Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2012., 09:53   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Odlaze li servisi u "vječna lovišta"?

Nekako mi se u zadnje vrijeme čini da sve to odlazi u zaborav. Kao što sve ide k vragu u lijepoj našoj (molim da se ovo ne komentira), čini mi se da tipični servisi računala, računalne opreme, kao i elektroničkih komponenata (rtv servisi,..) odlaze u zaborav. Komponente se mogu kupiti već za sitnu lovu pa stoga je i popravak neisplativ, a samim time i serviseri ne mogu zaraditi za kruh. Jesu li možda sami krivi za to jer ne stignu pratiti razvijanje tehnologije, što mislite, ima li tu pomoći kakve?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 10:29   #2
saxvtl
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Pomoci nema nazalost
Danas kod kvara vise se isplati kupit novi uredaj nego ovaj servisirat
Problem je u cijenama novih koji su dosta jeftini
saxvtl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2012., 10:41   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,749
Ostat će servisi aktualni onim korisnicima koji ipak imaju skupe mašine a kojima je isteklo jamstvo. Netko sa socketom 1156 ipak ima računicu da mu je jefinije popraviti PC nego kupiti novi. A sam PC ne mora biti loš, i5 750 još je uvijek dobrano u prednosti ispred novih i3 ili Gxxx procesora. Prelazak na bolji CPU zahtjeva i novu ploču (socket 1155) i procesor koji ipak košta dobru sumu novca. Pri tome naravno mislim prvenstveno na firme, privatni korisnici imaju svoje sheme detekcije kvarova (susjed, frend, naplata u čevapima i pivi...) s time da ima i onih koji ne žele kemijati pa odnesu na servis i zamjene pokvareni dio i tu je kraj priče.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 10:54   #4
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
osobno se ježim pomisli da moram u servis kada mi nešto nije pod garancijom ili sam sam kriv za kvar, pa ne spada pod uvjete garancije.
do sada u servisima u kojima sam bio cijene komponenti su blago više od onih koje se mogu nabaviti vani, ali je po meni puno veći problem napuhivanje cijene radnog sata.

cijena radnog sata preko 300kn...daj molim te...svi njihovi tečajevi na koje idu i certifikati ne vrijede toliko novaca. svaka im čast, trebaju ljudi raditi, ali onaj koji određuje cijene nije normalan. ne znam...možda ja idem jednostavno u 'krive' servise...?

zamisli da u idealnom svijetu imaju posla cijelo vrijeme, znači 8h dnevno i to pomnoži sa 20 radnih dana u mjesecu i dolaziš do cifre da ti mozak stane koliko se može zaraditi. ali da se odmah ogradim, znam da je to nepostojeće u današnjem svijetu.

ne ide im u prilog niti cijene uređaja, za koje je nekad bolje kupiti nove nego popravljati. na koji način bi oni mogli konkurirati DIY ljudima? ne vjerujem da ikako mogu. imaju te cijene i drže ih.

jer što će napraviti deda i baka kad im se pokvari vešmašina ili televizor. odnijet će ga u servis i tamo će im derati kožu (čast izuzetcima, kojih ima). oni neće sami popravljati, niti će kupovati novo. platit će cijenu koju im odrede i to je to, te ako imaju sreće, servis će im popraviti uređaj.

problem su i servisi koji 'fušare'. znam 4 primjera gdje se u mobitel servisima nisu niti potrudili pronaći kvar, već stave novi OS i vozi miško. i kako onda vjerovati servisima?
pronaći kvalitetnu uslugu za razumnu cijenu..,ima naravno i takvih primjera. ali nije čovjeku ugodno ići u servis da mu poprave matičnu kad čitaš komentare i iskustva o neradu servisa po forumima (uključujući ovaj)

----------------

zvao sam ovlašteni servis za HTC kad mi je ekran puknuo i htjeli su mi naplatiti 1350kn zamjenu?! nisam imao muda sam mijenjati jer su bile velike šanse da ne napravim ništa. zvao sam dalje i išao okolo, pa su se i cijene mijenjale: 1200kn, 950kn, 750kn, 600kn. na kraju sam ga popravio za 750kn, jer u ovom jeftinijem gdje sam bio nisam naišao na 'entuzijazam' za novom mušterijom, nego na ljenjivca koji se jedva odvojio od laptopa i facebooka da bi me pozdravio i pitao u čemu je problem.

