Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Grid.org Team
Osnujmo Team 111 70.25%
Ne zanima nas 8 5.06%
Ma boli me briga 39 24.68%
Glasači: 158. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2007., 00:07   #991
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Evo, upravo probao na wine. Instalirao sam uspješno, pokrenuo uspješno te se logirao uspješno. Tu riječ uspješno prestaje. UD Agent radi no izgleda da stalno prima informacije i ništa ne obrađuje te tu nastaje infinitiv loop ničega.

Nakon 41 dva dan ukupnog CPU timea, nakon preko 30.000 skupljenih bodova vrijeme je, da vas moji ratni drugovi, ja ostavim. Vi se nastavite boriti a ja, generalni pukovnik prve fronte Yaxyo, ću se jednog dana vratiti na bojište te će sve biti kako je nekad bilo pa ćemo se u punoj spremi boriti protiv neprijatelja.

Eto, ako vam se ne čita ova sentimentalna priča sažetak je da odustajem dok se ne napravi UD za linux jer preko winea ne ide .
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2007., 14:14   #992
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Bojim se da nece biti nista tako skoro od grid.org klijenta na linuxu, u nekakvoj nejasnoj najavi je vec godinama... A dobro bi dosao grid.org klijent za linuxoide

U medjuvremenu sam upgradeao svoj laptop na Vista Business i Office 2007 Ultimate, grid.org radi, ali nemam vremena ga pustiti da odradi do kraja da vidim kakva je situacija sa updateom rezultata.

Inace, savjet svima koji razmisljaju o Visti: za sada ju odgodite. Ako hocete detalje, morat cete mi dati sat-dva-tri vremena da vam napisem svoje dojmove.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2007., 16:20   #993
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Ja se evo opet vratio na Windows, linux mi nikako do kraja ne prepoznaje zvucnu karticu i onda mi TV ne radi. Izgleda da cu jos neko vrijeme na winsima biti, ali ako nista drugo server za wlan radi na linuxu .
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 19:24   #994
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
evo i mene
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 21:43   #995
Dragon Killer
Kompjuterov frend
 
Dragon Killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 326
E pa dobro dosao sto nas vise to bolje uskoro cu ja i obradit tu prvu godinu koju tolko dugo vec iscekujem
__________________
Bolje je šutjeti i pustiti da te smatraju budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
A. Lincoln
Dragon Killer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 00:03   #996
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
ja usao u 1 year+ club
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 23:15   #997
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Uf ja se tek sada pridruzio.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 14:45   #998
Dragon Killer
Kompjuterov frend
 
Dragon Killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 326
I gasi nam se Grid(za vise infoa pogledajte LINK) Pa sto cemo sada vrtit
__________________
Bolje je šutjeti i pustiti da te smatraju budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
A. Lincoln
Dragon Killer je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 18:27   #999
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
All Good Things Come To An End…

With seven years and five projects under its belt, Grid.org has successfully completed its mission: To evangelize the benefits (and demonstrate the viability and security) of large-scale Internet-based grid computing. Therefore, it is with great pride for all the accomplishments of this pioneering resource, and above all with the utmost gratitude to each of our members around the globe, that we announce Grid.org will be retiring on Friday, April 27, 2007.

We’ll be making a public announcement on the site later this week, but we felt it was important to give you, our loyal member base, an early heads-up out of respect for the years of support you’ve given to Grid.org. This way you’ll have time to gather final statistics, exchange contact info, and prepare for the official shutdown.

What exactly is happening:
At 12:00 noon Central Time on Friday, April 27, Grid.org will retire: Jobs will stop running, forums will be closed, and the website will be updated to reflect the retired status of this resource. We will leave the actual servers up for 1 week, so agent messages about this action can continue to be sent to members around the globe who might not check forums regularly. We will also leave the Stats up for one week so you have plenty of time to gather this data. After that, only the Home and Projects pages will remain, along with the instructions for uninstalling the agent ( http://www.grid.org/help/faq_uninstalling_agent.htm ).

Why?
Grid.org has completed its established mission to prove the benefits and viability of Internet-based grid computing. Grid.org was the largest and most ambitious public interest grid venture ever attempted when it was conceived – and thanks to Grid.org (and more specifically to all of you), today such a grid is no longer a novelty. Many public grids are now available, sponsored by large organizations better positioned to provide support to millions of member volunteers and the scientists who leverage their processing power. So, with the underlying technologies now well established globally in both public and private research programs, Grid.org’s goal of establishing the underlying technology has been achieved.

But what about…
We realize that over the past few months, Grid.org has made several announcements about upgrades coming in anticipation of a couple of new projects that we were working on. While we were fairly optimistic about these projects being launched, they ultimately fell through for a number of reasons. We realize that many of you had looked forward to participating in a beta program ahead of launching these projects, and we’re sorry you won’t have that opportunity.

