Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2015., 22:34   #31
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
zvuk je zvuk, i niti jedan gaming headset se ne moze ni priblizit AKG-u u ovom cjenovnom rangu.
Ko je reka da nije, nisan pratio da li AKG ima gejming setove. Moja poanta je bila ako mu triba headset ne triba mu odlicne sluske + mic.

Ja osobno iman headset neki xadsyc od 150kn i sluske od 100€.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 01:35   #32
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pa ovo s logotipom je čisti trend koji sve više firmi prakticira. S nekih krutih, industrijskih logotipa, idu na nježnije, pristupačnije. Publika je sve mlađa, treba biti zaobljeno, šareno.

Matična firma mi je nedavno napravila takav redizajn, i iako mi se nije sviđao u početku, nakon što sam dobio knjigu standarda s objašnjenjem kako i zašto, sve sjedne na mjesto.

Dakle, što se logotipa tiče, sve im je na mjestu i ovo im je odličan potez, sviđalo se nekima ili ne.
oprosti na izravnosti, ali kroz nekakvu ekonomsku prizmu - zar to ne znaci da se, barem privremeno, Logitech jos vise posvecuje proizvodnji massively demand proizvoda? cijelu svoju ergelu produkta kao takvih prilagodava / okrece prema mladima, prema prepoznavanju njihovih afiniteta i zadovoljavanju?


sad, nije da uopce potjecem iz ekonomskog svijeta, ali zar takav potez ima dubljeg smisla (odnosi se na dugorocnost kao takvu) gdje je za pretpostaviti ce se Logitech utopiti u masi drugih proizvodaca? gdje Logitech nece znaci kvalitetu nego jos jednog igraca, te nakon relativnog kratkog roka uspjesnosti prodaje / profita (jer ljudi >>znaju<< sto je LOGITECH) ce vremenski se gubiti ta povezanost?
jer nije jednom u svijetu da je proizvodac "nestao" u kratkom roku jer je drzao cijene ili naplacivao neopravdano vise od konkurencije?

ili je to sam smisao ovakve pretvorbe:
a) da se pod fol totalnog zaokreta politike kao priblizi mladima, kao poboljsa prodaja (sto vjerovatno i hoce kroz pocetnih par godina), a ispadne na kraju ultimativni zajeb jer si ovim potkopao sam sebe dugorocno ne uzimajuci u obzir posljedice;
b) da se pod fol totalnog zaokreta politike kao priblizi mladima, kao poboljsa prodaja (sto vjerovatno i hoce kroz pocetnih par godina), a ispadne na kraju ultimativni zajeb jer si ovim potkopao sam sebe dugorocno namjerno jer pretpostavljas koje su posljedice i racunas na njih?


sve 5, jasno je sto je trendy. nazalost. jasno je sto se prodaje, ali to se prodaje jer je jeftino. i jer smo postali masa konzumenata kojima je prvo vizualno povezivanje, zatim cijena. kvaliteta kao takva je skroz malo bitna stvar, ali.....

zar to znaci da ce odredeni proizvodaci propasti jer imaju kontantan nivo kvalitete i pouzdanosti koje se strikno drze i provode ju, uz manje promjene / izmjene ovisno o trendy zahjevima (ali nikako van zadanih i dobro poznatih okvira), uz naravno naplatu takve kvalitete, dizajna i pouzdanosti? sigurnosti?
zar ce oni ostati bez kupaca? ili ce osigurati uvijek adekvatan broj kupaca na koje mogu racunati, isto kao sto taj odreden broj kupaca moze racunati na tog proizvodaca da ce proizvod ispuniti tocno ono sto ocekuju?



znam, poduze je ovo sve napisano, ali namjerno. Logitech osobno krizam od sada pa nadalje, ova reklama kao i 95% jebenih danasnjih igara (samo za primjer) je napravljena - za konzumente. danasnje konzumente kojima je mnogo bitnija kolicina od kvalitete, tj samo to traze jer su "dobro odgojeni" .