mobitel je popravljen i ljudi su stvarno ljubazni (da ne reklamiram, servis je u VG), tako da ima i dobrih primjera, te za takve servise mislim da nema problema. a iskreno se nadam da će ovakvi servisi koji te smrznu cijenama i onda ne naprave ništa propasti, te da neće biti puno ljudi koji će se upecati na njih.
manki je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 11:12   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ma, sve to ovisi o kakvom je kvaru rijec. tipa, komp ima ukupnu vrijednost 600 kuna, ode ploca - da li se isplati popravak?

da, nekome kome je taj komp bio dovoljan za njegove potrebe, samo naravno - do koje cifre? ajd recimo, do 200, max 250 kuna. ali opet, nades polovnu za 100-120 kuna........ jednostavnije .

isto tako vrijedi i za TV-e, ves masine, frizidere, kistre itd itd. naravno da je najlakse kupiti novo, kvragu tako i imam(o) "onaj tanki TV" (po mom starome ) LCD kad je quadro 55cm CRT rekao meni je dosta. no opet, servisi ce svakako opstati, mozda ne sa ovim cijenama, no opstat ce.

mislim, ja sam skoro pao u trans kad je meni lik rekao da je zamjena cca 6 najobicnih elektolita (znaci koliko, rad od max sat vremena, i to da imas vremena popusit cigaretu u vremenu izvadio sam ih - sad ih vracam i lemim) na maticnoj koja vrijedi brat bratu 100 kuna kosta - oko 300 kuna. ono, 300 kuna, a vrijednost elektrolita je koliko, niti 50 kuna? ma laganini hvala lijepa i dovidenja, nikad vise tamo.............

no, drago mi je sto uvijek postoje ljudi kojima je to fus onako, sa strane, ali su kvalitetni majstori. ja znam dvojicu-trojicu kojima bi dao svaki TV na popravak, jer sam gledao kod njih u supi kako popravljaju, imaju prakticki svaki TV u malom prstu, on zna sto je i zasto - krepalo. i naravno, za to naplati neku realnu cijenu, pojma nemam, tipa 150-200 kuna za pol sata rada i materijala ispod 50 kuna. a isto mi dode vozio TV do njega u supu ili u prijavljeni servis.


naravno, zaboravljamo PDV, sto uvelike dize cijenu servisa upravo u prijavljenim servisima. sto da, na 200 kuna njima direkt u dzep ide - 150 kuna. no opet, previse je satnica od 250 kuna, a nema sta raditi sat vremena . ali naravno - na racunu jest sat vremena servisa............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:17   #6
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Slažem se sa kolegama. Ako popravak prelazi 50% nove komponente, uređaja ja ću uvijek rađe ići na novo sa punom garancijom. Neki dan mi crkla veš-mašina. Ležaj se raspao. Zovem servisera i kažem mu treba promjeniti ležaj i semering. On kaže 900 Kn, a ja njemu nova sa pet godina garancije je 1600 Kn. Hvala i doviđenja.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:24   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Realno, većina servisa nema neku perspektivu. Ne jedan se zatvorio, ne samo oni vezani uz IT. Oni koji uspiju ugovorno vezati neke veće korisnike ili se bave specifičnim tehnologijama još i imaju smisla, no za pisijadu i ostalu "consumer" elektroniku i uređaje baš i ne.

Troškovi hladnog pogona, eventualno potrebnog školovanja i slično su preveliki.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:33   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
Slažem se sa kolegama. Ako popravak prelazi 50% nove komponente, uređaja ja ću uvijek rađe ići na novo sa punom garancijom. Neki dan mi crkla veš-mašina. Ležaj se raspao. Zovem servisera i kažem mu treba promjeniti ležaj i semering. On kaže 900 Kn, a ja njemu nova sa pet godina garancije je 1600 Kn. Hvala i doviđenja.

A kaj bi ti sad, na nekim mašinama je promjena ležaja pun k posla...

Sa novom mašinom se isto nebuš usrećil jer nemaš tih 5 godina na "dijelove koji se troše normalnom uporabom uređaja"

Kaj je najbolje od svega-90% novih dolazi sa plastičnom kadicom, dakle ne možeš do ležaja nego se mora mjenjat SVE a to košta do 1/2 ili 2/3 cijene nove.

Pa si ti misli
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:55   #9
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pa nema više smisla nositi računalnu opremu u servis. Treba 20 dana da dobijem novi logitech performance MX, uopće ga ne pokušavaju popraviti nego samo zamijene za novi.

