Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2004., 15:22   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Cijene DSL-a u Rvata, Slovenaca, Rumunja...

Ako netko hoće o tome-evo vam novi thread pa možemo fino porazgovarati o tome ne razmišljajući da li će neki dokoni novinar ili "dežurni dušebrižnik" dići frku oko nekih izraza.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2004., 15:33   #2
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Poznato je da je HT monopolist, monoplist će uvijek izvbalčiti para koliko želi jer je jedini i to si može dopustiti.

To da je HT monopolist i da mu je čak produžen bio monopol je greška vlade i DT-a koji je u njemačkoj u ogromnim problemeima i na HTu se čupa a vlada krpa uz pomoć HT-a rupe u proračunu.

žSVi s esiječamo što se desilo kad je VIP ušao u tržište i što se desilo s cijenama interneta kad su došli Iskon i ostali.
Treba čekati, jer poduzeti se ne može puno ( nažalost). Ja sam recimo imao svoja iskustva s HT-om, moja linija je svojedobno bila dvojničak, odvojili su me od dvojnika ali su gadovi ostavili uređaj koji se zove PCM koji svaku ulaznu liniju dijeli na 4 tak da je meni max. brzina bila 16,8K. Načelno ne volim monopoliste.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2004., 15:34   #3
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by Isus
Poznato je da je HT monopolist, monoplist će uvijek izvbalčiti para koliko želi jer je jedini i to si može dopustiti.

To da je HT monopolist i da mu je čak produžen bio monopol je greška vlade i DT-a koji je u njemačkoj u ogromnim problemeima i na HTu se čupa a vlada krpa uz pomoć HT-a rupe u proračunu.

žSVi s esiječamo što se desilo kad je VIP ušao u tržište i što se desilo s cijenama interneta kad su došli Iskon i ostali.
Treba čekati, jer poduzeti se ne može puno ( nažalost). Ja sam recimo imao svoja iskustva s HT-om, moja linija je svojedobno bila dvojničak, odvojili su me od dvojnika ali su gadovi ostavili uređaj koji se zove PCM koji svaku ulaznu liniju dijeli na 4 tak da je meni max. brzina bila 16,8K. Načelno ne volim monopoliste.
Pa DT je vlasnik pola komunikacija u europi neće oni imat većih poteškoća s lovom!!!
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2004., 15:41   #4
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Freek
Pa DT je vlasnik pola komunikacija u europi neće oni imat većih poteškoća s lovom!!!
WRONG! DT je na mnogim tržištima u gubicima. U plusu je samo na tržištima na kojima ima monopol (hrvatska mu je jedno od najprofitabilnijih tržišta)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2004., 15:43   #5
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by Elven
WRONG! DT je na mnogim tržištima u gubicima. U plusu je samo na tržištima na kojima ima monopol (hrvatska mu je jedno od najprofitabilnijih tržišta)
Pa jasno, na konkuretnim tržištima će spuštat cijene,a nama će nabijat tako da će samo dobivat i dobivat.
Nama na štetu a tako mora bit i šta ćeš.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2004., 16:36   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Koliko sam ja upoznat-ugovor koji je sklopljen državi ne donosi skoro pa ništa.

Ni ikakve kontrole, ni novaca.

Kaj se toga tiče još ćemo dugo bit u govnima
Nažalost.

Kaj se tiče SLO-tamo je i punoljetni građanin bez staža ili sa malo dobio dionice kad se država raspala.
Kakvih pet godina nije mogao njima raspolagati nego ih je imao na raspolaganju investicijski fond.
Nakon tog roka su ih mogli prodati.
Pa je shodno tome i konkurencija tamo malo jača.
Nitko ne veli da tamo neki privatni provider posluje sa bog te pita kakvim profitom, ali je to ipak borba za korisnika i preživljavanje na tržištu.

Za razliku od nas.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2004., 08:01   #7
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Nema smisla uspoređivati.

Kod drugih postoji konkurencija - kod nas NE i točka
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na