Moving on: Where to go from here?
It’s clear from your years of loyalty to Grid.org that Internet-based research projects of this kind are important to you… and so we’re sure many of you will take your valuable resources to other projects of this kind that are ready and willing to accept you as new members.

Below are just a few of the projects we encourage you to investigate:
> World Community Grid ( http://www.worldcommunitygrid.org/ ), operated by IBM
> Distributed.net ( http://www.distributed.net/ ), operated by distributed.net
> Compute Against Cancer ( http://www.computeagainstcancer.org/ ), operated by National Cancer Institute
> Folding@Home ( http://www.stanford.edu/group/pandegroup/folding/ ), operated by Stanford University
> fightAIDS@Home ( http://fightaidsathome.scripps.edu/ ), operated by Olson Lab at Scripps Research Institute
> LHC@home ( http://athome.web.cern.ch/athome/ ), operated by CERN
> Distributed Folding ( http://www.distributedfolding.org/ ), operated by a group of partners including Hogue Bioinformatics Research Lab, Mount Sinai Hospital, and University of Toronto
> SETI@home ( http://setiathome.ssl.berkeley.edu/ ), operated by University of California at Berkeley

Also, here are a few great sites to visit to learn more about these and other projects:

> http://enterthegrid.com/
> http://gridcafe.web.cern.ch/gridcafe...ects/fora.html
> http://www.ogf.org/
> http://www.grid.org.il/

Uninstalling the agent
The agent will no longer be processing work after Friday at noon, so you will want to uninstall it from your home device. Here’s how: http://www.grid.org/help/faq_uninstalling_agent.htm . Some more explicit instructions, including Troubleshooting, will be posted online Friday when Grid.org actually retires.

Last but not least
As we’ve tried to emphasize not only in this announcement but throughout our years of operations, we are fully aware of the debt of gratitude we owe to all of you, our loyal members.

The excellent work Grid.org has done, both in contributing massive research power to critical health research and in establishing this kind of research as viable, would not have been possible without your faith, efforts, and donations of compute power and goodwill. There is no superlative high enough to describe the value we place on your ongoing support for Grid.org, and so we simply say Thank you, and we hope you feel as proud as we do of the work you’ve done.

Sincerely,
The Grid.org Team
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 10:50   #1000
klonmx
Premium
 
klonmx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 99
..cekamo sljedeci zadatak..
klonmx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2007., 08:51   #1001
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
hoce li se novi pce team osnovati na nekom drugom serveru? bilo bi ok
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2007., 09:15   #1002
Dragon Killer
Kompjuterov frend
 
Dragon Killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 326
Što mislite na to da osnujemo team na Worldcommunitygrid-u.
Ja sam vec tamo poceo vrtit nesto malo i imaju dosta projekata na kojima rade a i ljudi sa Grid.orga su ih preporucili.Ja sam za to da se tamo napravi team jer imaju podrsku za linux pa ce i linuxsasi moc pomoc koji do sada nisu mogli a voljni su.
__________________
Bolje je šutjeti i pustiti da te smatraju budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
A. Lincoln
Dragon Killer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 13:29   #1003
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Onda kako je stalo ovo? Ocemo?

C/P Croatian team made by members of PC Ekspert Forum http://forum.pcekspert.com but all others are welcome i idemo

Ja sam trenutno u croatia teamu kao =PiA= al ak cemo pc ja sam za...

EDIT: Vec postoji jedan PCExperts pa bi mi mogli recimo PCekspert.com ??

Zadnje izmijenjeno od: mann. 05.05.2007. u 14:22.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 07:51   #1004
koletna
Premium
Moj komp
 
koletna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 121
Ja ponovo vrtim seti
koletna je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 15:16   #1005
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
da se ovo makne sa stickyja?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 12:03   #1006
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
ja bi se pridruzio al me blue screen *ebe
smw je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2008., 12:11   #1007
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Btw. ako netko vrti Folding@Home, PC Ekspert team postoji, a team_id je 40099
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 17:46   #1008
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
samo jedno pitanje u vezi folding@home ... zna li netko koliko on guta internet resursa?

