Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2010., 10:58   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Corsair H70 cooler

http://www.hexus.net/content/item.php?item=25765
http://www.bug.hr/vijesti/corsair-hydro-h70/103159.aspx

evo izasla je poboljsana verzija H50 coolera, namijenjen i7 i novijoj generaciji procesora. Koliko testovi pokazuju, puno se bolje nosi s overclockanim i7 procesorima.
Adekvatno tome i cijena je nesto veca, koliko pisu 20 funti veca.




Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 05.08.2010. u 11:06. Razlog: dodane slike
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 11:24   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Cekamo prve testove ali ako je istina da spusta 13°C temparaturu na clockanom i7920@3.8Ghz u odnosu na H50 to bi moglo biti vrhunsko hladjenje (po vrhunskoj cijeni nazalost ). Neka je i "samo" 10°C to je vec super .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2010., 11:42   #3
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ako je H50 bio oko 600-700kn, kako gdje..znači ovo je minimum 900kn...
Ipak je ovo sad ozbiljnije vodeno hlađenje pa ako je vjerovati proizvođaču bit će odličan kompromis između "pravog" vodenog i super zračnih hladnjaka.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 16:43   #4
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
750kn košta vani, tam di ja kupujem. A u pravilu su oko 250-300kn niže cijene nego kod nas, ako ne i više.

Tak da kad dođe ispod soma kuna ne bude. Al ak je tolko bolji od H5 onda nije loš hladnjak, jer zauzima malo mjesta, ljepo hladi i tiho je, te sve baca van.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 02:06   #5
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Lol, pa za 1000Kn slozis si pravo vodeno hlađenje... cpu blok, pumpa, rezervar i radijator


Zadnje izmijenjeno od: bluefluid. 06.08.2010. u 03:27.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 05:38   #6
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Lol, pa za 1000Kn slozis si pravo vodeno hlađenje... cpu blok, pumpa, rezervar i radijator

ja ne vidim nigdje cijene fitinga za cijeli sistem + crijeva + tekučina + 2 venta koja hlade hladnjak + poštarina svega toga ( ako sam ideš po to.. cijene cestarina/gorivo )

+

po čemu misliš da je ovo " pravo " vodeno, a H70 nije, rade na istom principu, zar ne?
__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 08:51   #7
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova

po čemu misliš da je ovo " pravo " vodeno, a H70 nije, rade na istom principu, zar ne?
Isti je princip, ali je COrsair zatvoren sistem sa premalim radijatorom i kratkim crijevima, i to se nakon dužeg vremena sve ugrije toliko da ni push-pull ne može ohladiti.
Sječam se bili su neki testovi da su ostavili load od preko 15 sati na H50, nakon par sati loada je još OK, ali nakon 10-12 sati temperature samo rastu i rastu.
To se toliko grijalo da ga je samo gašenje moglo ohladiti.

Možda load od 15 sati nije neki prebitan benchmark jer će ga samo coderi tak dugo ostavljat load, ali kad je već high-end hladnjak onda treba sve izdržati.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 09:33   #8
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Isti je princip, ali je COrsair zatvoren sistem sa premalim radijatorom i kratkim crijevima, i to se nakon dužeg vremena sve ugrije toliko da ni push-pull ne može ohladiti.
Sječam se bili su neki testovi da su ostavili load od preko 15 sati na H50, nakon par sati loada je još OK, ali nakon 10-12 sati temperature samo rastu i rastu.
To se toliko grijalo da ga je samo gašenje moglo ohladiti.

Možda load od 15 sati nije neki prebitan benchmark jer će ga samo coderi tak dugo ostavljat load, ali kad je već high-end hladnjak onda treba sve izdržati.
Neznam tko je to testirao ali to jednostanvo nije istina (barem ne na H50). Moj komp zna biti po 7 dana u full loadu (rendering) i temp kad dostigne svoju max temp onda tu i stoji konstatno, tako da rekla-kazala metoda bas i nije pouzdana .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 09:47   #9
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam tko je to testirao ali to jednostanvo nije istina (barem ne na H50). Moj komp zna biti po 7 dana u full loadu (rendering) i temp kad dostigne svoju max temp onda tu i stoji konstatno, tako da rekla-kazala metoda bas i nije pouzdana .
E takve postove volim! Ne rekla kazala!

