?
Treba, ima ga za 20kn
Staviš ga na stol i deri, a ne da mi se zbog toga šta je integriran u slušalice kupovati neko "gamer" smeće...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 15.01.2014. u 23:36.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 11:58   #1090
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Treba, ima ga za 20kn
Staviš ga na stol i deri, a ne da mi se zbog toga šta je integriran u slušalice kupovati neko "gamer" smeće...
Mikrofon na stolu je problem. Ili moras glasno pricati pa te ukucani mrze ili moras (ako je dobar) povecati osjetljivost pa ekipa vise cuje tvoju tipkovnicu i zvukove iz okoline nego tebe (onda te oni mrze).
Ja sam to rijesio tako da sam kupio 100kn headset a ima ih i po 30kn koji su sasvim dobri za igru, a za glazbu i filmove koristim druge slusalice.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2014., 12:47   #1091
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Onda cu uzeti onaj reporterski, sta se uhvati za majicu
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 16:46   #1092
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Mikrofon na stolu je problem. Ili moras glasno pricati pa te ukucani mrze ili moras (ako je dobar) povecati osjetljivost pa ekipa vise cuje tvoju tipkovnicu i zvukove iz okoline nego tebe (onda te oni mrze).
Ja sam to rijesio tako da sam kupio 100kn headset a ima ih i po 30kn koji su sasvim dobri za igru, a za glazbu i filmove koristim druge slusalice.
Pa nastimas push to talk, ja imam sweexa stolnog koji je kostal valjda 20kn i sasvm dobro sluzi za online gaming.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 19:39   #1093
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jel bi integruša bila dovoljna za njih ili bi ipak neka zasebna zvučna (prijedlog koja?) trebala?
Neznam sam, ali koliko vidim kažu da je do nekih 50ohms sasvim lako pogoniti čak iz mobitela a ove su 38ohms, ali ja neznam.

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
ATH-M50 su jako dobro slušalice, osobno ih imam, ali nisu vam baš previše za slušanje glazbe. Dosta su neutralne, bass je suptilan i neizražan, uglavnom, po meni su više orijentirane za monitoring.
Vidiš ovo nisam znao, a kada malo bolje razmislim, ovaj koji ih hvali se bavi video obradom i dakako koristi ih za monitoring.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I šta sad, ove AKG ili ATH?
http://www.head-fi.org/t/662405/akg-...better-options

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
edit- možda BeyerDynamic DT 770 PRO? Samo postoje tri verzije ovih sluški, 250, 80 i 32 Ohma. Ove su 250 valjda kad nije navedeno
Ako se ima para onda da, ove bi i ja kupio da mogu, ali opet kad gledam, ja preferiram otvorene sluške!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 20:04   #1094
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ako se ima para onda da, ove bi i ja kupio da mogu, ali opet kad gledam, ja preferiram otvorene sluške!
Jep, i ove su super izbor a ista cijena skoro.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 22:49   #1095
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Baš gledam, kažu da su te 990Pro nešto naj...da je čudno šta tako malo koštaju i da su bolje od nekih puno skupljih.
Samo otvorene su... koliki je to realno problem? Koliko se taj zvuk čuje van njih? Recimo da slušaš neki glasni rock koncert, jel taj zvuk dovoljno jak da smeta svima u kući, ili možda čak budi susjede? Nemam pojma niti otprilike
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 23:01   #1096
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
jel ST u Neo-ST split?

ako je, otiđi u dobar zvuk, na križanju gundulićeve i one iz koje skreće 17-ica oni prodaju akg, pikni 701 na uši i probaj.

također pročitaj review-e na netu kasnije, vidi šta im broje pod 'nedostake'...


amateri!
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 23:12   #1097
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Yep...
Znaš da hoću

