Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2013., 20:08   #31
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,411
Trebam ovih dana dobiti info o dobavljivosti i cijeni za R4, mislim da ce biti ispod 100€. Javit cu se tu kad saznam.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 19:06   #32
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,411
Da bumpam post, za forumase mogu nabaviti, normalna verzija bez stakla bocno:

Fractal Design Define R4 Black = 90.00€
Fractal Design Define R4 White = 90.50€
Fractal Design Define R4 Gray = 90.00€

Ovo nije post za trznjak, vec cisto za uslugu ekipi koja je u "krizi" za navedenim kejsom.

Edit: Sold out! Ko je jamio, jamio je.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 26.04.2013. u 10:40.
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2013., 11:20   #33
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
tema je zamrla pa da ju malo oživim...
prošli tjedan sam na preporuku prijatelja kupio R4-ku i moram priznat zadovoljan sam s kućištem
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 12:58   #34
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Di si ga uzeo i po kojoj cijeni ako se moze znati..
Neke slikice mozda ?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 08:51   #35
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
nije tajna. diskont24 - cca 880 kn

kad proučim malo cable management možda padne koja slika jer je trenutno sve neuredno pospajano.
moram biti iskren i reći da nisam ekspert na tom području
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 22:54   #36
Srle22
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Pancevo
Postovi: 23
Ja sam juce kupio ovo kuciste i komentar je samo jedan: IZVANREDNO!!!! Kuciste je kao VOLVO, prazno je tesko 12,3kg!!!! Super tiho i fantasticno organizovan prostor u unutrasnjosti. Plus 26mm prostora izmedju maticne ploce i stranice. U kategoriji do 100EUR nema bolje. Svaka preporuka!!!!
Srle22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:59   #37
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
i cijena je pala za 170kn
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 08:29   #38
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
bijeli hmmm
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 10:41   #39
RaZ0R911
Premium
Moj komp
 
RaZ0R911's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Šemovci
Postovi: 83
Kupljen crni

jedva čekam da dođe.
__________________
Pošteni trgovac:
1 2 3
RaZ0R911 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 18:32   #40
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Dal mi se isplati uzimat to kuciste ak imam sad antec p182 sa noctua ventovima?
Pitam zbog ove akusticne spuzve kaj je unutra.Jel dosta smanjuje buku?Ima vise mjesta za sakrit kablove kolko vidim.

Koji bi bio tisi p182 ili fractal ako bi koristio noctue umjesto stock ventova i nh d14?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2013., 18:39   #41
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Vjerojatno fractal, al uvijek u anteca možeš stavit dampening
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 19:43   #42
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Di ima za ubost dampening
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 20:36   #43
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Bilo je u Linksu baš tvornički, no mislim da sad više nema. Uvijek ti ostane spužva kao alternativa, iako vjeruj, nije to nikakav poseban materijal ni u CM, a bome ni u Fractalu. Ubačen je sloj spužve i to je to. Takvu spužvu imaš za kupit u malo boljim trgovinama koje se bave opremom za glazbu.

Ako ti nije strano naručivanje izvana, izbor ti je puno veći, treba samo guglati malo. Da negovorim kako imaš par proizvoda i firmi koje se bave baš tim. Spominjane su i ovdje na forumu, pa malo potraži.


S tim da ti je jasno naravno da ni taj dampening nije svemoguć, al sigurno bi ti pomogao da malo utišaš zvuk zavojnica i motora diskova.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 21:40   #44
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ma zaboravi te spuzve u kucistu, to su marketing trikovi.. taj sloj je toliko tanak, da ako utisava bilo sta su samo izrazito visoke frekvencije, tako da ti buka moze biti samo "dublja" ali tise nesto nece biti..

