Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2010., 12:21   #301
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
Ma to sam i ja proguglao,da nešto više teško je naći,eto par slika pa se mozda još šta zaključi.


http://www.imagesforme.com/show.php/990192_DSC01000.JPG
http://www.imagesforme.com/show.php/990191_DSC01003.JPG
http://www.imagesforme.com/show.php/990190_DSC01002.JPG


eto ih veće ne kužim se u to postavljanje jbg

Zadnje izmijenjeno od: chumaman. 24.02.2010. u 12:48. Razlog: slike
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 12:26   #302
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Ha, ovako od oka se ne može puno toga reći, izgleda kao i svaki drugi non-flat 21", proizvela ga neka američka tvrtka koja više nema ni funkcionalnu web stranicu, većina tih kompanija (kao npr. ovi Cornerstone-i koji se prodaju po oglasnicima itd.) nije izrađivala svoje cijevi već je to kao što je rečeno tehnologija Samsunga i tako dalje. Specifikacije ne mogu pronaći nikakve tako da ne znam koliko je dobar na papiru, ovi ga jesu nahvalili ali to je sad već 13 g. star monitor pa je pitanje koliko ga tih odlika još krasi, uglavnom ako radi i ako je slika dobra tjeraj dok ne izdahne, to je sve što mogu reći Gdje si to uopće nabavio kod nas, ne izgleda mi ni da je vani bio nešto popularan pa me čisto interesira? Ili si ga kupio izvan države?

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 24.02.2010. u 13:08.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2010., 14:26   #303
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Potrebna mi je pomoć, ako ništa oko terminologije.

Naime kod jednog Compaq 21" Pxxx (točni model kasnije) je spaljeno logičko kolo na kojem se nalaze video ulazi (možda griješim), pošto monitor ima 2 ulaza. Pri paljenju daje onu poznato "No signal". Inače je Sony proizvođač, dok je Compaq samo nalijepio svoje ime. Mene zanima koji termin koristiti kod pretrage za rješenjem, a i mogućom zamijenom istog logičkog kola kojeg bi izvadio iz jednog također Sony 21" koji je otišao u vječna lovišta.

Dual Video Inputs: Yes
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 20:42   #304
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ha, ovako od oka se ne može puno toga reći, izgleda kao i svaki drugi non-flat 21", proizvela ga neka američka tvrtka koja više nema ni funkcionalnu web stranicu, većina tih kompanija (kao npr. ovi Cornerstone-i koji se prodaju po oglasnicima itd.) nije izrađivala svoje cijevi već je to kao što je rečeno tehnologija Samsunga i tako dalje. Specifikacije ne mogu pronaći nikakve tako da ne znam koliko je dobar na papiru, ovi ga jesu nahvalili ali to je sad već 13 g. star monitor pa je pitanje koliko ga tih odlika još krasi, uglavnom ako radi i ako je slika dobra tjeraj dok ne izdahne, to je sve što mogu reći Gdje si to uopće nabavio kod nas, ne izgleda mi ni da je vani bio nešto popularan pa me čisto interesira? Ili si ga kupio izvan države?
Ma jok naletio,čovjek poklanjao,par godina nije bio ni upaljen,eto sreća
ma poslužiti će sigurno.
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 10:51   #305
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Potrebna mi je pomoć, ako ništa oko terminologije.
Pomoc da, ali upomoc za mene kad ovo citam. Tota, nisam se nadao ovakvom biseru od tebe

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Naime kod jednog Compaq 21" Pxxx (točni model kasnije) je spaljeno logičko kolo na kojem se nalaze video ulazi (možda griješim), pošto monitor ima 2 ulaza.....
Ulazni input modul/board ili citavu plocu (ovisno o tipu) ti bi nasao od "slicnog" modela pa bi ga pripasao svom (tocni model kasnije) Compaqu? Bez instrumenta, bez ikakve dijagnostike, onako od srca grije te na logicko kolo

Daj budi ozbiljan molim te.

