Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2008., 18:12   #1
Mali Marko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Toshiba a300-15g lap + external lcd PROBLEM

Pozdrav, zovem se Marko i novi sam na forumu... Registrirao sam se u nadi da ću naći pitanja na neke odgovore ali i da ću moći pomoći nekome sa svojim znanjem/iskustvom... Ovako imam jedan problem koji me prilično iritira...

Naime ako mi je lap na bateriji monitor radi najnormalnije, ako ga uštekam u struju monitor mi počne titrati samo tako... probao sam sve moguće settingse ali nemogu nikako nać riješenje... lud sam već pomalo... inače monitor je samsung syncmaster 206 bw... a da stvar bude gora u uredu mi radi najnormalnije na lcd-ima od 22" probao na nekom bugdet lg i na nekom budget ACER... zna li netko u čemu bi mogao biti problem??? e i jeli imao ko iskustva sa oživljavanjem/odstranjivanjem stuck/dead pxl-a... lud sam jer mi se na laptopu pojavio 1 a laptop nema ni mjesec dana...

Hvala na odgovorima...
Mali Marko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 19:04   #2
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Probaj nove drajvere za graficku pomocu http://www.driverheaven.net/modtool.php
Sve ti nize pise kako treba.

A za taj pixel, i ja sam nasao sebi jednog mrtvog na a300-15a mamu mu.
Ali ga jedva vidim jer je sa strane
tpm4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2008., 21:11   #3
Mali Marko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Probaj nove drajvere za graficku pomocu http://www.driverheaven.net/modtool.php
Sve ti nize pise kako treba.

A za taj pixel, i ja sam nasao sebi jednog mrtvog na a300-15a mamu mu.
Ali ga jedva vidim jer je sa strane
Probat ću izmoddirat nove drivere, ali nešto mi govori da neće pomoć, obzirom da sam pehist totalni ...

Glede pixela si se možda raspitivao kod dealera gdje si uzeo toshibu ako se išta da napraviti sa tim pixelom ili je kao što navode u warranty-u da ih mora biti više od 5 ili 6 da bi ulazilo u garanciju... a da stvar bude bolja dan prije mi je doma na samsungu nastao jedan ali sam ga uspio riješiti, ono neki bi rekli da picajzlim bezveze, ali perfekcionist sam... Treba uzimati dell-ove ultrasharpove sa Premium Panel Guarantee ili laptope koji isto ulaze u Premium Panel Guarantee, imaju zero tolerance i na miru si.

Ako još netko ima savjete za moj prvi problem neka slobodno izrazi svoje mišljenje...
Mali Marko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 21:34   #4
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
jel ti je na istoj uticnici na zidu spojen lap i monitor?

probaj promjeniti uticnicu u koju ustekavas lap jer meni ovo izgleda ko da adapter emitira neku frekvenciju koja smeta bas tom monitoru.

isto tako probaj na neku cim daljnu uticnicu ustekat lap(sa produznim)

javi dali je to mozda bilo rijesenje


a sta se tice mrtvog pikesla probaj malo monitor kvrcnut, onak malu cvrgicu po pikselu, meni je to pomoglo
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 20:24   #5
Mali Marko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Hvala na odgovorima...Izmoddirao najnovije ati-eve drivere, probao i lap i monitor uštekati na najudaljenije različite utičnice po stanu, probao skinuti bateriju sa lap-a i probao ga samo na struji dignuti i ništa od toga ne šljaka... Nadam se da neću morati uzimati novi monitor... prilično frustrirajuća situacija... ako bilo ko ima još kakvu ideju molio bih ga neka ju podijeli samnom jer me ovo živcira...
Mali Marko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 19:34   #6
Mali Marko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Uzrok: frekvencija koju odašilje adapter od laptopa i koja ometa monitor... Razlog: adapteri za eu i azijsko tržište imaju u sebi uzemljenje, dok za usa tržište nemaju, uzemljenje na adapteru nije isto kao na utičnici i dolazi do ground loop-a --> neka pogleda wiki ko je zainteresiran... Riješenje, najjednostavnije: kupnja kvalitetnog vga kabela ili kako forumi navode "shielded vga kabel" i spajanje laptopa i monitora na isti produžni kabel... Titranje je nestalo... Informacije radi, to nije samo do toshibe, kopajući par sati po netu i stranim forumima sam naletio na istu stvar kod hp-a, dell-a i acer-a... Drugo riješenje bi bilo eventualno kupiti univerzalni adapter, ili pak u krajnjem slučaju postoji mala napravica koja se ušteka u produžni i eliminira ground loop --> cca 70 USD... Toliko o ovoj temi... može lock...
Mali Marko je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 11:33   #7
igor106
čuđenje je početak znanja
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: on-line
Postovi: 52
bravo mali Marko, čestitam. Svaka čast.
igor106 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na