Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2008., 16:37   #31
pimp
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ziđibi
Postovi: 129
kupio sam vec 38 stvari preko ebaya i sve super prošlo do sada ,
evo mog profila http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI...me=STRK:ME:UFS

kupovao sam sve živo , čak i jedrenjak od 10 metara

ako kupujete neke sitnice i slicne stvari i imate rodbinu u austriji/njemackoj slobodno stavite njihovu adresu i da se njima šalje , puno jednostavnije i jeftinije , ja sam tako vecinu stvari osim one po koje sam išao autom zbog težine i sličnih stvari , do sada sma kupovao sve iskljucivo iz ger/aus i sad po vasim dojmovima vidim da je i amerika isplativa te cu poceti i tamo kupovati ,
__________________
fhzdgh
pimp je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 21:27   #32
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor pimp Pregled postova
kupio sam vec 38 stvari preko ebaya i sve super prošlo do sada ,
evo mog profila http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI...me=STRK:ME:UFS

kupovao sam sve živo , čak i jedrenjak od 10 metara

ako kupujete neke sitnice i slicne stvari i imate rodbinu u austriji/njemackoj slobodno stavite njihovu adresu i da se njima šalje , puno jednostavnije i jeftinije , ja sam tako vecinu stvari osim one po koje sam išao autom zbog težine i sličnih stvari , do sada sma kupovao sve iskljucivo iz ger/aus i sad po vasim dojmovima vidim da je i amerika isplativa te cu poceti i tamo kupovati ,

jas co.uk saljem u englesku pa on meni kad se skupi toga
Spoljarik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2008., 19:48   #33
Zlik
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 110
Jel ima ko kakva iskustva s kupovanjem mobitela?
Zlik je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 21:20   #34
mradje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Zlik Pregled postova
Jel ima ko kakva iskustva s kupovanjem mobitela?

ja sam na ebay kupio nokia 8600 luna, no prvo sam pitao tipa dal bi mu se dalo slati u sloveniju, reko je nema beda, jo[ sam ga pitao dal bi posalo na po[tu u koper, jer mi je teta u ljubljani a kako sma u istro do kopera mi je pola sata iopet je rekao nema problema. Mobitel je dosao za 5 dana i sve super.


imam i ja jedno pitanje. Htio bi si uzeti dosta dijelova, a mozda i komp na ebay. da li se na racunala i komponente placa caina ili samo PDV, i da li bi to racunali po racunu u paketu ili po nekim njihovim proracunima?
mradje je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 21:22   #35
mradje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 38
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
~20$.Za carinu nebi trebalo biti.To najvjerojatnije neće nio otvorit,pogotovo ako ne bude istaknute cijene.

meni su svaku majicu otvorili koju sma naručivao, i platio sam carinu bez obzira dal su koštalw 100 ili 600 kuna. platio sam 22 posto plus 18 posto carina na odjeću plus takse
mradje je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 17:49   #36
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor mradje Pregled postova
meni su svaku majicu otvorili koju sma naručivao, i platio sam carinu bez obzira dal su koštalw 100 ili 600 kuna. platio sam 22 posto plus 18 posto carina na odjeću plus takse
si naručivao od neke firme ili privatne osobe i jel bio račun u (na) paketu?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 18:00   #37
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor mradje Pregled postova
meni su svaku majicu otvorili koju sma naručivao, i platio sam carinu bez obzira dal su koštalw 100 ili 600 kuna. platio sam 22 posto plus 18 posto carina na odjeću plus takse
to nema nikakve veze jel se privatno kupuje ili preko firme-za najšugaviju majicu plaćaš carinu jel to spada u carinsku tarifu textila koji podliježe i tržnoj i sanitarnoj inspekciji a i na njega ide carina uvijek!!! na računala inače ne ide carina samo pazi ako uzimaš ventove ili slične stvari da ti na carini ne opale tarifu na kućanske aparate-zato kaj obično oni to smatraju kao samostojeće kućne ventilatore-njima na carini nema nažalost razlike između 120mm venta i samostojećeg venta za sobu
Beshtya je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 18:28   #38
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Meni to stvarno ne ide u glavu, evo laptopa ko drva za 10€