Znaci H70 će bit mrcina!

ha ić ćemo u nabavu šta sad... al prvo nabavit i7 da imam šta hladit..
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 09:47   #10
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ma nisu te temperature išle to throtlanja i gašenja CPU-a (i neće doći), nego je baš bio graf dizanja temperatura, razlika između loada nakon 4-5 sati i loada nakon 12 sati je bila i 15-ak stupnjeva gore, pa su valjda prekinuli testiranje jer nije imalo smisla mučiti i7 920 na 1.4 V sa 20 sati loada.

Čak je i test bio na nekom relativno "vjerodostojnom" sajtu.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 06.08.2010. u 09:53.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2010., 10:27   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ma nisu te temperature išle to throtlanja i gašenja CPU-a (i neće doći), nego je baš bio graf dizanja temperatura, razlika između loada nakon 4-5 sati i loada nakon 12 sati je bila i 15-ak stupnjeva gore, pa su valjda prekinuli testiranje jer nije imalo smisla mučiti i7 920 na 1.4 V sa 20 sati loada.

Čak je i test bio na nekom relativno "vjerodostojnom" sajtu.
Nisam ni mislio do trhottlinga ali meni moj i7 920@4Ghz dostigne 77-79C nakon nekih 15ak minuta renderinga i tu stoji do kraja, znaci ako se sobna temp ne podize nece ni ova rasti a sobna mi je na nekih 24-26 konstatno (kad je rendering on klima radi u sobi ). Znao sam par puta zatvorit vrata i ne upalit klimu i tada je sobna dosla do 29°C a CPU temp bi porasla za nekih 2 sutpnja sto je OK ali kao sto rekoh nema takvog efekta kod mene u praksi.

Sve u svemu s nestrpljenjem cekam da Corsair tj. neko nezavisna potvrdi ovih 13°C manje na H70 nego na H50 .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 06.08.2010. u 10:45.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 10:57   #12
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Isti je princip, ali je COrsair zatvoren sistem sa premalim radijatorom i kratkim crijevima, i to se nakon dužeg vremena sve ugrije toliko da ni push-pull ne može ohladiti.
Sječam se bili su neki testovi da su ostavili load od preko 15 sati na H50, nakon par sati loada je još OK, ali nakon 10-12 sati temperature samo rastu i rastu.
To se toliko grijalo da ga je samo gašenje moglo ohladiti.

Možda load od 15 sati nije neki prebitan benchmark jer će ga samo coderi tak dugo ostavljat load, ali kad je već high-end hladnjak onda treba sve izdržati.
mislim da si ti nekaj tu gadno pobrkao jer ovo što si sad rekao nema logike..
Pa nije sve istinito što piše.. razmisli logički šta se treba dogoditi nakon 15 sati loada da od jednom da H50 više nemože ohladit sistem.. meni padaju samo dvije ideje..
1. Temperatura sobe se dignula
2. Pumpa/ventilator ne rade kako bi trebale - što bi značilo da je H50 neispravan i trebalo bi ga zamjenit...

Mislim razmisli sam šta bi se trebalo dogodit nakon 15 sati što se nemože dogodit nakon prvih minuta- prvih sat vremena recimo

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ma nisu te temperature išle to throtlanja i gašenja CPU-a (i neće doći), nego je baš bio graf dizanja temperatura, razlika između loada nakon 4-5 sati i loada nakon 12 sati je bila i 15-ak stupnjeva gore, pa su valjda prekinuli testiranje jer nije imalo smisla mučiti i7 920 na 1.4 V sa 20 sati loada.

