Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2017., 01:32   #28711
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pisao sam o skupljim autima...o ekipi koja može birat (cjenovno) kaj da uzme i onda uzme audi ili mečku i sl...
Ja te i dalje ne kužim. I audi i meca i bembo su auti koji spadaju u ekskluzivu i luksuz. Alfa ima renome kvarljivog auta. Ne samo kod nas. Američki auto isto nije sinonim za kvalitetu. Uostalom, što te boli neka stvar što netko vozi uopće? Kupio ga je za svoje novce, ne tvoje.


Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Kakva skučenost? Kaki kepeci. Imao sam Giuliu na testu (2.2 ) i auto je brutala i ima mjesta za vozača sasvim dovoljno. Ja nisam visok (180) ali stao bi i viši vozač bez beda.
Pežoić 206 - imam mjesta za koljena.
Twingo 2 - imam mjesta za koljena.
Alfa 159 - nemam mjesta za koljena.
Alfa Giulietta - nemam mjesta za koljena.
Ja sam visok 195 cm.
Ti si visok 180 cm.

Summa summarum - ti si kepec.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 01:35   #28712
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Pa na tu temu snobizma, meni nije jasno zašto si ljudi kupuju Porsche. Cayenne. S istim dizel motorom iz Touarega.

Kad pitam vlasnika zašto taj auto odgovor je snobistički jednostavan: "jer je to Porsche". Pa pitam, zašto dizel - jer je gorivo jeftinije. Na koliko km je osiguran auto - 10k km *slowly: clap clap clap*

I ima puno takvih i sličnih, ali nađe se čak i prizemnijih primjera: oni koji ti kažu da voze cayenne jer je udobniji od nekog 911, e takve već gledaš malo drugačijim očima.

Većina cayennea koje viđam voze žene, pri tome ne shvaćam kako se netko u tako nepreglednim vozilima može osjećati sigurnije, pod pretpostavkom da zato viđam žene u takvim gromadama.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 10:07   #28713
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja te i dalje ne kužim. I audi i meca i bembo su auti koji spadaju u ekskluzivu i luksuz. Alfa ima renome kvarljivog auta. Ne samo kod nas. Američki auto isto nije sinonim za kvalitetu. Uostalom, što te boli neka stvar što netko vozi uopće? Kupio ga je za svoje novce, ne tvoje.

Čovjek je pisao o ferariju i sl. Ja sam mislio na skupe aute ali ne na te najskuplje. Dakel kod nas ćeš prije vidjeti nejmački auto te klase nego na egzotiku. Ali neka, bolje da je tako. dobro kaže kolega gore.
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pežoić 206 - imam mjesta za koljena.
Twingo 2 - imam mjesta za koljena.
Alfa 159 - nemam mjesta za koljena.
Alfa Giulietta - nemam mjesta za koljena.
Ja sam visok 195 cm.
Ti si visok 180 cm.
Summa summarum - ti si kepec.
Kepec od 180cm haha. Jebeno. Prije da si ti inznadprosječno visok. Čak i za nas hrvate koji smo u 4 najviše nacije na svijetu. Tvoje visine su već krila u NBA pa se pitam ko je onda nestandardne visine ovdje haha.

@Vorda - sve si rekao

@ Dottore - neznam koji je problem vezano uz sponu. Nismo svi nalijedili stan pa da si kupujemo nove aute koje želimo. I originalne dijelove. Na kraju sam iskrcao za origigi sponu jel su mi rekli u 3 servisa da će ta najdulje trajati. BTW, malo si preagresivan u svojim komentarima a onda drugima dijeliš lekcije o ponašanju. Stani na loptu.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 01.05.2017. u 11:12.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 10:32   #28714
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Ova rasprava je naprosto fascinantna.