A sam ga mogu popraviti tako da uzmem najjeftinijeg logitech miša, rastavim ga i uzmem njgov mikroswitch (aka gumb na mišu) i samo zamijenim onu metalnu glupost koja se savija kad stisneš miša. Zašto to njihovi serviseri ne rade, i pritom uštede nekih 500kn tvrci, to me fascinira.

Naravno, ima i puno sposobnijih ljudi od mene, par njih na FER-u poprave matične na hp-ovim laptopima za 200kn umjesto da potrošiš 2k kn na novu matičnu itd.

Naravno da serviseri izumiru kad ništa ni neznaju popraviti.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 13:01   #10
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
A zašto bi se uopće zamarali sa popravkom kada dobiju od uvoznika novi proizvod na zamjenu?
I koliko bi servisera morali imati da tako rastavljaju svaku stvarčicu?
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2012., 13:05   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Pa nema više smisla nositi računalnu opremu u servis. Treba 20 dana da dobijem novi logitech performance MX, uopće ga ne pokušavaju popraviti nego samo zamijene za novi.

A sam ga mogu popraviti tako da uzmem najjeftinijeg logitech miša, rastavim ga i uzmem njgov mikroswitch (aka gumb na mišu) i samo zamijenim onu metalnu glupost koja se savija kad stisneš miša. Zašto to njihovi serviseri ne rade, i pritom uštede nekih 500kn tvrci, to me fascinira.

Naravno, ima i puno sposobnijih ljudi od mene, par njih na FER-u poprave matične na hp-ovim laptopima za 200kn umjesto da potrošiš 2k kn na novu matičnu itd.

Naravno da serviseri izumiru kad ništa ni neznaju popraviti.

Brkaš neke stvari, zašto bi se nešto servisiralo kad je jeftinije isti taj miš vratit proizvođaču i dobit drugi. Neidu reklamacije iz džepa prodavača. A poslije proizvođač odlučuje hoće taj miš na otpad ili popravak pa će se pojavit negdje u prodaji pod refurbished, ili će neki drugi sretnik dobit refurbished miš kad mu odapne.



@Billkita

A gledaj, ako bi tako gledao na sve, onda si kupiš sam ležajeve za 50-80kn i zamjeniš ih sam. Čemu uopće potreba da zoveš servis?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 13:23   #12
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor manki Pregled postova
cijena radnog sata preko 300kn...daj molim te...svi njihovi tečajevi na koje idu i certifikati ne vrijede toliko novaca. svaka im čast, trebaju ljudi raditi, ali onaj koji određuje cijene nije normalan. ne znam...možda ja idem jednostavno u 'krive' servise...?
Otvori svoj servis i naplati radni sat 300kn....probaj pa onda ćeš moć razumno procijenit
Cijena sata ovisi o tipu servisa
Znam servisera koji naplačuje 20000kn dnevno i nitko se ne buni

Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
On kaže 900 Kn, a ja njemu nova sa pet godina garancije je 1600 Kn. Hvala i doviđenja.
Pametno si mu odgovorio, sigurno je i on bio zadovoljan odgovorom
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Naravno, ima i puno sposobnijih ljudi od mene, par njih na FER-u poprave matične na hp-ovim laptopima za 200kn umjesto da potrošiš 2k kn na novu matičnu itd.
Naravno da serviseri izumiru kad ništa ni neznaju popraviti.
Sigurno da ima loših servisa, oni će propast to je sigurno ali ima i školovanih ljudi koji ulažu u svoje znanje i alat te su odlični serviseri oni rade i radit će a takvima će bit sat rada 300kn i imat će posla
S visokom cijenom će se ograditi od onih koji bi htjeli da se servis radi besplatno ili za eventualno "daj ajde to za 100kn to je tebi ćas posla"
Jedino u čemu ja vidim tu problem je u ljudima koji za dobru uslugu nisu spremni platiti a zbog toga se i javljaju servisi s niskim cijenama i tome adekvatnom uslugom
Ovo je pogled s druge strane, pomalo extreman ali ako se uzme sredina može se prosudit kako stvari stoje, bar kako ih ja vidim
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 13:36   #13
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Ovlašteni servisi nema šanse da propadnu, ovi ostali su dobrano osjetili krizu. Trenutno ne trpi "rad na crno", naravno, ako je kvaliteta usluge dobra. Jeftinija je, a to je ljudima bitno u ovo doba.

