Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2013., 12:11   #6661
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
jel i to važno kako ga okrenuti, mislim dali ima promjene u zvuku
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:20   #6662
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Pa naravno , kad ga okreneš na krivu stranu zvuk zvuči naopako
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2013., 12:26   #6663
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
FiiO E17, je li se isplati za 150€? Komp + lap po potrebi bi se koristio, naravno music player plus sluse (32ohm).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:37   #6664
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor vranjba Pregled postova
jel i to važno kako ga okrenuti, mislim dali ima promjene u zvuku
"smjer" kabela u biti je način konstrukcije coax-like kabela gdje vanjski oplet (minus, vanjski dio rca) se na jednoj strani spoji na konektor, a na drugoj ne.

tako da služi kao drain za sve vanjske utjecaje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:53   #6665
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
risiver u 2.0 sistemu?

treba ti kućno kino ili stereo sistem?
Možda gleda u budučnost ...


Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova

Sada kad sam ovo uzeo, ne moram razmišljati o novom centru minimalno godinu dana, jer žena će da me bije

razmisli o onoj ideji za centar.

Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
ma vidi,hocu nesto dobro...tipa pojacalo i dva samostojeca zvucnika za dobar zvuk.
evo

Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Marantz mi se sviđa i dobro mi zvuči u ovoj kombinaciji, pa odokativno, koliko je recimo 5006 model jači od NR1602 i da li bi bilo osjetno bolje za 683 ili i nebi baš skužio razliku?
Največu razliku bi dobio ako bi novac za novi resivr potrošio na neki integrirac. A ako si zadovoljan HTom to se uopče ne čini loše. Znam da odvojeni sustavi traže prištekavanje zvučnika ali ako te več briga za stereo to ti nebi trebalo bit komplicirano.


Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
. Less is more.
A ako kupi bukšelf njegovi novci če vrijediti još više . Ili još bolje slušalice, jer če tu dobiti još bolji zvuk.

Gledaj , nemamo svi isto 'utakmica pod nogama' ili istu perspektivu...i koliko ti se god nešto činilo očito tj. najbolje riješenje za nekog, krajnja odluka nije tvoja.

Ukoliko on želi sistem s subvuferom nakon što mu je par puta rečeno da sub zaboravi , onda se tu jedinoo može nači nekakav sistem s subom ili sistem koji ostavlja novaca za kupovinu suba jer ...daljni savjeti u tome smjeru "sub zaboravi" ne vode nigdje i ne koriste nikom....

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
"smjer" kabela u biti je način konstrukcije coax-like kabela gdje vanjski oplet (minus, vanjski dio rca) se na jednoj strani spoji na konektor, a na drugoj ne.

tako da služi kao drain za sve vanjske utjecaje.
A što kad spoj okreneš na drugu stranu ?

Meni je uvjek 'na izvoru' ali eto tko pita - ne skita
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 23.03.2013. u 10:07. Razlog: speling
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 13:23   #6666
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Največu razliku bi dobio ako bi novac za novi resivr potrošio na neki integrirac. A ako si zadovoljan HTom to se uopče ne čini loše. Znam da odvojeni sustavi traže prištekavanje zvučnika ali ako te več briga za stereo to ti nebi trebalo bit komplicirano.
ne mora preštekavati, ima ok audio rutera (switcheva) s kojima ne bi osjetio degradaciju zvuka (bar ne u klasi koju on gleda)

http://www.beresford.me/products/routers.html
http://www.avforums.com/forums/hi-fi...xperience.html
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 13:48   #6667
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A što kad spoj okreneš na drugu stranu ?

Meni je uvjek 'na izvoru' ali eto tko pita - ne skita
onda ne valja zvuk tak jasno, a kako je meni... nemam pojma
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 15:14   #6668
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Apropo "less iz more" - cini mi se postenije dati savjet koji se meni cini ispravan, nego pomalo podcjenjivacki ocijeniti "tebi je to dobro". Nekoliko puta sam napisao ljudima ovdje "tvoj novac", ovaj put slucajno nisam. Tako stvarno i mislim, jer je suludo misliti drugacije. Naravno da ce na kraju svatko postupiti onako kako on zeli, ali ako vec ovdje postavljaju pitanja tipa "zelim dobar zvuk" a mi ih savjetujemo, trebamo im savjetima pomoc da i dobiju "dobar zvuk", iako je rjesenje mozda drugacije od njihove predkoncepcije.
Nema puno vrsta rjesenja, a svatko ce izabrat svoj put do tamo, bilo to preko suba ili drito na SET i horne...