Nego, Dottore, pitanje za tebe.
Upalila se lampica za ulje u kočnicama, pa me zanima koje ulje kupiti. Ima nešto što se ističe po nečemu ili je to manje više sve isto za ove low end aute?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 10:49   #28715
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pole Position - Car Wash

Od frenda je to, on radi sa još nekim, ak imaš fejs pogle slike auta na njihovoj stranici.
Kak se kreću cijene?

Tak bi mi dobro došlo jedno poliranje i kemijsko a nema se
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 11:38   #28716
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Kepec od 180cm haha. Jebeno. Prije da si ti inznadprosječno visok. Čak i za nas hrvate koji smo u 4 najviše nacije na svijetu. Tvoje visine su već krila u NBA pa se pitam ko je onda nestandardne visine ovdje haha.
Ma zajebancija je bila. No, isto tako, pročitao si i moja iskustva s malim gradskim autima, u kojima imam mjesta za koljena. Tak da alfinim inžinjerima IMO fali koja daska u glavi što se tiče dizajniranja prostora u unutrašnjosti. Ak drugi auti u istoj klasi (a iz primjera vidljivo i manji auti), istih gabarita, imaju mjesta za mene, zašto u alfi nema?
No i dalje ne kužim zašto se zamaraš time što netko drugi vozi za svoje novce?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 12:08   #28717
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kak se kreću cijene?

Tak bi mi dobro došlo jedno poliranje i kemijsko a nema se
Pojma nemam al su skroz ok cijene, cak i niske s obzirom kak dobro napravi.

Meni je prao stari auto prije prodaje, doduse stari ga je furao i placao al kad sam vidio auto bio sam u soku, imao je iza izmedju slova mahovine i to je otislo dole
Svi stokovi, ma u soku sam bio.
Moram i ja sa svojim otic al nikak...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 13:31   #28718
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ako ti se upalila lampica za razinu ulja u kočnicama, onda prvo provjeri gdje ti curi.
Ako imaš iza bubanj kočnice, najčešće proslini na kočionim cilindrima
Bilo koja DOT 4 markirana tekućina je dobra.
Obavezno ispumpaj ulje iz kvačila, duže će ti cilindri trajati, ako imaš hidrauličko kvačilo.
Neki na to zaborave.
Ja mijenjam to ulje najkasnije svake 3 godine ,
Uzmi litru da dobro ispumpaš staro ulje van sa svakog kotača
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 13:36   #28719
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Hmmm nekako i sam gledam, mislio uzeti Audi A5, na kraju ispada da ih ima ko šodera, kao i BMW 3, 5 itd... ni sam ne volim uzimati aute "koje imaju svi"... zato sam bacio oko na S3 limuzinu ( za koju godinu ).
Kod "egzotike" problem je servis, kao što je netko napomenuo. Teško da se nekom radnom čovjeku uzima 2-3 dana godišnjeg za običan servis... a i naš mentalitet.
Evo recimo Tesla je prezakon auto, ali što mi vrijedi kad moram u Graz na servis. Kome se to da... ovako pukneš audi, bmw... imaš svuda servise. A i ruku na srce, većina ekipe kod nas živi na hrenovkama i pekari ali se vozi luksuzna klasa, servisi u ovlaštenom servisu su misaona imenica
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 13:39   #28720
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ako ti se upalila lampica za razinu ulja u kočnicama, onda prvo provjeri gdje ti curi.
Ako imaš iza bubanj kočnice, najčešće proslini na kočionim cilindrima
Bilo koja DOT 4 markirana tekućina je dobra.
Obavezno ispumpaj ulje iz kvačila, duže će ti cilindri trajati, ako imaš hidrauličko kvačilo.
Neki na to zaborave.
Ja mijenjam to ulje najkasnije svake 3 godine ,
Uzmi litru da dobro ispumpaš staro ulje van sa svakog kotača
Ne, pojavila se žuta 4/2017 koja je s današnjim datumom postala crvena.
Trenutno je unutra Bosch ulje.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 14:26   #28721
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Citiraj:
Autor Tvrdi;
Čovjek je pisao o ferariju i sl. Ja sam mislio na skupe aute ali ne na te najskuplje. Dakel kod nas ćeš prije vidjeti nejmački auto te klase nego na egzotiku. Ali neka, bolje da je tako. dobro kaže kolega gore.
Glavno je da znaš napraviti copy paste u jedan post preko kolege fanatika. Previše udaraš u glavu i koristi opciju multi-quote. Bit će tebi lakše da kome obračaš. Brže češ uštedjeti editiranje posta u sat vremena.