Za nesto sto uopce ne znas (bez dijagnostike) sto je uzrok, cak i da je otisao neki element i dalje je lakse izvrsiti sa novim. Kad netko napise ovakav post, onda ili znas da je jako mlad ili...

Zato te molim odnesi na servis ako ti je vazan monitor i postedi se ovakvih ideja. Doduse Tony iz MW-a nema nista protiv da se obogati na ljudima koji napamet nabavljaju utrobu starih CRT-a.

@Quantum112,

Covjek za kojeg si rekao da je prodao Panasonic 21" ne samo sto ga nije prodao (ponavljam) vec jos i cijenu spusta na 250 kn.

ccc
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 16:31   #306
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pomoc da, ali upomoc za mene kad ovo citam. Tota, nisam se nadao ovakvom biseru od tebe
Vjeruj mi zacrvenio sam se. Šturo postavljeno, štur i sam ja.
Citiraj:
Ulazni input modul/board ili citavu plocu (ovisno o tipu) ti bi nasao od "slicnog" modela pa bi ga pripasao svom (tocni model kasnije) Compaqu? Bez instrumenta, bez ikakve dijagnostike, onako od srca grije te na logicko kolo

Daj budi ozbiljan molim te.

Za nesto sto uopce ne znas (bez dijagnostike) sto je uzrok, cak i da je otisao neki element i dalje je lakse izvrsiti sa novim. Kad netko napise ovakav post, onda ili znas da je jako mlad ili...

Zato te molim odnesi na servis ako ti je vazan monitor i postedi se ovakvih ideja. Doduse Tony iz MW-a nema nista protiv da se obogati na ljudima koji napamet nabavljaju utrobu starih CRT-a.
Serviser je utvrdio kvar gore navedenog input/output modula, čak je i na oko vidljiva smrt istoga. Nažalost do toga je došlo pri samom spajanju monitora na jednu LGA775 (prije 666) ploču. Meni je rečeno logičko kolo, ali nisam ni slutio. Nije da sam više mlad, tako da slobodno reci.

Očito postavljanje pitanja bez kazne Biblijskih proporcija je postalo luksuz. Inače monitor nije moj, samo sam pomogao poznaniku oko terminologije, pošto je uskočio sa 5.25" Teac za prebacivanje Datensicherung iz '93-te koje također nažalost nije uspješno obavljeno. Po njemu taj Compaq je ispod haube identičan paru Sony-evih 21"-ca koje su mu prošle pod rukom. Koliko je to točno, nije da me i zanima previše.

EDIT: Integrirka je u pitanju, za forumske picajzle.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 25.02.2010. u 19:51.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 22:30   #307
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Ma sve u redu kolega Tota
ali,

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Serviser je utvrdio kvar gore navedenog input/output modula
Zasto bi ti onda trebao za njega saznavati naziv ako je on serviser?

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Po njemu taj Compaq je ispod haube identičan paru Sony-evih 21"-ca koje su mu prošle pod rukom.
Onda nek ti on nabavi sam iz servisne mreze polovnjaka ili web-a.

