Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2014., 20:30   #1
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Test kvalitete napajanja

Ne znam koliko vas je pogledalo thread pa vezano uz njega, da bih bio siguran nakon što sam dobio novu karticu izvršio sam testiranje napajanja. Testiranje sam izveo s multimetrom uz pomoć Aide64 i Furmarka na dvije lokacije (poso kuća). Mjerio sam samo 12 voltnu struju. Volio bih kad bi znalci prokomentirali voltaže i samu kvalitetu napajanja.
Evo vidim i članak u kojem je i moja kartica. Da nije bilo loše sreče s mojim primjerkom srce bi mi bilo ko tepsija od silne hvale za nju.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Dalas. 05.05.2014. u 20:35.
Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 20:44   #2
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
syebo sam nešto, evo ovako
Attached Files
File Type: txt Power suplay test.txt‎ (759 byte, 344 views)
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Dalas. 05.05.2014. u 21:00.
Dalas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2014., 10:12   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Ne znam koliko vas je pogledalo thread pa vezano uz njega, da bih bio siguran nakon što sam dobio novu karticu izvršio sam testiranje napajanja. Testiranje sam izveo s multimetrom uz pomoć Aide64 i Furmarka na dvije lokacije (poso kuća). Mjerio sam samo 12 voltnu struju. Volio bih kad bi znalci prokomentirali voltaže i samu kvalitetu napajanja.
Evo vidim i članak u kojem je i moja kartica. Da nije bilo loše sreče s mojim primjerkom srce bi mi bilo ko tepsija od silne hvale za nju.
Morati ću te malo razočarati, na ovaj način testirati možeš eventualno dali napajanje radi.
Za testiranje kvalitete napajanja potrebni su labaratorijski uvijeti ili bar nekakva imitacija istih s obzirom da se mjeri više parametara u raznim uvijetima. Preporučam tekstove člana dh41400
I mala ispravka koja bode oči, mjerio si napon 12v izvoda ne struju, s toga neznamo ni u kojem je opterećenju ni režimu rada napajanje testirano niti o kojem je napajanju riječ.
Ono što možemo znati iz ovih podataka da napajanje pod x opterećenjem drži napon u izmjerenom rasponu a s obzirom da neznamo s kojim multimetrom je testirano neznamo ni točnost izmjerenih vrijednosti. Dakle znamo da napajanje radi
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na