Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2007., 14:50   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nokia 6233 ili Sony Ericsson W200i

Ovako, uskoro (točnije sutra, prekosutra) kupujem mobitel. I dvoumim se između ova dva. Nokia mi se nekako čini tehnički savršenijom (zbog Bluetootha i jače kamere) ali baterija mu je nekako slabašna. Mob bi koristio i kao MP3 player najmanje 1h slušanja na dan. Sad ovaj SE W200i nema BT ali mu je baterija skoro duplo jača. Meni je problem što nisam navikao punit bateriju svaki drugi dan pa sam se već skoro odlučio za SE-a. Zanima me ima ko kakva iskustva s ovom Nokiom, kakva joj je autonomija, jel bolji izbor možda od SE?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 22:27   #2
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Definitivno nokia 6233.
BOGDO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2007., 22:35   #3
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Nokia 6233... definitivno... mrak mobitel...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 09:49   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
po meni Se nema sta traziti pored 6233 koja ima 3 puta jacu i upotrebljiviju kameru , zatim odlicne zvucnike , snima i odlican video i ono meni najbitnije ima ogoroman ekra i velikom rezom od 240x320 pored cega w200 ekran izgleda kao igracka , i najvise zbog toga ekrana i baterija na drzi dugo ali sa normalnim koristenjem i slusanjem radija oko pola sata i mp3 sa 1gb kartice(koje su za nokiu puno jeftinije jer ide microSD) baterija drzi 2.5-3 dana , inace ta nokia u t-mobile za 998kn je apsolutni bestbuy na nasem trsitu .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 10:50   #5
-Grizzly-
Premium
Moj komp
 
-Grizzly-'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Nokia 6233, definitivno. Jedini glasniji mobitel od 6233, koji sam ja imao prilike čuti je N73. Ostali se mogu sakriti svi što se glasnoće tiče, inače meni je baterija trajala 3 dana uz normalno korištenje.
-Grizzly- je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 16:14   #6
CosmModius
Premium
Moj komp
 
CosmModius's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: uglavnom lose
Postovi: 85
Nokia u svakom slucaju!!!!
Ja sam se isto dvoumio bas tocno izmedju ta 2 modela...
Ali kada sam imao priliku posuditi oba od frendova na dan, Nokia mi se pokazala zanimljiviom, ljepsom i ekran joj je bolji (24-bit) od (18-bit Sony....)
Na kraju sam kupio Nokiu i nije mi ni malo zao... super mob za 1000kn (novi)
CosmModius je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 16:44   #7
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Kupio sam curi 6233 (je da nije baš tipičan ženski...), nisam joj htio kupit neku glupost di će morati paziti kako ga otvara i da nakon 3mj cijeli proklima.

Ona je prezadovoljna. Ja imam k750i i do tad sam bio zadovoljan, al 6233 ima duplo bolji zvuk! Kamera je malo u zaostatku za k750i, baterija joj traje 5-6 dana!, a da ga samo upotrebljava za razgovor i poruke te tu i tamo mp3 radio. I to će se promijeniti
Al sumnjam da baterija neće izdržati dulje od 2 dana!
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 17:04   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Super, trebali ste se prije javit, pogodite sto sam kupio . Uglavnom odbojna mi je bila činjenica dat još za BT dongle kako bih moga prebacivat muziku tako da sam odustao od 6233.

Ali W200i je mrcina od moba s puno opreme, prezadovoljan sam. Više memorije u startu, zvučnici, odlične sluškice i sigurno baterija s jačom autonomijom.

Fotić na 6233 je sigurno nekoliko puta bolji ali ja ne fotografiram mobom tako da lagano ta prednost meni otpada. Možda sam pogriješio ali ne čini mi se tako, ja sam zadovoljan.