upravo zato, takoder, cim vidim ovakve sarolike boje, aktivan napumpan video pun krasne balavurdije, ispraznu glazbu u stilu ljetnjeg hitića - dovidenja i nadam se da ce cim prije doci iz guzice u glavu cega su se odrekli. dugorocno, jer samo kada se pogleda - Logitech je unazad 15 godina stekao kvalitetu, stekao brand. pa je unazad recimo 5 poceo sam po sebi opadat, ovo me iskreno zanima zasto jer nisu nista realno pojeftinili u usporedbi sa konkurencijom.
sada ce se valjda zadrzati na toj niskoj razini na koju su spali, ali ce biti trendy uz kombinaciju branda - ce drzati cijene, barem vise od konkurencije dok zapravo ne nude nista bolje, NISTA. svijetle li buducnosti........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2015., 08:04   #33
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

Možeš ti biti nostalgičan koliko hoćeš, ali psihologija sve više uzima maha u marketingu. Mladima nije dovoljno dati dobar proizvod, treba ga i zapakirati u šareno. Šareni artikal
Jel ti kužiš koliko je ova gore tvrdnja besmislena?
Majke mi, nekad stvarno mislim da je ona kokolinda u pravu i da vam treba opet uvesti vojni rok od 12 mjeseci.
Kakav psihologija mora biti da reagira pozitivno na ovo?
Sigurno one hodajuće štange za infuziju u majicama sa onim debilnim zelenim krokodilom kojima trešti seka i ceca sa slušalica?
Da treba zapakirati u šareno..

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 10.07.2015. u 08:11.
  Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 08:45   #34
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Zato taj posao rade ljudi koji razumiju takve stvari a ne ti
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 08:57   #35
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Kakav psihologija mora biti da reagira pozitivno na ovo?
Jel ti ikada promotriš malo ljude oko sebe?
Svijet je pun debila, a oni kupuju svašta šareno.
Marketing se, izgleda, okreće u njihovom smjeru.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 09:01   #36
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Vidjeli smo kako je prihvacen tramp stamp logo za corsair gaming seriju

Inace slazem se s burkom, previse je takvih sarenih plain firmi, necu nista govoriti o proizvodima jer jos ih nema al nisam fan novog dizajna
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 11:03   #37
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sad, nije da uopce potjecem iz ekonomskog svijeta, ali zar takav potez ima dubljeg smisla (odnosi se na dugorocnost kao takvu) gdje je za pretpostaviti ce se Logitech utopiti u masi drugih proizvodaca?
Jel ti palo na pamet da jedna kompanija čija vrijednost se mjeri u milijardama dolara ima cijelu mašineriju analitičara tržišta koji bilo kakve odluke vezane za poslovanje kompanije detaljno proučavaju, analiziraju, ispituju tržište te na temelju tih rezulatat donose odluke?

Ovi mijenjaju logo, a ti pričaš o propasti kompanije... nigdje veze.

Masa velikih firmi su kroz svoju povijest mijenjale logo, neke i po 10 puta, to nije nikakva novost da svoj brend s vremena na vrijeme moderniziraš kroz vizualni identitet.

