Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2014., 16:22   #1
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Toshiba Satellite -L50-1VX mišljenje

http://www.ekupi.hr/Toshiba-Satellit...sp-483584.aspx
Evo kupih ovaj laptop pa ne znam dali da ga vratim nazad budući da su ga reklamirali kao 4-jezgreni a nije već je 2-jezgreni i sada su to promjenili na stranici tako da imam elementata za povrat budući da ga nebi kupio da sam znao da je dvojezgreni.Mada bez obzira na taj nedostatak koji po meni to skoro niti nije jer je laptop dovoljno brz i fluidan bar za ono što meni treba.Ono što mi smeta je oštrina i kvaliteta slike i videa,igrice ne igram.Skinuo sam drajvere za Intel HD grafiku ali ni sa podešavanjima to nije ni približno oštro i kvalitetno kao na Dellu n7110 kojega sam dosada imao.Ne znam može li se uopće doći do toga na ovom laptopu do kvalitete i oštrine na koju sam navikao?Dali bi se to dobilo kupovinom dodatne grafičke kartice?Nisam pametan dali ga vratiti ili uzeti drugi laptop,koji??Molim znalce za mišljenje!
Upravo probao preko hdmi-a spojiti laptop i plazmu g10 full hd i hd klipovi sa you tubea izgledaju očajno loše???
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 17:36   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Što je točno pisalo na stranici prije? Da je drugi procesor ili da je ovaj navedeni Quad? Inače, greška u opisu nije dovoljan argument za povrat laptopa, jedino ako je pisao krivi model. Ipak, s obzirom na kupnju na daljinu ti imaš pravo vratiti laptop u roku 7 dana i raskinuti ugovor o kupnji bez obzira na razlog. Pogledaj ovu temu, a ekspert za to ti je kolega Alfa_R. Pitaj ga da te uputi u proceduru, iako sve imaš i na spomenutoj temi.

Ekran vjerojatno nije vrh kvalitetom, u odnosu na Della je manji PPI, ali ne bi smjelo biti problema na vanjskom ekranu barem, ako su driveri ispravno instalirani. Sve je ok u device manageru i pod Display adapters navedena je Intel HD?
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2014., 18:14   #3
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ipak, s obzirom na kupnju na daljinu ti imaš pravo vratiti laptop u roku 7 dana i raskinuti ugovor o kupnji bez obzira na razlog.
14 dana.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 18:16   #4
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Je u device manageru stoji Intel Hd graphics koji rade na win7 ali 64-bitni,na 32 nije bilo niti drivera pa sam morao zamjeniti windowse.Očekivao sam nakon instalacije drivera da će se ta kvaliteta poboljšati ali to je sve jako loše naspram della.Na plazmi je grafika izgledala gore nego na laptopu što me baš čudi.Ne znam bili tu pomogla dodatna grafička kartica i dali je to moguće s obzirom na uvjete oko garancije ili iskorisiti gužvu i zamjeniti je za drugi laptop i koji??
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 18:39   #5
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne može se nikako dodati druga grafička na taj laptop, to zaboravi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 10:59   #6
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Imam problem sa igrom Lego Harry Potter izbaci mi svako malo :
Main executable has stopped working
A problem caused the program to stop working correctly.
Windows will close the program and notify you if a solution is available.
Close program.
Nakon toga pomaže samo da se išćupa iz struje i izvadi baterije ništa drugo.
Sad me zanima dali je ovaj laptop dovoljno sposoban sa tom grafičkom pokretati takve ne previše zahtjevne igre i zašto dolazi do tih blokiranja?Instalirani nanovo windowsi 7 64-bitni i drajveri za chipset i display i pokazuje u device manageru Intel HD grapfhics.Jeli moguće da još nešto fali ili je hardverski toliko loš?
PCI device,ethernet controller,unknown device su još ostali u device manageru bez instaliranih drivera mada ne vjerujem da to utjeće na ovo blokiranje?Igrica je radila na 1078x766 rezoluciji a onu od 1366x766 nije ni prihvaćalo.Još sam u dilemi da ga vratim natrag.zanimljivo da skoro svi laptopi od 300-400 eura imaju prilično loš prikaz slike koliko sam vidio u jednomtrgovačkom centru pa je dilema mjenjati ali za šta i treba li mjenjati za istu kvalitetu?
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 11:10   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Integrirane grafe nisu za igranje. S njim amožeš surfati, pogledati film, ali igranje im teško pada. Neke jednostavnije igre da, ali ako su grafički malo zahtjevnije integrirka je preslaba za njih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 13:05   #8
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Imam problem da mi wifi puca prečesto a pod signal pokazuje connected i kad se disconectam i ponovo spojim onda opet radi,šta bi se dalo napraviti da ne dolazi do toga?
Kesonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na