http://computer.search.ebay.de/noteb...8837QQsbrsrtZl

Šta sad, jel to neka navlakuša ili smo mi toliki cigani spram EU ?
Hebote ti laptopi su sasvim ok za gledanje filmova i net, imam sam Gericom webboy 1,2GHz i platih ga skoro soma prije 6mj !!
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 19:15   #39
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
to nema nikakve veze jel se privatno kupuje ili preko firme
Uzet cu ovo kao provjereno. (cuo sam dosta suprotnih verzija, ali obzirom da vjerujem da imas iskustva na ovom podrucju )

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Meni to stvarno ne ide u glavu, evo laptopa ko drva za 10€

http://computer.search.ebay.de/noteb...8837QQsbrsrtZl

Šta sad, jel to neka navlakuša ili smo mi toliki cigani spram EU ?
Hebote ti laptopi su sasvim ok za gledanje filmova i net, imam sam Gericom webboy 1,2GHz i platih ga skoro soma prije 6mj !!
to su aukcije do kraja kojih jos ima.... pa pogledaj za koliko ce biti prodani... sigurno ne za 10eura
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 19:32   #40
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
si naručivao od neke firme ili privatne osobe i jel bio račun u (na) paketu?
nema veze jel ima računa, on uzima katalog i gleda kolko košta kod nas...i onda ti lupe carinu i pdv...
Freek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2008., 19:43   #41
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
nema veze jel ima računa, on uzima katalog i gleda kolko košta kod nas...i onda ti lupe carinu i pdv...
uzima ako ne vjeruje vrijednosti oznacenoj na deklaraciji, racunu.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 20:06   #42
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
uzima ako ne vjeruje vrijednosti oznacenoj na deklaraciji, racunu.
normalno...a što se toga tiče neće pogriješit
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 21:41   #43
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,880
što se dogodi ako ti otvore paket i unutra recimmo račun od 49$ (cca 230kn) te zaključe da se ne radi o stvarnoj vrijednosti ali riječ je o predmetu koji se kod nas ne može ni kupiti ali ni legalno uvesti (konkretno, radi se o antiradaru). Prodavač tvrdi da ima neku foru na koju bi sve trebalo proći glatko...

Ja sad ne znam da li da mu javim da ne stavi nikakvu cijenu u paket (na vanjski lilst će stavit "gift") ili može staviti tih 49$??

Ako me odluče zahebavat, što mogu očekivati, da zadrže paket na carini i kontaktiraju me ili? Što me mogu tražiti, račun i koliko bi ta natezanja trajala, ima netko iskustva s tim (antiradarom i općenito)?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:01   #44
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
normalno...a što se toga tiče neće pogriješit
nije bas tako jer smo vec utvrdili da carina ovisi o sreci, raspolozenju carinika itd...

konkretno dobio sam par puta pakete u kojima su bile nove stvari vrijednosti 1000-1500kn, na deklaraciji je bila vrijednost od 20-30$ i kao opis jedna vrlo opća kategorija.
Ni C od carine...

Ponavljam: ne govorim da je ovo praksa vec dajem kao primjer (ne)metodičnosti u carinjenju.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:11   #45
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
to nema nikakve veze jel se privatno kupuje ili preko firme
Opcenito i nevezano uz carinu, buduci da je topic o ebayu a ti govoris o kupovini preko firme - je li to uopce moguce? Nisam vidio takvu opciju (doduse, nisam ni gledao, ali...), pa ako bi me netko mogao prosvijetliti - daklem, moze li se preko ebaya dobiti racun na firmu?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:16   #46
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
I sta onda bude na kraju ako bi mi rodak kupio laptop preko ebaya i onda dode do njega i onda on to salje za osijek da izgleda kao polovno oce oni meni lupit carinu ili?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:21   #47
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
I sta onda bude na kraju ako bi mi rodak kupio laptop preko ebaya i onda dode do njega i onda on to salje za osijek da izgleda kao polovno oce oni meni lupit carinu ili?
laptop im sigurno neće proć pored očiju...
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:36   #48
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
laptop im sigurno neće proć pored očiju...
da ali radi se o mac Air,tanak je pa mozda ga nece vidjet,uglavnom kazes znaci da ce lupit carinu 100%
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 23:28   #49
petar75
Premium
Moj komp
 
