Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2012., 23:23   #1
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
Sušenje tinti

Pozdrav,

svi smo čuli da netko kaže "osušit će ti se tinta u pisaču", e sad, zanima me, može li se tinta osušiti ako se ne koristi često?

Doduše, dosta često printam pa se ne bojim da će mi se tinta osušiti radi ne korištenja, no što je sa toplinom. Radijator i pisač su mi udaljeni oko 1m. Može li toplina od radijatora ubrzati osušivanje tinte i je li uopće pametno držati pisač pored radijatora?

Hvala
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 00:55   #2
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Logično je da se boje mogu posušiti kraj radijatora koji emitira suhi topli zrak, zato se i može veš sušiti na radijatoru. Tako da nije pametno držati printer pored radijatora, probaj čim dalje staviti od njega pa makar ti nije na dohvatu ruke s stola od računala. Ja imam svoj printer postavljen 2.5m od radijatora prema suprotnom zidu na drugom stolu, a od PC-ija nekih malo više od 1m.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2012., 08:37   #3
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
ja iam hp 5550 i zamijenska boja mi se osusi kroz 2,3 mj cca...isto tako 1m od radijatora, al ovo mi se dogadza i kroz cijelu godinu, reko bih nevezano za radijator
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 09:06   #4
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Isto imam hp 5550, no jos s origigi tintama
Dakle, ne printam bas cesto. No, radi ulgavnom OK. Ako ne printam kojih pola godine, zna se malcice zastopati, ali njegovo 'samociscenje' je dosta da sve radi kak' spada.
Tak' da se bas i ne zamaram previse s tim susenjem
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 09:34   #5
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
Citiraj:
Autor hakija Pregled postova
ja iam hp 5550 i zamijenska boja mi se osusi kroz 2,3 mj cca...isto tako 1m od radijatora, al ovo mi se dogadza i kroz cijelu godinu, reko bih nevezano za radijator
osuši se ako ju ne koristiš ili?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 09:59   #6
bambi56x
Premium
Moj komp
 
bambi56x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
osuši se ako ju ne koristiš ili?
Ja imam isti printer i kad je kupljen, printano je možda mjesec dana i stajao je nekorišten skoro 2 godine s orginal tintom i sve je radilo kak spada. No nije bio pored radijatora .
bambi56x je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2012., 18:40   #7
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
Utječe li na trajnost tinti uključivanje/isključivanje printera? Ako mi je potreban skener, uključuje se i printer te odradi "nešto" svoje (nekakvo pomicanje). Što je to "nešto", tj. što se tada događa?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 00:55   #8
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Utječe li na trajnost tinti uključivanje/isključivanje printera? Ako mi je potreban skener, uključuje se i printer te odradi "nešto" svoje (nekakvo pomicanje). Što je to "nešto", tj. što se tada događa?
Nisam sto posto siguran, al ja mislim da se radi o pripremi za printanje tako što se malo rashoda lijevo desno da se ustanovi jel ima mehaničkih grešaka i čisti se nakratko ispuštanjem kratkih mlaza svih boja koje ima. Opet bi trebalo na taj način spriječavati sušenje mlaznica jer prilikom paljenja se vjerojatno svako malo pročiste dizne.
Inače da boje suše dizne i same se boje suše ako se nekoriste i ako imaš još ktomu zamijenske boje koje se inače brže suše nego original.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 09:59   #9
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
znači svaki put kad upalim skener, potrošim malo boje?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 12:45   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
znači svaki put kad upalim skener, potrošim malo boje?
Mislim da da, ali nisam 100% siguran, no nisam bio primjetio da mi zbog toga nestaju boje vjerojatno je to neznatna količina koja služi da se pročiste dizne kako bi imao kvalitetan ispis.
Ja ti imam printer, skener, kopirka sve u jednom i svaki puta palim radi skeniranja nečega i nisam primjetio da mi zbog toga ono boje nestaneju samo tako. Uostalom boje su mi prejeftine i zato uopće neobraćam pažnju na to.

No logika mi ipak govor da nekog vraga radi kada ga upališ, osim lijevo desno, jer prvo čuješ onaj neki čudni zvuk napočetku ko da printa i onda lijevo desno mrda i tek tada je spreman za pritanje. To se čuje kod svih printera tj. jednako se ponašaju.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na