Eto, ubuduce molim sve da mi ne zamjere na predlozenim rjesenjima, podrazumijeva se da je krajnja odluka vasa.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 00:44   #6669
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Znaš onu " put u pakao je popločan dobrim namjerama" ?

Shvačam ja tvoj stav vrlo dobro...jer nije ništa neobičan.
Kad netko traži savjet u vezi nečeg jer nema dovoljno široku sliku , sasvim je normalno da pokušaš pomoči čovjeku ako imaš volje....a ako je riješenje drugačije od onog što očekuje , malo mu pomogneš kako bi pogledao stvari iz tvoje perspektive.

E sad, dokle misliš da to treba iči ?
Pa moraš podvuči negdje crtu


Kako je ovo krenulo od kučnog kina moja prva reakcija na 2.1 odluku je bila kako je to glupost. Poslje tog je dobio objašnjenje 'zbog čega taj stav' uz neku konkretnu preporuku.
Pošto je i nakon toga njegova odluka bila ista ,za kraj sam pokušao izvuči poantu s "adekvatno za određeni posao" iako su svi komentari bili beskorisni.

Zašto beskorisni?
Pa koliko god meni taj izbor bio ultimativna glupost , u toj volji da netko dođe do nekog najboljeg riješenja za nešto određeno , negdje se treba povuči crta. Par puta je spomenuo što želi tako da beskrajno navlačenje vode na taj određeni mlin jednostavno nema smisla. On svojim očima vidi samo kako ne dobija nikakvi korisni savijet tako da sam ja čisti davež.

Inače ,između svega toga je dobio i sljedeči savjet:

Citiraj:
Ako te zanima muzika , onda zaboravi resiver a za početak zaboravi i sub.
Imaš ovdje HiFi temu gdje možeš zatražiti savjet za nekakav sistem.
Završit češ s nekakvim integrircem , 2 normalna zvučnika a najvjerovatnije i s posebnim kabelima i nekakvim DACom
I evo ti njega u ovoj temi i prvo što traži je dobar 2.1 sustav.

Nakon što od tebe dobije "čemu 2.1" , kopa okolo po ponudama dok ne iskopa idealnu ponudu resivera i zvučnika koji ostavljaju dovoljno u buđetu za kupovinu suba. Od našeg moderatora dobije "čemu resiver " uz savjet za pojačalo i 2 zvučnika ali on...

On i dalje želi "nešto dobro" a to je isto kao od samog početka.
Kombinacija s subom tj. 2.1 sustav...

Ti u tome ne vidiš smisla , ja u tome ne vidim smisla ,a ni syss u tome ne vidi smisla ...ALI koliko je to važno u cijeloj priči kad njemu to ima smisla.

Ono što želim reči je da ne vidim poantu da se netko prisiljava ne nešto što očito ne želi , bez obzira koliko god bilo očito da je nešto drugo bolje riješenje...

Shvačaš sad što sam / zbog čega držim da je najbolje da mu se nađe neki sustav s subom ?
....a kad smo kod toga , ovo + ovo + ovo mi se čini OK.

Zvučnici: 1920kn
Pojačalo: 1650kn
Subwoofer: 1500kn

Total: 5070 kn i gotova priča,


...ili ne jer se sad mora o sinergiji


@theobromine

Svjestan sam toga da ima svičeva kao i da ima ljudi koji drže spojeno i jedno i drugo u isto vrijeme ali drugo držim kao traženje vraga a što se prvog tiče , ipak je ovo hifi tema
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 23.03.2013. u 10:21. Razlog: speling :)
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 11:28   #6670
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Imagine
zvao sam sonus art da mi odmah šalju taj sub, jer je odlićna cijena i za polovni, ali nažalost zabuna, greškom su stavili cijenu od 1500kn, inače tom subu redovna cijena je cca. 8000 kn
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2013., 14:22   #6671
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
jel to islo meni?ak je,ja nista ne forsiram samo pitam.jer mogao sam jos s pocetka otici kupiti kucno kina za 2.5tkn,4.5 tkn,al onda dosao do toga da mi netreba 5.1 sustav i stojim na taj 2.1.mogao sam i tada otici,jer vidio sam nesto i kupiti...al zasto,kad ima ljudi koji su voljni pomoci i objasniti sta se za svoje novce moze dobiti...mozda i kupim 5.1 ak nest bude jebeno dobro,al zasada ne,jer mi nista ne znaci 3 zvucnika +!sve je cisto dobra volja pomaganja...
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 14:41   #6672
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
@Imagine
zvao sam sonus art da mi odmah šalju taj sub, jer je odlićna cijena i za polovni, ali nažalost zabuna, greškom su stavili cijenu od 1500kn, inače tom subu redovna cijena je cca. 8000 kn

o yebem te živote.