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Koliko je to točno, nije da me i zanima previše.
Dao sam ti link gore pa se raspituj ako mislis da to ima smisla. Samo bez konkretnih specifikacija model/rev to ce i njima biti neupotrebljiv upit. Ako nemate servisera koji je dorastao da sam izvrsi kompletnu izmjenu, onda se manite tog posla. Radije zavrsi spomenuti backup.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 23:33   #308
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Evo da se i ja javim, Visage dobro si predvidio, Eizač je tu, stigao danas.
Kutija zatvorena je nekako bila lakša nego sam monitor. Uzimam nož, otvaram karton, prva misao koja je prošla kroz glavu bila je "Psmtr!". Veći je nego na slikama, mnogo veći. 36 kg i srećom -samo- 12 stepenica. I sad počinje pjesma: dignem ga na stol, spajam, palim, vidim neke linije kose, plava slika, anomalije, već me znoj oblijeva mislim si mora da je oštećeno u transportu ili nešto, iskreno bilo tko bi rekao da je monitor strgan da ga je tad vidio. Panika već hvata lagano, sjedam polako, mijenjam kablove, nema nekih rezultata, što sad. Primim se menija, idem redom, stavim rezoluciju 1600x1200, dignem refresh rate, namjestim size itd. okvirno, sad krenem po menijima, filteri, moire, contrast, brightness... stalno presvijetlo, izblijedilo, neke linije kose, kao da mu je G2 u nebesa otišao. 15 minuta kasnije, spas: promijenim postavke boje sa standard na custom, pojave se opcije; gain, cutoff, temperature, sve to lagano podešavam, spustim gain na nekih 88% za sve 3 boje, cutoff je pogođen na oko 69%, 69%, 48%, (bilo 100,100,100). Razlika nebo i zemlja, stavim još fine contrast na movie, i milina. Monitor se preporodio, contrast na 80, brightness na 0, slika fenomenalna, kao da nije isti monitor. Ostatak dana uštelavao geometriju, convergence, uniformity i te sitnice, i fenomenalno sam zadovoljan s rezultatom. Svi problemi magično nestali.
Rezultat, pogledajte sami, koliko će to moj CyberShot P35 dopustiti (ja loše slikam + dosta slab aparat u današnje doba, uživo izgleda neusporedivo bolje, to ćete me jednostavno morati uzeti za riječ)

(Jesam puko na ovoj FarCry slici...)

Opet ispada mali na slikama, ali sve je osim mali. Zasad vozi 1600x1200@85Hz, ugodna reza i ugodan refresh rate. Servisni menu kaže da je radio ~12000h. Datum proizvodnje 07/2003. Sve u svemu, nije loš ulov. Stavit ću još po danu.

P.S. Grije lijepo, bit će veselo ljeto
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 00:29   #309
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zasto bi ti onda trebao za njega saznavati naziv ako je on serviser?
Da vidim koliko je moguće taj dio zamijenuti. U cijeloj priči postoji vlasnik pokvarenog monitora, dečko je entuzijasta za PC/Amiga/Commodore i HiFi, možda poslikam sljedeći put šta ima, ex-YU HiFi blago po onome što mi je rekao i taj RTS serviser koji je potvrdio vlasnikove sumnje oko toga što je točno crklo na tom monitoru. Čak sam mislio potražiti serijske brojeve, pa pokušati usporediti sa Sony-em, ali vidim da sam se debelo zanio altruizmom.
Citiraj:
Onda nek ti on nabavi sam iz servisne mreze polovnjaka ili web-a.
Postoji mrtav Sony i prodavač, samo je pitanje da li se isplati. Meni se osobno ne da zezati s tim, samo sam htio čovjeku vratiti uslugu i raspitati se kod nekoga kompetentnog.
Citiraj:
Dao sam ti link gore pa se raspituj ako mislis da to ima smisla. Samo bez konkretnih specifikacija model/rev to ce i njima biti neupotrebljiv upit. Ako nemate servisera koji je dorastao da sam izvrsi kompletnu izmjenu, onda se manite tog posla. Radije zavrsi spomenuti backup.
Meni je rečeno tj. serviser je rekao da zamjena sa ispravnim dijelom nije problematična, navodno sve ide plug-unplug jack. Niti imam pojma kako to izgleda, eto mi kad pišem o čemu ne znam, ispadam dvorska luda. Da kažem, niti iza ovoga stoji neki moj lov jeftinog 21" upitnog stanja, čisto da pomognem koliko mogu pošto na moj potragu 5.25" pogona u kojem sam ponudio novčanu naknadu, čovjek je nesebično posudio i rekao da se ne žurim te da se nada da će poslužiti. Mogu tek toliko pa da napišem par reda na mom omiljenom forumu. Shvaćam da je sve to lov u mutnom, ali kad sam pisao post držala me isključivo zahvalnost za lijepu gestu.