Off topic - veš mašina
Što se tiče veš mašine, imamo i tu temu na forumu...klikni me
To je valjda najgori posao na perilici. Ja sam si to sam sredio...ustvari, internet mi je pomogao

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 03.01.2012. u 13:48.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 13:59   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kad je tema o servisima, i spontano smo dosli do veš mašina c/p iz nase teme o perilicama rublja

Citiraj:
...samo simptomi su bili vise nego blesavi,malo je radila,malo nije,oce vrtit nece vrtit,jedan majstor tvrdi otisla elektronika,drugi tvrdi otiso programator,na kraju mi je puko film i pozval sam majstora iz gorenja,stigo covjek i odmah dijagnoza nakon 4 sekunde"to vam je krepal motor,popravak je 1000kn"....LOL,pitam ja njega jel ziher,da nisu mozda cetkice????,on veli da je i da se tu nemreju mijenjati cetkice nego samo motor u kompletu,samo nije sa sobom ponio motor,nego je dovuko grijac,vodenu pumpu,programator i jos nekaj u kutiji kaj nisam prepoznal,i veli ide on po motor da proba;al nemre danas nego sutra

odem ja u svoj labos i mrdam nesto tamo,kad vidim gorenje kombi,izlazi van neki lik,i ja trk do njega i pitam ga:"sefe jel se vi kuzite u vesmasine?"veli lik kak ne,pa ja sam serviser....ko da ga je sami isusek poslal k meni...hahaha,opisem mu ja svoj krizni put i on meni veli ma to su cetkice i da se mogu mijenjati,da okrenem vesmasinu i da ju odozdola otvorim i pogledam,i da odem u ducan "batis" tam u zagorskoj i da zemem zamjenske cetkice,ode ja tam,kupim cetkice(naravno da sve bude dramaticnije,lik mi proda krive cetkice,makar sam mu uzorak donio)nakon malo muke sklopim ja to i voila,masina dere koda je jucer kupljena,uglavnom,isplati se bit sam svoj majstor,sada sam uz sve ostalo sto sam popravljam naucio i vesmasinu rasclanit u atome...

trosak je iznosio 80kn,tolko kostaju cetkice zamjenske,original su blizu 200
Pametnom dosta
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:05   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa u brdo "servisa" dođeš recimo sa odlomljenim usb portom na lapu (česta pojava danas), naravno garancija je voidana i odmah se piše ponuda na 2-3k kn za novu mbo.

neš ti nauke prelemit usb port, ali se to gotovo nigdje ne nudi in the first place... šta prosječna jaca zna šta znači usb i na kaj je on nalemljen, šuti i plati. pa da naplate i 500kn, pa i soma za taj posao i dalje je to debelo isplativo i jednoj i drugoj strani.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:22   #16
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Servisi ne mogu propasti pored ljudi kojima možeš prodati maglu .
Ima jako puno ljudi koji se ne razumiju uopče u hardwer i probleme koji nastaju ako nešto sa sistemom ili drajverima zašteka .
Ako se pokvari neki dio uvijek se može naplatiti 150 kn za zamjenu istoga + cijena te komponente koja se ubacuje umjesto neispravne .
Koliko se samo love može uzeti na instalaciji OS-a ili postavljanju mreže .
Osobno ponekad znam uzeti i odraditi neki komp , zamjeniti neispravan dio ili pronači uzrok nekoga problema . Instalirati OS i postaviti da internet radi bez greške i problema .
Zaradim sasvim pristojno a bavim se tim poslom u slobodno vrijeme i kada to želim .
Vjerujem da bih od toga mogao i zarađivati za život ako bih htio , ali trenutno imam stalan posao i servisiranje mi je samo dodatni izvor prihoda .
Mislim da pored slabog znanja naših ljudi servisi ne mogu i neće propasti još jako dugo , a ja ću i dalje mjesečno okrenuti kojih 700-800 kn (minimum) čisto iz zabave i dokolice .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:27   #17
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da, druga strana je zaista niska razina znanja po servisima.

stvarno sam se svega nagledao naokolo i generalno rijetko kada naletim na nekoga da možemo pričati kao stručne osobe... google serviseri
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:28   #18
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
-srale-
drago mi je da si uspio popraviti. ti si među onih po meni 9% koji znaju šta je čekić, odvrtač, ključ 13. A šta ćemo s onih 90% što ne znaju sijalicu zamjeniti.
Evo mojih razmišljanja. Svako zanimanje ima svoje uspone i padove. Nekad je Tv serviser zarađivao više od doktora. Pa se pojavili majstori za mobitele, također odlično zarađivali, a vidi danas mob=100kn. Kao što kaže Alvin pravi majstor će uvjek imati posla, a takvom nije problem raditi srodne djelatnosti. Na kraju da objasnim onih 1% (može neko misliti da ne znam matematiku). Su ljudi što iz zadovoljstva, što iz koristi sve servise, ugradnje popravke obavljaju sami. Npr. ja spadam u tu grupu (instalacija klime, grijanja, sat i ant. sustava itd.)

