Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2018., 08:29   #1
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Adobe Reader se (djelomično) deinstalira sam od sebe?

Pozdrav ekipa,

imam pomalo nesvakidašnji problem. Naime, dobili smo u firmi nova računala i sad ih redom puštam u rad (u pitanju su radne stanice koje dodajem u domenu). Adobe Reader (9.4.0) je jedan od programa koji moramo imati jer nam u suprotnom ne radi ispis računa iz hospitality programa. No primjetio sam da se nakon restarta računala Reader djelomično deinstalira sam od sebe (i nakon toga naravno ispis više ne radi)?! Zašto djelomično - i dalje je u c:\Program Files\Adobe\, no nema više ikone na desktopu niti ga pronalazim u start meniju? Štoviše, odmah nakon paljenja računala ikona Reader-a u start meniju je bijela i odjednom samo nestane
Provjerio sam postavke u GPO-u, no ne pronalazim ništa direktno vezano za ukljanjanje Reader-a. Ono što je još zanimljivije je da se to ne događa na apsolutno svakom računalu, a konfiguracije su potpuno identične (hardware, kao i verzije software-a). Također, na starim strojevima (XP) sve uredno radi.
Je li netko imao sličan problem i kako ga riješiti? Već sam lud totalno.. Konfiguracije su na Win10Pro 64, AV je Eset Endpoint Security, DC je na prastarom WinSer 2003....

Unaprijed hvala!
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 09:15   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
1. Zašto si instalirao prastaru verziju Readera? Jesi pokušao sa najnovijom?
2. Jesi pokušao staviti koji drugi pdf reader? 90% njih nije toliko zahtjevno u pogledu resursa, a obavljaju istu funkciju.
3. moje je mišljenje da se Reader kolje sa ESET-om što je vrlo neobično obzirom da su u pitanju identične konfe
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2018., 11:08   #3
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
1. Morao sam staviti tu verziju jer jedino ona radi uz 10.1.15 s našom verzijom hospitality programa (kod 10.1.15 nije baš jednostavno ugasiti autoupdate pa zato preferiram ovu stariju).
2. Na žalost, isto kao i pod točkom 1. - program podržava samo Adobe Reader, probao sam Nitro npr, 0 bodova..
3. ESET mi je pao na pamet, bacim oko sutra ima li u njemu možda kakvih restrikcija. Ali kažem, jako čudno, dogadja se na 3 mašine (od 10 postavljenih) te na jednoj Win7 mašini (od 15ak)..

Razmišljao sam riješiti problem s nekakvom skriptom koju bih ubacio u GPO. Ona bi prilikom startupa provjerila je li program instaliran u potpunosti i instalirala po potrebi (npr. stavim uvjet da shortcut mora biti na desktopu). No moram vidjeti kako to postaviti za domain usera (isprobao sam za admina i radi) i da vrši provjeru svakim startanjem windowsa..

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na