Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2007., 22:30   #1
_Maniac_
Premium
Moj komp
 
_Maniac_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 89
Arrow Dodjeljivanje mogucnosti pojedinom korisniku??

Ovako...

Sad pravim jedan komp koji treba imati admin acc i jos 3 sporedna... Napravit cu 4 particije C-20gb, D-95gb, E-95gb, F-95gb i G-DVD-przilica...

trebao bi napraviti da svaki user moze koristiti samo jednu particiju i da ne vidi ostale 3 (ili bar 2, ako ne moze da sve 3 budu skrivene)...

Svaki korisnik bi trebao moci koristiti office, winamp, bs-player, windvd, photoshop i tako, ali da nemogu dirati u c disk...

Svi bi smjeli imati mogucnost instaliranja igara i dodatnih programa, ali samo na svoju particiju i jedino onaj dio koji se mora instalirati na c disk...

Ja bi kao admin imao pristup svim diskovima i svim file-ovima, dok bi ostala 3 korisnika bila ogranicena...

Ajde ak netko zna koje sve dozvole treba podijeliti i sta sve treba napraviti... Sad sam krenio instalirati windowse, pa da mogu sve zavrsiti dosta brzo...


PUNO HVALA...
__________________
Actual Women
_Maniac_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 00:38   #2
_Maniac_
Premium
Moj komp
 
_Maniac_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 89
Skontao...
__________________
Actual Women
_Maniac_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2007., 19:51   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Bilo bi dobro da kazes kako si rješio ...
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 20:03   #4
_Maniac_
Premium
Moj komp
 
_Maniac_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 89
Rjesio sam u safe modu, tamo kad odem na properities svakog diska mogu odabraty security i davati odredjene dozvole odredjenom korisniku, ali prije toga sam stavio da su svi dodatni accounti User type, da ne budu administratori...
__________________
Actual Women
_Maniac_ je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 23:09   #5
mirkoB
Premium
 
mirkoB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 783
Ako nisu admini, imati će problema kod instaliranja nekih programa, bez obzira što imaju full prava na svojoj particiji.
Instalacija piše po sistemskom disku (c, pa je pitanje hoće li imati prava pisanja u Program Files i Windows foldere. Ovaj problem se da riješiti stavljanjem korisnika u grupu Power Users, ili ako voliš više sigurnosti a manje udobnosti, možeš ručno dodijeliti prava pristupa na te foldere svim korisnicima (cacls.exe, a može se i iz GUI-a).
Drugi problem je ovaj: Neki programi jednostavno zahtijevaju admin prava za instalaciju jer dodaju svoje servise i/ili pišu po dijelovima registry-ja po kojima obični korisnik nema pravo pisanja. Riješenje za ovo ne znam, no znam da čak i kad kao obični user koristiš command prompt otvoren pod admin accountom, nije moguće instalirati sve što hoćeš. Neki put baš treba ulogirati admina.
__________________

| AVG Free 7 | SPF 5.6 | SS&D 1.4 | MBSA 2.0 |
| Firefox & Thunderbird 1.5 | MozBackup 1.4.4 | POPFile 0.22.2 |
| 7-Zip 4.32 | VMWare Player | nLite 1.0RC7 | Qemu 0.7.2 |
| PDFCreator 0.8.0 | Open Office 2.0 | Readiris Pro 8 |
| UltraVNC 1.0.1 | Media JukeBox 8.0 | Burn4Free 2.3 |

| Pentium D 805 | ThermalTake BigTyp 120 |
| Gigabyte G945P-S3 | 1024/667 Kingmax DDR2 | 160 GB Hitachi SATA2 |
| Enlight 430W | Antec Solution SLK3700AMB | OKI OL400w |
| XP Home SP2 zakrpan do jaja + Windows 98SE Virtual Machine |

| 178/81 |
| Cipele br. 42 |
| 35 godina |
mirkoB je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 17:51   #6
_Maniac_
Premium
Moj komp
 
_Maniac_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 89
Citiraj:
Autor mirkoB Pregled postova
Ako nisu admini, imati će problema kod instaliranja nekih programa, bez obzira što imaju full prava na svojoj particiji.
Instalacija piše po sistemskom disku (c, pa je pitanje hoće li imati prava pisanja u Program Files i Windows foldere. Ovaj problem se da riješiti stavljanjem korisnika u grupu Power Users, ili ako voliš više sigurnosti a manje udobnosti, možeš ručno dodijeliti prava pristupa na te foldere svim korisnicima (cacls.exe, a može se i iz GUI-a).
Drugi problem je ovaj: Neki programi jednostavno zahtijevaju admin prava za instalaciju jer dodaju svoje servise i/ili pišu po dijelovima registry-ja po kojima obični korisnik nema pravo pisanja. Riješenje za ovo ne znam, no znam da čak i kad kao obični user koristiš command prompt otvoren pod admin accountom, nije moguće instalirati sve što hoćeš. Neki put baš treba ulogirati admina.



Ja sam napravio da samo admin (ja) imam pravo instalirati bilo kakav program i tako sta, a svaki korisnik ima pristup c: ali samo read/execute... Tako da nemam zezancije s onim kako je netko nekome nesto obrisao ili tako sta... svatko ima svoju particiju i nema pristup tudjoj... Na svojoj particiji ima programe koji su namjenjeni samo za njega, a oni zajednicki se nalaze na c: ... Jucer sam navecer sve lijepo isproba i funkcionira bez problema...
__________________
Actual Women
_Maniac_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 14:07   #7
mirkoB
Premium
 
mirkoB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 783
Citiraj:
Svi bi smjeli imati mogucnost instaliranja igara i dodatnih programa, ali samo na svoju particiju i jedino onaj dio koji se mora instalirati na c disk...
Ja sam ovo komentirao, to je, u tom obliku, nemoguće za složiti.

Inače imaš još dvije fore kod ovakvih instalacija: Očistiš, kao admin, sve programe iz all users\Start Menu\Programs, osim onih koje zaista svi moraju imati.
Ostatak programa složiš svakom useru pojedinačno u njegov %username%\Start Menu\Programs. Tako će svi imati sve potrebne programe, a svaki samo svoj set.
__________________

| AVG Free 7 | SPF 5.6 | SS&D 1.4 | MBSA 2.0 |
| Firefox & Thunderbird 1.5 | MozBackup 1.4.4 | POPFile 0.22.2 |
| 7-Zip 4.32 | VMWare Player | nLite 1.0RC7 | Qemu 0.7.2 |
| PDFCreator 0.8.0 | Open Office 2.0 | Readiris Pro 8 |
| UltraVNC 1.0.1 | Media JukeBox 8.0 | Burn4Free 2.3 |

| Pentium D 805 | ThermalTake BigTyp 120 |
| Gigabyte G945P-S3 | 1024/667 Kingmax DDR2 | 160 GB Hitachi SATA2 |
| Enlight 430W | Antec Solution SLK3700AMB | OKI OL400w |
| XP Home SP2 zakrpan do jaja + Windows 98SE Virtual Machine |

| 178/81 |
| Cipele br. 42 |
| 35 godina |
mirkoB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na