Zadnje izmijenjeno od: begi. 03.01.2012. u 14:41.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:28   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa u brdo "servisa" dođeš recimo sa odlomljenim usb portom na lapu (česta pojava danas), naravno garancija je voidana i odmah se piše ponuda na 2-3k kn za novu mbo.

neš ti nauke prelemit usb port, ali se to gotovo nigdje ne nudi in the first place... šta prosječna jaca zna šta znači usb i na kaj je on nalemljen, šuti i plati. pa da naplate i 500kn, pa i soma za taj posao i dalje je to debelo isplativo i jednoj i drugoj strani.
To i nije baš način na koji svi ovlašteni servisi mogu raditi, kao i što povlači potencijalne probleme u budućoj podršci.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:41   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ne pričam o ovlaštenima... o dilerima koji imaju svoje servisere i koji realno mogu takav job obaviti bez pol muke, a znaju kako će dotični lap proći kod ovlaštenih, tj. neće proći.

neće nitko da zaradi više
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:48   #21
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Nisam kupio novu perilicu, sam sam je napravio. Otišao u skf kupio ležaj i semering za 250 Kn i promjenio. Jest, ima posla jer treba rastaviti perilicu da izvadiš bubanj i zamjeniš ležaj + što sam ja sve živo pomno proučavao i označavao. Trebalo mi je praktički cijeli dan. Da sad idem ponovo to raditi trebalo bi mi duplo manje vremena. Serviser na dan riješi dva ovakva kvara sa pauzom za čevape i pivo bez da se oznoji. Za mene je to precijenjeno, a sad i ja znam pa ću mu još nabiti konkurenciju.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:55   #22
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne pričam o ovlaštenima... o dilerima koji imaju svoje servisere i koji realno mogu takav job obaviti bez pol muke, a znaju kako će dotični lap proći kod ovlaštenih, tj. neće proći.

neće nitko da zaradi više
Pa sad, za više - manje sve jače IT marke ne znam kako bi reagirale da im dileri to naprave. Isto tako, ne bi se sad mogao sjetiti nekog manjeg dilera da ima svoj ozbiljniji servis jer se to ni ne isplati, posebno ako sve u jamstvu mora slati vendorskom servisu.

Malo je to kompleksnije nego što izgleda na prvu ruku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:04   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
a kaj da krajnji napravi u tom slučaju? recimo da ga ne zanima nikakvi dileri, servisna mreža i inin backoffice... slomio je, došao u dućan di je kupio, ovi mu odma rekli mehaničko oštećenje i MARŠ VAN MUĆKO NESPOSOBNO ĐUBRE!!!

gara to neće pokriti (ili se varam?), ovi ne žele lemiti i eto.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:06   #24
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a kaj da krajnji napravi u tom slučaju? recimo da ga ne zanima nikakvi dileri, servisna mreža i inin backoffice... slomio je, došao u dućan di je kupio, ovi mu odma rekli mehaničko oštećenje i MARŠ VAN MUĆKO NESPOSOBNO ĐUBRE!!!

gara to neće pokriti (ili se varam?), ovi ne žele lemiti i eto.
Viš kako znaš.

Ima varijanta - osiguranje opreme, pa je miran.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:13   #25
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
tvrd si ti orah

trebaš nekaj osigurat?

ono što hoću reći da bi ja uvijek čovjeku ponudio opciju i objasnio situaciju, makar popravljao lap van radnog mjesta i uzeo mu tak nekih 500-700kn što mu je opet bolje nego 3k, a ziher će se vratiti natrag i baciti preporuku jer si mu napravio medvjeđu uslugu.

ja na to nisam naišao i nisam čuo od juzera da im je to ikada bilo ponuđeno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:28   #26
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
tvrd si ti orah

trebaš nekaj osigurat?

ono što hoću reći da bi ja uvijek čovjeku ponudio opciju i objasnio situaciju, makar popravljao lap van radnog mjesta i uzeo mu tak nekih 500-700kn što mu je opet bolje nego 3k, a ziher će se vratiti natrag i baciti preporuku jer si mu napravio medvjeđu uslugu.

ja na to nisam naišao i nisam čuo od juzera da im je to ikada bilo ponuđeno.
Jesam jesam. A ipak sam godinama radio u kontroli toga pa mi je jasno u detalje kak' to ide.

