Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2017., 00:27   #91
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Glasgow - svakako Katedralu i groblje, Necropolis iznad. Mogu se pohvaliti da sam bio na sva 3 glavna stadiona u gradu, pa ako te to zanima obiđi. Riverside museum je OK, Kelvingrove gallery nisam bio, ali to bi mi bilo sjedeće.

Birtije - Bon Accord (pivo + odlična selekcija viskija), Brewdog, Blackfriars, Counting House i State Bar. Od ovog šta se u međuvremenu otvorilo - Drygate, Brewdog Doghouse, Hippo Taproom.

Ne znam više gdje smo se hranili, valjda Wok to Walk i kinez u Sauchiehall St koji je radio do 2 ujutro.



Edinburgh - dvorac, Calton Hill, National Gallery, Greyfriars Kirk, National Museum, Holyrood House, išli smo i na Real Mary St Kings Close - isplati se makar je turistički skroz, penjanje na Arthur's Seat ako ti se da, cijeli Royal Mile, Dean Village je OK ako ti je do šetnje. Možeš i do Leitha, ako želiš vidjeti kraljevski brod ili do Roslina vidjeti Rosslyn Abbey.

Birtije - Hanging Bat, Andrew Usher, Bow Bar, Brewdog, Salt Horse, Cloisters, Guildford Arms, Oxford Bar, Kays Bar. Izbjegavaj birtije na Royal Mile i na Grassmarketu. Jedino što je dobro tamo je Bow Bar koji osim dobrih piva ima i super izbor viskija.

Hrana - OX 164 - super izbor piva i jako dobra hrana, The Dogs isto mi je ostala u dobrom sjećanju hrana, mrvicu finiji restoran.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 16:03   #92
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
To je to, kako je kolega nabrojao. Plus, da dodam, ako
budes u blizini skotskog parlamenta, probaj pork sandwich sa hagisom u sandwich baru "Oink".
Ako mozes, uzmi jednodnevni izlet Highlands e i Loch Ness iz Edinburgh a, highlandsi su predivni!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2017., 16:54   #93
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Dečki, puno hvala! Vidim da ću pred kraj dana već puzati 4 dana sam gore, nadam se da ću uspjeti vidjeti što više toga.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 17:11   #94
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Je li netko možda posjetio Cape Verde (Zelenortska Republika) ili Reunion?

Privlače me kao sljedeća destinacija sredinom ili krajem jeseni, osobito CV, nekih 3-4 sata leta iz Lisabona.

Prije 4-5 mjeseci sam s frendovima obišao Belgiju i Nizozemsku (Brisel, Antwerpen, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam), mogu preporučiti svakome tko nije bio tamo. Osobito me se dojmio Rotterdam, doista ogledni primjer idealnog grada za život. Sve k'o po špagi, ljudi izrazito ljubazni i susretljivi, svi pričaju engleski i barem još jedan strani jezik. Pruža praktički sve kao i Amsterdam, ali s tim da se ne moraš probijati kroz mravinjak turista. Tim sam putovanjem stavio kvačicu pored većine europskih država (ono što je ostalo i ne zanima me).

2 godine ranije napravio sam đir po SAD-u, uspio sam obići 5 saveznih država. Također izrazito pozitivan dojam, predrasude ostavite kod kuće ako planirate put.

Shortlista sljedećih putovanja bila bi:

- Cape Verde/Reunion
- Azerbajdžan - Gruzija - Iran
- Peru - Bolivija

Vidjet ćemo na koje razdoblje će novčanik to razvući.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 19:40   #95
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dečki, puno hvala! Vidim da ću pred kraj dana već puzati 4 dana sam gore, nadam se da ću uspjeti vidjeti što više toga.
Nema na čemu. Inače bih preporučio i više dana u Highlandsima, ali s obzirom da si samo 4 dana gore nećeš imati vremena. Računaj da ti više vremena treba za Edinburgh nego za Glasgow. Smještaj u Edinburghu već sad počni tražiti pogotovo ako ideš gore u vrijeme festivala.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 22:42   #96
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Imam smještaj u Glasgowu, vjerojatno i u Edinburghu. Idem bez ikakvih planova, skroz spontano. Ove sve lokacije ću si staviti pod favorites u Here Maps, pa onda po redu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 20:34   #97
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Gdje vam je kreativnost, mašta i entuzijazam? Taman sam se bio spremio da idem u Černobil i kreteni zaratiše. Prije toga sam planirao sa kolegom u S. Koreju, ali bilo nam se mrsko zajebavati oko papira. Definitivno nisam odustao ni od jednog ni od drugog, ali kako je krenulo zaratiće i u S. Koreji.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 00:10   #98
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mile, Černobil ti je daleko od rata poprilično. Ukrajina je ogromna. Černobil ti je do prve linije sukoba kao Doboj do Leverkuzena