I sve to nema nikakve veze s konačnim proizvodom i ne znam kako netko na osnovu mijenjenja loga može reći da će im kvaliteta opast.
Logitech su ionako svi kupovali jer imaju i jeftinijih i skupljih proizvoda i jer su im proizvodi često dobar omjer uloženog-dobivenog, nikada nisu imali posebno tržište kupaca kao recimo Razer ili SteelSeries.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 11:53   #38
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
oprosti na izravnosti, ali kroz nekakvu ekonomsku prizmu - zar to ne znaci da se, barem privremeno, Logitech jos vise posvecuje proizvodnji massively demand proizvoda? cijelu svoju ergelu produkta kao takvih prilagodava / okrece prema mladima, prema prepoznavanju njihovih afiniteta i zadovoljavanju?
Ne nužno, primarno je cilj povećati product awareness na područjima u kojima dosad nisu imali toliku prolaznost.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sad, nije da uopce potjecem iz ekonomskog svijeta, ali zar takav potez ima dubljeg smisla (odnosi se na dugorocnost kao takvu) gdje je za pretpostaviti ce se Logitech utopiti u masi drugih proizvodaca? gdje Logitech nece znaci kvalitetu nego jos jednog igraca, te nakon relativnog kratkog roka uspjesnosti prodaje / profita (jer ljudi >>znaju<< sto je LOGITECH) ce vremenski se gubiti ta povezanost?
jer nije jednom u svijetu da je proizvodac "nestao" u kratkom roku jer je drzao cijene ili naplacivao neopravdano vise od konkurencije?
Opet, ne nužno. Analitičari rade analizu koliko je brand poznat i "voljen" od strane različitih spolova, rasa, godišta, boje kose, količine zubiju... te kakvo svi oni mišljenje imaju o brandu i njegovim proizvodima. Napraviš takvo istraživanje na tržištima na kojima ti ide dobro i na tržištima na kojima ti ide loše i praktički imaš sve podatke o tome što trebaš napraviti kako da uspiješ.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ili je to sam smisao ovakve pretvorbe:
a) da se pod fol totalnog zaokreta politike kao priblizi mladima, kao poboljsa prodaja (sto vjerovatno i hoce kroz pocetnih par godina), a ispadne na kraju ultimativni zajeb jer si ovim potkopao sam sebe dugorocno ne uzimajuci u obzir posljedice;
b) da se pod fol totalnog zaokreta politike kao priblizi mladima, kao poboljsa prodaja (sto vjerovatno i hoce kroz pocetnih par godina), a ispadne na kraju ultimativni zajeb jer si ovim potkopao sam sebe dugorocno namjerno jer pretpostavljas koje su posljedice i racunas na njih?
Kao i svima, bitno im je da zadrže postojeće kupce, ali da od branda stvore nešto prepoznatljivo što će stvoriti buduće kupce. Lupi taj logo u reklami na Cartoon Networku, stavi ga u reklamu u neku igricu za klince na tabletima...dobivaš klinca koji će kliknut na to jer je šareno, otvorit će mu se video na kojem vidi da ne mora lupati po ekranu, nego ima nešto što se miče i što može pritisnuti.
Nisu ti stručnjaci tamo bezveze, kao što varan misli


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sve 5, jasno je sto je trendy. nazalost. jasno je sto se prodaje, ali to se prodaje jer je jeftino. i jer smo postali masa konzumenata kojima je prvo vizualno povezivanje, zatim cijena. kvaliteta kao takva je skroz malo bitna stvar, ali.....

zar to znaci da ce odredeni proizvodaci propasti jer imaju kontantan nivo kvalitete i pouzdanosti koje se strikno drze i provode ju, uz manje promjene / izmjene ovisno o trendy zahjevima (ali nikako van zadanih i dobro poznatih okvira), uz naravno naplatu takve kvalitete, dizajna i pouzdanosti? sigurnosti?
zar ce oni ostati bez kupaca? ili ce osigurati uvijek adekvatan broj kupaca na koje mogu racunati, isto kao sto taj odreden broj kupaca moze racunati na tog proizvodaca da ce proizvod ispuniti tocno ono sto ocekuju?
Ma neće nitko propasti. Imaš brandove koji imaju jasno određene ciljane skupine za koje rade proizvode i tog se slijepo drže i uvijek će imati svoje kupce. Što se pouzdanosti tiče, samo štancaju provjereno i to radi, ali ima i cijenu.
Imaš i druge koji žele rasti i žele raditi sve za sve, ući na područja gdje ih prije nije bilo, i oni će imati svojih flopova i manjak pouzdanosti. Zato moraju ulupati bogatstvo u marketing da poprave product awareness.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
znam, poduze je ovo sve napisano, ali namjerno. Logitech osobno krizam od sada pa nadalje, ova reklama kao i 95% jebenih danasnjih igara (samo za primjer) je napravljena - za konzumente. danasnje konzumente kojima je mnogo bitnija kolicina od kvalitete, tj samo to traze jer su "dobro odgojeni" .