Pročitaj točno od opčetka što si napisao pa onda prati slovo po slovo. Tebi Aston Martin nije skuplji a ispada da je najskuplji? Muči te konverzacija američkih i britanskih novčanica u eure? Veliš da si u Međugoriju vidio Lexuse (a ne znaš cjenu te klase) i ništa drugo nisi vidio. Niti ne znaš na koju klasu spada Audi A8 i Mercedes SUV ( samo da pogodim naslijepo koji model odnosi, je li baš ML il GLK)

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Kepec od 180cm haha. CENZURIRANO. Prije da si ti inznadprosječno visok. Čak i za nas hrvate koji smo u 4 najviše nacije na svijetu. Tvoje visine su već krila u NBA pa se pitam ko je onda nestandardne visine ovdje haha.
Viši sam od tebe 7 cm i jesam li kepec? Opet tvoja omljena cenzura i nisi pročitao pravila


Citiraj:
@ Dottore - neznam koji je problem vezano uz sponu. Nismo svi nalijedili stan pa da si kupujemo nove aute koje želimo. I originalne dijelove. Na kraju sam iskrcao za origigi sponu jel su mi rekli u 3 servisa da će ta najdulje trajati. BTW, malo si preagresivan u svojim komentarima a onda drugima dijeliš lekcije o ponašanju. Stani na loptu.
U ime pune baterije, velikog ekrana i svetog wifija, amen.
O kakvom stanu pričaš u temi automobilima? Prvi si pokrenuo lavinu snobizma i pričom "da imam para".
Ne budi smiješan , nemoj miješati pesimizam i depresiju. Pa prije će u depresiju pasti oni s roza naočalama, čim prvi put udare glavom u zid...
Ja tebe pokušavam upozoriti CENZURIRANO , ti dalje lupaš kao da nije dogodilo i sa agresivnim stavom tri točkice. Zaista ne vidiš ispred sebe što pišeš i onda sad mene dijeliš lekcije o agresivnom stavu od mene. Kae je ovo?? Što mi je to trebalo?

Nemam kaj stati na loptu. Je li kod tebe?

Opusti se i diši polako.


Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ova rasprava je naprosto fascinantna.

Nego, Dottore, pitanje za tebe.
Upalila se lampica za ulje u kočnicama, pa me zanima koje ulje kupiti. Ima nešto što se ističe po nečemu ili je to manje više sve isto za ove low end aute?
Je, zanimljivo je.
Nije ulje nego tekućina za kočnicu. Pošto ima nebrojeno puno vrsta tekućina tako kočiona tekućina nije cedevita, kokakola, mlijeko, vino, med, krv, kišnica pa tako ni ulje iako su sve to tekućine

preporuka: Castrol SRF je bez premca, tu nema priče, ali za cijenu jednoga dva puta zamijenim sa novim Motulom RBF600. Motul stavljam jer mi je sve u autu od Motula, ali i ATE je odlican: (obrati pozornost godine izmjene)



SL6, je kao i DOT 5.1 kočione tekućine, posebno dizajniran za aute sa ABS-om i ESP-om, zato imaju malu viskoznost, tako da ABS i ESP mogu reagirati što ranije/brže.

ATE TYP 200/Blue je ista stvar, samo različite boje, pa lakše vidiš kad si koju ispraznio iz sistema. Isto super kočione tekućine i nisu skupe.