A Sjeverna Koreja... ne znam kaj te tamo privlači ali svatko ima svoje razloge

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 01:15   #99
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sve jasno o udaljenostima u Ukrajini, ali neka, nisam bas toliki avanturista. Nek oni sebe dovedu u red pa cu ja lagano gore.
Kum radi pri UN-u (ne vojno) i bio je u Sjevernoj Koreji jedno vrijeme. Poslije njegove priče želim da doživim tu zemlju.

Nego, da nebi i ti išao u Pripyat?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 12:40   #100
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Tko je sklon prirodi i putovanju neka posjeti najdulji kanjon u Europi. Bijah tamo dva puta i prekrasno je. Najbolje vrijeme za posjetu je početak rujna.

https://en.wikipedia.org/wiki/Samariá_Gorge
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2017., 17:43   #101
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Sve jasno o udaljenostima u Ukrajini, ali neka, nisam bas toliki avanturista. Nek oni sebe dovedu u red pa cu ja lagano gore.
Kum radi pri UN-u (ne vojno) i bio je u Sjevernoj Koreji jedno vrijeme. Poslije njegove priče želim da doživim tu zemlju.

Nego, da nebi i ti išao u Pripyat?
Jasno da bi, ali nemam s kime i ove godine nememrem. Tek iduće bi mogao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 09:38   #102
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Jel bio netko skoro u Bugarskoj? Idem tamo na tjedan dana s faksoma a koliko sam upoznat sluzbena valuta im nije euro?? Hvala ako netko zna.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:09   #103
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pozdrav.

Pitanje. Namjeravam ići u Sarajevo s djevojkom. Idem autom, išao bi na jedno noćenje ili jedan dan od jutra do mraka.

Zanima me, kojim putem krenuti za Sarajevo? Gdje parkirati da mogu cijeli dan biti u gradu?

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:30   #104
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam tamo bio smješten na ilidži u hotelu i nikakvih problema sa parkingom nisam imao, doduše po gradu sam gradski prijevoz većinom koristio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:49   #105
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Jel bio netko skoro u Bugarskoj? Idem tamo na tjedan dana s faksoma a koliko sam upoznat sluzbena valuta im nije euro?? Hvala ako netko zna.
Da, tamo je valuta bugarski lev, 1€ ti je 2 Leva.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pozdrav.

Pitanje. Namjeravam ići u Sarajevo s djevojkom. Idem autom, išao bi na jedno noćenje ili jedan dan od jutra do mraka.

Zanima me, kojim putem krenuti za Sarajevo? Gdje parkirati da mogu cijeli dan biti u gradu?

Hvala
Ako te mogu odgovoriti od puta u Sarajevo, evo odgovaram te.
Ako ne mogu, preporučam da autoputom ideš do graničnog prijelaza Gradiška ispod Novske te se spojiš na autoput do Banja Luke. Nakon toga uz kanjon Vrbasa ideš na Travnik do Sarajeva. Istim putem natrag. Ljudi preferiraju na Slavonski Brod pa preko Doboja i Zenice do Sarajeva, no cesta je dosadna, previše šlepera koji koče promet, krajolik nikakav. Put traje od 5-7h, ovisno o gužvama na cesti i stanju na granici. Ako si umoran, stani u Banja Luci, poslije toga nigdje sve negdje tamo do Travnika/Viteza jer ne znaš na kakve budale ćeš naići (vlada onaj stari četnički zanos nažalost). Nemoj ostati jedan dan od jutra do mraka jer ćeš biti mrtav od toliko vožnje, prenoći radije. Parking se uvijek da naći po šoping centrima ili uz cestu, samo izbjegavati čudna mjesta jer provaljuju u aute na dnevnoj bazi.

Odmah da ti velim da u Sarajevu nemaš kaj vidjeti, osim Baščaršije, mosta festina lente i dva tri spomenika kulture. Tamo ždereš i piješ. I cijene nisu baš jeftine, pogotovo ne u centru i bližoj okolici, sve je kao i kod nas (piva 15kn 0.5, ćevapi 30kn, burek 20kn). I da, pazi na policiju, mi smo tamo i natrag prošli oko 30ak patrola minimalno, mjere brzinu radarima, imaš čak i neke fiksne kamere (a više manje svugdje je 40-60km/h gdje možeš komotno voziti 80-100), strane tablice su im omiljene jer traže mito da ne pišu kaznu.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 11:24   #106
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam tamo bio 4 dana i ne bih nikako odgovarao nikoga od posjeta... predobro mi je bilo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 12:24   #107
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A teško da će me odgovoriti, jer to planiram već par godina pa nikako da odem.