Fascinira me kako GPU radi na 99% već 7h a komp radi sasvim normalno ... jest malo je toplije u sobi
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 19:04   #1009
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Za današnje uvjete, ne mnogo. 20-ak megabajta dnevno, pretpostavljam.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 14:34   #1010
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
pa i nije puno, al ovih par dana ce bit pakleno vruce pa ga bolje necu palit da mi grafa ne požuti
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 16:58   #1011
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Prosla je eto godina i pol otkako se Grid.org ugasio i od onda ovaj topic tako životari.... Ima li uopće više interesa među članovima da se ponovo priključimo takvom projektu? I ako da, koji bi to bio?
Osobno smatram da je u ovom trenutku najbolje priključiti se Folding@home. Imaju sličan cilj ko Grid.org, postoje klijenti za većinu kućnih platformi (Windows, MacOS, Linux, Windows GPU klijent, pa i za konzole (PS3)) i trenutno su najači distribuirani sustav u svijetu.
U odnosu na 2004., danas svatko ima barem jednu, dvije CPU/GPU jezgre koje stoje potpuno besposlene a svejedno troše struju većinu dana dok mi visimo na forumu/fejsbuku, gledamo filmove/serije ili pak uopće nismo za računalom...

Ako ima interesa, idemo kreirat/priduzit se timu PC Ekspert i kreirat novi topic, a ovaj stari u svakom slučaju maknut sa stickya i dat mu da postane dio povijesti.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 21:59   #1012
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Btw. ako netko vrti Folding@Home, PC Ekspert team postoji, a team_id je 40099
Ajmo svekoliko pučanstvo, sigurno imate gro kompova koji niš ne rade i troše struju u ovim kriznim vremenima pa kad već troše neka se to pametno i utroši ...
Spojio se danas ujutro sa RDCom na kvartovski server u garaži da vidim šta ima kad ono tempovi jezgara 3°C (nema grijanja u garaži ) reko di je neki grid na koji sam malo zaboravio da podgrije atmosferu i da se štakori u garaži malo ogriju ... i tako dođoh tamo od kuda sam i "potekao" i eto lijepo piše ime tima adresa je http://folding.stanford.edu/ ta i idemo malo drobiti brojčeke ...
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 22:26   #1013
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Evo ja skinuo sad ce moje 4 jezgre radit dok sam na faksu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 22:40   #1014
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Ajmo svekoliko pučanstvo, sigurno imate gro kompova koji niš ne rade i troše struju u ovim kriznim vremenima pa kad već troše neka se to pametno i utroši ...
Spojio se danas ujutro sa RDCom na kvartovski server u garaži da vidim šta ima kad ono tempovi jezgara 3°C (nema grijanja u garaži ) reko di je neki grid na koji sam malo zaboravio da podgrije atmosferu i da se štakori u garaži malo ogriju ... i tako dođoh tamo od kuda sam i "potekao" i eto lijepo piše ime tima adresa je http://folding.stanford.edu/ ta i idemo malo drobiti brojčeke ...
I opet ista prica.

Drage volje sam htio upogoniti citavu supu, ali avaj kad nema ni s od sourcea pa jednostavno ne radi na vecini racunala...

Ima li koji normalan, otvoreni projekt po tom pitanju, da radi na svemu, od ves masine do HPC clustera?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 23:44   #1015
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
budemo potražili google je naša uzdanica ... mora negdje neki postojat ...
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 02:19   #1016
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Pa da od toliko projekata nema…?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 11:16   #1017
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa da od toliko projekata nema…?
IME, ruku na srce, svi nesto mrljave oko licenci ili nemaju u potpunosti portabilan kod...

Upravo kompajliram GIMPS (Mlucas) pod OpenBSD/m68k i Linux/ppc pa cemo vidjeti kako ce to proci...

Kurcina, naravno. Nakon nesto manje od 2h na PPC-u, odnosno 3h na Motoroli, puce kompajl ko kokica! Stvarno mi nije jasno koji biseri izdaju taj source i zasto ne moze raditi kako spada...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 07.01.2009. u 22:50.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 20:05   #1018
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Baš nema ljudi za ovo zainteresiranih a svojedobno su se hvalili sa svojim uptimeovima...

Ajmo ljudi, uz torrente koje seedate upogonite svoje mrcine redom singlecore do multicpu rješenja...

Naravno, možete i grafičke novijih generacija upogonit. Baš sam upravo skinuo GPU klijent i mučim g92gt...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 20:53   #1019
-_Bad$ector_-
Premium
Moj komp
 
-_Bad$ector_-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 251
I hoćemo nešto obrađivati?
__________________
Kad sam bio mlad mislio sam da je novac najvažnija stvar u životu; sad kad sam
ostario znam da jest! - Oscar Wilde
-_Bad$ector_- je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 14:51   #1020
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Tema zamrla odavno, nitko ne donira bezsposlene uber procesore ... vidim vrte se samo benchmarkovi, čeka se bolje iskompajlirani klijent, ... izgovori, izgovori, ... evo moja malenkost se na worldcomunitygridu uspijela ugurat u top 10.000 sa današnjim danom. Eto samo da se hvalim
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na