Nebi nikad rekao da to dođe 8iljada kuna.
vjerovatno je 'muzikalan'

nego , zar ti več nemaš sub s kojim si zadovoljan ? Misliš da bi s ovim bio zadovoljniji jer je 8k ?
Ili si jednostavno mislio malo podebljati LFE?


Što se tiče 2.1 kompleta , ja bih zadržao amp i zvučnike.
Za neke 3 stoju više se može dobiti Wharfedale WH-S8 sub ili DALI Fazon SUB 1 za koje marketing kaže da ...

prvi ima novorazvijeni 8 inčni bas drajver dugog hoda za inzvaredni bas. Uz to je elegantan i kompaktan..moderna astetika i izvrsne perfomanse.

A drugi se unatoč manjem drajveru lako nosi s večim subovima te je među
najkvalitetnijim ultra kompaktnim subwooferima na tržištu. Najverovatnije ima nekoliko zvjezdica u kakvim audio novinama. S njim se dobije muzikalna i prirodna reprodukcija dubokih tonova te savršeno uparivanje za sobu.

sve što čovjek može poželjeti

Ako ne postoji mopgučnos rastezanja buđeta za te 3 stoje , nema druge nego ubaciti jeftinije zvučnike ili jeftini sub. Ja bih osobno radije izabrao jeftiniji sub nego dirao zvučnike jer , kako se traže samostoječi ne vidim baš nekog izbora osim ovoga ...

Kad smo kod jeftinijih subova tu se več može birati ...
Čač tako da ostane nešto novaca u đepu ako je potrebno.
Ako se ne dira u zvučnike može se uzeti npr.


* Yamaha YST-SW012 za 780kn ,

Vrhunski aktivni subwoofer snage 50W, zadovoljiti će potrebe svakog korisnika. Vrhunskih je radnih značajki i lijepog, elegantnog dizajna.

* Soni SA-W2500 za 900kn ,

100w , celularni drajver ojačan silikatima , automatsko uključivanje , magnetska oklopljenost i motional fidbek koji ispravlja izobličena i pruža besprijekoran odaziv.


* Yamaha YST-SW030 za 1080kn ,

Opet vrhunski sub kao i prvi s 25w više snage.


* Yamaha YST-SW216 za 1150kn ,

I ovaj je vrhunski s snagom od 100w.



* Onkyo SKW 208 za 1415kn ,

idealan pratioc uz višekanalne zvučnike!
S njim idu jake basovi, zapanjujuće eksplozije i nisko-frekvecijski efekti.


* Yamaha YST-FSW150 za 1480kn ,

Ovaj je najvrhunskiji
Vjerovatno jer je najjači.
Zadovoljava potrebe svih korisnika.


* Yamaha YST-SW015 za 1680kn.

Ovaj nije vrhunski več obični.
... ali pruža veliku snagu, dubinu i jasnoću.



EDIT: a ako kojim slučajem igra SH , mogu se kupiti i vrhunsko pojačalo te vrhunski zvučnici.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 23.03.2013. u 14:49.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 17:16   #6673
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Privukla me cijena tog 610XP za 1500kn...u kratkom roku mi je kroz glavu prošlo milion kombinacija
I više sam nego zadovoljan sa svojim subom, ali za 1500kn uzeo bih tog bowersa bez razmišljanja, malo ga slušao, pa odlučio kojeg ću ostaviti,...bowers bi se bolje uklopio u moj sustav, ako ništa barem vizualno, i zbog toga bi mu najviše dao šansu za probu

8000kn nebi dao niti u ludilu...za 8000kn da se sklopiti kompletno kućno kino i to dosta solidno

kada sam išao po 683, kolega je uzeo marantza 1403 i monitor audio BX2 zvučnike i mogu reći da su za tu cijenu sasvim solidni zvučnici, a najbolje je što za dodatnih cca 2500kn dobije BX centar i BX1 za stražnje, i ima odlično kućno kino