Ali hvala Guls na savjetima.

Javim ti se na skajp uskoro
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 12:58   #108
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Da, tamo je valuta bugarski lev, 1€ ti je 2 Leva.


E hvala ti. Što mi je najpovoljnije onda, nositi eure ili karticu pa bankomati? Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:00   #109
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vrelo bosne obavezno posjeti, a i sarajevska pivovara ti ne bi bila na odmet
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:04   #110
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
E hvala ti. Što mi je najpovoljnije onda, nositi eure ili karticu pa bankomati? Hvala.
Svakako, probaj lovu osigurati kod nas u bankama. Ako si klijent, npr PBZ, odi i naruči si određenu količinu novca i imaj kod sebe u džepu kada ideš u Bugarsku. Ako imaš Visu ili Mastercard, pokriven si tamo, bar što se tiče boljih restorana i dućana.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:08   #111
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A teško da će me odgovoriti, jer to planiram već par godina pa nikako da odem.

Ali hvala Guls na savjetima.

Javim ti se na skajp uskoro
Guls ga je nadrobio a nema veze s istinom.
Bil sam nedugo s drugaricom u SA u hotelu Saraj, lijep pogled na grad ponad Bentbaše ( ima vlastitu garažu ispod hotela )
Putovali smo malo drukčijom rutom eda bi nešto usput vidjeli.
Zg - BL - Jajce sa stajanjem zbog bureka !!!
Nakon toga za D. Vakuf - Bugojno - G, Vakuf pa legendarni uspon na Makljen i spust serpentinama u Prozor ( The window must fall ) uz posjetu Ramskom jezeru ( idilično ).
U Jablanici do koje od Prozora ima tridesetak kilometra skrenusmo za Sarajevo preko Konjica.

Komentari o četnikovanju su passe jer su svi na prostoru BiH shvatili da se i od turizma može živjeti pa jamačno nećeš imati nikakvih problema putem.
Usput, žao mi je što nas planirani put nije vodio preko Doboja gdje bih se svakako javio Milentiju pa da odemo na ćevape...

U Sarajevu ima sasvim dovoljno sadržaja za dan-dva pa tako pođi do gradske pivnice koja je s lijeve obale Miljacke na odlično pivo.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:11   #112
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa šta nije gradska pivnica dio pivovare?

ma ima se tamo šta za vidjet definitivno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:14   #113
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Svakako, probaj lovu osigurati kod nas u bankama. Ako si klijent, npr PBZ, odi i naruči si određenu količinu novca i imaj kod sebe u džepu kada ideš u Bugarsku. Ako imaš Visu ili Mastercard, pokriven si tamo, bar što se tiče boljih restorana i dućana.
Hvala druže.. =)
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:21   #114
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937



...ne volim kad se tako netko javi i otvoreno veli da lažem, a bez dokaza, to zbilja nije lijepo i spada u vrijeđanje te kršenje pravila foruma. Slijedeći put kad poželiš nekoga demantirati, onda poštuj osnove komunikacije i reci "Ne slažem se s kolegom Guls jer sam ja bio i vidio..." a ne "Nadrobio i nema veze s istinom". Nećemo se spuštati na kočijaški način razgovora.

-->
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Guls ga je nadrobio a nema veze s istinom.
Moje iskustvo nije "drobljenje" već iskustvo odnedavno koje je lijepo foto i video dokumentirano. Uvijek volim čuti tuđa iskustva, no...




...ne volim kad se tako netko javi i otvoreno veli da lažem, a bez dokaza, to zbilja nije lijepo i spada u vrijeđanje te kršenje pravila foruma. Slijedeći put kad poželiš nekoga demantirati, onda poštuj osnove komunikacije i reci "Ne slažem se s kolegom Guls jer sam ja bio i vidio..." a ne "Nadrobio i nema veze s istinom". Nećemo se spuštati na kočijaški način razgovora.

__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:26   #115
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080



...ne volim kad se tako netko javi i otvoreno veli da lažem, a bez dokaza, to zbilja nije lijepo i spada u vrijeđanje te kršenje pravila foruma. Slijedeći put kad poželiš nekoga demantirati, onda poštuj osnove komunikacije i reci "Ne slažem se s kolegom Guls jer sam ja bio i vidio..." a ne "Nadrobio i nema veze s istinom". Nećemo se spuštati na kočijaški način razgovora.

