Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2014., 14:23   #1
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
Gdje naci MBO s 939 socketom

Cijenjeni humanisti,
nisam bas vican racunalnim cakama niti sam bas ukorak s posljednjim krikovima tehnike (o cemu svjedoci i naslov teme) pa ovim putem molim vaš savjet, preporuku i\ili pomoc.
Trazim maticnu plocu s 939 socketom u koju bi mogao ukomponirati AMD Athlon 64 i Gainward 6600 GT AGP 8x.
Prije su funkciju maticne ploce obavljale EPOX EP-9NDA3J i MSI K8T Neo2-F v2.0 ali su obje preselile na vjecna lovista, a po ducanima racunalnom opremom ih ne nalazim. Ili jako lose trazim...
Znam da je mala mogucnost da je nadjem novu pa zato i pitam eksperte:
- znadete li svejedno da ih neki ducan drzi ili bi ih mogao drzati
- znadete li nekog pouzdanog da ih prodaje second hand, tj. ne bih se volio zaletavat da kupim nesto sto ne radi posto nisam neki strucnjak
- koja druga maticna ploca s chipsetom 939 bi mi odgovarala i mogao bih je nabaviti (ako moze novu)
- ako su na sva gornja pitanja negativni odgovori onda vas molim za preporuku druge maticne i procesora\graficke (sto god da je isplativije tj. po vama best buy)

Svaku preporuku, informaciju i savjet cijenim! Hvala unaprijed!
nossogna je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 14:38   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Traži polovnu 939 ploču s AGP slotom i to je to. Nađe ih se po 100 kn. Da ih i ima novih u dućanu, bile bi oko 600 kn, kao što su bile nedavno, a to je suluda cifra. Obrati pozornost na model procesora koji imaš, odnosno od koje verzije biosa na ploči je podržan.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2014., 14:44   #3
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Sto se tice polovnog, potrazi covjeka iz Zagreba, na njuskalu je i prodaje dosta tih starijih ploca.
Mislim da mu je korisnicko ime AlenBJ. Nisam trgovao s njim jos ali dosta ljudi ga preporucuje po forumima.

Ako nadjem link stavim ga tu.

Evo nasao sam ga, pa pogledaj sto ima u ponudi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/alen_bj

Zadnje izmijenjeno od: VedranO. 22.01.2014. u 14:52.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 14:57   #4
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
Zahvaljujem!
Ako jos tko ima kakav savjet ili misljenje - samo udrite!
nossogna je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 15:02   #5
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nossogna Pregled postova
Zahvaljujem!
Ako jos tko ima kakav savjet ili misljenje - samo udrite!
Pa iskreno bilo bi bolje da ides na noviji socket, za 939 plocu ce te traziti puno love bas zato sto ih nema.
Osim ako naletis na nekoga kome stoji i ne treba mu pa je se hoce rijesiti.

Da li to slazes komp za sebe koji ces svakodnevno koristiti ili imas nekih starih komponenti pa samo zelis sloziti "retro" komp.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 15:18   #6
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
Pa zapravo oboje: imam retro komponenti koje mi samo stoje i zapravo smetaju i nikak da se njima pozabavim, a dobro bi mi dosao i jos jedan komp za po doma tipa surfanje, office i mozda koja nezahtjevnija igrica pa mi je palo na pamet da spojim ugodno s korisnim...

Nasao sam da prodaje ono sto mi treba lik kojeg si mi preporucio.
http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce...-oglas-9663218
Jel to to i isplati li se dat tu lovu za to il se treba cjenkat i do koje cifre ili zaboravit sve skupa i ulozit u nesto novo i solidno?
Ako je ovo posljednje onda opet pitam sta i mogu li iskoristit bar ovu graficku?
nossogna je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 15:23   #7
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nossogna Pregled postova
Pa zapravo oboje: imam retro komponenti koje mi samo stoje i zapravo smetaju i nikak da se njima pozabavim, a dobro bi mi dosao i jos jedan komp za po doma tipa surfanje, office i mozda koja nezahtjevnija igrica pa mi je palo na pamet da spojim ugodno s korisnim...

Nasao sam da prodaje ono sto mi treba lik kojeg si mi preporucio.
http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce...-oglas-9663218
Jel to to i isplati li se dat tu lovu za to il se treba cjenkat i do koje cifre ili zaboravit sve skupa i ulozit u nesto novo i solidno?
Ako je ovo posljednje onda opet pitam sta i mogu li iskoristit bar ovu graficku?
Heh, po meni ako trebas komp samo za surfanje, onda se bolje rjesi tih starih komponenti i skupa s lovom za tu abit plocu (Kihoty ce sigurno reci da je ABIT zakon) uzmi neki komp sa pentium 4 procesorom i posluzit ce ti za net.