Od backupa ništa, BASF je dao svoje 'ko zna kada. Za subotu mi ostaju 2x 3.5" sa sličnim sadržajem, potom 2xRS232 DB25, 2xRS232 DB9 uz 3Com-ov hub da spojim izvor prihoda sa vulgaris PC-em.
Može EOD što se mene tiče, čak se nadam nekom suludom gubitku chunka baze na kojoj se slučajno nalazi zadnji backup ove teme.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 00:36   #310
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Evo da se i ja javim, Visage dobro si predvidio, Eizač je tu, stigao danas.
Radujte se narodi!

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Rezultat, pogledajte sami
To se trazi. Takve postove volimo! Dosta teorije idemo na kupovinu

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Opet ispada mali na slikama, ali sve je osim mali. Zasad vozi 1600x1200@85Hz, ugodna reza i ugodan refresh rate
Zbog godina (satnica gore-dole) stavi na jednu rezu nize (+90Hz) i pazljivo dizes powerstrip-om ili cime se vec pomazes osvjezavanje mic po mic dok ne vidis da je izasao iz teritorija citljivosti i da nije po daljnje narusavanje kompletne slike. Tako po fontu, nadjes savrsenu mjeru koju mu odgovara, dok tebi isporucuje najbolje sto u tom trenutku moze dati od slike.

Ovaj sa slike je bas nedavno riknuo :



Ali taj je radio bez predaha.

Nekolicina preostalih prijatelja koji jos imaju ponekog CRT Eizota redovito ga drze na jednoj nizoj od tvoje sadasnje. To je onda ideal citljivosti, mirne slike i zalog sto duzeg zivota.

Posebno ako ce raditi uz LCD, onda mozes prezivjeti za rezu manje ali zato uz mirnu plovidbu koristenja.

Sretno u radu.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2010., 01:20   #311
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Hvala

Istina, na 1400x1050 je jasniji tekst... je li to nešto gdje bi podešavanje fokusa pomoglo ili je jednostavno izgubio mogućnost jasnog prikaza rezolucije 1600x1200 (to mu je preporučena)? Mislim da bi mu nakon 6 godina vjerojatno dobro došlo podešavanje bez obzira.

P.S. Sad je bio upaljen već jedno 2 sata pa sam mu odradio color restoration, sad i standard mod izgleda kao i moj custom podeseni...izgleda da nitko nije color restoration radio godinama, jer ono nije na nista licilo
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 08:00   #312
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Jel to lock teme ? Ili nastavljamo avanturu.. Možda i kao sticky.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:19   #313
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Jel to lock teme ? Ili nastavljamo avanturu.. Možda i kao sticky.
Ne ne ne... definitivno protiv locka. U ovoj temi ima jako puno korisnih informacija za bilo koga tko posjeduje ili možda bude posjedovao CRT monitor, a pošto je već toliko toga rečeno ovdje a CRT-i su ipak u manjini, bolje da se napravi jedan veliki sticky u koji bi išla sva pitanja vezana uz CRT monitore gdje je najvjerojatnije da će ih netko pročitati i vidjeti. Who's with me?
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 17:11   #314
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Istina, na 1400x1050 je jasniji tekst...
Ma ne, mislio sam na 1280x1024. To je blagodat za super ugodno citanje i za njegov kapacitet nikakvo naprezanje. To stavis uz pravi refresh i onda mozes bez naprezanja normalno uzivati.