Što se tiče senzora , provjeri i stanje pločice. Ako je prometalo staro od deset godina i promjeni lajtunge. Bolje provjeri dva put nego u kolege Tvrdi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 14:34   #28722
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Ok, hvala na detaljnom odgovoru.
Mlađi je od 10g. Pločice i diskovi su u dobrom stanju. Bio sam prije dva mjeseca na tehničkom i prije toga sam sve te dijelove temeljno provjerio kod mehaničara. Jedino što što sam primjetio da mi fali je ovo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 14:45   #28723
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
To možeš nabaviti u Tokića.
Moguće da meho nije dobro postavio ili su otpale.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 15:29   #28724
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855


Još da je nečija sestra u videu, onda si tek ne bi mogao pomoći...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 15:39   #28725
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Viši sam od tebe 7 cm i jesam li kepec? Opet tvoja omljena cenzura i nisi pročitao pravila
Kepeca nisam ja prvi spomenuo, već je netko drugi mene nazvao kepecom, sve si pobrkao. Vrati se par postova unazad i pročitaj tko spominje kepeca. Možda bi ti trebao pročitati pravila foruma obzirom kako se obračaš drugim forumašima a vidim da si to činio i na drugim temama gdje si upozoren na to. Očito si konfliktan pa bi ja sad prestao raspravu s tobom.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 01.05.2017. u 15:46.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 18:41   #28726
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova


Još da je nečija sestra u videu, onda si tek ne bi mogao pomoći...
Konačno neko stavil pošteni auto.

Doduše čak mi se V6 više sviđa, jeftinije je i laganiji i naravno, s normalnim krovom

I slažem se s tvrdim, i mene također, nervira ekipa koja ima para i vozi te limuzine/suv, a ne npr. ovakvog Jagga.

Da imam 60k € (koje nikad nebum imal...) nebi pogledal audi/bmw/merc za ništa, F-Type bi pal samo tak.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 19:57   #28727
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Vec je netko bio stavio

https://www.youtube.com/user/PetroliciousCo

Imaju super filmice o autima
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 19:58   #28728
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Konačno neko stavil pošteni auto.

Doduše čak mi se V6 više sviđa, jeftinije je i laganiji i naravno, s normalnim krovom

I slažem se s tvrdim, i mene također, nervira ekipa koja ima para i vozi te limuzine/suv, a ne npr. ovakvog Jagga.

Da imam 60k € (koje nikad nebum imal...) nebi pogledal audi/bmw/merc za ništa, F-Type bi pal samo tak.
To ti ja velim. Ovima bar "zavidiš" a ovoj ekipi koja vozi "isto auto" ne zavidim. Takvih ima kolko ´oš.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:23   #28729
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Da imam 60k € (koje nikad nebum imal...) nebi pogledal audi/bmw/merc za ništa, F-Type bi pal samo tak.
Da bi imao 60k trebaš imati i određen broj godina i neku zrelost, a kad to imaš onda ne želiš na autu spojlere, divlje auspuhe i ostale NFS seljo tuning dodatke.
To što ti i Tvrdi imate fast and furious ukus to je vaša stvar i očito ste u manjini kad se čudite zašto ljudi većinom voze njemce i njihove "dosadne" limuzine.

Ovaj F-type nema šta raditi pored neke crne A6 limuzine i obješenog odijela na zadnjem prozoru, to je elegancija, luksuz i udobnost, a ovi spojler auti su ciganluk i to nije primjereno za bilo kakvu osobu "na položaju".
To je za dječurliju i tatine sinove.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:35   #28730
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Da je meni naci taj f-type za 60k, odmah bi ga uzeo. Za jedan f-type kupis dva ili tri audija A6.
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:40   #28731
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da bi imao 60k trebaš imati i određen broj godina i neku zrelost, a kad to imaš onda ne želiš na autu spojlere, divlje auspuhe i ostale NFS seljo tuning dodatke.
To što ti i Tvrdi imate fast and furious ukus to je vaša stvar i očito ste u manjini kad se čudite zašto ljudi većinom voze njemce i njihove "dosadne" limuzine.