Čak je i test bio na nekom relativno "vjerodostojnom" sajtu.
Ja sam siguran da taj tvoj " vjerodostojan " sajt ima i neku adresu, zar ne??
dakle sad si od 100000 reviewa pročitao na jednom gdje piše da nevalja i ti sad imaš mišljenje kak je to stvarno nevalja, pitanje.. a jesi li ti probao to na svojem procu i potvrdio to??

BTW..
eto ti jedan video pa si pogledaj

Corsair Hydro Series H50 versus a "High-Performance" CPU cooler

http://www.youtube.com/watch?v=DQxw9Sx1-Uk

__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 11:02   #13
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Neznam kakav je H70 ali ja nisam bio zadovoljan s H50.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 11:26   #14
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Neznam kakav je H70 ali ja nisam bio zadovoljan s H50.
Ne znam zašto.
Meni su temperature procesora sa tim hladnjakom oko 32 stupnja u idleu, a 50 u loadu. Doduše, nemam i7, ali zato je Fermi ispod nje jako "topao"
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 14:57   #15
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
mislim da si ti nekaj tu gadno pobrkao jer ovo što si sad rekao nema logike..

Daj malo promisli o toj logici.
Sistem je kratak, pumpa nije baš nešto prejaka, radijator je veličine 120mm venta, a CPU isijava konstantnu toplinu koju cooler preuzima na sebe i dolazi do akumuliranja topline.

Ne kažem ja da je H50 loš cooler, dapače, nebi imao ništa protiv jednoga, onako... za rezervu kad skinem Venomous X



Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
Ja sam siguran da taj tvoj " vjerodostojan " sajt ima i neku adresu, zar ne??
Dakako da ima, ali H50 je na tržištu već godinu dana, i više, gdje je review bio nemogu se sjetit ni da se na trepavice postavim

Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
dakle sad si od 100000 reviewa pročitao na jednom gdje piše da nevalja i ti sad imaš mišljenje kak je to stvarno nevalja


O čemu ti?

Samo sam naveo takav članak i jedini koji sam našao o tako dugotrajnom testiranju.
Gdje si ti uspio izvuči iz konteksta da ja mislim da je taj cooler loš
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 15:27   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Baš vidio jučer vijest.

Sviđa mi se smanjenje bloka koji se montira na proc i kutne priključnice na njemu, znači da jako malo mjesta može zauzimati, slažem itx i trenutno imam h50 i baš bi dobro došlo da je duplo niži taj blok.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 16:37   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
.........a CPU isijava konstantnu toplinu koju cooler preuzima na sebe i dolazi do akumuliranja topline.
Kak to misis toplina se akumulira ??? Cemu onda sluzi ventilator oliti sendvic ventilator u nekih koji puse preko radijatora ? Po toj logici (---dolazi do akumuliranja topline..) i zracni cooler bi isto akumulirao toplinu pa cak i hladnjak od auta bi se nakon par sati toliko zagrijao da bi motor prokuho . Mislim ono, hladnjak ima vent koji upuhuje hladni (ili sobni) zrak preko njega i samim time hladi tekucinu tako da nema govora o nekoj konstantnoj akumulaciji topline/temparature. Pitanje je samo povrsine koja dispatira toplinu te efikasnosti venta koji pushe preko nje tj. koliko je sposoban ohladiti radijator koji onda pumpom vraca "mlaku" tekucinu nazad i hladi CPU i tkao u krug - tocno kao kod automobila hladjenih vodom - isti princip.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 17:00   #18
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Hammer_of_tor
Ti si pobrkal ovo s hladnjacima, to ti ima efekta tek onda kad je rezervar s tekućinom za hlađenje velikog kapaciteta.

Onda bi se temperatura stalno kao "podizala" dok opet nebi došla do neke konstante, što je totalno obrnuto kod H50 jer je količina tekućine za hlađenje "mala".
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 17:01   #19
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Neznam kako ne kužiš šta hoću reći.

