Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2016., 15:34   #1
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Dell 2515h rezolucija preko HDMI

Spojio sam pc i monitor ali mi windows 10 pokazuje samo do 2048*1152 i kao recommended full hd (1920*1080*)...imam 560 ti graficku i ovo mi je totalno glup problem jer sam Mac user i naravno na Macu sve normalno (2560*1440) radi kada sam ga spojio displayportom...

Malo sam istrazivao i vidim sa nisam jedini sa tim problemom, a nije mi sad bas neka fora da moram mijenjati graficku samo da bi dobio full rezoluciju...

Imam dual link dvi na grafickoj ali nemam taj ulaz na monitoru...

Hvala!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 16:21   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Koje je pitanje?

Kupi konverter i spoji, cemu drama.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2016., 16:27   #3
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Koji konverter?

Pa sto da napravim da dobijem maks rezu monitora na windowsima...preko hdmi nece...sto sada??
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 16:48   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Spojio sam pc i monitor ali mi windows 10 pokazuje samo do 2048*1152 i kao recommended full hd (1920*1080*)...imam 560 ti graficku i ovo mi je totalno glup problem jer sam Mac user i naravno na Macu sve normalno (2560*1440) radi kada sam ga spojio displayportom...

Malo sam istrazivao i vidim sa nisam jedini sa tim problemom, a nije mi sad bas neka fora da moram mijenjati graficku samo da bi dobio full rezoluciju...

Imam dual link dvi na grafickoj ali nemam taj ulaz na monitoru...

Hvala!
e moj sokole, 3 minute googlanja kažu da to nema veze što si ti mac user, nego je problem što dell monitori preko hdmi daju upravo navedenih 2048x1152.. rješenje problema ti je spajanje kompa i monitora preko display port konvertera
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 16:58   #5
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Google ne radi? Logiku si prespavo u srednjoj? Ili osnovna tek? Ili Mac User pa ne radi logika? :P

Da ti ne bi ja trazio... miniDP na DVI konverter Logicno, ako 'nece' preko HDMI, onda valjda oce preko neceg drugog.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 17:16   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ja sam s mojim dobio DP kabel u kutiji i radi normalno na native rezoluciji u win7.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 22.01.2016. u 17:24.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 17:21   #7
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam s mojim dobio DP kabel u kutiji i raid normalno na native rezoluciji u win7.
preko DP radi, ali preko HDMI je najveća rezolucija 2048x1152 (na dellovim monitorima, nije bitna hdmi verzija, nego dell jednostavno daje max tu rezu preko HDMI-a).. problem je što kolega nema DP na gtx560ti, pa onda mora kemijat s konverterom
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 17:39   #8
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
e moj sokole, 3 minute googlanja kažu da to nema veze što si ti mac user, nego je problem što dell monitori preko hdmi daju upravo navedenih 2048x1152.. rješenje problema ti je spajanje kompa i monitora preko display port konvertera
Kakve veze ima to sto sam ja Mac user...znam ja da se vi svi lozite na tu apple "sektu" )) a i tvoje rijesenje bolje da nisi reko jer to znam i sam...ali eto nisam znao da postoji konverter displayport to dvi...zato sam se obratio vama ali eto sad mi je zao, konverzacija ko da se neko zahebavo...
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 18:20   #9
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Sam si napisao da si mac user
Šta sad ložiš vatru?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 18:23   #10
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Kakve veze ima to sto sam ja Mac user...znam ja da se vi svi lozite na tu apple "sektu" )) a i tvoje rijesenje bolje da nisi reko jer to znam i sam...ali eto nisam znao da postoji konverter displayport to dvi...zato sam se obratio vama ali eto sad mi je zao, konverzacija ko da se neko zahebavo...
daleko od toga mladi padawane, moj nastup je više orijentiran na to što si spomenuo da ti na macu naravno sve radi, ali na kompu ne.. što je tvoja krivica, jer nisi pročitao što si kupio i kako spojit to što si kupio

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Sam si napisao da si mac user
Šta sad ložiš vatru?
mac/apple/intel/amd sve je to isto samo drugačije
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2016., 19:37   #11
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Sve 5...dobio sam odg...hvala svima ✌️

EDIT: eto kupio sam delock 4k adapter (displayport to dual dvi) i dvi kabel i eto ne radi niti ta kombinacija...zato sam i pisao problem jer sam mislio da ce mi se to desiti...eto info za sve ljude Dell 2515h monitor ne moze isporuciti vecu rezu od 2048*1152 ako se ne koristi display port, HDMI nema sanse osim ako ne prisilis monitor preko custom resolution ali to je sranje opcija...


Jedina opcija u mome slucaju je da promijenim graficku i to je to...adapteri i prebrikavanja ne znace nista...

