Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2022., 11:51   #1081
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Da, na to sam mislio. Uglavnom, jasno mi je o cemu je rijec. Kupujem za manje tehnicki potkovane, pa gledam da bude što više plug and play.
U tom slucaju im kupi ovakav dodatni kabel i rijesi ih jos jednog napajanja i potrebe za uticnicom
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 15:48   #1082
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
zakaj bi kupovao extra kabel ?
iskoristiš koji dolazi uz uređaj
višak kabla sakupiš i vežeš u klupko. finito
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2022., 19:56   #1083
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Glede estetike
Imace, original kabel za napajanje je prilicno zilav i odmah ih spremam u kantu za nekoristenje...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 20:21   #1084
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam svojima zamotao kabel i lastikom za kosu sredio . Spojio u usb i bok. Sve sljaka i ne vidi se ništa. Gasi se s tvom, upali se kad i tv i autostarta app koja je potrebna
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 21:20   #1085
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Samo pazite ako koristite Kodi na fire sticku koji se napaja iz usb-a. Zna koruptirati data folder ako Kodi radi a tv se ugasi, pa ga se ne moze pokrenuti dok se ne napravi clear data. A onda naravno, cijeli setup iz pocetka...

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 22:54   #1086
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
To vrijedi, cak je napomenuta obaveza, za sve uredjaje na kojima se vrti Kodi. Kako Kodi radi iz memorije treba ga se gasit tj. izlazit iz njega iskljucivo preko "Power" menija, jer tada Kodi iz memorije sprema na unutarnji medij nekoliko fajlova, prije sve Log filove. Ako je Kodi aktivan i prekine mu se napajanje (npr. gasenjem TV-a) prije il kasnije ce syebat fajlove/foldere bez koji se vise nece moci pokrenut.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 12:07   #1087
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Iako je već sigurno bilo riječi, ali ne budi vam teško opet da utvrdimo gradivo...jeli u Kodiju pod Fire stickom treba uključiti ili isključiti opcije "adjust display refresh rate" i "sync playback to display" ?

Pod Coreelecom imam obje uključeno i radi to odlično, ali tamo nemam DRM za Kodi i Netflix u 4k.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 13:27   #1088
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Iako je već sigurno bilo riječi, ali ne budi vam teško opet da utvrdimo gradivo...jeli u Kodiju pod Fire stickom treba uključiti ili isključiti opcije "adjust display refresh rate" i "sync playback to display" ?

Pod Coreelecom imam obje uključeno i radi to odlično, ali tamo nemam DRM za Kodi i Netflix u 4k.
Na Firestick-u je to dosta drugacije od CoreElec-a.
Prvo, i na jednom i na drugom NE ukljucuj "Sync playback to display" (u CoreElecu je ta opcija onemogucena) jer ti nece radit "Audio Passthrough" koja je jedna od glavnih prednosti Kodi-a glede visekanalnog zvuka, a imat ces i trzavu sliku na pojedinim filmovima posebno onim sa 25Hz "refresh rate-om"

Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.

Moje postavke:
za Firestick: Video => Auto, Audio => Dolby digital 5.1
za Kodi video: Adjust display rate => Off, Sync playback to display => Off.
za Kodi audio: Audio Passthrough => On, Passthrough device => Android RAW Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 15.03.2022. u 13:32.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 15:00   #1089
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti
hvala
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 15:45   #1090
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Na Firestick-u je to dosta drugacije od CoreElec-a.
Prvo, i na jednom i na drugom NE ukljucuj "Sync playback to display" (u CoreElecu je ta opcija onemogucena) jer ti nece radit "Audio Passthrough" koja je jedna od glavnih prednosti Kodi-a glede visekanalnog zvuka, a imat ces i trzavu sliku na pojedinim filmovima posebno onim sa 25Hz "refresh rate-om"

Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.

Moje postavke:
za Firestick: Video => Auto, Audio => Dolby digital 5.1
za Kodi video: Adjust display rate => Off, Sync playback to display => Off.
za Kodi audio: Audio Passthrough => On, Passthrough device => Android RAW Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti
Bravo, super post, još ovako sve na jednom mjestu 🔝

Je, vidim i ja sad da je u novom Coreelecu opcija "sync playback" ukinuta, nema je više. Doduše uvijek mi je bila uključena skupa sa drugom "on start/stop" i moram priznati da nisam primjetio trzanje.