upravo zato, takoder, cim vidim ovakve sarolike boje, aktivan napumpan video pun krasne balavurdije, ispraznu glazbu u stilu ljetnjeg hitića - dovidenja i nadam se da ce cim prije doci iz guzice u glavu cega su se odrekli. dugorocno, jer samo kada se pogleda - Logitech je unazad 15 godina stekao kvalitetu, stekao brand. pa je unazad recimo 5 poceo sam po sebi opadat, ovo me iskreno zanima zasto jer nisu nista realno pojeftinili u usporedbi sa konkurencijom.
sada ce se valjda zadrzati na toj niskoj razini na koju su spali, ali ce biti trendy uz kombinaciju branda - ce drzati cijene, barem vise od konkurencije dok zapravo ne nude nista bolje, NISTA. svijetle li buducnosti........
Pa, vjerujem da svi mi ovdje, jer smo "stari" kupci, tako razmišljamo. Prošla nas je faza gdje nas je marketing naveo na "poželjan" proizvod i sad gledamo samo pouzdan proizvod. Na nas ni ne ciljaju više. Stari korisnici ih zaobilaze, novima nemaju što ponuditi jer od početka djeluju kao ozbiljna firma i imaju takav nastup. Morali su napraviti ovo i sad ćemo vidjeti kuda to vodi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 12:07   #39
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Jel ti palo na pamet da jedna kompanija čija vrijednost se mjeri u milijardama dolara ima cijelu mašineriju analitičara tržišta koji bilo kakve odluke vezane za poslovanje kompanije detaljno proučavaju, analiziraju, ispituju tržište te na temelju tih rezulatat donose odluke?

Ovi mijenjaju logo, a ti pričaš o propasti kompanije... nigdje veze.

Masa velikih firmi su kroz svoju povijest mijenjale logo, neke i po 10 puta, to nije nikakva novost da svoj brend s vremena na vrijeme moderniziraš kroz vizualni identitet.

I sve to nema nikakve veze s konačnim proizvodom i ne znam kako netko na osnovu mijenjenja loga može reći da će im kvaliteta opast.
Logitech su ionako svi kupovali jer imaju i jeftinijih i skupljih proizvoda i jer su im proizvodi često dobar omjer uloženog-dobivenog, nikada nisu imali posebno tržište kupaca kao recimo Razer ili SteelSeries.
ne. ja sam pao sa kruske i cekao sam tebe da me prosvjetlis. skroz. al' skroz.

prvo, ne moras ovako seljacki. ne moras ovako seljacki se ikada ponasati. ne moras ovako jadno. ako grijesim i ti smatras da grijesim - sve mozes reci na ljepsi i konkretniji nacin. JER MOZES. ako ne znas, NAUCI.
ne zato sto je ovo forum ili konferencijska dvorana, nego jer ovako neces stici nigdje i cesce ces ostati glup nego pametan (iako ti smatras da si pametan).


drugo, LOGO kao takav nije bitan. logo je najmanje bitan. style i logo nemaju veze jedno s drugim, kao niti dizajn, kao niti ciljano trziste. logo je tu sasvim nebitan. bitno je kuda se brand kao takav okrece, zasto se okrece, s kojim tocno ciljem


dalje, navedi jednu "ozbiljnu" firmu, konstantno dugorocno ozbiljnu i koja ima tradiciju i samim time cijenu - da je napravila ovakav zaokret i ostala kvalitetna, drzi se tradicije i kvalitete .

pogledaj dalje na to sto ti se svodi jedna takva firma, dugorocno. uostalom, napisao sam gore, nisi shvatio, nemam nikakvih zamjerki jer nitko nije identican - ali ici sa "e, jesi ti blesav, pa oni imaju zilijune novaca i valjda su pametniji od nas" je sam pristup nikakav, kao i sama teza kao takva da je istinita (da su automatski pametni cim imaju para).


a hoces mozebitni drugi razlog zasto ovo sarenilo i zaokret?
Logitec se srozava i srozava. velika kolicina povrata, velika kolicina nevalitete (generalno losa dizajnerska rjesenja, stednja zbog x razloga, odlazak nekih pozicija koje su ocito bile prebitne i nereagiranje na njih), lose vodstvo i odluke i tako godina plus godina plus godina itd itd.....

nagomilavaju se troskovi, neostvaren adekvatan profit za daljno konkuriranje, cijeli niz mehanizama vuce jedan drugoga i dodes do tocke - A ŠTA SAD? ne smatras da je ovo mozda pokusaj da se isprofiliraju negdje drugdje, pokusaju opstati / zadrzati se na trzistu?