Pusti ga par dana nek radi pa ces postepeno vidjeti koji je maksimum trenutnog fokusa. Ako ce uz njega (preporucljivo) ostati sadasnji LCD, onda ces lako dobiti normativ zdravom citanju


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Jel to lock teme ? Ili nastavljamo avanturu.. Možda i kao sticky.
Ma kakav sticky. CRT sticky bi vise brukao podforum nego pomogao

Tema nek ostane jer ionako ce biti cesto koristena. Naslov je idealan i pokriva sve rasprave/pitanja/zelje via CRT tematike.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 15:57   #315
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Evo danas otvorio monitor i proveo jedno 30 minuta podesavajuci fokus na Nokia Monitor Test. Rezultati su odlicni, tekst je puno ostriji i sad kad pisem ovdje na forumu kao da citam na LCD-u... Imam i dvije slike iz utrobe pa mozda nekome bude interesantno




Tekst nakon podesavanja:



BTW; Haha, sad kad sam ja kupio sve neka navala odlicnih monitora, evo npr. IBM ThinkVision C220P 22" i Compaq P1210 22" odlicne ponude, znam da ima nekih koji bi rado zgrabili

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 01.03.2010. u 21:09.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 21:46   #316
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Evo danas otvorio monitor i proveo jedno 30 minuta podesavajuci fokus na Nokia Monitor Test. Rezultati su odlicni, tekst je puno ostriji i sad kad pisem ovdje na forumu kao da citam na LCD-u... Imam i dvije slike iz utrobe pa mozda nekome bude interesantno




Tekst nakon podesavanja:


htio bih ovo napravit sa svojim monitorom, tekst je mutan na 1600x1200. imam iiyamu vision master pro 450. koliko je komplicirano/potencijalno ubojito? bih li mogao izbušit rupe na kućištu tamo di su ti vijci za podešavanje fokusa pa onda ih samo okretat šarafincigerom dok je monitor upaljen (as in jesu li dovoljno blizu da se do njih može doći)? i koliko bih trebao ostavit monitor isključen iz struje dok se ne "isprazni" da budem siguran da me neće drmnut ako slučajno pipnem krivu stvar?
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:58   #317
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
htio bih ovo napravit sa svojim monitorom, tekst je mutan na 1600x1200. imam iiyamu vision master pro 450. koliko je komplicirano/potencijalno ubojito? bih li mogao izbušit rupe na kućištu tamo di su ti vijci za podešavanje fokusa pa onda ih samo okretat šarafincigerom dok je monitor upaljen (as in jesu li dovoljno blizu da se do njih može doći)? i koliko bih trebao ostavit monitor isključen iz struje dok se ne "isprazni" da budem siguran da me neće drmnut ako slučajno pipnem krivu stvar?
Bezveze ti je unakazit kuciste, samo otvoris monitor, skines metalnu zastitu i tako najjednostavnije dodjes do svega. Ja sam skinuo dolje sve sto mi je smetalo. To ne znam, ovisi od monitora do monitora, na mojem se nemoze jer su vijci za podesavanje na bocnoj strani flyback transformatora na drugoj slici (vide se rupe u zeljezu s desne strane njega kroz koje sam gurnuo sarafciger i podesavao - one su tamo tvornicki), znaci ja sam morao prakticki sve skidat dok na FW900 znam da se moze cak i kroz kuciste.
Koliko je ubojito i komplicirano? Pa, ne bih rekao da je ubojito dokle god koristis zdravu pamet, nemoze ti se ne znam sta dogodit dokle god imas mirnu ruku i ne guras prste po kondenzatorima ili ne znam sto...
Ja kad sam otvorio monitor nisam imao pojma ni sto radim ni sto trazim i prezivio sam i jos napravio odlican posao tako da nije neki bauk :P
Jedino sto sam od "zastite" koristio je bio sarafciger koji je izoliran skroz do vrha plastikom tako da ako ti se slucajno ruka posklizne po sarafcigeru ne drzis se za zeljezo. Koristi pravilni sarafciger, pazi sto radis i to je to. Inace to je jako precizno podesavanje, 1-2° ti je "luft" za najostriji fokus, mora se jako polako pomicati saraf i pomno pratiti promjene, kad vidis da stvari idu u krivu stranu, vrati nazad dok ne bude najjasnije. Ja sam koristio povecalo i gledao jako izbliza u tekst, kada je tekst mutan iz njega isijava jedna aura raznih boja, vrtis dok tekst ne postaje najjasnije definiran i dok te aure vise nema. Ako se opet pocne pojavljivati u drugom obliku, otisao si predaleko. Vjerojatno ces imati 2 sarafa, vertikalni i horizontalni fokus.
Ja sam mogao u isto vrijeme gledati u ekran i sarafiti sto mi je uvelike pomoglo a ovisno o monitoru mozda ce ti trebati druga osoba. Kondenzatori u monitoru drze i do mjesec dana a i sto ti vrijedi kad monitor ionako mora biti upaljen kad podesavas fokus? Ako jos sta zanima pitaj.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 19:10   #318
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
možda bi i kakvo veće ogledalo poslužilo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 09:58   #319
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
eto, obavijo, živ sam i monitor izgleda bolje sada. trebam još samo boje malo naštimat et voila.