Zaista te nisam mislio uvrijediti pa se zato ispričavam, no iz vlastitog iskustva, što privatnih posjeta a što vezano uz moj posao ( vozio sam turističke ture autobusom ) imam pravo demantirati te.
Bez ljutnje...
-->
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Moje iskustvo nije "drobljenje" već iskustvo odnedavno koje je lijepo foto i video dokumentirano. Uvijek volim čuti tuđa iskustva, no...




...ne volim kad se tako netko javi i otvoreno veli da lažem, a bez dokaza, to zbilja nije lijepo i spada u vrijeđanje te kršenje pravila foruma. Slijedeći put kad poželiš nekoga demantirati, onda poštuj osnove komunikacije i reci "Ne slažem se s kolegom Guls jer sam ja bio i vidio..." a ne "Nadrobio i nema veze s istinom". Nećemo se spuštati na kočijaški način razgovora.

Zaista te nisam mislio uvrijediti pa se zato ispričavam, no iz vlastitog iskustva, što privatnih posjeta a što vezano uz moj posao ( vozio sam turističke ture autobusom ) imam pravo demantirati te.
Bez ljutnje...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 13:42   #116
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nema ljutnje, ovdje smo da razmjenjujemo iskustva i savjetujemo ljude kako bi mogli uživati u putovanjima.

Što se Sarajeva tiče, svatko voli nešto drugo. Meni Sarajevo nit smrdi nit miriše, kao ni Zagreb kao ni Ljubljana. Ima neku čar ali ništa više od toga. Dok je mom kolegi Sarajevo najljepši grad na svijetu. Tako je to, dok je ljudi bit će i različitosti. Popisu stvari koje u Sarajevu treba vidjeti je Skakavac, koji je pola sata vožnje od grada.

Što se četnicizma tiče, u mjestu Kneževo, koje se nalazi na ruti prema Banja Luci kod rijeke Ugur, je bilo poprilično napeto no izvukli smo se čitavi. Još uvijek, koliko god mi to odbijali vjerovati, ima područja, i u RH i u RS, koja su izrazito nacionalistička i neprijateljska. Ne u smislu da će te netko napasti, nismo plemena, ali moguće da ćeš doživjeti uvrede ili možda završiti razbijene šajbe ili probijene gume.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 14:26   #117
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Nije to do mjesta čak, do ljudi je, bez obzira gdje bili
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 14:53   #118
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
@momi - na pola puta odmori u jajcu. Tamo zbilja nemas razloga za strah.

Stani u centru, parking je 4kn h ili dan, ne sjecam se. U samom centru grada imas jako lijep vodopad, a uz to i mjesta za pojest mesine/bureka na 20m od auta.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 15:03   #119
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ljudi su prekul... imam i sam iskustva, a i takvih predivnih priča sam se naslušao iz bih i srbije - nikada negativa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 15:17   #120
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Dobar dio RS je "prisilno" stavljen s te strane granice, zbog politike. Ljudi koji su ostali s te strane granice se nisu promjenili. Natpisi na tablama i politicari zato jesu.

Velik dio RS je i dalje stari bosanski narod koji nije birao to sto su dobili pa vjerujem da neces imati neugodnih iskustava.

Mi svake godine bar jednom idemo starom cestom od Bihaca do Foce, neznamkoliko puta prolazimo kroz RS, boravimo u RS i pokusavamo ne razmisljati o autu. U Sarajevu nismo imali problema s autom (Ilidza, Otoka, Grbavica, Bascarsija, Malta - kvartovi gdje auto pustamo na duze vrijeme). U Foci takodjer. Cinjenica je da u ovo doba i po ljeti jako puno stranih tablica ima po Bosni i RS jer su to sve iseljenici. Vidjeti ZG rege nije nista cudno. Po putu kada radimo pauze radimo ih uvijek na istim mjestima, ali evo Jajce nismo nikad stali (iako ima lijepih pogleda na slapove).

Ako ne racunamo par laksih sudara u RS ne nasom krivicom, a sto je opet rijeseno u nasu korist, od negdje 1997 kad smo (opet) poceli ici rodbini pa do danas nikakvih problema nismo imali. Vjerujem da jako malo ljudi gleda proslost i trazi frku. Uvijek ce biti kukolja, ima ga i kod nas u centru Zga, Rijeke ili Pule. Ako sta znaci, pulske tablice i neki shitty hyundai getz i matrix su auti kojima smo putovali.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na