Što se tiče Kodija pod Firestickom ili AndroidTV nekog drugog obje te opcije nisam nikad niti uključivao kako kažeš... Video mi je pod auto, jedino mi je uključena opcija "match original frame rate" u settinzima, jel to trebam isključiti ili da ostavim na on ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2022., 19:59   #1091
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Što se tiče Kodija pod Firestickom ili AndroidTV nekog drugog obje te opcije nisam nikad niti uključivao kako kažeš... Video mi je pod auto, jedino mi je uključena opcija "match original frame rate" u settinzima, jel to trebam isključiti ili da ostavim na on ?
Ta opcija mi je na Firesticku iskljucena, jer na njemu za streaming koristim iskljucivo Kodi. Tu opciju trebas ukljucit SAMO u slucaju ako koristis "tvornicku" Amazon Prime aplikaciju (ili kako se vec zove, jer je ta, osim blokiranja update-a, prva koju odyebem "Debloat" aplikacijom). Na sve ostale video/streaming aplikacije na FS-u ta opcija nema nikakvog utjecaja, jer su tako jadno/povrsno/lose napravljene da ne koriste android-ovu podrsku za "Match original frame rate". Dakle, i za Kodi je nepotrebna.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 20:40   #1092
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Odlično, hvala. Sad mi je sve jasno .
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 09:51   #1093
macalek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: blizu
Postovi: 35
macalek je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 13:06   #1094
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.
Ako Video nije na "Auto" onda ni ne radi "Adjust display rate" jer Kodi ne može promijeniti rezoluciju. Nisam probao HBO Max addon na FS nego na Mi Box, ali sa uključenim "Adjust display rate". Istina, zna trzat slika, ali još je gore kad je isključeno pa mi pusti 24p film na 50Hz. To je onda kao kad gledam sa HBO Max aplikacijom, negledljivo. Možda je na novijim televizorima sa većim refresh rate-ovima bolje nego na mojoj staroj plazmi.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 15:22   #1095
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Drugaciji hardware/software se drugacije ponasa. Nemogu se radit direkne usporedbe ponasanja FireStick 4k sa MiBox-om.
Meni, tako kako sam opisao, radi prefekno, a zasto nekom drugom tako ne radi, moze biti iz NIZA drugih razloga. Moja 3 Firestick-a na kojima je tako podeseno, su dobrano "debloat-ani" i sve sto ne utjece na Kodi je maknuto/zamrznuto, pa mozda i to ima takav (opisani) utjecaj...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 15:53   #1096
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Koji ti je frame rate na tv-u kad prebacis na HDMI ulaz na kojem je FS? I promijeni li se frame rate kad pokrenes film na HBO max addonu? Pretpostavljam da ne, ako je to isključeno u Kodiju.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 18:36   #1097
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
što provjeriti/mijenjati na Speedportu kad fire 4K buffera?

WI-FI u kući koristi nekoliko osoba: 3x laptop, 5x mob i Fire.

I kad streamam preko KODIja sa PCa neki FULL HD (max to, nikad 4K) stalno buffer, čak i isključi stream pa moram odpočetka.
Rekli su mi da ne mogu ograničiti brzinu WI-FI prema drugim korisnicima.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 18:47   #1098
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
lap wifi
fire wifi
no go .. tu ti odmah brzina pada na pola ako je sve idealno
uleti još koji mob lap i eto veselja sporog


lap na kabel pa bude išlo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 18:51   #1099
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Koji ti je frame rate na tv-u kad prebacis na HDMI ulaz na kojem je FS? I promijeni li se frame rate kad pokrenes film na HBO max addonu? Pretpostavljam da ne, ako je to isključeno u Kodiju.
Ne promjeni se, ali Fire OS (Android 7) uredno odradi frame rate posao tako da se na mom LG TV-u uopce ne vidi razlika. Imam li na FS OS-u ukljucen Frame rate swithing, i ukljucim u Kodi-u "Adjust frame rate" (on start/stop), 24fps video ce prekopcat LG na 24fps sa defoultnih 59,94. Ako pak ne ukljucim FRS u Kodi-u, onda ce se 24fps video prokazivat sa 59,94 na LG TV-u. U oba slucaja prikaz videa je besprijekoran.

Sasvim je drugacija situacija na Odroid N2, bilo na CoreElec-u ili Android-u. Svaki OS na tom SBC/boxu ima drugacija podesavanja za besprijekornu sliku.

Jedini zakljucak kojeg bi bilo pozeljno izvuci iz mojih iskustava je da svako sam treba pronaci koja mu kombinacija u podesavanjima najbolje odgovara. Jer osim uredjaja za reprodukciju u igri su i mogucnosti/podesavanja na monitoru/TV-u...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 18:58   #1100
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
što provjeriti/mijenjati na Speedportu kad fire 4K buffera?

WI-FI u kući koristi nekoliko osoba: 3x laptop, 5x mob i Fire.

I kad streamam preko KODIja sa PCa neki FULL HD (max to, nikad 4K) stalno buffer, čak i isključi stream pa moram odpočetka.
Rekli su mi da ne mogu ograničiti brzinu WI-FI prema drugim korisnicima.
Kao sto ti @dadoremix rece, Lap i PC na zicu, a Speedport i Firestick na 5GHz WiFi.

FireStick ima iznimno dobar dual mimo 5GHz WiFi, na kojem bez problema postizem brzine preko 400Mbit/s. Buffering na njemu nisam nikad vidio/dozivio iako isto imam Speedport router.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 21:32   #1101
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Kad na AFS 4K Max stavim video na Auto HBO max mi je samo 1080p i imam
dolby vision. Kad video stavim na 4k 50/60 Hz dobijem tu 4k rezolciju ali izgubim dolby vision. Tv je Sony xf9005. Ne znam gdje grijesim
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 22:10   #1102
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
lap wifi
fire wifi
no go .. tu ti odmah brzina pada na pola ako je sve idealno
uleti još koji mob lap i eto veselja sporog


lap na kabel pa bude išlo
mission imposibile!

