Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2006., 23:57   #1
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
Kako pretvoriti BSD particiju ponovno u NTFS

Isprobavao sam BSD, a na disku sam imao jos kojih 10GB slobodnog prostora, ovo drugo je bilo je u NTFS particijama (Windows). Pokrenuo sam instalaciju i uglavnom kasno skuzio da je prvih 20GB primary particija, a ovo sve drugo logicki disk sa particijama (za ovo nisam 100% siguran, samo pretpostavka, moguce je da su bile i 2 primary particije), tako da je BSD skuzio sve pod jedno i pretvorio u BSD particije. U instalaciji sam dosao tek do onog dijela kad moram odabrati particije, nakon toga sam prekinuo instalaciju.

Kasnije sam usao u Win i nije bilo D i E particije. D nije bitna, tamo je swap, ali na E su mi podaci. Koristio sam R-Studio NTFS, particije su tu - u FreeBSD/BSD/386 obliku, pa sam probao recovery podataka. Podatke sam uspio vratiti ali nijedan fajl nije ok. HTML fajlovi su samo gomila koda, slike ne mogu otvoriti, PSD fajlove isto, nijedan fajl ne mogu otvoriti, velicine i ekstenzije su prikazane, ali samo to i nista drugo.

Kako vratiti podatke, odnosno pretvoriti BSD particiju u NTFS?
elvis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2006., 19:19   #2
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
meni se je isto dogodilo kad sam prvi put isa instalirat Linux
podatke san uspija vratit na jedan nacin za koji mi je poslije ovde receno da je glup ali je upalija
zato sve cinis cinis na vlastitu odgovornost i ovo probaj primjenit tek nakon sto si isproba sve druge metode, prije svega disk odnija nekom tko ima iskustva s vracanjem podataka (citaj RAK)

znaci krivu sam particiju pretvorija u Linux native ili ext2 ili sto vec
particija nije bila formatirana nakon konverzije pa po njoj nije bilo ni pisano (da je bila formatirana ili da je pisano po njoj podatke ne bi bilo sanse vratit podatke)
nakon sto san kuzija da je konvertirana kriva particija pokrenija san ponovo instalaciju linuxa i istim tim programom particiju pretvorija nazad u fat i podaci nisu bili dirani

napominjen da se sve ovo dogodilo dok se linux instalira u tekstualnom modu i dok nije bilo programa za vracanje podataka pa sada mozda postoji sigurniji nacin

e i btw: ubuduce prije instaliranja bilo kakvog os-a na disk s podacima OBAVEZNO RADI BACKUP i particije nastoj sredjivat u nekom od programa s grafickim suceljem tipa partition magic
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2006., 19:21   #3
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
rijeseno sa r-studio ntfs 3.0, prije koristena verzija je bila 2.0
elvis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na