Prijašnji mob je bio Sagem MY-Z55 tako da, upoznatom dosta.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 16:05   #9
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Taj SE se nemože ni uspoređivati sa 6233 niti u bilo kojem pogledu!
Zašto bi kupovao BT dongle?
Slušalice se dobe u paketu, kabel sam također dobio u paketu.
A da ne spominjem skoro savršenu tipkovnicu.
pixeli na SE su veličine kuhane ječmene kaše!
Stereo zvučnici.
1GB kartica 120kn sa 3 godine garancije,
2GB 217kn.
Sinkronizacija sa outlookom je odlićna!
Backup na PC-u napraviš za nekoliko trenutaka, tako da nemaš straha ako ti maznu mob il ga izgubiš.
Update softwarea je također idealno izveden!
Kamera je ok kao i bilo koja druga kamera na bilo kojem mobitelu, bez obzira na model.
Fotoaparat služi za slikanje, a ne mobitel!
Kakava korist od mutnih, tamnih i loših slika?
A ako kupuješ uređaj koji bi imao prioritet reprodukcije mp3-ca
onda si definitivno fulao temu!
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 16:15   #10
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
kupio sam 6233 prije 3 dana u t-sranja i mogu vam reć da su joj maknuli onu opciju da koristiš mobitel kao talky-walky, iako na službenim stranicama Nokie piše da to ima, ja to nemam!!!!!
jabuka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2007., 16:18   #11
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
inače u t-coma u paketu dobijete ovo:

- mobitel
- punjač
- slušalice
- memory card 128MB

NE DOBIJETE USB DATA KABEL
jabuka je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 20:34   #12
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
USB kabel valjda ovisi o provideru.
Push to talk kod nas nije dostupan, pa i nije neka mana da nema te funkcije.
To sam primjetio i na frendovoj t-mobile 6233!
I meni je malo glupavo da su ga izbacili za naše tržište, al to ti na kraju sve govori BALKANE MOJ BAAALKANEE MOOOJ!!!!
Zato ja imam pravilo da uvijek kupim mobitel koji je predviđen za zapadno tržište!
Nebi vjerovao, al u plavom oglasniku se prodaju kvalitetniji uređaji nego što se nalaze na policama naših GSM providera makar imaju i 2 godišnju garanciju!

2 puta sam tako kupovao i opekao se!
Ako ti šteka software moraš u mobis da ti ga oni promijene, jer u protivnom ti ne vrijedi garancija!
Uspio sam se na kraju dogovoriti, ali MUKE I MUKE!!!
Drugi puta sam imao problem sa zvučnikom, ali pošto sam imao x-press nokiu na kojoj se može mijenjati maskica nisam je previše pazio!
U servisu su mi rekli da ju nemogu popraviti pod garancijom, jer je ogrebana te da je do oštečenja došlo prilikom pada uređaja!
Toliko o garanciji!
Opet oglasnik u ruke, kupiti razbijen uređaj i preseliti zvučnik!
Nikad više u trgovinu!
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 21:48   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Taj SE se nemože ni uspoređivati sa 6233 niti u bilo kojem pogledu!
E vidiš ja ih jesam usporedio .
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Zašto bi kupovao BT dongle?
Zato što u TMobile-ovom paketu nema kabla.
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Slušalice se dobe u paketu
Sluške su iz doba prahistorije, znam da sam takve koristio na Nokiji 5100 prije 3-4 godine. Očaj.
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Backup na PC-u napraviš za nekoliko trenutaka, tako da nemaš straha ako ti maznu mob il ga izgubiš.
My Phone Explorer. Upućenome dosta.
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Update softwarea je također idealno izveden!
Isto kao i na mome SE-u, samo što ja njemu mogu flešnut od menu-a, do drivera za zvuk ili fotić i još koliko raznih perverznih činova.
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
A ako kupuješ uređaj koji bi imao prioritet reprodukcije mp3-ca
onda si definitivno fulao temu!
Ne nisam ja fulao temu, ja sam ju postavio . Samo sam napomenuo što tražim od moba. Bateriju mi nisi spomenuo, 2 dana izdrži uz normalan rad jel bez slušanja MP3 Playera?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 23:33   #14
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Sve ovisi kolko ga koristiš i za što?
Ja samo zovem, 10ak sms poruka na tjedan i traje mi do 4 dana.
A nema mobitela po kojem non stop misliš prčkati, gledati filmove, slušati FM i mp3 a da ti baterija traje dulje od 48 sati!

Imam iste slušalice kao i N73, te nemam nikakvih primjedbi!
Zvuk kristalno čist za pojam gsm handsfree.
Puno sam u autu pa ih non stop koristim za razgovor i nemam nikakvih problema ni zamjerki!

A ti si očito koristio one stare bijele koje su u vrijeme kad su izašle bile odlićne!