Bilo bi ti tise jedino da zavtoris nekako gornji otvor na kucistu umjesto venta..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 22:26   #45
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Pa gore ni nemam vent.samo rupu koju bi isto tako htio zatvorit sa spuzvom.vidio sam u kauflandu onaj filc samoljepljivi.znam da se filc stavlja u zvucnike pa reko mozda to nije lose.jako je cvrst a debljine nekih mozda 5mm
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 20:27   #46
__z__
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Srle22, i kakvo je kućište, nakon što je već prošlo par dana?
__z__ je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 20:36   #47
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Dal mi se isplati uzimat to kuciste ak imam sad antec p182 sa noctua ventovima?
Pitam zbog ove akusticne spuzve kaj je unutra.Jel dosta smanjuje buku?Ima vise mjesta za sakrit kablove kolko vidim.

Koji bi bio tisi p182 ili fractal ako bi koristio noctue umjesto stock ventova i nh d14?
Bio bi uvjerljivo tiši P182 zbog dizajna bočnih stranica i rubnih spojeva koje puno bolje prigušuju buku nego malo te spužve kod Fractala.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 09:05   #48
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Eto i ja kupih dotično kućište. Sve divno i krasno osim što mi prednji plastični dio ne izgleda najpouzadnije ali dobro. Imam problem sa vibracijama wd greena?! jer bez obzira što je oko šarafa guma on se i dalje pošteno čuje. Koliko vidim da nisam jedini sa tim problemom. Probao sam šarafe i otpustit i skroz stegnut ali isto. Jedino što mislim da je pametno napraviti da se šarafi maknu i da se na taj gumirani dio stavio ona deblja dvoslojna traka s kojom disk nebi nigdje letio ili možda nešto staviti ispod nožica od cijelog kaveza?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 09:38   #49
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
mislim da je problem što cijeli taj slide mehanizam na kojem je zašarafljen disk ima lufta unutar kućišta. Probaj na klizne staze staviti izolir trake pa probaj da li se onda bolje čuje tj da li je tiše. Mislim da je u tome problem.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 09:47   #50
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Pametno, budem i to isprobao.
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 14:35   #51
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
mislim da je problem što cijeli taj slide mehanizam na kojem je zašarafljen disk ima lufta unutar kućišta. Probaj na klizne staze staviti izolir trake pa probaj da li se onda bolje čuje tj da li je tiše. Mislim da je u tome problem.
Ja sam problem vibracija diska na svom R3 riješio da sam disk stavio na komad spužve te ga gumama (gumice ua kpsu) pričvrstio za kućište i sada je apsolutna tišina
Sokios je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 21:06   #52
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
maknio šarafe sa diskova i kaveza, naljepio ove "padove" sa bokova(između rupa) da se nigdje nemiče i na rupama od kaveza i to je to.

http://www.tesa.at/imedia/900/190690...mode:exact.jpg
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:11   #53
Srle22
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Pancevo
Postovi: 23
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
Eto i ja kupih dotično kućište. Sve divno i krasno osim što mi prednji plastični dio ne izgleda najpouzadnije ali dobro. Imam problem sa vibracijama wd greena?! jer bez obzira što je oko šarafa guma on se i dalje pošteno čuje. Koliko vidim da nisam jedini sa tim problemom. Probao sam šarafe i otpustit i skroz stegnut ali isto. Jedino što mislim da je pametno napraviti da se šarafi maknu i da se na taj gumirani dio stavio ona deblja dvoslojna traka s kojom disk nebi nigdje letio ili možda nešto staviti ispod nožica od cijelog kaveza?
Fractal je mislio i na problem koji navodis.....U kutiji sa srafovima i ostalim sitnicama koju dobijes uz kuciste dolaze i mali srafovi posebno namenjeni za fiksiranje fiokice sa HDD-om za kavez. Rupica za sraf se nalazi sa leve strane fiokice i tacno se poklapa sa rupicom na kavezu kada je fiokica gurnuta do kraja. Jednostavno zasrafis i nema vise vibracija i brujanja. Ovo je potrebno kod bucnijih ili starijih diskova. Ja imam nov Seagate Baracuda HDD od 2TB i nemam nikakvih problema sa bukom.....Pogledaj malo po Youtube, ima dosta interesantnih klipova sa prakticnim savetima za koriscenje ovog kucista.....
Inace, neko me je pitao za utisak o kucistu. Samo reci pohvale. Ventilatori su tihi i efikasni. Ja sam dodao napred jos jedan vent od 140mm i drzim sva tri preko fan kontrolera na 5V - uopste se ne cuju, a provetrenost je odlicna. Jedina zamerka sa moje tacke gledista je sto se donji filter za prasinu vadi sa zadnje strane kucista pa moram pomerati celo kuciste da bih skinuo i ocistio filter. Mislim da bi bilo mnogo prakticnije da se filter vadi sa bocne strane. No, to je zaista sitnica u odnosu na sve dobre osobine ovog kucista.
Srle22 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 13:56   #54
nevjerni toma
Premium
Moj komp
 