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 23.03.2013. u 17:34.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 17:51   #6674
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Prckam sa tableta pa mi se ne da lijepit link, ali u Sonus artu je onaj Denon 520 na akciji za 2,5 soma kuna u kompletu sa malim Boston zvucnicima. Na to ulijepis jedan od ovih subova iz Imagine ponude, i vuk sit i koza cijela......iako........ jos nismo culi kolka je Branimiru soba. Mozda tih 150-200 eura mozes bolje potrosit (u backgroundu se cuje zvuk naslade iz Splita )
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 22:37   #6675
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
e da soba je kojih 30-tak m2.
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 23:56   #6676
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Aha....u tom slucaju trebas ili samostojece zvucnike ili sub. U ovoj kombinaciji Denon-Boston trebas sub koji ima speaker level in i out, dakle jedan par zvucnickih kablova u sub, a drugi iz suba u bookshelfe. To je zato sto ovaj Denon nema ni sub-out ni pre-out. Ima rec out ali nisam siguran da je to to. Nema ni dupli par zvucnickih terminala, to je jos jedan nacin spajanja (s jednog terminala u sub, s drugog u zvucnike). Dakle, ili gledas drugu kombinaciju, ili neki malo skuplji sub. Mislim da ima JBL jedan model oko 2 soma kuna, i jedan Tangent. Opet je to oko 4,5 somova, sto nije lose za novu opremu. Trebaju ti dosta veliki zvucnici za tu sobu, a takvi bas nisu jeftini.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 13:41   #6677
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@dadosbcro , može li se znati razlog prodaje ?
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 15:21   #6678
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Druže, naravno da može.
Jedan od razloga je taj što mi stvarno ne trebaju toliki zvučnici za moju sobu, to su ogromni zvučnici, a oni zahtjevaju više prostora koje im ne mogu omogućiti. Vrata od sobe mi smetaju da ih više razmaknem. Sada su jedan od drugog razmaknuti manje od 2 metra, imao bih više mjesta za njih da mi vrata ne smetaju, jer su vrata odmah do desnog zvučnika (10cm), a i pojačalo mi se pregrijava kada odvrnem glazbu malo jače, pa se bojim se da nebi otišlo na vječna lovišta.
Ovih par dana kako ih slušam, obratio sam pozornost na grijanje ampa i poprilićno se grije, to mi je napomenuo i bratić. Recimo ako odvrnem mjuzu na -20dB ( dvije trečine snage )i slušam nekih sat vremena malo glasnije, amp bude vruć poprilićno, dok mi se sa 685 nikada nije toliko grijao, bio je mlak, ali ne i vruć (da li je moguće zbog bi-ampa?)
Kada odvrnem glazbu na -20dB super se čuje i poprilično je glasno, samo se bojim još kada bih spojio i 685 na stražnje i još nekakav centralni zvučnik, da bi otegnuo papcima.

Zvučnici su super i super zvuče, vjerovatno bi dali još bolji zvuk na nekom jačem stereo pojačalu, samo meni trenutno nije opcija davati još novaca za bolje pojačalo ili power amp, jer sam i ovo nategnuo.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 15:27   #6679
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@dadosbcro, čisto za usporedbu, frend ima Marantz 6006 i ganja Focal Sib&Cube sa time a pojačalo se grije kaže ko ludo, pa čisto da imaš kao info.

Šteta za prostor tj. manjak istoga obzirom na dimenzije zvučnika ali trebao si metar u ruke uzet prije kupovine, sa druge strane ovako možda i zaradiš koju kintu ... sa treće strane danas je teško naći kupca u SH za takvu robu, sretno.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 16:02   #6680
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
sodom, hvala na informaciji
Nisam htio propustiti priliku i uzeo sam ih odmah, bez razmišljanja i mjerenja.
Najradije ih nebi niti prodavao, najviše bi ih volio zamjeniti za 686 ili čak za 685 zvučnike, pa da imam još jedan par, jer sam i sa njima ekstra zadovoljan.
Ukoliko ne bude ponuda za zamjenu koje bi mi odgovarale, ostaviti ću ih, pa kada se budem selio, tražiti ću stan sa malo većim dnevnim boravkom ili malo boljim razmještajem
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 23:54   #6681
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Pozdrav, vidim da je tema o hifi pa da predstavim svoj sistem

Cd player Audio Analogue Crescendo, pojačalo AA Crescendo, zvučnici Quad 11L2, kablovinje Straight Wire, Xindak i Accustic Arts, stalci za zvučnike Rondo Slant, DIY platforme za komponente medijapan 35mm na šiljcima presvučene u crnu kožu.