Vent ne stigne ohladiti vodu koja cirkulira, tako da se mlaka, ili čak topla voda vrača opet do bloka i još se više grije, i tako u krug. Tako da voda sve manje topline može preuzeti a temeratura raste. To je i pokazivao onaj graf, da temperatura raste sa vremenom. No dobro, ipak se radilo o 1.4 V, možda i nešto više.

Bar je tako sa višim voltažama.
Sa umjerenim i niskim je sve u redu.


Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
to ti ima efekta tek onda kad je rezervar s tekućinom za hlađenje velikog kapaciteta.
Zato veći rezervoari imaju 3 ili 6 ventova u push-pullu

Veći je sistem, više je vode, a više vode znači i veća površina po kojoj će se toplina raspodijeliti.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 06.08.2010. u 17:07.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 17:09   #20
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Neznam kako ne kužiš šta hoću reći.

Vent ne stigne ohladiti vodu koja cirkulira, tako da se mlaka, ili čak topla voda vrača opet do bloka i još se više grije, i tako u krug.
Ali poanta i jest u tome da STIGNE tj. kapacitet je dovoljna za to za sta sluzi/je dizajniran . Kao sto rekoh temp je ista i nakon 7 dana kao i nakon 15 minuta u full loadu ako se okolna temp ne mjenja.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 18:58   #21
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Onaj kiler je sasvim dovoljan da ohladi ono vode u sistemu sto ima u tom H50.

U rezervaru se nalazi voda, u kileru se voda hladi. Rasčlani to pa promisli ponovo.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 23:34   #22
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Neznam kako ne kužiš šta hoću reći.

Vent ne stigne ohladiti vodu koja cirkulira, tako da se mlaka, ili čak topla voda vrača opet do bloka i još se više grije, i tako u krug. Tako da voda sve manje topline može preuzeti a temeratura raste. To je i pokazivao onaj graf, da temperatura raste sa vremenom. No dobro, ipak se radilo o 1.4 V, možda i nešto više.

Bar je tako sa višim voltažama.
Sa umjerenim i niskim je sve u redu.




Zato veći rezervoari imaju 3 ili 6 ventova u push-pullu

Veći je sistem, više je vode, a više vode znači i veća površina po kojoj će se toplina raspodijeliti.
Voda nema određenu granicu kolko toplinske eng more primiti! Ona prima konstantno top. eng na sebe, samo je pitnje ak se konstantno i uzima, ak se ne uzima onda se temp povisuje, a ne da voda nemože više primit top eng. Možda je to i bil slučaj kod H, da nije mogel ohladit vodu pod jačim OC, no zato H7 ima 2x120mm te i sami vele da su temp niže i do 13°C LOAD kvad...stoga su onda i po pitanju protoka kaj poboljšali.

Tak da ak bude ispod soma kuna za H7 ja ne vidim bolju vodenu soluciju(osim home made), jer kolko malo mjesta zauzima to je milina. Samo da hladi bolje od svih zračnih hladnjaka i cijena bude opravdna, jer ovo sa H5 nema smisal, vodeno a slabije od megahalemsa ili true-a, a još par jačih da i ne spominjem.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 23:52   #23
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Blok je sigurno najveće poboljšanje...
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 00:36   #24
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Prema HardOCPu napredak na i7 980 na 4.0, u odnosu na H50 je između 3-8c. Ovdje na i5 750, 3.2 je oko 5c. Pitanje je gdje je tih 13c razlika, možda na jako visokim taktovima kad h50 popusti totalno. Jedva čekam neku usporedbu sa DH14, Megahalemsom i VenomusomX.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 01:42   #25
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Onaj kiler je sasvim dovoljan da ohladi ono vode u sistemu sto ima u tom H50.
Sasvim dovoljan za umjereno dizanje voltaže i umjereno klokanje.

Ali ne kad je ispod bloka kuhalo i7 na preko 1.4V

A ti trubi što hočeš.