Flash drivera za zvuk i fotića???
Čemu to služi?
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 23:56   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Imam iste slušalice kao i N73, te nemam nikakvih primjedbi! Zvuk kristalno čist za pojam gsm handsfree. Puno sam u autu pa ih non stop koristim za razgovor i nemam nikakvih problema ni zamjerki! A ti si očito koristio one stare bijele koje su u vrijeme kad su izašle bile odlićne!
Stereo slušalice HDS-3 (TMobile) koje se dobivaju s mobom u paketu. Još ih i sad imam doma negdje, a iste te dobio uz 5100.

Citiraj:
Autor Mephsto
Flash drivera za zvuk i fotića???
Čemu to služi?
Flešneš drivere od nekog drugog moba i dobiješ bolje performanse očito.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 16:00   #16
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ako je zvučnik loše izveden i dizajniran ne pomaže ti ni papa,a kamoli driveri!
Ali da rasprava ne ode u krivom smjeru!
EOD sa moje strane.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 16:50   #17
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Push to talk ne radi uopće u Hrvatskoj jer ga t-mobile i vip ne podržavaju, to ne ovisi o uređajima, tj. jesu li kupljeni ovdje ili vani. Jedino oni koji se prodaju ovdje imaju umjesto te funkcije na tipki neku drugu, jer se zna da ovdje operateri to ne podržavaju, pa da tipka ne bude neiskorištena. Možeš ti doć sa bilo gdje kupljenim mobom pa ti opet neće raditi...

Što se tiče baterije na 6233, ako se koristi samo za sms, razgovore i pokoju fotku, meni izdrži 7 dana. Ako slušam mp3 2-3 sata dnevno, baterija ode za 3 dana.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 17:04   #18
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Uz 6233 i u Mobisu ili Hgspotu se ne dobiva usb kabel , kod nokie u toj klasi ni starija braca 6230 i 6230i nisu imala usb kabel u paketu i to nije nista cudno . u t-comu daje 128mb karticu dok u slobodnoj prodaju u nasim ducanima je jso uvijek 99% samo 64mb kartica jer do nas ne dolaze uglavnom novije revizije i bogatiji paket uz mob najvise zbog utjecaja nasih operatera . Inace , sluske uz 6233 su meni odlicne i zbog ergonomije i zbog glasnoce , a to sto su stariji model nema bas nekog utjecaja za moj pojam .
Od danas imam i ja W200 ali od vodafonea i na pola dana rada jedino bi zamjetio ekran koji je u najmanju ruku ocajan zbog mizerne reze i opcenitno nekvalitete , ali mu je soft zato brz i sa 1gb karticom punom mjuze , zvucnik bi rekao da je slabiji i od k700 , slusalice su ok ali uz walkman mob bez obzira na cijenu bi morale ici bolje .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 15:51   #19
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Ako je zvučnik loše izveden i dizajniran ne pomaže ti ni papa,a kamoli driveri!
Ali da rasprava ne ode u krivom smjeru!
EOD sa moje strane.
Ma mjuzu i onako slušam preko slušalica, mislio sam da kad flešneš drajvere, dobiješ jači i bolji zvuk u sluškama (EU i njezina prokleta propisana glasnoća). Zvučnik i nije nešto, nisam ni rekao da je, distorzira podosta, brijem da baš zato i dolaze HPS-70 mali zvučnici koji su prema mom mišljenju preodlični s obzirom na veličinu.

Citiraj:
Od danas imam i ja W200 ali od vodafonea i na pola dana rada jedino bi zamjetio ekran koji je u najmanju ruku ocajan zbog mizerne reze i opcenitno nekvalitete , ali mu je soft zato brz i sa 1gb karticom punom mjuze , zvucnik bi rekao da je slabiji i od k700 , slusalice su ok ali uz walkman mob bez obzira na cijenu bi morale ici bolje .
***ga, ipak je to najjeftiniji Walkman na tržištu. Mada dolazi dosta opreme za jedan takav mob. Sluške, HPS-70 zvučnici, USB kabel, 128MB kartica. Nisam htio davat, 1K Kn za mob i još 100-ak Kn za BT, a onda bi me mob ispao skoro kao K750i. Ja sam zadovoljan, ovo je definitivno najbolji mob koji sam imao (ne mjenjam ih često, svaku 1,5g u prosjeku).
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na