Slika nije baš bajna al jedino tu imam
http://img26.imageshack.us/img26/6319/img1092li.jpg
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 16:38   #6682
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Jako lijepo. Bilo bi i ljepše da je još neka polica. Sviđa mi se i prostorija.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 01:05   #6683
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kaj se tiče police meni osobno ovo bolje izgleda,a i ne treba mi jer su samo dvije komponente,jedino sam ih mislil farbat al mi je pala na pamet ideja s kožom i tapetar ih je vrhunski složil,puno bolje izgledaju neg farbane samo se ne vidi na slici.
A kaj se tiče prostorije ona je najveći minus u cijeloj priči zato kaj je kockastog oblika kaj je najgora prostorija za slaganje muzike al tu si nemrem pomoć previše.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 13:27   #6684
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
fini setup bome, si se probao igrati sa stražnjim zidom?

bas trapovi, difuzori etc.?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 15:52   #6685
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Pozdrav, vidim da je tema o hifi pa da predstavim svoj sistem

Cd player Audio Analogue Crescendo, pojačalo AA Crescendo, zvučnici Quad 11L2, kablovinje Straight Wire, Xindak i Accustic Arts, stalci za zvučnike Rondo Slant, DIY platforme za komponente medijapan 35mm na šiljcima presvučene u crnu kožu.
Krasno i jednostavno
Kakvu glazbu slušaš?
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 18:40   #6686
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
@syss

Najviše me muči jeka,soba je kockasta i relativno prazna,po tom pitanju mogu na jedan zid stavit eventualno jednu policu i na suprotni nekakvu sliku,za druge zahvate jednostavno nema mjesta.
Kaj se tiče basa s tim nemam problema s Quadovima jer su tu dosta tanki i mogu bit dosta blizu stražnjeg zida,ipak je to nekih svega 6-7L kutija i 125mm mid-bass.Trenutno su oko 35cm odmaknuti od zida,soba je 15m2
S tim zvučnicima nisam imal problema s basom ni dok su bili spojeni na kombinaciju Denon DCD-710 playera i NAD326 pojačala pošto je poznato da NAD ima dosta "saftni" donji spektar.
Sad mi malo i fali te NADove topline jer s AA elektronikom zvuči dosta utegnutije,al i dalje ugodno za slušanje i osjetno bolje.
Dok sam recimo na Denon/NAD kombo spojil Monitor Audio RX1 tu je bilo basa na izvoz i stojnih valova da možeš surfat a zvučnici su bili odmaknuti 60-70cm od stražnjeg zida.Još dan danas mi nije jasna ta količina basa koja je izlazila iz tih malih kutija.


@nino_z

Sluša se uglavnom strana raznolika muzika,kak me pukne i kakve sam volje.
Ne sluša se niš ozbiljno ni "audiofilsko" tipa klasika i takve stvari.
Budem još sutra nabacio koju sliku ak ću imat vremena jer ova je cijela mutna.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 19:42   #6687
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Polica s knjigama, zavjesa, tapiserija.........? Najbitnije je kaj ti je soba, kolko sam skuzio, specijalizirana za slusanac. Sve drugo se da porihtat
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 00:52   #6688
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hm... možda na bokove apsorbere neke ili na stražnji zid di sjediš pa malo tu jeku da pritegneš.

zamisli na tak sličnoj kvadraturi rx6
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 08:13   #6689
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Kad smo se dotakli ubijanja jeke, otkad sam iz sobe izbacio neke elemente viska, sada imam problem s jekom. Cak i kad pricam cujem je.

E sad, sto ste mislili pod tom zavjesom i tapiserijom? Tapiseriju bi trebao objesiti na neki zid, pretpostavljam, sto nemam i ne pase mi uz minimalizam. Ali zavjesu na prozoru imam koja mi trenutno stoji zdesna.

Soba ima 4x3m i zvucnici su postavljeni na siri zid. Zavjesa i prozor su na jednom uzem zidu. Kako u planu imam u skorije vrijeme uzeti i subwoofer, mogu li kao bas trapove iskoristiti uske visoke police za knjige (s knjigama jasno) postavljene u suprotne kuteve?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 10:28   #6690
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
goli zidovi, minalizam i zvuk ne idu skupa... to ti treba biti u startu jasno.

ovo u kutu ti neće dati neke revolucionarne pomake imho, bar ne u niskotonskom području.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na