Jedna stvar je to napraviti u servisu, druga doma (na stranu rad na crno / bijelo i slične spike). Da mi kao distributeru diler to napravi imao bi gadnog razloga za nezadovoljstvo, korisnik bi bio nezadovoljan potpunim gubitkom jamstva, sve u svemu brdo detalja koji nisu tak' jednostavni na prvu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:32   #27
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,396
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
tvrd si ti orah

trebaš nekaj osigurat?

ono što hoću reći da bi ja uvijek čovjeku ponudio opciju i objasnio situaciju, makar popravljao lap van radnog mjesta i uzeo mu tak nekih 500-700kn što mu je opet bolje nego 3k, a ziher će se vratiti natrag i baciti preporuku jer si mu napravio medvjeđu uslugu.

ja na to nisam naišao i nisam čuo od juzera da im je to ikada bilo ponuđeno.
Meni je, spominjao sam u onoj temi o ovlaštenim servisima.

Link
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:33   #28
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Heh, u zadnjih mjesec dana mi se pokvari perilica rublja, perilica suđa, brtva glave motora na autu i nakon toga bušilica.
Perilica suđa nije uopće predviđena da se popravi ili zamjeni takav jedan dio koji se nama pokvario, perilica rublja nije bila bed za popraviti isto kao i auto a najviše me iznenadila bušilica koja košta cca 300kn, isto kao i zamjenski prekidač.
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:36   #29
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
@iggy... ma oke ako nemreš u servisu, ponudiš mu doma-opciju kao ljudsko-recesijsko rješenje.

čekaj sad malo... znači u slučaju slomljenog usb-a gubi se samo djelomično jamstvo?
pretpostavljam da naknadno recimo krepa backlight to bi ušlo u garu?

ali šta ćemo sa tim usb-om osim brdo para za mbo i naravno tvog osiguranja opreme?

kakvo ovlaštenje bi trebao imati dilerov servis/serviser da može prčkati po lapovima sa lemilicom za takve trivijalne popravke? mislim pitam pošto dam ruku u vatru da po tim ovlaštenim servisima sjedi ekipa kojoj mogu seminare držati o popravcima, a nisam ni certificiran za to i ništa slično.

@pornić... oke tebi i kome još?

znam da je rijetkost upravo kod ovakvog problema da se nađe jeftinije rješenje koje je stvarno pred nosem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:55   #30
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@iggy... ma oke ako nemreš u servisu, ponudiš mu doma-opciju kao ljudsko-recesijsko rješenje.

čekaj sad malo... znači u slučaju slomljenog usb-a gubi se samo djelomično jamstvo?
pretpostavljam da naknadno recimo krepa backlight to bi ušlo u garu?
Ovisno ti je o onome tko određuje status jamstva. Ako strgaš USB port, ne diraš, nakon toga rikne backlight nema nikakvog razloga da ti ne priznaju jamstvo na to ako je vidljivo da kvarovi nisu povezani. Ako pak u fušu popraviš USB, radi toga ti uredno mogu ukinuti jamstvo (jesam par puta).

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ali šta ćemo sa tim usb-om osim brdo para za mbo i naravno tvog osiguranja opreme?
Ništa?
Imaš par opcija - ne dirati, popraviti u fušu, popraviti u ovlaštenom servisu.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kakvo ovlaštenje bi trebao imati dilerov servis/serviser da može prčkati po lapovima sa lemilicom za takve trivijalne popravke? mislim pitam pošto dam ruku u vatru da po tim ovlaštenim servisima sjedi ekipa kojoj mogu seminare držati o popravcima, a nisam ni certificiran za to i ništa slično.
Mora biti ovlašteni servis. Što je jako različito od servisa u smislu koji bi ti volio vidjeti.

Znači, mora imati certifikate, školovanja, procedure i slično, ne mora imati ne znam kakav alat (dapače, lemilice i slične priče tu ne hodaju) i mora nabavljati rezervne dijelove točno određenom procedurom.

U ovom dijelu popravak = zamjena, enormno rijetko bilo što kompliciranije. Naravno, sve ovo je u slučaju da pune ili djelomične troškove jamstva pokriva vendor. Naravno, ima i situacija gdje distributer / uvoznik pokriva troškove jamstva, a onda se priča opet komplicira...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na