nego, zanima me: zašto mi na starom kompu sa windowsima xp i staaarom agp grafičkom dopušta više rezolucija (idu do 1920x1440) i refresh do 100Hz na 1280x1024, a na novom i 7 i ubuntu daju maksimalno 1600x1200 i maksimalno 85Hz na 1280x1024?
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 10:36   #320
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Imaš instalirane drivere od monitora? Probaj isključiti/uključiti ono "Use EDID..." u opcijama grafičke ili tako nešto, meni daje na XP sve rezolucije ali ponekad ne sve refresh rateove pa koristim PowerStrip, ne znam radi li on na 7-ici.

Inače ja sam na svojem bio prisiljen skinuti antirefleksivnu foliju jer je izgleda tokom transporta nešto zapelo i napravilo dvije lijepe, primjetne ogrebotine po pola visine ekrana. Plašili su me svi oni savjeti o korištenju abrazivnih kemikalija, skalpera i takvih stvari, pa sam otvorio kućište monitora i išao pogledati kako to točno izgleda... rubovi folije su bili jasno dostupni i bilo je očito da se može skinuti jednostavnim odljepljivanjem. Uzeo sam tanku "špijunku" od nekih 0.25 mm (listići kojima se štelaju ventili na autima/motorima) i gurnuo ispod folije te tako podigao jedan kraj, a dalje vukao rukama. Bilo je mukotrpno ali nakon oko pola sata (vraški jako ljepilo) sva je sišla dolje u više manje ujednačenim količinama, osim jednog čoška u kojem je ostalo toga malo više. To sam skinuo tako što sam omotao CD maramicom za čiščenje (bitno da se ne ogrebe ekran) i gulio, te nakon toga još cijeli ekran malo oprao ARF-om za staklo. Ogrebotine više nema ni jedne (sva sreća da je ogrebana samo folija) i ekran je u besprijekornom stanju. Dosta je svjetliji i naravno bliješti dosta više u dnevnom svjetlu, pošto nema te folije. Na forumima na internetu se može pročitati kako se to ne može zamjeniti što naravno za mene nije prihvatljiv odgovor, te sam već našao jedno 3-4 firme koje imaju takve stvari već gotove a i rade po mjeri, jedino još nisam našao foliju odgovarajuće debljine (originalna je možda malo deblja od lista papira, a ove u prodaji su oko 1 mm što je previše). Ovako izgleda. Kontaktirao sam i EIZO, ali koliko vidim oni nemaju blage veze. Već ću nešto naći, nažalost najvjerojatnije ću biti prisiljen naručivati izvana.

EDIT: Evo što kaže EIZO (slobodno prevedeno);

"Film koji se nalazi na staklenoj cijevi primjenjuje se tokom proizvodnje i nemože se naknadno nanesti. Kao folija nam to nije poznato i možemo samo savjetovati protiv toga, jer se ona nikad ručno nemože nanijeti tako precizno kao strojno.
Dok smo još prodavali CRT ekrane, oštećenje antirefleksivnog sloja bilo je sinonimno sa totalnim gubitkom, jer se u tom slučaju može samo izmijeniti kompletna cijev a to je uvijek bilo neisplativo."