@1v@n

hvala na odgovoru, ovo volim vidjeti i ovakav odgovor procitati . rezime je da Logitech tebe, kao i mene, vise ne zanima .
da, jer ocito smo postali svjesni dosta toga sto ljudi hm...., uzimaju kao normalno i uobicajno i tocno se tako ponasaju kako trziste ocekuje od njih. fuck that, za 10-15 godina se lako okrene sve i ljudi postanu samosvjesniji i sposobniji koristit ovo izmedu usiju, ali opet s druge strane - mozda budemo jos vise konzumentska rasa.
to je ono, mozda bude, mozda i ne . thnx jos jednom na replyu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 10.07.2015. u 12:14.
Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 12:18   #40
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Nema s tobom neke rasprave, ne razumiješ uopće poslovanje velikih kompanija, a kad ti se nešto pokuša objasniti, takve postove proglašavaš seljačkim, a sugovornike glupim.
Nauči se komunikaciji pa se javi, a možeš poslati i e-mail Logitechu pa im objasniti da rade krivi potez.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2015., 12:24   #41
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
rezime je da Logitech tebe, kao i mene, vise ne zanima
Ne isključujem ja njih još potpuno. Ne mogu reć da ću u nekoj budućoj potrebi kompletno ignorirati što imaju za ponuditi, ali da će mi biti prvi izbor...neće.
Nevezano za marketinški nastup, čisto iskustva radi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 13:27   #42
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Zaboravio sam pohvaliti i g500 i g502, prvi radi vec 5. godinu, drugi vec vise od pola godine.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 15:05   #43
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nema s tobom neke rasprave, ne razumiješ uopće poslovanje velikih kompanija, a kad ti se nešto pokuša objasniti, takve postove proglašavaš seljačkim, a sugovornike glupim.
Nauči se komunikaciji pa se javi, a možeš poslati i e-mail Logitechu pa im objasniti da rade krivi potez.
? s obzirom da cu uvijek uci u pametnu raspravu ili istu napustiti kada vidim da nema smisla, barem cu si dati truda da i to objasnim - zasto odustajem.

dakle, ovako nikada ne nastupam prvi, nego prosli post je bila samo reakcija na nacin kako si ti poceo. nazalost, ti to ne vidis, ja da. cista reakcija i napisano je bilo na tvoj nacin pristupa, sto izrazavanja, sto pristupa samoj raspravi kao takvoj.

drugo, ako imas iskustva (a ocito da imas, zar ne? jer su tu velike tvoje rijeci >>"ne razumiješ uopće poslovanje velikih kompanija"<<, sto daje zakljuciti da ti zaista jesi u cijelom poslovanju velikih kompanija, JESI), onda barem si daj truda pa prosvijetli mene ili druge u cemu grijesimo.

ili pazi, trljam svoju kuglu i pretpostavljam kroz maglu koju vidim da si ti isto smrtnik u ovom ogromnom korporativnom poslovnom svijetu. ali ti si bez pol zrna razmisljanja i opravdanog kredibiliteta razmeces recenicama - ali ti uopce ne razumijes poslovanje velikih kompanija. ali tebi na pamet da jedna kompanija čija vrijednost se mjeri u milijardama dolara ima cijelu mašineriju analitičara tržišta koji bilo kakve odluke vezane za poslovanje kompanije detaljno proučavaju, analiziraju, ispituju tržište te na temelju tih rezulatat donose odluke........


hell, pa ja ili imam cast pricati sa maherom, sa direktorom svemira, sa kremom (sa tobom, ako nemas mogucnosti dubljeg shvacanja), ili pricam sa nekome tko ima guzicu, samim time i misljenje. ogromna je razlika.