petar75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: slavonija
Postovi: 101
Lupaju carinu na sve tako da sam trenutno odustao od kupovine na e-bayu.
Zadnju stvar koju sam uzeo bila je baterija za mobitel vrijednosti 8 usd sa poštarinom.
Uredno sam dobio plavu kovertu od poštanske carine sa napomenom da pošaljem račun (koji inače ne dobivam) na uvid.
Pošaljem im isprintane podatke sa paypala i za nagradu mi nakeleme još i račun od neke
auto kuće iz Đakova za neke dijelove što su naručili - ukupno 270 kn pdv-a i taksi!!!
Nakon dva dana zivkanja, natezanja i psovki skužili su da su promašili metu i bez ikakve isprike naplatili "samo" 62 kn za bateriju.
Opet zivkanje itd, spominjanje onih "do 300 kn neoporezivih" nije urodilo plodom.
Arogantan ženski glas s druge strane žice kaže: "To je transfer novca prema drugoj
državi i kao takav se mora ocariniti i oporeziti" WTF?
Pljačka vam materina! - to je jedino što sam još mogao reći!

Još da nadodam kako su u istoj ustanovi neškolovani i bez osnovnog znanja bilo kojeg
stranog jezika - riječ je o poštanskoj carini Osijek, tako da se Slavonci pripaze.
petar75 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 00:14   #50
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
ovako.. http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI...me=STRK:ME:UFS
evo prvo moj acc. na ebay-u, možete vidjeti da sam naručivao svašta, od mobitela, kišobrana, vibratora, daljinski za TV, baterije.. uglavnom sam naručivao na ebay.com jer su na ebay.de većinom njemci koji su većinom vrlo bezobrazni i neće da šalju za HR a ako šalju, poštarina je 40 EUR i to za više artikala za svaki ponaosob hoće naplatiti.. lopovi.. najbolja iskustva su mi sa KINEZIMA !! da, kinezi... uvijek pošalju rob, brzo i jeftin transport i odazivaju se i na reklamacije..
a što se carine tiče.. meni osobno naplatili su SVAKI put carinu (osim jednom kad mi je došla baterija za mobitel) a kupio sam do sada preko 50 puta.
JEDINO VAŽNO JE GDJE ŽIVITE. Ja živim na selu pa u carini u mom selu SVAKU kutiju otvaraju, traže ti da im doneseš dokumentaciju (račun) i onda ti prasnu carinu, PDV i ostalo.. dobro, PDV je 22% a carine većinom nema osim na non-computer stvari (5-20%) i nakit (80 ili 90%).. ovo se sve množi na ukupnu cijenu (roba + transport)+22%+80% (ako je nakit) i to se mora platiti.. e da, moje selo se zove Dubrovnik (živim baš u gradu, ne u okolici)
prijatelj koji živi u Zagrebu, s druge strane, kad mu je došao ekran za laptop !!! nije ništa platio kao i nikada do sada.. i on je kupovao već 30 puta..
inače, ja sam platio u jednom ekstremnom slučaju 80 kn na 50 kn vrijednosti (i to sa transportom).. u jednom trenutku sam im to htio baciti u glavu..
adresa se u pravilu da promijeniti ali ne vole to radi mogućnosti krađe kartice.. uzmem ja tvoju karticu i meni isporuka a ti plati !!
eto, nadam se da sam razjasnio..
i samo za kraj. SVA ROBA SE mora oporezovati PDV-om.. CARINA je drugo ali PDV ide i na iznose od 5 kn.. a PDV na 5 kn je 1,2 kn pa onda 10 kn poštarine pa 10 kn postupak pa 10 kn druga poštarina i 10 kn obrada zahtjeva i to je onda 40 kn (najmanje moguće)
__________________
Engage