nevjerni toma's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ja sam prezadovoljan s kučištem imam ga već 3 mjeseca negdje i nemam mana..samo sam lijen tu i tamo izvuc van filtere prašine xD
nevjerni toma je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:06   #55
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Uzeo sam R4 prije neka 4 mjeseca. Od samog pocetka audio ulazi na front panelu su mi se cinili ocajne kvalitete ali to sam zanemario. Danas odjednom ukljucim slusalice kad ono nista, nisu detektirane. Mikrofon ulaz uredno detektira. Vec se osjeti da je ulaz za slusalice daleko "labaviji" od ovoga za mikrofon i da bi slusalice proradile potrebno je gurnuti jack do kraja i gurati u stranu dok se ne pojavi "you just plugged a device into the audio jack" poruka i cim pustim jack odmah je unplugged ali slusalice nastavljaju raditi. Sto sada, reklamirati kuciste ili nekakvo diy rjesenje? Kako uopce funkcionira ta detekcija?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 23:12   #56
__z__
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Uzeo sam R4 prije neka 4 mjeseca. Od samog pocetka audio ulazi na front panelu su mi se cinili ocajne kvalitete ali to sam zanemario. Danas odjednom ukljucim slusalice kad ono nista, nisu detektirane. Mikrofon ulaz uredno detektira. Vec se osjeti da je ulaz za slusalice daleko "labaviji" od ovoga za mikrofon i da bi slusalice proradile potrebno je gurnuti jack do kraja i gurati u stranu dok se ne pojavi "you just plugged a device into the audio jack" poruka i cim pustim jack odmah je unplugged ali slusalice nastavljaju raditi. Sto sada, reklamirati kuciste ili nekakvo diy rjesenje? Kako uopce funkcionira ta detekcija?
Javi se direktno supportu na Fractalovim stranicama i poslati će ti doma besplatno cijeli taj front panel.
__z__ je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 18:22   #57
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
nemam problema s vibracijom diska, ali sam primjetio vibracije koje stvaraju 2 prednja venta, jedan je fractal koji je došao s kućištem, drugi ac istih dimenzija. problem sam riješio tako da ne "ukopčam" kavez za ventove na predviđeno mjesto, nego ga ostavim da "visi" u zraku. prednja rešetka ga drži, a ne prenosi nikakve vibracije jer nije fiksirano.
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 11:24   #58
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Imam dotično kučište s 3 venta (2 naprijed, jedan iza) i jedim HDD cageom za 3 diska. Izgleda slično ovome http://i.imgur.com/uxcEBwh.jpg

E sad, kako bi poboljšao airflow, mislio sam izbacit taj HDD cage i stavit HDD + ssd u 5,25 cage uz pomoć ovako nečeg http://i.imgur.com/OSphH5x.jpg.

E sad, dal je to pametno, tj dal će se HDD previše pržit bez ventilacije?
HDD bi bio 2tb wd green.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 13:07   #59
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
E sad, dal je to pametno, tj dal će se HDD previše pržit bez ventilacije?
Što misliš, zašto je to standardni ATX / BTX / serverski dizajn?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 13:44   #60
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Pa ne znam, zato pitam. Vidim da su ljudi dosta podijeljeni oko hlađenja HDD-a, a ne bih se previše igro s novim HDDom.

Dva sadašnja wd blue koja imam su durala 8 godina u kučištu bez ventova, pa sve ok, al totalno drugačija konf.

Ništ, mislim ili gurnut unutra, pa gledat temp ili nać neko drugo rješenje... Suspendat ispred prednjih ventova možda
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na