EDIT: 2500kn... neću
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 23:17   #1098
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
A AKG K701 koštaju 2500kn a Q 701 oko 3000 kn.
Mislim da su van Neovog limita
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 13:37   #1099
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Samo otvorene su... koliki je to realno problem? Koliko se taj zvuk čuje van njih? Recimo da slušaš neki glasni rock koncert, jel taj zvuk dovoljno jak da smeta svima u kući, ili možda čak budi susjede? Nemam pojma niti otprilike
http://www.youtube.com/watch?feature...t5s4t8G0#t=174

Mislim da ako do sada nisi koristio otvorene onda ni nemoj jer ove uopće ne izoliraju ni zvukove iz vana niti one koje producira (meni to uopće ne smeta, sam sam doma, i dapače, nemoram brinuti hoću li čuti nekoga kad dolazi, zvoni, kuca ili ne!
A opet s druge strane, to koliko ih ja poglasnim uopće nije dovoljno da smeta drugima, da čuje se van, ali ne smeta. Ja pričam o Sennheiser HD555, ali ove su izgleda još otvorenije.

Ja sam se zaljubio, ali kako volim bass, prvo ih hoću isprobati.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 14:28   #1100
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Jel itko zna objasniti čemu služi pojačalo i DAC (amp&dac) koji u sebi još ima i nešto šta se zove opamp i tube?

Konkretno ovako nešto? Čemu to služi i koliko je različito od "običnih" amp/dac-ova ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 14:54   #1101
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
http://www.youtube.com/watch?feature...t5s4t8G0#t=174

Mislim da ako do sada nisi koristio otvorene onda ni nemoj jer ove uopće ne izoliraju ni zvukove iz vana niti one koje producira (meni to uopće ne smeta, sam sam doma, i dapače, nemoram brinuti hoću li čuti nekoga kad dolazi, zvoni, kuca ili ne!
A opet s druge strane, to koliko ih ja poglasnim uopće nije dovoljno da smeta drugima, da čuje se van, ali ne smeta. Ja pričam o Sennheiser HD555, ali ove su izgleda još otvorenije.

Ja sam se zaljubio, ali kako volim bass, prvo ih hoću isprobati.
Svakako ici na zatvoreni tip ako su ukucani u pitanju... Situacija je takva da ces sa otvorenim sluskama cuti sve izvana (sto i sam znas), pa ces si pojacat da ne cujes, a onda krecu ukucani sa 'stisaj' komentarima... Ne valja imat otvorene ako imas ljude oko sebe, radije zatvorene... Jedini problem kod zatvorenih koje stvarno izoliraju jako dobro (Senn HD25, AKG K171) su sto ces kad tad dobit zguzvani papir u glavu (meni se redovno to desava)...

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jel itko zna objasniti čemu služi pojačalo i DAC (amp&dac) koji u sebi još ima i nešto šta se zove opamp i tube?

Konkretno ovako nešto? Čemu to služi i koliko je različito od "običnih" amp/dac-ova ?
Ima DAC radi USB ulaza, odn., glumi eksternu zvucnu... Opamp je najobicnija solid-state komponenta popularno zvana operacijsko pojacalo koja sluzi pojacanju signala, a lampa u izlaznoj sekciji je malo prese*avanje, al eto, ima ekipe koja to pusi... Davno sam odslusao svoje elektronike, tako da necu fantazirat nista dalje...