Znači po njihovom ja bi sad trebao baciti monitor jer je oštećen komad folije koji nije mnogo različit od onog što ljudi lijepe po prozorima od auta. Nije moguće nanijeti precizno? Taj dio mi nije jasan, to je samoljepljiva folija koja se nanese kao i bilo što drugo, jedino se mora pravilno razvuči da ne ostanu mjehurići, pa ne radim mikroprocesor. Shvaćam da je zbog poslovanja nužno od potrošača raditi budale, ali srećom ima nas i pametnijih od toga.

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 03.03.2010. u 13:28.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:12   #321
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Bilo generalno čišćenje i ovog dečka vrlo vjerojatno čeka neki kontejner.

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:21   #322
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Ufff, šteta... a šta mu je? Jel još u radnom stanju? Ja bih te odriješio muka ako je funkcionalan
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:29   #323
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Mislio sam ga možda sebi ostavit.
Nemam sad puno mjesta no vidjet ću u kakvom je stanju. Navodno je konvergencija u qrcu tj crvena probija. Vidjet ću hoće li mi se dat igrat se njime. Bio bi u dobrom društvu uz 959NF i CPD-E250
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:36   #324
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
bilo bi to odlicno drustvo samo treba imat mjesta na stolu za te grdosije. zbog tog sam se morao odrec svog 959nf-a.

sad me neki k hvata da si nabavim neki crt, al opet, neznam di ga strpat na stol
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:40   #325
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Sve se to da složiti ako imaš volje (naravno ako nije neki mehanički kvar). A i isplati se, pogotovo kad je u pitanju taj monitor. Ako ga odlučiš ne zadržati, ja sam prvi u redu da mu ponudim topli dom Bio bi nužan mali zahvat cirkularom po stolu da se napravi mjesta, ali ništa što se ne bi dalo riješiti
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:43   #326
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
bilo bi to odlicno drustvo samo treba imat mjesta na stolu za te grdosije. zbog tog sam se morao odrec svog 959nf-a.

sad me neki k hvata da si nabavim neki crt, al opet, neznam di ga strpat na stol
Eto imaš mog mališana na tržnjaku
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 15:52   #327
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
to mi jednostavno ne stane na stol, inace da je prostora nebi bilo problema. razmisljao sam mozda kakvu 17-icu nabavit, al zaista neznam di bi i njega uvaljo. stol je jednostavno premalen

jedino da prvo probam nabavit veci stol, a onda da se bacim u potragu za monitorom. zasad nista.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 18:56   #328
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Bilo generalno čišćenje i ovog dečka vrlo vjerojatno čeka neki kontejner.
Hm'da,

Isplati se staviti ga u gepek i odbaciti u Sony servis na besplatnu procjenu stanja.

Trznica ima jednu solidnu pojavu u ponudi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 15:21   #329
FatBoy
bigbadmothafucker
Moj komp
 
FatBoy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 13
Hmm...ovak citajuci ovo jos uvijek nisam iz svega zakljucio koji je "najbolji" po tome crt monitor....gledam onog GDM-FW900, ok...ja sam doma imao nekog macoma 21" sa diamontron cijevi i ok, potom sam dobio sony cpd-e500e monitor i sad na njemu sljakam i nemrem reci da je los al eto bas me zanimalo dal ima kaj vrijednoga da se covjek potrudi potraziti na www ...
__________________

"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit the fence.
"Torque" is how far you take the fence with you.
FatBoy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 15:34   #330
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hm'da,

Isplati se staviti ga u gepek i odbaciti u Sony servis na besplatnu procjenu stanja.

Ipak ga strpah u auto danas. Killer je pobro neka dva Zmazung DFX-a a ostatak smeća pobrali su dečki iz eeotpada.
Kad nađem malo vremena budem ga spojio pa pogledao u kakvom je točno stanju. No prije toga ga moram dezinficirat

Nego kaj to u Sony kod nas u ZG možeš otfurat monitor na procjenu stanja a da ti gospoda ne zaračuna nikakvu dijagnozu?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na