Ovaj F-type nema šta raditi pored neke crne A6 limuzine i obješenog odijela na zadnjem prozoru, to je elegancija, luksuz i udobnost, a ovi spojler auti su ciganluk i to nije primjereno za bilo kakvu osobu "na položaju".
To je za dječurliju i tatine sinove.
ako se zrelost zove tako da umres u dusi, neka hvala...samo ti daj

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:42   #28732
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Meni se čini da neki ovdje brkaju auto za svakodnevnu vožnju, i auto za vikend / getaway.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:44   #28733
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da bi imao 60k trebaš imati i određen broj godina i neku zrelost, a kad to imaš onda ne želiš na autu spojlere, divlje auspuhe i ostale NFS seljo tuning dodatke.
To što ti i Tvrdi imate fast and furious ukus to je vaša stvar i očito ste u manjini kad se čudite zašto ljudi većinom voze njemce i njihove "dosadne" limuzine.

Ovaj F-type nema šta raditi pored neke crne A6 limuzine i obješenog odijela na zadnjem prozoru, to je elegancija, luksuz i udobnost, a ovi spojler auti su ciganluk i to nije primjereno za bilo kakvu osobu "na položaju".
To je za dječurliju i tatine sinove.
Inače F-type, ima mali spojler koji kod određene brzine izlazi.. Ovo je SVR V8, koji me uopće ne privlači, jer me je skuplji, em lošije ide. Tebi je i Lambo seljo tjuning i ciganluk jer ima spojler?

Ako je nešto oličenje ciganluka je to crna limuzina audi/bmw, primjer, vidi hrv. političare.

I zapamti si još jedno, "Odijelo ne čini čovjeka".
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 20:50   #28734
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Tebi je i Lambo seljo tjuning i ciganluk jer ima spojler?
Naravno da je, i Lambo i Ferrari i svi slični, to su sportski, neudobni auti za iživljavanje, a ne svakodnevno korištenje.
Ako ti je do takve vožnje onda jednom mjesečeno odeš negdje na pistu, iznajmiš auto i iživiš se, nećeš se u tome tresti po cesti 24/7 i divljati u prometu gdje je ograničenje 50 km/h.

Citiraj:
Ako je nešto oličenje ciganluka je to crna limuzina audi/bmw, primjer, vidi hrv. političare.
Nisu auti krivi ako ih voze krivi ljudi.

Mislim, o čemu uopće pričamo, usporedba limuzina kojima je primarna svrha udobnost sa nekakvim autima za paljenje guma?

Uopće ne kužim kako ste došli do takvih rasprava i šta se čudite što ljudi po cesti većinom voze njemačke limuzine.
Voze ih jer su kvalitetne, luksuzne i udobne, kupcima je to valjda najbitnije, a ne ubrzanje od 0-100.
Izađi iz filmova malo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:04   #28735
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo igrom slučaja mi je kolega sa posla nedavno vozio novu californiu turbo i veli da za dvoje ljudi to može biti day-to-day auto bez greške, auto je skroz kulturan + naravno može biti zvijer, iza imaš kakti stražnja sjedala na koje možeš hitit stvari (i to dosta), ali takva završna obrada i unutrašnjost (performanse aside) se samo može sanjati na našem balkanu koji štuje jedino 3 njemačke svetinje.

ako hoćeš vozit svinjske polovice uzmi octaviu rs karavanku i brate mili kolinja za cijelo selo, a ide se brzo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:07   #28736
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Nevjerojatno je kako pojedinci opravdaju svoj izbor i preference i pljuju po izboru drugih koji žele/vole nešto drugo.