To je inace pretpojacalo, a ne pojacalo jer ne moze samostalno pogonit zvucnike; obrati paznju da na njega mozes spojiti aktivne zvucnike jedino (zvucnici sa integriranim pojacalom, najcesce su to studijski monitori)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:01   #1102
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
U praksi nikolko, razlika je u topologiji elemenata...cijevi su sada dosta pomodne, koliko je zvuk bolji kad prolazi kroz njih umjesto kroz tranzistor ovisi o milju faktora, od kvalitete same konstrukcije (sheme), kvalitete samih elemenata od kojih je uređaj sastavljen, a onda o ostatku sustava....pa još kvaliteta ulaznog signala (snimka, bolja ili lošija kompresija, hi-res bla bla), pa soba ako su zvučnici. Tvrdi se uglavnom da je zvuk koji je prošao kroz cijevi "ugodniji", jer se distorzije (koje se javljaju i kod njih i kod tranzistora) zbog nekih fizikalnih zakona javljaju na tzv. parnim harmonicima (ne pitaj me što je to, fan sam a ne psihoakustičar ) a to kao paše ljudskom uhu više od distorzija koje uzrokuju tranzistori....to je teoretski, a kao i uvijek u tim neuhvatljivim stvarima, svatko donosi mišljenje za sebe.
Op ampovi su operacijska pojačala koja nisu toliko "slavna" kao lampe, ali tu isto ima teorija i tweakova oko njih - neki ih vade, neki mjenjaju, neki im pridaju nadnaravna svostva neki ignoriraju....u ovom slučaju mi se čini da se hvale da su ih zamjenili lampama, rekao bih
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:03   #1103
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Aha, a jel mogu onda taj tube izlaz spojiti na aux-in na svoju mini-hifi liniju, pa slušalice "ubost" u nju ? Hoće to tako raditi onda?

Ova je linija:
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:25   #1104
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Zašto, ako vec imaš izlaz za sluške na Dacu, koji bi trebao biti miljama bolji? Dakle izvor zvuka u Dac, slušalice isto i to je to....pre out izlaz u aktivne monitore ili izlazno pojačalo kad dođeš do toga, do tada ne preporučam ovakve kombinacije
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:25   #1105
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Tvrdi se uglavnom da je zvuk koji je prošao kroz cijevi "ugodniji", jer se distorzije (koje se javljaju i kod njih i kod tranzistora) zbog nekih fizikalnih zakona javljaju na tzv. parnim harmonicima (ne pitaj me što je to, fan sam a ne psihoakustičar )
Ukratko, kada matematicki raspises zvucni signal kroz Fourierov red, onda ti to izgleda nesto tipa Signal = A0 + A1sin(a1) + A2sin(a2) + A3sin(a3) + A4sin(a4)... Nesto u tom stilu, necu sad ulazit u detalje kako se tocno raspisuje jer sam te predmete na faxu slusao pred 10ak godina... Uglavnom, A1 i A3 su neparni harmonici, A2 i A4 bi bili parni harmonici... Lampe pojacavaju parne harmonike, tranzistori neparne, IIRC... Ljudi se kunu da im je zvuk iz lampaskih pojacala topliji nego iz tranzistorskih, meni iskreno bas svejedno...

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Aha, a jel mogu onda taj tube izlaz spojiti na aux-in na svoju mini-hifi liniju, pa slušalice "ubost" u nju ? Hoće to tako raditi onda?
Ne vidim cemu... Radije ti ubodi slusalice u to pretpojacalo, nego da se zafrkavas sa linijom koja ce ti jos jednom prepeglati zvuk sa svojim losim pretpojacalom za slusalice...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:30   #1106
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ukratko, kada matematicki raspises zvucni signal kroz Fourierov red, onda ti to izgleda nesto tipa Signal = A0 + A1sin(a1) + A2sin(a2) + A3sin(a3) + A4sin(a4)... Nesto u tom stilu, necu sad ulazit u detalje kako se tocno raspisuje jer sam te predmete na faxu slusao pred 10ak godina... Uglavnom, A1 i A3 su neparni harmonici, A2 i A4 bi bili parni harmonici... Lampe pojacavaju parne harmonike, tranzistori neparne, IIRC... Ljudi se kunu da im je zvuk iz lampaskih pojacala topliji nego iz tranzistorskih, meni iskreno bas svejedno...
Eto čoek objasnio
Kajjaznam, i to je hobi ko i gomila drugih, ljudi se zanimaju pa isprobavaju svašta, poduzetnici vide priliku pa im to nude i tak.....circle of life
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:32   #1107
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Eto čoek objasnio
Kajjaznam, i to je hobi ko i gomila drugih, ljudi se zanimaju pa isprobavaju svašta, poduzetnici vide priliku pa im to nude i tak.....circle of life
Ma i to sto kazes... Samo nekad i takve stvari predju granice dobrog ukusa... Kad ti oce za komad power kabela naplatit 1000EUR, samo da bi prenio sve smetnje od kvartovskog transformatora do tvog pojacala bez ikakvih distorzija...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 17:10   #1108
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Svakako ici na zatvoreni tip ako su ukucani u pitanju... Situacija je takva da ces sa otvorenim sluskama cuti sve izvana (sto i sam znas), pa ces si pojacat da ne cujes, a onda krecu ukucani sa 'stisaj' komentarima... Ne valja imat otvorene ako imas ljude oko sebe, radije zatvorene... Jedini problem kod zatvorenih koje stvarno izoliraju jako dobro (Senn HD25, AKG K171) su sto ces kad tad dobit zguzvani papir u glavu (meni se redovno to desava)...