ako si ovo prvo, onda budi korektan i nauci nas smrtnike nekim novim stvarima, priblizi nam ih, rasvijetli nas. u suprotnome nikako ne mozes se onako postaviti - ja nemam pojma jer ja ne razumijem poslovanje velikih firmi . jer isto tako ja tebi postavljam pitanje - po cemu ti imas?


drugacije - pogledaj odgovor upucen meni, ali i generalne odgovore od Ivana. ne osjetis razliku, ne vidis ju kako covjek pristupa tematici?

i da, slazem se jer nema smisla, s moje strane gledano realno, nastaviti raspravu kada skroz drugacije gledamo, izrazavamo se, imamo drugacija ocekivanja, drugacije funkcioniramo, nismo na istom nivou.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 16:29   #44
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Mozes mislit na temelju rezultata ispitivanja... Sasvim normalno da su promijenili logo ali ne treba tome davati neku misticnost u stvaranju istog.
Moj primjer: nisam siguran je li na prvoj ili drugoj godini faksa ali predmet je marketing i dobijemo zadatak da osmislimo logo i sve sto ide uz to za jednu prehrambenu grupaciju.
Pobjednik je dobio, ako se dobro sjecam, poklon paket njihovih proizvoda - mozes mislit ozbiljnog istrazivanja trzista.
E da, zato danas imamo Gastro Grupu
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 18:10   #45
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Mozes mislit na temelju rezultata ispitivanja... Sasvim normalno da su promijenili logo ali ne treba tome davati neku misticnost u stvaranju istog.
Moj primjer: nisam siguran je li na prvoj ili drugoj godini faksa ali predmet je marketing i dobijemo zadatak da osmislimo logo i sve sto ide uz to za jednu prehrambenu grupaciju.
Pobjednik je dobio, ako se dobro sjecam, poklon paket njihovih proizvoda - mozes mislit ozbiljnog istrazivanja trzista.
E da, zato danas imamo Gastro Grupu
pa okej, niti se ne obracam logu. nije niti bit u logu, moze bit napisan glagoljicom, sasvim nebitno. logo kao takav je zadrzao skoro pa isti .

stvar je u zaokretu komplet politike Logitecha kao takvoga. i kojim stopama ide, na koji market puca, koje poruke salje, koje vrijednosti njeguje, kako Logitech ocekuje da se gleda izvana.

na temelju ovih sarenih bojica ce bit veselo . opet kazem - Logo i ispitavanja i sve sto si napisao, not the point niti iz daleka.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 18:51   #46
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Dosta toga stoji sto ti kazes ali ne mozes reci da nije povezano niti izbliza. Pa sve sto rade rade u svrhu priblizavanja kupcima, ne znam zasto mislis da nije povezano.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 19:08   #47
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
logo je tu najmanja stvar . naravno da ima donekle povezanosti sa zaokretom, ali je i dalje prepoznativ u svijetu i dalje pise sto jest, mozda je maknut ovaj simbol (sta vec je) lijevo-desno-iznad samog jednostavno natpisa Logitech......

ali ja barem nisam na to niti najmanje referirao sa proslim postovima . zaokret, i to javno prezentiran kroz video, je puno veci od loga.

dodatno mi ostaje gorak okus u ustima upravo to - zadrzali su svoju prepoznatljivost kroz logo, ali su skroz zaokrenuli politiku . sto kaze Ivan - dovidenja stari kupci, vise nam ne trebate (ali nam treba znate to sto smo stekli upravo sa vama, sto ste trosili (opravdano u najvecoj mjeri) i davali nam vas novac i povjerenje, mi sada idemo dalje - ali vama hvala sto ste nas izgradili, jer ce nam to pomoci jer ljudi znaju za logitech. samim time - cemo lakse prodavati muda pod bubrege ).

nevermind......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 19:31   #48
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Mene jedino zanima onaj čuveni Logitechov middle button click koji odlazi brzinom munje na svim iole skupljim modelima koje sam ja posjedovao. Mx revolution, performance mx, mx 1000, mx1100... ... ...svima ode taj click od scrolla ekspresno
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 19:58   #49
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
1v@n kako ti se da? Ovo što ti sada radiš je kao da ja lika koji ne vidi iz glave učim gađanju iz pištolja. Niđe veze!