H50 je odličan kuler (iako skup) dok je sve u granicama normale, preko toga su ipak bolji high end zračni hladnjaci koji ne pate od malog rezervara.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 03:20   #26
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
...ja znam da na internetu nema pobjednika, tj. nitko te neće uvjeriti u suprotno što si zabrijao kao teorem, niti ćeš se potruditi da barem pronađeš taj famozni "test", ali razmisli malo još jednom: Kakva je razlika u "akumuliranju" topline između zatvorenog kućišta u kojem je zrak sve topliji i topliji i vodenog u kojem je po tebi voda sve toplija i toplija? Jednostavno, nešto se mora poremetiti u sistemu da bude razlike između jednostatnog i višednevnog opterećenja. Uopće ne spominješ kako im je riješeno hlađenje radijatora i u kakvoj je okolici taj bio? Ako je vanjski modul bio zagušen u nekom ormaru, moguće je da se radijator nije imao kuda ispuhivati/upuhivati(ovisno o setupu) Lewis ti priča da u praksi ima klimom kontrolirane uvjete i opterećenje i da ima temperature na frekvenciji koje ima.
Želiš reći da krivo vidi, jer ti sa čini da si na nekom "vjerodostojnom" sajtu prije x vremena shvatio neki test na drugi način?
...
Na stranu to, ovih (realno) par stupnjeva između h50 i h70, iskustvo mi govori, se da spustiti pažljivijim tweakanjem napona, ili izborom ventilatora i paste. Sve ovisi dakako o primjerku i realnim potrebama pojedinca, no jednostavno, ta razlika u cijeni je kako sada stvari stoje - prevelika. Cijene tih hladnjaka su otišle polako preko razumne granice za ono što nude, iako ne sumnjam da će biti entuzijasta...
Najdraža mi je pak naša skupina entuzijasta, koja uloži u hladnjak veći novac nego u vlastiti postojeći (core 2 duo ili kakav athlon) procesor i sve začine i od tog hladnjaka 3x skupljom grafom koja se dosađuje jer je overkill za prosječni "gamerski" sistem sa ponosnih 2GB rama i jeftin 22" TN monitor
Mislim da dobro ljudi kažu: za malko više novca pravi sistem vodenog je u stanju ohladiti i matičnu, i grafičku i procesor, a cilj h50 bio je, hrvati sa zračnim hladnjacima, a ako bude 1000(+) kn, h70 time im više konkurencija - nije.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 21:45   #27
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Odlicno izgleda, pravi eyecandy u kucistu, ali per. su jadne. Za neki sitni OC u redu, ali bilo sto vise nema smisla.
@Stinger - Imao sam H50 na i7 920 i nikako nisam bio zadovoljan...
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 22:03   #28
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Po meni je to kao redizajn nekog auta.Nista specijalno bolje ali opet drugacije.Imao sam H50 i u odnosu na zalmana CNP10 Extreme neugodno su me iznenadile temperature odmah po postavljanju istog.Skocile su do skoro 10 C kako god ja okrenuo ventilatore koji su bili u sendvicu.Provjerio sam i u gradnju ali moras stvarno biti blento da nesto krivo ugradis.Ovaj veci hladnjak ajd moze donjeti nest bolju temperaturu ali u odnosu na Venomousa i par dobrih ventova na njemu ima samo jednu prednost a to je usteda na prostoru i ljepsi izgled.Da je bolji u hladnjenju mog i7 930 na 3,8Ghz i 1,32V nema sanse.Jos po ovom vremenu gdje nemam ni klimu u sobi i gdje temperature skacu i do 5-7 stpnjeva ma nevjerujem mu nista...
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 01:46   #29
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Ne bih rekao da će bit ispod 1000 kuna nikak. Vani se nabavi za nekih 650 kuna, ali onda tu dolazi poštarina + carina + pdv na to sve skupa. Tak da se može očekivat skoro pa i dupla cijena, jer marža ne smije trpit
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 10:57   #30
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na