Kao što sam napisao, meni nije problem to što su otvorene, ali iskreno, nikada nisam ni probao "prave" zatvorene sluške pa neću ni tvrditi da su mi ove bolje, ali ovo što čujem sa ovim svojim mi se jako sviđa i po onome što se priča da je razlika između njih i zatvorenih mi se baš i ne sviđa. Ali opet, nisam isprobao i dok to ne napravim, neću znati.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 17:31   #1109
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Kao što sam napisao, meni nije problem to što su otvorene, ali iskreno, nikada nisam ni probao "prave" zatvorene sluške pa neću ni tvrditi da su mi ove bolje, ali ovo što čujem sa ovim svojim mi se jako sviđa i po onome što se priča da je razlika između njih i zatvorenih mi se baš i ne sviđa. Ali opet, nisam isprobao i dok to ne napravim, neću znati.
Imao sam HD595 otvorene i imam jos uvijek HD25-1 zatvorene... Zadrzao sam HD25-1 bas zbog zatvorenog dizajna - izolacija buke je takva da su me, eto, gadjali papirima stalno... Nekad kad radim ih samo znam stavit na glavu bez da uopce pustim muziku, osjecaj je ko da si u gluhoj komori...

Skoro sam osto bez njih kad sam ih jednom prilikom posudio dragoj da moze svirat elektricni klavir u miru... Moro sam joj kupit AKG K171-MK2 da mi vrati HD25-1...

Inace, sluske koje imaju otvoreni dizajn nisu bas za nosit vani dok se setkas, sto ja poprilicno radim jer ne volim in-ear...

Ne znam na kakvu razliku izmedju otvorenih i zatvorenih mislis, nesto u vezi zvuka ili? Jer, lose slusalice su jednostavno lose slusalice, nebitno jesu li otvorene ili zatvorene...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 21:43   #1110
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ne vidim cemu... Radije ti ubodi slusalice u to pretpojacalo, nego da se zafrkavas sa linijom koja ce ti jos jednom prepeglati zvuk sa svojim losim pretpojacalom za slusalice...
Uh, ček.
Znači kad budem imao malo bolje slušalice koje zahtjevaju Amp i DAC (jer će ionako bit spojeno samo na komp), onda bih uzeo i onog Mavericka...možda.
I sad, ako želim "običan" zvuk na slušalicama, samo spojim Mavericka na komp, a slušalice u njega i to je to.

Šta ako želim čuti taj "tube", drugačiji zvuk, na slušalicama? Gdje ih ubodem onda?



Nije mi ništa jasno jer čitam po onim forumima da za slušanje zvuka preko tube-a treba spojiti to na dodatno pojačalo, pa onda slušalice ubost u to pojačalo. Zato sam mislio iskoristit svoju mini-hifi liniju kao pojačalo. U biti ne znam ništa
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na