Okani se rasprave i čuvaj te živce...

P.S. Ugodan vikend svima, a najviše lođidrek fanovima.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 20:37   #50
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Burko ti se isto lozis na woodena, to je kao da sa furbyem razgovaras

Sve vise i vise logitech tone, to je ocigledno. Pokazao sam primjer svojih g930 slusalica. Nadalje, cim je u hr stigao mis ovaj novi mx master, kupio sam ga i ok je, no treba softverski dosta toga sredit, a apdejta nema vec mjesecima. Bas ono, izdali smo misa i *ebe nam se za dalje.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 21:28   #51
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
@mamutarka

google mi je trebao reci sto je furby . nasmijah se, thnx!
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 21:29   #52
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Strašno.
A moj mx518 i još par komada periferije starih 10+ godina i dan danas rade bez nekih tragova zamora.
Isto moj MX510. Valjda im se ne isplati da imamo miševe za cijeli život...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 22:19   #53
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Burko ti se isto lozis na woodena, to je kao da sa furbyem razgovaras
Ja znam da bi ja prije furbyu objasnio koliko traje jamstvo iPhonu nego tebi, nakon 3 puta objašnjavanja i dalje ti ništa nije jasno, to baš moraš biti nadaren

Kad smo kod jamstva, to je jedna velika prednost Logitecha naspram drugih proizvođača periferije, imaju 3 god. jamstva, samo nek to ne diraju i uvijek će mi biti prvi izbor.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 22:34   #54
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
došla su nova idejna riješenja "LOGI":

za "mlade lav i lajk brendere" ajmo preordavanje


  Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 09:41   #55
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Također u Logitech kampu (MX 1000, MX 518, G400s) svi rade normalno...

Ali čitam recenzije ovih novih miševa i govore da je pala kvaliteta izrade, šteta
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 10:58   #56
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Također u Logitech kampu (MX 1000, MX 518, G400s) svi rade normalno...

Ali čitam recenzije ovih novih miševa i govore da je pala kvaliteta izrade, šteta
Koliko dugo koristis MX1000? Ja sam imao 4 komada, i jos nisam naisao na jednog kojemu i dalje radi srednja tipka.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 11:10   #57
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja imam MX500 (taj ima 12 godina d aje kod mene) i 2 komada MX 510 (ti su nekih 9-10 godina stari).

Svi rade i dan danas ko i prvog dana dok reicmo G700 kojeg imam nekih 2,5 godine isto radi OK ali mi ove tri gornje "G" tipke nikad nisu sjele tj. korisitm ih svakodnevno ali onaj tupi nepostojeci/necujni click pa nekad moram vise puta stisnuti tipku da budem siguran da je uhvatio a da ne govorimo o bateriji koja nemoze izdrzati ni 5 sati rada na kompu pa je Bezicni kod mene 99% vremena zicni .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 11:30   #58
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja imam MX500 (taj ima 12 godina d aje kod mene) i 2 komada MX 510 (ti su nekih 9-10 godina stari).

Svi rade i dan danas ko i prvog dana dok reicmo G700 kojeg imam nekih 2,5 godine isto radi OK ali mi ove tri gornje "G" tipke nikad nisu sjele tj. korisitm ih svakodnevno ali onaj tupi nepostojeci/necujni click pa nekad moram vise puta stisnuti tipku da budem siguran da je uhvatio a da ne govorimo o bateriji koja nemoze izdrzati ni 5 sati rada na kompu pa je Bezicni kod mene 99% vremena zicni .
Imam dva G700 i jedan G700s, na svima te tri "G" tipke rade dobro. Ali se na jednom G700 pojavio famozni problem sa desnim klikom. G700s od prvog dana imao jako cudan klik na "back" tipki, iako je radila. Sve brzo rijeseno od strane Logitecha ali da je QC dobar, nije. S baterijama nisam imao problema, a ionako uvijek mozes staviti novu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 11:56   #59
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Samo jedan komentar na ovu temu

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 15:01   #60
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ahahaha
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na