Zadnje izmijenjeno od: captain picard. 16.04.2008. u 00:15. Razlog: preskočio account na ebay-u
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 00:37   #51
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
promjena ! Paypal radi i u Hrvatskoj uredno možeš i lovu na njega dobiti ako je refund. samo kartica i gotovo.. sjeda na karticu..
i nespomenuti dio..
carina i PDV.. carinu u pravilu ne naplaćuju na manje iznose ali sve skupa najviše ovisi o carinicima.. činjenica je da u Zg ne otvaraju 70% paketa pa ti i laptop može proći bez ičega.. no, zato npr. u Dubrovniku kad ti dođe četkica za zube moraš platiti PDV, carinu i razne dadžbine.. kako se to računa ? evo ovako.. roba košta 10 USD + 10 USD poštarine = 20 USD = 100 kn .. na to ide PDV =22 % = 22 kn + 10 kn obrada zahtjeva + 10 kn poštarine + 10 kn neke takse i još 10 kn poštarine i to je 62 kn pošti.. ako je roba koja se carini i to još ide na tu cifru.. (informatički djelovi su carina 0, nakit 80% a ostalo kako što - baterije npr. 50%)
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 02:28   #52
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam dosad kupio 15ak stvari i carinu/porez/harač mi je samo jednom naplatilo (za 2x accelero S1 na 300kn me došlo negdje 100kn).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 02:35   #53
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
moraš napisati koja ti je pošta carinjenja pa da sastavimo spisak.. Dubrovnik - KATASTROFA.. ne znaju što sa sobom pa carine i četkice za zube i torbice za mobitele
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 02:47   #54
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Mislim da meni ide priko Splita (ako uopće ide), većina stvari uopće ne ode na carinu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 02:54   #55
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
ma kakvi Split.. pa piše ti lokacija Šibenik. Poštu carinjenja ti ima skoro svaki grad preko 30k stanovnika..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 02:58   #56
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kad mi je došlo za platiti pisalo je da je pregled obavila služba carine u Splitu, inače ne dolazi.

Znam da u Šibeniku ima carinski ured, ali mislim da oni nisu zaduženi za carinjenje poštanskih pošiljki.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 12:43   #57
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor captain picard Pregled postova
a što se carine tiče.. meni osobno naplatili su SVAKI put carinu
A jaaaadan...

Bas sam danas sreo postara kad sam isao od kuce, covjek mi urucio paket iz Jamerike - nit carine, nit Skegrine tecevine, nista...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 14:05   #58
mradje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 38
ja sam naručivao uglavnom male stvari, pa me zanima, ako naručim komp u vrijednosti npr. 500 usd, 22% je 110 usd, znači ja ću platiti 610 usd? nema carine. jer ako je tako opet se isplati


p.s. jučer sam dobio paket 6 dresova platio sam poštaru 15 kuna ( ebay iz kine)

danas sam dobio 3 dresa sa tajlanda dao sam 150 kuna na 200 kuna vrijednosti pošiljke
mradje je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 14:49   #59
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor mradje Pregled postova
ja sam naručivao uglavnom male stvari, pa me zanima, ako naručim komp u vrijednosti npr. 500 usd, 22% je 110 usd, znači ja ću platiti 610 usd? nema carine. jer ako je tako opet se isplati


p.s. jučer sam dobio paket 6 dresova platio sam poštaru 15 kuna ( ebay iz kine)

danas sam dobio 3 dresa sa tajlanda dao sam 150 kuna na 200 kuna vrijednosti pošiljke
ljudi zasto ne shvacate da je ova drzava u qurcu i da zakoni i propisi ne znace NISTA.
najbitnije je da nakon svake svoje price napomenete gdje zivite i ako znate preko kojeg postanskog ureda je to carinjeno, da se zna gdje su kakvi ljudi jer ocito carina ovisi najvise o ljudskom faktoru (npr. Dubrovnik)
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:02   #60
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Imam pitanjce.
Ako meni netko kupi u Americi laptop i posalje mi ga ovdje.
Kako ce oni meni to obracunat?
Mislim carine na hard. nema jel?
znaci samo 22% gore?
zaebani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na