Ako si bas zagrizao za socket 939 retro komp...
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 15:38   #8
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
Ma nije bas da sam zagrizao za to, ispitujem opcije, skupljam misljenja, mozgam....
Imas neku preporuku za konfiguraciju kad vec predlazes pentium 4?
Pokusao sam usporedjivat to po stranicama ducana al posto nisam taj svijet odavno pratio pregazilo me vrijeme i tesko se snalazim posto nemam pojma kakva bi masina trebala tj. bila dovoljna nekom danasnjem nazovi "nezahtjevnom korisniku"...
nossogna je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 16:06   #9
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ako ti nije hitno, prati malo oglase i bit će povoljnijih ploča. Obrati pozornost da li ti u kućište stanu ATX ili micro ATX ploče.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Comparison.jpg

Za nadogradnju računala s novim komponentama, od starog kompa bi se moglo zadržati kućište, napajanje, te disk i optika ako su SATA. S tim da je napajanje vjerojatno neko starije, koje baš i nije kvalitetno. Ovo govorim bez obzira na to što bi to bio komp koji ne troši puno.

Ako su disk i optika IDE, treba kemijati s kontolerima ili adapterima, a to dodatno košta. Na pločama za aktualne platforme se rijetko nalaze ti legacy portovi.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 17:35   #10
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
SATA su optika i diskovi, nije to frka... Vrebat cu oglase. Hvala!
nossogna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2014., 22:55   #11
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Sto se tice polovnog, potrazi covjeka iz Zagreba, na njuskalu je i prodaje dosta tih starijih ploca.
Mislim da mu je korisnicko ime AlenBJ. Nisam trgovao s njim jos ali dosta ljudi ga preporucuje po forumima.

Ako nadjem link stavim ga tu.

Evo nasao sam ga, pa pogledaj sto ima u ponudi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/alen_bj
POZOR!!! Kupnja bilo koje komponente od ovog prodavaca je rizicna, meni je uvalio ovu plocu koju sad imam u novom kompu. U opisu oglasa je pisalo novo zapakirano a ja sam dobio samo plocu bez manuala, cd, kablova, cak nisam dobio ni onaj backplate odnosno i/o shield. Taj backplate sam morao kupiti preko eBaya iz Njemacke i platio sam ga 10€ s postarinom. Najgore od svega je to sto na ploci neradi pola USB portova, znaci lijevi red portova neradi njih 3 dok desni red radi. Cak je i chipset hladnjak imao par ogrebotina, to je bila moja zadnja kupnja preko njuskala od tog govneta.

Upozoravam vas da je lik scammer i da ce preveslati svaku budalu koja naide sa strane, mene je uspio preveslati jednom ali nece vise. Cak se nije osudio niti odgovoriti na silne mailove koje sam mu poslao nakon sto me preveslao.

Sto se tice ploce ja ti imam neku gigabytovu socket 939 i podrzava SLI. Mislim da cu se rijesiti navedene ploce sljedeci vikend ukoliko ti nebudes zainteresiran ali stim da je proslo skoro 2 mjeseca sumnjam da i jesi, ploca je u top stanju.

Evo i dokaza, znaci isti oglas samo je kod mene LE verzija i kao sto vidite pise novo nekoristeno:

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce...oglas-10217139
  Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 01:47   #12
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
oke, znam da je oftopičarenje i da će bit obrisano, al i ja sam razmjenio par mailova s dotičnim AlenomBJ, kad sam tražia ploču za moj ib...bilo mi ej malo čudno da traži 300-njak kuna za (navodno) nekorištenu asus h77 atx ploču, ali na mailove je šturo i osorno odgovarao...pa sam na kraju odusta kad se ovde na tržnici pojavila ponuda za ploču koja mi je trebala.

kako se ispostavilo iz posta kolege iznad, srećom sam odustao
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 11:06   #13
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Ako tražiš još uvijek s939 ploču imam ti ja jednu Gigabyteicu, mislim da je čak ova

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=1860#ov

Sad jedina stvar je šta mi je žao prodat
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 11:12   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Čudno..
kolega se nakupovao ploča od tog AlenBJ i nikad nije bilo problema.
da, bile su gole ploče u pitanju i jedna je bila DOA. Lik vratio lovu makar je DOA utvrđen koji tjedan kasnije (radi nedostatka procesora)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 12:20   #15
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Čudno..
kolega se nakupovao ploča od tog AlenBJ i nikad nije bilo problema.
da, bile su gole ploče u pitanju i jedna je bila DOA. Lik vratio lovu makar je DOA utvrđen koji tjedan kasnije (radi nedostatka procesora)
Nazalost nisam imao sve komponente da istestiram plocu, poslije sam ga pitao da mi zamjeni plocu ili vrati novce medutim nista.
  Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 12:29   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
momci po 100ti put - ovo nije helpdesk njuškala niti ovaj forum ima ikakve veze sa njima i molim da ubuduće imate to na umu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 01:30   #17
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Evo nasao sam ju, dakle ukoliko ti je jos potrebna mozemo se dogovoriti radi se o ovom modelu u linku:

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=1883#ov
  Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 13:24   #18
nossogna
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: vg
Postovi: 6
Hvala svima, kupio sam nekoliko dana nakon sto sam postavio temu i cuo savjete i preporuke maticnu MSI K8N Platinum od nekog drugog tipa s njuskala za oko stotinjak kuna, radi bez greske jos uvijek. Nazvao sam covjeka, dosao do njega, uvjerio se da radi i kupio... Ne mogu se trenutno sjetit kako mu je nick na njuskalu glasio al sam siguran da se nije radilo o doticnom alenu. Zasad sam zadovoljan.
nossogna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na