@Green_FanBoy
Ti si uzeo uzeo novu Fiestu. Zašto nisi uzeo nešto od francuskog/talijanskog, japanskog ili nekog drugog proizvođača (nijemca neću namjerno spomenuti jer vidim da je to sinonim za "seljačke" aute koje bi trebalo istrijebiti sa svih prometnica)? Znači, nije trol nego me stvarno zanima kako ćeš argumentirati svoj izbor?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:18   #28737
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
evo igrom slučaja mi je kolega sa posla nedavno vozio novu californiu turbo i veli da za dvoje ljudi to može biti day-to-day auto bez greške
Je, kako da ne, za 5 ljudi u državi koji si ga mogu priuštiti stvarno i može biti auto za svaki dan, lol.
Ovo je stvarno ošlo u krajnost, ideš uspoređivat taj auto s njemačkim limuzinama (i Škodom) koje si može priuštiti svaki čovjek s malo jačom plaćom?
Šta si tvoj kolega onda ne kupi taj "skroz kulturan" auto? Jel se raspitao malo za servise, dijelove, cijenu ulja i servisne intervale? Provozo ga 20 min i odma je stručnjak.

Kako bi svi kupovali aute sa tuđim parama i određivali tuđe ukuse, sad je netko balkanac jer kupi Audi A4, a ne Californiu turbo
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:21   #28738
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Naravno da je, i Lambo i Ferrari i svi slični, to su sportski, neudobni auti za iživljavanje, a ne svakodnevno korištenje.
probao osobno?

EOD
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:29   #28739
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ako ti se upalila lampica za razinu ulja u kočnicama, onda prvo provjeri gdje ti curi.
Ako imaš iza bubanj kočnice, najčešće proslini na kočionim cilindrima
Bilo koja DOT 4 markirana tekućina je dobra.
Obavezno ispumpaj ulje iz kvačila, duže će ti cilindri trajati, ako imaš hidrauličko kvačilo.
Neki na to zaborave.
Ja mijenjam to ulje najkasnije svake 3 godine ,
Uzmi litru da dobro ispumpaš staro ulje van sa svakog kotača
Nemora bit da curi, moguće da ima vode u ulju.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:41   #28740
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Gledajte, možemo reći da se o ukusima ne raspravlja. Ali ako imaš para da možeš birati. Pa koji k voziš cijei život isti njemački auto pa samo mijenjaš verzije godišta. TO mi nije jasno. Nekoć davno sam si uzeo Prelude od frenda. Nije ih bilo baš tak puno na cestama. Ali zato su svi vozili calibru i kockicu. I meni se čudili ko pura dreku. Da kao "vid japaaanac, kakvo ti je to auto i sl opaske". Auto je išao ko blesav i trošio ko đubre (tad benga nije bila skupa) ali sam guštao. Imao sam nekih 2 tjedna a4 od frenda koji je radio u jednoj auto kući. Firmin. kvatromilebači. Auto je išao brutala, ne osjećaš kak ideš brzo, hrpa konja. Ali da ga jebeš nisam tak guštao ko u staroj preludici. Neznam.
Sad kad si malo razmislim brijem da bi u usa uživao. Ova mazda koju sad imam dijeli platformu (ovjes itd) s Focusom, Golfom i Giuliettom. Nekak sam se tim vodio.

@Thore - dobio sam savjet vezano za onaj središnji dio konzole koji je kod mazde (a i focusa) dosta širok. Spustio sam sic do kraja i malo udaljio (ionak sam sjedio preblizu, stara loša navika) i sad noga rijetko i dotakne plastiku konzole. Ali ionak je to stvar navike jel nikako se ne osjećam skučeno. Sjedio sam i u novoj 3ci i slična je situacija sa sjedenjem dok je kod CX-3 već malo i zeznuto. Ali koliko sam skužio target tog auta su žene tak da...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 01.05.2017. u 21:54.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na