2 kata niže su.

dakle probam sa 5GHz na ruteru. a gdje da to switcham na Fire?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 22:32   #1103
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
tko, ti dodatni laptopi ?
još bolje
jebuckaju wifi totalno i modem se mora sa njima bačkat, jer imaju banana signal
jebiga, ti to ispadne ko da se u glasnoj birtija ja i ti razgovaramo na 15m daljine
pa stalno jedan drugog pitamo.. a ?? ha ??? kaj ??? a jeee
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2022., 12:54   #1104
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.

Moje postavke:
za Firestick: Video => Auto; Audio => Dolby digital 5.1
za Kodi video: Adjust display rate => Off, Sync playback to display => Off.
za Kodi audio: Audio Passthrough => On, Passthrough device => Android RAW Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
Da nadopunim ove svoje gornje navode i potvrdim kako nema jedinstvenih postavki za Kodi na FS4k kako bi sve radilo uredno:
Prijatelju sam slozio Mavens Kodi Nexus (sa ove stranice) na stari FireStick 4k i direkno spojio na HDMI ulaz LG HD TV-a (nije UHD model) sa napajanjem iz TV USB porta.
Da bi HBO_Max i Netflix addon-i radili uredno morao sam podesit sljedece postavke:

Za Firestick: Video => Auto; Frame Rate => ON; Audio => Dolby digital 5.1 (ako je Audio na "Auto" FS bi se pri ukljucenju TV-a dignuo bez audia, pa ga je potrebno restartat da ukljuci audio!)
Za Kodi video: Display Resolution 1920x1080p - 50Hz Ako nije 50Hz ne radi HBO_Max stabilno sa titlovima, na materijalima sa 25 FPS kakva je vecina na HBO-u.

Adjust display rate => ON - Start/Stop; Sync playback to display => Off.
Za Kodi audio: Number of Chnnels =>2.0; Audio Passthrough => On , Passthrough device => Android RAW IEC Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
Dakle dosta razlicito od gornjih podesavanja koje doma upotrebljavam na istoj software/hardware kombinaciji...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 17.03.2022. u 13:00.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 10:53   #1105
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Imam netflix i hbo. Nekih filmova koje bi htio gledati nema. Imam webos i razmišljao sam da uzmem Fire Stick 4k ili Max ali oni opet ne rade kad je TV ugašen čak i kad su spojeni direktno preko punjača pa se ne može niti skidati niti torrentirati pa sam mislio uzeti Fire Cube.

Da li cube normalno radi te stvari? Osjetno je brži a nije puno skuplji.

Nemam NAS, to bi mi bila skuplja opcija i ne da mi se paliti PC, tamo skidati pa streamati na TV.
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 11:01   #1106
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Jel bas moras skidat? Ja koristim Cinema HD u kombinaciji sa Real Debrid i tako gledam sve serije i filmove. Samo pustiš stream koji hoćeš i to je to. Po defaultu imaš hrpu besplatnih linkova koji nisu najsretnije rješenje pa zato uzmeđ Real Debrid koji ti u neku ruku garantira da imaš kvalitetne linkove sa 720p, 1080p ili 4K filmovima.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 11:22   #1107
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Jel bas moras skidat? Ja koristim Cinema HD u kombinaciji sa Real Debrid i tako gledam sve serije i filmove. Samo pustiš stream koji hoćeš i to je to. Po defaultu imaš hrpu besplatnih linkova koji nisu najsretnije rješenje pa zato uzmeđ Real Debrid koji ti u neku ruku garantira da imaš kvalitetne linkove sa 720p, 1080p ili 4K filmovima.
Ima nekih besplatnih stvari, predavanja, edukacije itd. koji se mogu skinuti a TV ih ne čita ili je bez zvuka.

Nije da mi je od životne važnosti ali sad su Fire TV uređaji sniženi pa je prilika.
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 18:27   #1108
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Je li netko probao Iskon.Play TV na Amazonu FireStick 4K? Pošto je sad dobra promocija za siću kuna. Ne mogu nigdje downloadati aplikaciju u apk formatu.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 20:42   #1109
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor ramzes003 Pregled postova
Je li netko probao Iskon.Play TV na Amazonu FireStick 4K? Pošto je sad dobra promocija za siću kuna. Ne mogu nigdje downloadati aplikaciju u apk formatu.
Nemam Iskon, ali imas jedan apk ovdje i drugi ovdje, pa probaj ak koji radi...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 13:49   #1110
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Onu prvu Iskon.Play TV sam isprobao skinuti sa svih download servisa i ne mogu ju nigdje skinuti u apk formatu za Firestick. Ona druga je za mobitele, tablete, komp koju koriste Iskon iptv korisnici.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na