Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2014., 10:46   #1
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
problem sa asus k550lb

LJudi laptop iskljucen (windowsi),ali ujkljucen u struju zuji zuju i cuje se neki sum.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 11:01   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Se to zujanje čuje baš iz laptopa ili možda punjača?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2014., 14:52   #3
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
ma iz laptopa.

Eo sad sam probavao iz adaptera se necuje bas nista..Cuje se nesta koda zuju i kad iskopcam kabal direkt iz laptopa odma se ugasi taj zvuk.A kad iskopcam adapter a ostavim ukopcan kabal u laptopu zuji jos jedo 30 sekundi i onda se cuje zzzzzzzzzzzzz i ugasi se.Ocito neki dio dok ima struje u laptopu stalno radi ovo jos nisam nigdje vidio ni cuo..Da ga vozim ne servis ili iskopcavam kabal stalno iz laptopa jednostavno to zujanje iritira laptop ugasen,a glasniji nego kad radi.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 23.10.2014. u 15:41.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 15:39   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nosi ga na reklamaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 15:40   #5
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=91672 eo vamo neki lik stavio zvuk tocno tako samo bez ovog bip bip sto ce cuje

jel moguce da je dotok struje pre velik pa da zbog toga taj zvuk.Ili da je adapter neispravan.Kad je samo na bateriji necuje se nista.Cim ukljucim adapter cuje se taj zvuk.

Mod: Imao si vremena naucit koristiti "Edit" post opciju, slijedeci dupli posti i pocrveniti ces.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 23.10.2014. u 16:23.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 09:29   #6
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Neispravan ti je punjač. Točnije, pošto radi u switch modu na izlazu imaš dosta izmjenične struje koju prigušnice ne propuštaju a kodezatori peglaju a neki vode na masu. Nešto od toga je otkazalo pa ti pored istosmjerne ulazi i izmjenična struja koju nf pojačalo prijenosi na zvučnike.
Zamjeni punjač.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 12:03   #7
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
To sam i mislio i danas kazem frendu da donese svoj da probam ali utor nije isti..Jel moze doci do kvara laptopa zbog punjaca dok radi..Kad ga gasim iskljucim ga.I da zvuk se cuje iz podrucja oko tach pada tu mi je slobodan utor za rame i ssd. neznam jel su zvucnici jel su skriveni,a ja pojma nemam di se nalaze ali mislim da nisu tu dole nego blize displeju.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 18:55   #8
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Svakako probaj sa drugim punjačem, paše od Asusa, Toshibe, Fujitsu-Siemensa i još nekih modela. Bilo bi dobro izmjeriti napon na džeku od punjača koji mora biti od 19 do najviše 20 volti. Ako je veći ne koristi više taj punjač jer može oštetiti laptop. Ako zuji i sa drugim punjačem onda može biti problem u zavojnicama (ili kondezatorima) koje u kombinaciji sa fetovima transformiraju napon od 19V na 1-2V. To je već posao za servisere.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 19:05   #9
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
punjač je 19v..Ma nepase mi skoro ni jedan svi koji mi imaju laptop imaju te sire utore moj ovaj neki tanak..Odnjeti cu u neku trgovinu sa informatickom opremom valjda ce mi htijeti dat da isprobam.Nez sta je kad je na bateriji iskljucen necuje se nista cim ukljucim punjac susti nesta u njemu..Oce bit sta laptopu ako koristim sad ovako jos koji dan..Kad radi radi normalno i potpuno necujno nema nikaki sum.Ovi mi na servisu nedaju nikaki u zamjenu a kazu da treba cekat od 2 tjedna do 40 dana..A laptop mi treba nemogu ga ostavit tamo njima mjesec dana.A da kupujem novi adapter za 200kn,a ovaj ima garanciju nepada mi napamet.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 13:38   #10
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
eo danas bio u dvije trgovine i rekli mi da nediram nista da je to jednostavno zvuk struje u laptopu.Da nije do laptopa jer na bateriji nema nikakih problema,laptop radi normalno,ne pregrijava se niti ista slicno.Da je neki kvar da bi imao nekih problema s njim.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2014., 13:41   #11
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Imam Asus i isto se čuje tiho zujanje (kao da netko ide zzzzz) kad je punjač uštekan. Da bi čuo moraš prislonit uho na laptop skoro.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 15:18   #12
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
e pa tako i meni ja mislio nesta nevalja slusao sam na staroj tosibi i nisam nista cou vec sam se usro da je nesla otislo..Cuje se naj jace dole ispod tach pada

Zadnje izmijenjeno od: mrle503. 28.10.2014. u 22:11.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 00:38   #13
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
http://www.youtube.com/watch?v=y71mgaM3fY0 ljudi koji je ovo dio dole desno ispod cd roma na ploci jel tu postoji neki ventilator.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2014., 20:57   #14
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
ljudi laptop na servisu 4 dana i oni su ustanovili da je nespravan hard disk i maticna ploca dakle u laptopu nevalja bas nista..Ja sad razmisljam da odem u trgovinu gdje sam ga kupioi trazim novi laptop jer sam vidio na stranici ministarstva da ako uredaj rikne u roku 6mj imam na to i pravo.Jel ima ko kakih iskustava sa tim jel se vrijedi zezat s tim ili da ostavim servisu da naprave svoje i ostavim laptop???
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 21:36   #15
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
Ljudi aj ako imate ovakav laptop poslusajte jel ce cuje kakvo cvrcanje kad je laptop iskljucen a prikljucenma struju.Rijesio sam problem sa servisom mjenjali su maticnu ali je i dalje zujilo.Poslao ga nazad rekli su da je to normalno i vratili ga nazad i sutra dan opet rikne maticna.Sad sam ga poslao 3 puta i dobit cu zamijenu za novi.Mozda i nije zbog tog zujanja jer kazu da je to naponsko zujanje koje je kao normalno.Jel ima tko da poslusa nez da uzmem isti model jer sam s ovim popzdio ili da uzmem neki drugi pa makar i losiji.Ili je taj model u redu i samo ovaj moj je bioh neki falican.
mrle503 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na