Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2016., 19:37   #1
Jurra
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Petrinja
Postovi: 7
Problemi s ekranom

Pozz ljudi. Zanima me vaše mišljenje.Kupio sam laptop Asus X540L krajem 6.mj ove godine.Nažalost uspio sam mu oštetit ekran i sada moram nabavit novi.U trgovini su me uputili na System One kao ovlaštenog zastupnika za asus modele.
Sad, zanima me pošto postoje 2 opcije:
1.navodno orginalni ekran cijena 800 kn + ruke
2.zamjenski ekran 675 kn + ruke
Pri kupovini sam nadoplatio jos kao garanciju na 5.g i sad kao servis na svoje dijelove bez obzira na koji model se odabro daju samo 90 dana jamstvo.Koji ekran uzet? Da li postoji značajna razlika u kvaliteti slike pošto i nije neka razlika u cijeni.Imam čudan osjećaj da bez obzira što moj kvar ne ulazi u jamstvo, da sam uspješno bacio novce na produžetak garancije.
Jurra je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 23:30   #2
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ebay -> Asus X540L screen = 50$ pa na dalje

youtube -> x540l asus screen replacement =

Ako imas vremena napravi sam, ne vjerujem da je nesto ekstra komplicirano ali izgubiti ces par sati na to sigurno.

Jamstvo si vjerojatno popusio. Ne znam koja je politika za reklamacije tamo gdje si kupio ali ponekad treba ljubazno pitati pa mozda i prodje. Moje osobno misljenje je da je nadoplata garancije navlakusa.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 10:18   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne postoji nešto kao originalni ekran. 99% ekrana za laptope proizvodi samo nekoliko firmi (LG, AUO, Chi Mei, Samsung...), a Asus nije jedan od njih. Ugrađuju ono što imaju na stanju od ekrana koji zadovoljavaju specifikacije.

Prema tome, ne moraš uzimati ekran koji je "posebno namijenjen za taj model", jer to ne postoji, nego rastavi svoj, pogledaj s koje strane je konektor i kupi na njuškalu nov ekran s konektorom na istom mjestu. Imaš ih s besplatnom ugradnjom za 400kn.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:15   #4
Jurra
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Petrinja
Postovi: 7
Ok, hvala vam na odgovorima.

Zadnje izmijenjeno od: Jurra. 28.11.2016. u 10:20.
Jurra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na