Pa eto ako netko prodaje neku grafu sa garancijom i displayport izlazom, ja sam kupac

Zadnje izmijenjeno od: B-Link. 25.01.2016. u 19:54. Razlog: Novi info
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 16:02   #12
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Sve 5...dobio sam odg...hvala svima ✌️

EDIT: eto kupio sam delock 4k adapter (displayport to dual dvi) i dvi kabel i eto ne radi niti ta kombinacija...zato sam i pisao problem jer sam mislio da ce mi se to desiti...eto info za sve ljude Dell 2515h monitor ne moze isporuciti vecu rezu od 2048*1152 ako se ne koristi display port, HDMI nema sanse osim ako ne prisilis monitor preko custom resolution ali to je sranje opcija...


Jedina opcija u mome slucaju je da promijenim graficku i to je to...adapteri i prebrikavanja ne znace nista...

Pa eto ako netko prodaje neku grafu sa garancijom i displayport izlazom, ja sam kupac
Ne trljaj gluposti, meni je autodetektiralo 1440p i radi najnormalnije na Intelevoj integriranoj grafici sa HDMI kablom i tako još 99% drugima. Da HDMI port ne može isporučiti nativnu rezoluciju monitora nebi ga na prvom mjestu ugrađivali. Da si bolje istražil netm bi saznal da problemi koji se pojavljuju u pravilu se odnose na drivere i starije verzije HDMI kabla, a uostalom ako PC ne detektira 1440p ti možeš postaviti custom rez., na nativnu od monitora, tak da nije sranje i ne vidim zakaj bi bilo sranje kak ti navodiš.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 16:18   #13
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407


Hm...
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 16:20   #14
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
EDIT: eto kupio sam delock 4k adapter (displayport to dual dvi) i dvi kabel i eto ne radi niti ta kombinacija...zato sam i pisao problem jer sam mislio da ce mi se to desiti...eto info za sve ljude Dell 2515h monitor ne moze isporuciti vecu rezu od 2048*1152 ako se ne koristi display port, HDMI nema sanse osim ako ne prisilis monitor preko custom resolution ali to je sranje opcija...
Bollocks, ne trkeljaj. Siguran si da je taj kabl dual-dvi a ne vulgaris? Na "majkemi"?

Da guglas kolko trkeljas... https://www.google.com/search?site=&...41.FKE69I5qLzA
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 19:05   #15
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Bollocks, ne trkeljaj. Siguran si da je taj kabl dual-dvi a ne vulgaris? Na "majkemi"?

Da guglas kolko trkeljas... https://www.google.com/search?site=&...41.FKE69I5qLzA
Pogrešan odgovor....
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 20:13   #16
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
I ja sam mac user. Pa evo preko HDMI-a trenutacno imam 3440x1440. I na macu, ali naravno i na winzima. lg34uc87-m monitor.

Ali zanimljivo, imao sam i monitor koji je ovdje u pitanju. I nisam preko hdmi-a uspio dobiti nativnu rezoluciju. Ni na jednom kompu. Razlog? Mislim da Dell isporucuje 'nizu' verziju kabela, 1.0 ili 1.3. LG s druge strane isporucuje 2.0 verziju.

Probaj kupiti 'bolji' hdmi kabel, tj. vecu verziju. Ali prije toga ti preporucujem prekrasnu trazilicu google. Cisto da provjeris jesam u pravu ili ne. Ne da mi se googlati za tebe, jer eto, monitor ne radi jer si ti mac user pa te ocito winzi mrze
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 14:13   #17
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Mislim da je to specifično kombinaciji GPU-Monitor. Na poslu od nedavno imam Dell P2416D, na GeForce GT610 ne mogu postići nativnu rezoluciju (2560 x 1440) ni pod razno (probao s 2 HDMI kabela, high speed). Kod kolege na GT720 radi bez problema i odmah prebaci na nativnu rezu. Isto računalo, isti OS (Win10), isti kabel.
Probao na laptopu, također automatski prebaci na nativnu rezu.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 14:22   #18
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ma vi nemate pojma...vi ste Mac useri, trkeljate gluposti i nemate logike...sami ste si krivi sta ste kupili, a nista citali upute...hahahahah jbmti forum i konverzaciju...

Ja sam uzeo novu graficku i sve radi preko mini displayport...nije mi to bas neka fora od Della...da sam znao sta sad znam
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 14:26   #19
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
A kolege su malo živčani kad vide mekoljupca
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 14:32   #20
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A kolege su malo živčani kad vide mekoljupca
Ima nas vise, sad sam hrabar i btw spojio sam monitor na mac preko HDMI i fino sve radi, reza 2560*1440
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 21:16   #21
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Planiram si uzet taj monitor pa me zanima iskustva s njim sto se tice slike, i jel mozda ima nes bolje za tu paru.
dddarin je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 21:31   #22
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja mislim da za te pare nema bolje. Rezolucija je taman pogođena i osjeti se pozitivan odmak od full-hd i slicinih rezolucija. Puno toga ovisi i kakav se panel dobije, tj kakvog kontrasta i koliko je dobro poslozeno podzadinsko osvjetljenje. Konkretno ja sam sa svojim primjerkm izuzetno zadovoljan.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na